Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mamo

Tsh hormonu yükseldi ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

mamo    0

Merhabalar,

2023 Aralık tarihinde verdiğim kan tahlilinde TSH değeri 2,35 civarıydı. Ocak başında Genotropin'e başladım ve 2 ay kullandım. (2iu uyanınca aç karnına, 2iu yatmadan önce aç karnına)

Şubat ayında Cinnatropin kullanımına geçtim ve 4 ay boyunca böyle devam ettim. 28 Şubat'ta test verdim ve TSH değeri 4,10 olmuştu fakat önemsemedim. (Testten 1 hafta tıka basa yemeye başladığım için diyetten dolayı birden değerlerin fırladığını düşündüğüm için önemsemedim...)

17 Temmuz'da tekrar test verdim ve değerler görseldeki gibi fakat Growth hormonundan dolayımı bilmiyorum. 3 aydır aralıklı olarak Adipo Extreme kullanıyorum, sizce Adipo Extreme'dan dolayı olabilir mi?

Hastaneye gideceğim ve durumu belirteceğim fakat bilirkişilerden bilgi almak istedim. 

tshyuksek.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    1.365

T3 ve t4 değerlerin varsa atar mısın?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamo    0
Diver, 6 saat önce yazdı:

T3 ve t4 değerlerin varsa atar mısın?

Maalesef T3 değeri yok.

serbestt4.png

Hocam Şubat sonunda verdiğim T4 değerleri Temmuzdaki ile birebir aynı. Şubat sonunda verdiğim testteki T3 değeri "4,10"

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365

Adipo içinde tiromel yada levotiron varsa tiroid üretimini bozmuş olabilir. Growth hormonu da aynı şekilde tiroid üretimini bozmuş olabilir. Doktorlar gh kullandırmadan önce yada sonra tiroidleri kontrol eder. T3 değerini de görmemiz lazım T4 ten T3 dönüşümde sıkıntı olabilir. Selenyum magnezyum ve Çinko kullanımına dikkat et. Sen kendini nasıl hissediyorsun halsizlik vs sonradan yaşadığın sorun var mı?

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamo    0
gönderildi (düzenlendi)
Diver, 5 dakika önce yazdı:

Adipo içinde tiromel yada levotiron varsa tiroid üretimini bozmuş olabilir. Growth hormonu da aynı şekilde tiroid üretimini bozmuş olabilir. Doktorlar gh kullandırmadan önce yada sonra tiroidleri kontrol eder. T3 değerini de görmemiz lazım T4 ten T3 dönüşümde sıkıntı olabilir. Selenyum magnezyum ve Çinko kullanımına dikkat et. Sen kendini nasıl hissediyorsun halsizlik vs sonradan yaşadığın sorun var mı?

Hocam uyandığımda halsizlik var ama bu ömrü hayatım boyunca vardı. Sanki hiç uyumamışım uyuyabilsem bi 10 saat daha uyurum hissiyatı oluyor fakat ayaklandığımda öyle bir problem yaşamıyorum. 

+ Adipoda Sibutramin var diye biliyorum.

tarihinde mamo tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
mamo, 1 dakika önce yazdı:

Hocam uyandığımda halsizlik var ama bu ömrü hayatım boyunca vardı. Sanki hiç uyumamışım uyuyabilsem bi 10 saat daha uyurum hissiyatı oluyor fakat ayaklandığımda öyle bir problem yaşamıyorum. 

Anladım dostum. En güzeli sağlam bir doktor bulup tahlil yaptırmak. Kullandığın ilaçları anlatmalısın. Kilo vermede sorun yaşıyor musun yağ oranın yüksek mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamo    0
Diver, 1 dakika önce yazdı:

Anladım dostum. En güzeli sağlam bir doktor bulup tahlil yaptırmak. Kullandığın ilaçları anlatmalısın. Kilo vermede sorun yaşıyor musun yağ oranın yüksek mi?

180den 125e düştüm fakat normal insandan kat kat daha zor kilo veriyorum maalesef ki..

• Tebrikler 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
mamo, 1 dakika önce yazdı:

180den 125e düştüm fakat normal insandan kat kat daha zor kilo veriyorum maalesef ki..

Yinede muhteşem başarı tebrik ederim. Dediğim gibi doktora gitmelisin hormonel olarak sorun varsa bunu çözersen süreç daha sağlıklı ve daha hızlı ilerleyecektir. Yaptırabilirsen aşağıya attığım testlerin hepsini yaptır bizde görelim.

• Lh
  • Fsh
  • Alt
  • Ast
  • prolaktin
  • E2
  • Total testo
  • Free testo
  • Tam kan
  • T3,T4 ve Tsh

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamo    0

Total testo 390

AST 27

ALT 24

Tam kanda herhangi bir değerde sorun gözükmüyor. Total testonun 390 olma sebebi de sanırım yağlı olmam fakat referans dışı değil.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
mamo, 4 dakika önce yazdı:

Total testo 390

AST 27

ALT 24

Tam kanda herhangi bir değerde sorun gözükmüyor. Total testonun 390 olma sebebi de sanırım yağlı olmam fakat referans dışı değil.  

Sıkı diyet yapıyorsan ondan dolayı da total testo düşük çıkabiliyor. Umarım doktor kontrolünde sorun çıkmaz ilerlemeye sağlıklı şekilde devam edersin başarılar dilerim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    79

TSH uyarıcı bir hormondur. T4 üzerinden etkisi anlaşılır, bu yüzdende T3 gibi (T4 hormonundan sentezlendiği icin) diğer alt değerler rutin tahlillerde istenmedikce bakılmaz. TSH fabrikadır, T4 ise işcidir. Bu örnekle beraberinde eğer vücut icerisinde T4 hormonu azalırsa TSH uyarısı (kan değerlerinde artış) arttığı icin TSH hormonu yükselir. Eğer vücutta yeterlilik gözetmeksizin fazla depolanmış ise TSH baskılanır. 

Adipo extreme gibi şeylere hic gerek yok, eger icerisinde T4&T3 var ise de ve yakın zamanda kullandıysan TSH hormonunun baskılanması gerekir, artması degil. Ha eger önceden kullanıp böyle dedigimiz üzere o ilacın icerisinde T4 veyahut T3 var ise, evet bir dönem kullandığın bu ilaca ilişkin maddeler kanından cıktıktan sonra TSH hormonu artar. 

Benim şahsi fikrim rutin olarak yükselip/alcaldıgı. Cünkü her insanda olmasada cogunlukla bu olay insanlarda, danısmanlarımda ve cevremde görüyorum. 4.5 hafta sonra tekrar test ver. Agırlık antrenmanlarında da bazı insanlarda TSH hormonunu artabiliyor. Fazla yemek yemek de bazen bu hormonu bozabiliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamo    0

Yorum için teşekkür ederim. İlacın içeriğini maalesef bilmiyorum ama bitkisel değil, ciddi anlamda inanılmaz iştah kesiyor. 4IU growthun TSH üzerinde bu denli bir etkisi olduğunu düşünmüyorum fakat dolaylı yoldan tetiklediği için kuşkulanıyorum. Büyük ihtimalle troid ilacına başlayacağım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    421

Growth hormonu kullanımı ve bazı yağ yakıcılar tiroid fonksiyonlarını etkileyebilir. Growth hormonları, bazı kişilerde TSH seviyelerini artırabilir ve bu da tiroid bezinin daha fazla çalışmasına neden olabilir. Adipo Extreme gibi yağ yakıcılar da metabolizmayı hızlandırabilir ve bu da tiroid fonksiyonlarını etkileyebilir.

TSH seviyenizin yükselmesi, tiroid bezinizin yeterince tiroid hormonu üretmediğini. Bu durum, yorgunluk, kilo alımı, soğuk intoleransı ve depresyon gibi semptomlara neden olabilir.

Ayrıca, Growth hormonu kullanımı hipofiz bezini etkileyebilir ve bu da TSH seviyelerinin artmasına yol açabilir. Adipo Extreme gibi yağ yakıcıların da içeriklerine bağlı olarak tiroid fonksiyonlarını etkileyebilmesi mümkündür.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
BBurak    110
mamo, 12 saat önce yazdı:

Yorum için teşekkür ederim. İlacın içeriğini maalesef bilmiyorum ama bitkisel değil, ciddi anlamda inanılmaz iştah kesiyor. 4IU growthun TSH üzerinde bu denli bir etkisi olduğunu düşünmüyorum fakat dolaylı yoldan tetiklediği için kuşkulanıyorum. Büyük ihtimalle troid ilacına başlayacağım. 

En temiz sonuç için 2 gün dinlenip öyle tahlil ver bu süreçte:

• kardiyo ve ağırlık idmanı yapma,
  • diyet kalorisinde beslenme, 2 günlüğüne kilonu koruduğun kaloriyi temiz şekilde almaya özen göster,
  • ürünleri ve suplementleri 2 günlüğüne bırak,
  • hastalığın gerektirdiği ilaçlar harici bir ilaç yutma,
  • tahlilden 10-12 saat önce yemek yeme su harici hiçbir sıvı alma(bitki çayları ve kalorisiz ürünler dahil),
  • tahlilden önceki gece uykuna dikkat et yeterli uykuyu almış ol.

Bu şeyler özellikle hormon testlerini baya etkiliyor. 

Bunları yapıp test verirsen değer daha makul çıkacaktır. Belki de seni ilaçtan kurtarır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mamo    0
BBurak, 6 saat önce yazdı:

En temiz sonuç için 2 gün dinlenip öyle tahlil ver bu süreçte:

• kardiyo ve ağırlık idmanı yapma,
  • diyet kalorisinde beslenme, 2 günlüğüne kilonu koruduğun kaloriyi temiz şekilde almaya özen göster,
  • ürünleri ve suplementleri 2 günlüğüne bırak,
  • hastalığın gerektirdiği ilaçlar harici bir ilaç yutma,
  • tahlilden 10-12 saat önce yemek yeme su harici hiçbir sıvı alma(bitki çayları ve kalorisiz ürünler dahil),
  • tahlilden önceki gece uykuna dikkat et yeterli uykuyu almış ol.

Bu şeyler özellikle hormon testlerini baya etkiliyor. 

Bunları yapıp test verirsen değer daha makul çıkacaktır. Belki de seni ilaçtan kurtarır.

Hocam etkisi olmadığını bilmeme rağmen creatine bile kullanmayacağım. Düzenli beslenme ve protein tozuyla 2-3 hafta kadar düzenli antrenman sonrası 3 gün dinlenerek tekrar test vereceğim. Tavsiye için çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
BBurak    110
mamo, Şimdi yazdı:

Hocam etkisi olmadığını bilmeme rağmen creatine bile kullanmayacağım. Düzenli beslenme ve protein tozuyla 2-3 hafta kadar düzenli antrenman sonrası 3 gün dinlenerek tekrar test vereceğim. Tavsiye için çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Zaten 3 günde hiçbir kayıp yaşamazsın hem de dinlenmiş olursun. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    79
mamo, 21 saat önce yazdı:

Önermem, senin acından bir problem yok ise bu sekilde kalmasında sıkıntı yok. TSH hormon 10 üzeri değere ulaştığı zaman literatürde kesinlikle levotiroksin başlanmalı ancak bu durum söz konusu değil şu an. Bende zamanında denedim ve 7.30 değerlerinden, 5 hafta kullanımda 5.20 değerlerine düşürebildim ancak hicbir katkısı olmadı. Zararı da olmadı ancak icmesem bile bir şey değişmezdi. Gidip bi' dahiliye doktoruna ultrasonla baktırabilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    24

TSH tiroid hormonlarının az üretildiği hipotiroidi durumunda yükselir. t3-t4 değerlerin normal olabilir ama yinede biz buna hipotiroidi deriz. tiroid hormonlarının yanında  TPO antikoru' na tiroid usg de yapmak gerekeçektir .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Destroy9
      Arkadaşlar 25 yaşındayım hani internette bu growth hormonunu kullanan bazı insanlarda sadece boy uzaması değil bazı yan etkiler görülüyormuş. Kendi durumumdan bahsedeyim genel olarak ellerim parmaklarim bile küçük, bir kızla el ele tutuştugumda genellikle onların elleri benden daha uzun oluyor. Bu da psikolojik olarak etkiliyor sanki ben kadin rolundeymişim gibi. Her neyse konu sadece bu değil.
      Growth hormonu alsam faydasını görür muyum bu konuda? Genel olarak vücudum da küçük kafa olarak bütün uzuvlar aynı şekilde kucuk ben bu hormonu aldığımda yan etkisi diğer uzuvları da büyüttüğü söyleniyor. Yani yan etkisi aslında benim işime gelir. Tabi burada biraz esprili bilinçsiz konuşuyorum fakat sizin görüşlerinizi bekliyorum. Gerçekten ellerim vücudum genel olarak diğer insanlara göre küçük kısa ve hacimsiz.
    • Yazan: Byjoogo
      Merhabalar 180 boy 86 kilo yaklaşık %8-10 yağ oranına sahibim.
      haftalık 500 testo e.3 00 primo 200 masteron kürü yapmaktayım. Günlük 4 ünite kadar gh kullanmaya başlayacağım. İnsülin kullanımı olarak lantus ve humalog kullanmayı düşünüyorum. Kalori olarak şu an 3500aliyorum her hafta 200 kalori artarak devam edecek. Sabah kalkar kalmaz 10 ünite lantus akşam idman sonrası öğünü öncesinde de 5 ünite humalog kullanmayı düşünüyorum. Sizlerin önerebileceği ek düşünceniz varsa sevinirim.
    • Yazan: voSaydin
      Merhabalar arkadaşlar, nasılsınız?
      Ben 18 yaşındayım 3 yıla yakın süredir vücut geliştirme yapıyorum 1 yıla yakın bi ilaç, kür geçmişim var. Ailemi 5-6 aylık growth kullanımı için ikna ettim (günlük 4 ünite).
      Sorum şu:
      5-6 ayda 3-5 cm bile olsa boy uzaması sağlayabilir miyim? @metinav @Mickey @Askabar @otopsicikedi
      Boyum özgüvenimi düşüren bi sebep ve growth kullanmak istememin asıl sebebi boyumun uzaması.
    • Yazan: Yasinakda
      Arkadaşlar dün kendime ilk enjeksiyon yaptım yeşil uç ile kalçadan ilacı çektiğim uç ile vurduğum iğneyi değiştirdim kalçama vurduktan sonra çok elim titredi çok oynattım bazı arkadaşlar ağrı çok olur dedi ama ağrı çok çok hafif var acaba ilaç sahte olabilirmi?
    • Yazan: zamt
      Merhaba değerli büyüklerim,
      Yaş : 17 Boyum : 1.65cm Epifiz plaklarım açık ve yaklaşık 1 aydır genotropin kullanıyorum. 3. kalem bitmek üzere günde 4iu kullanıyorum ve tahminen 6-12 ay kullanmayı düşünüyorum. Sabahları esneme hareketleri yapmak istiyorum ama hangileri tam olarak işe yarar bilmiyorum.
      Sorularım ise şöyle :
      Genotropini kullanırken yanında vitamin veya başka bir takviye olarak neler kullanabilirim boy uzatmasına yönelik etkisini arttırmasını için? Kullanmamı önerdiğiniz vitamin ve takviyelerin dozajı ne kadar olmalı ve ne kadar süre kullanmalıyım? Bildiğiniz etkili esneme hareketleri varsa nelerdir? @metinav @Hikmett @rastlantisal

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.