Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Dagcıkomando

Makarna mı pirinç mi?

Önerilen İletiler

rıza333    59

Makarna ile daha çabuk kilo alıyorum iyi hacimlendiriyor beni su tutumu olarak

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    197

Makarna yemesi daha kolay geliyor artık pirinç yerken hayatı sorguluyorum

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rıza333    59

Kuru bırakıyor olabilirsin hafif lapamsı olursa birde yağ dengesi daha kolay olur üstüne yoğurt vs istersen ekle :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
Dagcıkomando, 28 dakika önce yazdı:

Evet soru açık makarna mı pirinç mi 😀Ve sebebi?

Gıda intoleransı ihtimaline karşı pirinç her daim daha temiz karbonhidrat kaynağıdır. İlla yenmek istenirse tam tahıllı makarna tercih edilmeli.

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver, Şimdi yazdı:

Gıda intoleransı ihtimaline karşı pirinç her daim daha temiz karbonhidrat kaynağıdır. İlla yenmek istenirse tam tahıllı makarna tercih edilmeli.

Glutenden dolayı mı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
Dagcıkomando, 5 dakika önce yazdı:

Glutenden dolayı mı

Makarna için evet. Bazı gıdalar gıda intoleransı yapıyor. Sindirimi zor olur şişkinlik yapar. Makarna veya beyaz un içeren gıdalar illaki su toplar vücutta. Bende pirinçten sıkıldım ama en temiz karb kaynağı o bu işte yol alınmak isteniyorsa pirinç mecbur yenecek :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9
Diver, Şimdi yazdı:

Makarna için evet. Bazı gıdalar gıda intoleransı yapıyor. Sindirimi zor olur şişkinlik yapar. Makarna veya beyaz un içeren gıdalar illaki su toplar vücutta. Bende pirinçten sıkıldım ama en temiz karb kaynağı o bu işte yol alınmak isteniyorsa pirinç mecbur yenecek :)

karabuğday nasıl, denediniz mi? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
h4runx, 1 dakika önce yazdı:

karabuğday nasıl, denediniz mi? 

Denedim tadını beğenmedim 😅 yukarda yazdıklarım onun içinde geçerli malesef. Pirinç yerine pirinç unu tercih edebilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Shinso    52

Hep pirinç unuda bağırsak, florasini ve sindirimi bir zamandan sonra bozmaz mi hocam? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
Shinso, 3 saat önce yazdı:

Hep pirinç unuda bağırsak, florasini ve sindirimi bir zamandan sonra bozmaz mi hocam? 

Tabi ki bozar. Burda yapmamız gereken şu; ana karb kaynağı pirinç olacak, baydığı yerde pirinç unu ile güzel karışımlar yapıp beslenmeyi sürdürülebilir yapmalıyız. Her zaman ana öğünlerde yeşillik olmalı sindirime yardımcı olması için. Bir diğer sağlıklı karb kaynağı patates dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz. Sindirim sorunu varken özellikle tatlı patates öneririm :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    29

makarna çok şişkinlik yapıyor ve zor sindiriliyor, mesela 200 gram pirinç ile 200 gram makarnanın ebatı hacmi aynı değil pirinçi yemesi daha kolay ve midede daha az yer kaplıyor ve kalorileride aynı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metropol    130

pirinç tabiki amam biryerdden sonra pirinç bayıyor o yüzden pirinç yerine aroamalı pirinç unu yiyorum mükemmel 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.363

Ben pilav düşkünü adamım. Sonsuz süre pilav yiyebilirim. Asla bıkmadım bıkmam. Makarna pirincin anca getir götürünü yapar.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal, 53 dakika önce yazdı:

Ben pilav düşkünü adamım. Sonsuz süre pilav yiyebilirim. Asla bıkmadım bıkmam. Makarna pirincin anca getir götürünü yapar.

Hocam gluten olmasa makarnayı 1.sıraya yazabilirdim ama glutenden dolayı çok su tutuyo pirince kıyasla bence daha rahat yenebiliyor lapa bile olsa :D ama işte gluten olması onu bitiriyor. Geçen sene 3 ay definasyon süresince hep makarna ile beslenmiştim doluydum ama istediğim parçalanmayı yakalayamıyordum kalori açığı vermeme rağmen tabi e2 de yükselmişti sadece iki gün boyunca sıfır karb + arimidex kullanmıştım paramparça olmuştum demekki yağ oranımı düşürmüşüm ama gluten ve artan e2 den dolayı o sulu görüntü yağlı gibi gösteriyordu beni. Buda böyle bir anımdır :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hadder    6
Diver, 6 saat önce yazdı:

Tabi ki bozar. Burda yapmamız gereken şu; ana karb kaynağı pirinç olacak, baydığı yerde pirinç unu ile güzel karışımlar yapıp beslenmeyi sürdürülebilir yapmalıyız. Her zaman ana öğünlerde yeşillik olmalı sindirime yardımcı olması için. Bir diğer sağlıklı karb kaynağı patates dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz. Sindirim sorunu varken özellikle tatlı patates öneririm :)

Hocam bence her öğün benim fikrimce yeşillik olmaması gerekiyor lif açısından sindirim sorunu yaşayanlar ekstra ekstra bol bol yeşillik yiyerek geçireceğini sanıyor fakat yanılıyorlar bence bana kalırsa 1 öğünde olmalı sadece yeşillik oda abartı şeklinde olmayacak şekilde benim şahsi fikrim bu yönde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    24

Gluten intoleransınız yoksa, makrolar ayarladıktan sonra makarna pirinç farketmez. pirinç ayarlması ve sindirmesi kolay ve intoleransı olmadığı için tercih ediliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
hadder, 7 dakika önce yazdı:

Hocam bence her öğün benim fikrimce yeşillik olmaması gerekiyor lif açısından sindirim sorunu yaşayanlar ekstra ekstra bol bol yeşillik yiyerek geçireceğini sanıyor fakat yanılıyorlar bence bana kalırsa 1 öğünde olmalı sadece yeşillik oda abartı şeklinde olmayacak şekilde benim şahsi fikrim bu yönde

Bence sen yanılıyorsun :) Lif yönünden zengin beslenme sindirimi kolaylaştırır, şeker ve kolesteroldeki artışı önleyebiliyor. Karaciğer değerlerini düşürmeye yardımcıdır. Çoğu vitamini yeşilliklerden sağlıyoruz.Gut hastalığına da ayrıca faydalı :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hadder    6
Diver, 3 dakika önce yazdı:

Bence sen yanılıyorsun :) Lif yönünden zengin beslenme sindirimi kolaylaştırır, şeker ve kolesteroldeki artışı önleyebiliyor. Karaciğer değerlerini düşürmeye yardımcıdır. Çoğu vitamini yeşilliklerden sağlıyoruz.Gut hastalığına da ayrıca faydalı :) 

Hayır hocam ben kendimden biliyorum bende gaz şişkinlik sindirim problemi vardı her öğünümde tabiri caiz hayvan gibi yeşillik tüketirdim hiçbir fayda görmedim daha sonra 1 öğün yeşillik yemeye başladığım zaman beni rahatlattı sindirim problemi olanlar benim yolu denesin görsün çok fazla lif iyi değil bana kalırsa

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
hadder, 1 dakika önce yazdı:

Hayır hocam ben kendimden biliyorum bende gaz şişkinlik sindirim problemi vardı her öğünümde tabiri caiz hayvan gibi yeşillik tüketirdim hiçbir fayda görmedim daha sonra 1 öğün yeşillik yemeye başladığım zaman beni rahatlattı sindirim problemi olanlar benim yolu denesin görsün çok fazla lif iyi değil bana kalırsa

İstisnalar kaideyi bozmaz:) Abartmadıktan sonra yeşilliğin sindirime faydası çok. Bireysel etkilerden çok genel olarak etkisi nasıl buna bakmalıyız. Senin sözüne bakarsak insan üzerinde araştırmaları boşuna bi dünya insan üzerinde yapıyorlar. Bir kişi üzerinden araştırmayı yapıp kurtulsunlar😄 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.