Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

sp371

Günlük kaç gram protein alıyorsunuz?

Önerilen İletiler

sp371    18

Merhaba arkadaşlar 

Kür yapan, yapmayan nasıl besleniyor merak ettim konuyu açtım.

Günlük kaç gram protein alıyorsunuz? Kürde olanlar kilosunun kaç katı alıyor mesela ben kilo x 2 protein alıyorum only testo kullanıyorum arttırsam faydasını görür müyüm? Kürde olanların protein ihtiyacı daha mı fazladır, kür yapmayan arkadaşlar kaç gram protein alıyor, malum fiyatlar yüksek boşuna fazla protein almayalım :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tony Montana    97

Bazı ilaçlar protein sentezini arttırıyor o yüzden proteini fazla almak ilaç kullanıyorsan iyi olur. Ben 600gr tavuk 5 yumurta yiyorum. Kilom 85, sustanon rimabolan küründeyim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    18
Tony Montana, 4 dakika önce yazdı:

Bazı ilaçlar protein sentezini arttırıyor o yüzden proteini fazla almak ilaç kullanıyorsan iyi olur. Ben 600gr tavuk 5 yumurta yiyorum. Kilom 85, sustanon rimabolan küründeyim 

Hergün 600 mü yiyorsun hocam kaç öğüne bölüyorsun? Only testo enanthate protein sentezini arttırır mı bilmiyorum, sende rimobolan var etkili oluyordur 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tony Montana    97
sp371, 2 dakika önce yazdı:

Hergün 600 mü yiyorsun hocam kaç öğüne bölüyorsun? Only testo enanthate protein sentezini arttırır mı bilmiyorum, sende rimobolan var etkili oluyordur 

Evet her gün 600 sabit. Kahvaltı + 4 öğün yapıyorum totalde (yüksek Karb aldığım için). Sadede testo sentez arttırmaz ama kas inşası sağlar tabii ki. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metropol    137

toplam 240gr normalde 180civarı alırdım ama diyetteyim mecbur karbonhidratta yok gibi birşey

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nehir_avci8322    110
gönderildi (düzenlendi)

Ben kürdeyim

800 pişmiş tavuk (1300 gr çiğ tavuğa denk geliyor)

150 gr protein tozu tüketiyorum. Kaç gr proteine denk geliyor hiç hesaplamadım. Koç ne derse o.

tarihinde nehir_avci8322 tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
  • Voov!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tony Montana    97
nehir_avci8322, 4 dakika önce yazdı:

Ben kürdeyim

150 gr protein tozu tüketiyorum. Kaç gr proteine denk geliyor hiç hesaplamadım. Koç ne derse o.

😳😳 diyet mi bulk mı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    205
nehir_avci8322, 13 dakika önce yazdı:

Ben kürdeyim

Boy kaç kilo ne? 1.3 kg çiğ tavuk nedir ahahaha. Üzerine protein tozu? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.426

107 kiloyum. Testo bolde küründeyim. 800-1000 gr çiğ tavuk göğsü +öğün tozu (150gr protein)+ 5 yumurta 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nehir_avci8322    110
EmreGundi, 6 dakika önce yazdı:

Boy kaç kilo ne? 1.3 kg çiğ tavuk nedir ahahaha. Üzerine protein tozu? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    205
nehir_avci8322, Bir saat önce yazdı:

...

Hatırladım yarışmacı evet inşallah başarılı olursun abim 🏆

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    18
nehir_avci8322, Bir saat önce yazdı:

Ben kürdeyim

Başarılar hocam maşallah diyelim bir dana gibi yiyorsunuz :D

Diver, Bir saat önce yazdı:

107 kiloyum. Testo bolde küründeyim. 800-1000 gr çiğ tavuk göğsü +öğün tozu (150gr protein)+ 5 yumurta 

Hocam kilonuzun 3 katı doğru mu hesapladım :D

70 kilo enanthate kullanan birine kaç gram önerirsiniz 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.511
sp371, 2 dakika önce yazdı:

Hocam kilonuzun 3 katı doğru mu hesapladım :D

70 kilo enanthate kullanan birine kaç gram önerirsiniz 

kilox2 yeterli 

• Minnettarım 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6arrows    67
nehir_avci8322, 1 saat önce yazdı:

Ben kürdeyim

afiyet olsun hocam 😂 çalıştığın koç kim merak ettim yasak değilse paylaşır mısın? memnun musun süreçten ayrıca

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nehir_avci8322    110
6arrows, 23 dakika önce yazdı:

afiyet olsun hocam 😂 çalıştığın koç kim merak ettim yasak değilse paylaşır mısın? memnun musun süreçten ayrıca

Yasak diye biliyorum. Yasak olmasa dahi paylaşmayı uygun görmüyorum. Sürece gelirsek yeni başladık. 5. Haftaya girdim. Geri dönüşleri kür günlüğünde paylaşıyorum. Yüksek protein alımı başta bana da çok zor geldi fakat iyileşme hızımda çok büyük değişiklik var.

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    66

Proteinin çok abartılması bence gereksiz. Tabiki kas yapmak için protein gerekli yapı taşı olarak ama bunun abartılması hiçbirsey katmiycaktır.

Mantıken bir hesap yapalım. Hesap bu kadar düz mantık değil ama sadece biraz kafada bişeyler oluşması için diyorum. 

Kas gelişimi inanılmaz yavaş bir süreç ve aynı zamanda bu kas dokusunun yuzde 75 i su olduğunu göz önüne alalım.  hadi diyelim yılda 20 kg kas yapabildiniz(pek mümkün değil ama genetiğiniz çok iyi steroidlerle falan bir şekilde yaptıniz diyelim) 20.000 gr / 365 = 55 gr( günde 55 gr %75 i SU OLAN !!!doku oluşumu anlamına geliyor). Günde kaç gr saç tırnak mukoza diğer fonksiyonlar vs. İçin kullanılabilir. Mesela günde 100 gr protein bile bunun için neden yetersiz olsun.

Herşeyden önce yeterli kalori ve glikoz alınmadığında vücut fazla proteini glikoza çevirir. Fazla aldığınız protein pahalı glikoza dönüşüyor. Bu demek olyor ki öncelikle sağlam bi karbonhidrat alımı olması lazım. Tabiki protein olucak ama bu 1 kg tavuk 1.5 kg tavuk olmasına gerek yok. En sağlam kürde bile '' yeterli karbonhidrat alındığı sürece ! ""günde 500 600 gr tavuk fazlasıyla yeticektir diye düşünyorum. Bu kadar fazla odaklanmamız gereken protein değil.

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ed4wert4    16

Kilo 72 500gr çiğ tavuk +2 yumurta ve idman sonrası 1 ölçek protein tozu (haftada 5 yani) 2 haftadır haftalık 250mg testo enanthate kullanıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6arrows    67
nehir_avci8322, 2 saat önce yazdı:

Yasak diye biliyorum. Yasak olmasa dahi paylaşmayı uygun görmüyorum. Sürece gelirsek yeni başladık. 5. Haftaya girdim. Geri dönüşleri kür günlüğünde paylaşıyorum. Yüksek protein alımı başta bana da çok zor geldi fakat iyileşme hızımda çok büyük değişiklik var.

hocam yüksek protein alımlarında glukoneogenez (amino asitlerin glukoza yani karbonhidrata dönüşmesi) durumu gerçekleşebiliyor diye bir muhabbet de var

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.440

Aldığınız fazla proteini vücut enerji kaynağı olarak kullanacak. Kullanılmayan fazla enerjiyi her zaman yağa çevirir bunu biliyoruz. 

O halde lazım olandan fazla protein almanın çok bir anlamı yok eğer definasyonda değilsen. Türkiye için maliyetli bir yol bu. 

Lazım olan kadar alıp, ağırlığının (yağsız) gr karşılığı kadar yağ alıp gerisini karbonhidrat ile tamamlamak lazım. 

image.png.440141e19afb70a9ae49abff17ef500f.png

Mesela bu dünkü beslenmemin özeti. 150-160gr protein bana yetecekken gereksiz yere çok üstüne çıkmışım. Oysa yapmam gereken proteini 150-160 da tutup karbonhidrata yüklenmekti. Onun yerine en pahalı enerji kaynağına yüklenmeyi tercih etmişim.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ritalin    47

İnan artık hesaplamıyorum bile, az once baktım dolaba yiyecek bir şey yok. gittim bir su bardagına yarısına tahin yarısına pekmez doldurup içtim, üstüne de bir parça kaşarlı poğaça (margarin) yedim. şuan midem delinmiş gibi agrıyor ahahha😂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emremmt    12
nehir_avci8322, 12 saat önce yazdı:

Ben kürdeyim

hocam o proteini vucut sindirip dokulara ekliyorsa maşallah diyorum.

• Beğen 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.440

77kg %9-10 civarı yağ. Yani yağı düştüğünde bakmam gereken 70kg civarı bir kütlem var. 70 X 2 veya 70 X 2,5 dersen 140 ila 175 gr arasında protein almam gerekli demek. 

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    142
Diver, 22 saat önce yazdı:

Maşallahın var hocam iyi iştahta varmış 😄 ben  bu yaşta 120 den 108 kg düştüm beslenmem senin gibi olsa hulk gibiydim şimdi 🙃 Ama plajda yürürken bayağı bakış alırım yağ oranını bayağı aşağı çektim 108 kg ya rağmem boy kaç diver hocam bende 1.90 ? 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.