Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mahobaba

Definasyon küründe beslenme programımı nasıl dizayn etmeliyim yardımcı olur musunuz?

Önerilen İletiler

mahobaba    5

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?

Kür içeriğim: 

• testosteron propionate 300mg
  • masteron 300mg

Kişisel özelliklerim:

• boy 174
  • kilo 100
  • spor geçmişi 2 yıl

Beslenmem şu şekil olacak :

• 500 gr pirinç pilavı 
  • 6 tam yumurta. 9 yumurta beyazı haşlama 
  • 5 litre su 
  • Ara öğünlerde patates veya meyve 
  • 400 gram tavuk göğsü 
  • Bol bol yeşillik 

Sorularım:

1. Bu besinler günün 8 öğününe bölünerek tüketilecek sizce fazla mı?
  2. Bu beslenme yoksa protein ağırlıklı bir beslenme olduğu için normal mi?

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    1.365

Dostum öncelikle başarılar dilerim.

1. Öncelikle günlük alman gereken kaloriyi hesapla.
  2. Hesapladığın kaloriden %10-20 arası düşük besleneceksin. Yağ oranı düşmesi yavaşlar yada durursa yine aynı oranda düşüreceksin.
  3. Beslenmende yeşillik olsun. Yemeklerde salatalarda zeytinyağı kullan. 
  4. Mantığın doğru protein ağırlıklı beslenmelisin.
  5. Bence 3 ana 3 ara öğün yaparsan daha güzel olur. Yatmadan 2 saat önce beslenmeyi kesmelisin.
  6. Gün içinde aktif olmalısın min on bin adım. Ağırlık antrenmanını min 5 gün ve hergün min 30 dk kardiyo yapmalısın. 
  7. Tartıya çok takılma vücut ölçülerini al haftadan haftaya ölçersin. Ölçüde çıkan sonuca göre hareket edersin.
  • Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    182

Merhaba,

Beslenme programın definasyon için kesinlikle ama kesinlikle uygun değil.Definasyon döneminde insülin ne kadar az tetiklenirse süreç o kadar başarılı olur.Vücuda sürekli besin sokmak hem insülini sürekli salgılatacak hem de yağ yakımını durduracaktır.Kilo verme süreci çok basit bir matematik olsa da yağ yakımı çok daha farklı bir süreçtir.Örnek vermek gerekirse aldığın kaloriden fazlasını harcarsan kilo verirsin.Alınan kalori-Harcanan kalori=eksi bir değer geliyor ise denklem doğrudur.Yağ yakımı sürecinde ise iki insanı ele alalım.İkiside genetik ve fiziki  olarak tamamen aynı özelliklere sahip olsun.İkiside günlük olarak 2000 kalori alsın.Birisi bunu 6 öğüne yayarak alsın, diğeri ise bunu sadece 2 öğün şeklinde alsın.1 ay sonucunda günde 2 öğün olarak beslenen 6 öğüne göre daha fazla yağ yakmış olacaktır.

Bu sebeple beslenmeni 2 öğüne indirmeni ve mümkün olduğu kadar AÇ kalmanı tavsiye ederim.

Aldığın makrolara gelecek olursak;

500 gr pirinç yaklaşık 400 gr karbonhidrat demek.Bu definasyon için çok fazla.Niye çok fazla diyorum çünkü amatör olarak body yapan kimse yoğun kardiyo yapmıyorsa 45 dk-1 saat bir antremanda bu kadar karbonhidratı yani glikojeni harcayamaz.Glikojen depolarında boş olmadan vücut yağ yakmaz.Pirinci yarı yarıya düşür, öğün sayısını 2 ye düşür,yeşillik alabildiğin kadar çok al, su 5 litreden daha fazla iç, yumurta yazdığın şekilde kalsın.

Yukarıda yazmış olduğum bilgiler tamamen bilimsel olarak kanıtlanmış bilgilerdir.Yön göstermesi adına kaynaklarıda ekliyorum.

Bu süreçte başarılar dilerim..

Kaynaklar;

1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22587351/
  2. https://ajcn.nutrition.org/article/S0002-9165(23)26611-3/fulltext
  3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26278052/
  4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17413096/
  5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19943985/
  • Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mahobaba    5

Hocam @pusalik bilgi için teşekkür ederim pirinci basmati olarak tüketmeye karar verdim öğünü 3 e indirdim 3 de ara öğün ekledim yumurta aynı kaldı pirinc basmati olacağı için 300 grama çektim 2 öğün olarak 150 + 150 olacak şekilde ayarladım gün sonu makrolar 2030 kcal 

215 gram protein 

200 gram karbonhidrat  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mahobaba    5
Diver, 9 saat önce yazdı:

Dostum öncelikle başarılar dilerim.

1. Öncelikle günlük alman gereken kaloriyi hesapla.
  2. Hesapladığın kaloriden %10-20 arası düşük besleneceksin. Yağ oranı düşmesi yavaşlar yada durursa yine aynı oranda düşüreceksin.
  3. Beslenmende yeşillik olsun. Yemeklerde salatalarda zeytinyağı kullan. 
  4. Mantığın doğru protein ağırlıklı beslenmelisin.
  5. Bence 3 ana 3 ara öğün yaparsan daha güzel olur. Yatmadan 2 saat önce beslenmeyi kesmelisin.
  6. Gün içinde aktif olmalısın min on bin adım. Ağırlık antrenmanını min 5 gün ve hergün min 30 dk kardiyo yapmalısın. 
  7. Tartıya çok takılma vücut ölçülerini al haftadan haftaya ölçersin. Ölçüde çıkan sonuca göre hareket edersin.

Hocam sizinde bilginize dayanarak ögunumu dediğiniz gibi 3 ana öğün olarak güncelledim 3 ara öğün yaptım bide pirinci basmati olarak güncelledim yumurta aynı sonuç olarak ortaya çıkan Beslenmem şu şekilde 

Sabah 

• 2 tam yumurta 3 haşlanmış yumurta beyazı 
  • 100 gram yesil mercimek 
  • Bol yeşillik 
  • Ara öğün 
  • 1 adet muz 
  • 2 adet kuru hurma 

Öğlen 

• 150 gram basmati pirinç 
  • 200 gram tavuk göğsü 
  • Zeytinyagli salata 

Ara öğün 

• 2 adet tam 3 adet haşlanmış yumurta beyazı 
  • 2 adet kuru kayısı 
  • Sade soda 

Akşam 

• 150 gram basmati pirinç 
  • 200 gram tavuk göğsü 
  • Zeytinyagli salata 
  • 2 tam 3 haşlama yumurta kaldı bide bunları eklemem lazım kalori ve proteini tamamlamam için ama nereye sıkıştırcam bilmiyorum hocam veya mercimeği 200 gram yapıp bu ek yumurtaları eklemim ayriten beslenmem nasil oldu hocam yorumlarsaniz sevinirim teşekkürler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365

Mercimekten gelen proteinin çok düşük oranı hesaba katmalısın düz matematik hesabı bitkisel proteinlerde tutmuyor. Lor peyniri, whey protein tüketebilirsin onun yerine. Yada tavuk göğsünün miktarını artıracaksın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mahobaba    5
Diver, 2 saat önce yazdı:

Mercimekten gelen proteinin çok düşük oranı hesaba katmalısın düz matematik hesabı bitkisel proteinlerde tutmuyor. Lor peyniri, whey protein tüketebilirsin onun yerine. Yada tavuk göğsünün miktarını artıracaksın.

Tamamdır hocam sağolun son olarak birsey daha sorucam 200 gr karbonhidrat fazla mı ideal mi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    182

Selamlar,

Ben aslında 2 öğün olarak tüketmeni daha doğru olarak söylemiştim ama 3 öğün tüketeceksen ara öğünü kaldır.Öğlen ile akşam arası sanırım antreman yaptığın için ara öğün ekledin ama ihtiyacın olan besinleri zaten ondan önce yediğin öğünlerde depolayacaksın.

Ben hiçbir zaman bitkisel protein kullanmam diyetlerimde.Bizim için ihtiyacımız olan aminoasitleri içermiyorlar.Boşu boşuna kalori yükü olarak bakıyorum.Onun yerine yumurta beyazını arttırsan kafi.

Bunların dışında beslenmende herhangi bir olumsuzluk görmedim.

Karbonhidrat durumunu haftadan haftaya form durumuna göre aşağı ya da yukarı çekebilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mahobaba    5

Hocam dikkate aldım şuan ve şöyle bir düzeltme yapıyorum  ara öğünleri kaldırdım 3 öğün ekleme sebebim benim vücudum çok hızlı kilo alıp veriyor bu yüzden fazla yediğimde ise bende şişlik yapiyor öğünlerde 2 ogune eklemeyi düşündüm siz yazdıktan sonra ama şiserim ağır gelir diye 3 e böldüm ara öğünlerde sildim bitkisel proteinleri kaldırdım ara öğünleri sildiğim için onun yerine yumurta beyazini arttıracam sabahki kahvaltimda  bilgi ve yanlışımı duzettiginiz için teşekkür ederim 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Wgestelx
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Sürekli görüyorum ilaçlar doğrudan kas yapmaz protein ve karbonhidrat sentezini arttırır deniliyor peki bu tam olarak ne ve dolaylı yoldan kas gelişimine nasıl bir etkisi var ve vücudun doğal olarak protein sentezi siniri genetik kas hipertrofisi potansiyelini mi etkiliyor.
      Tüm cevaplar için teşekkürler.
    • Yazan: mahobaba
      Herkese merhaba Definasyon küründeyim 
      testesteron P 300 mg 
      masteron 300 mg 
      bugün Kürümün  7. günü aşağıya bugün verdiğim kan testini sonuçlarını ekliyorum lütfen yorum yapar mısınız değerlerim nasıl kür içerisinde şu ana kadar hiçbir yan etki görmedim sadece biraz halsizliğim var bazen oluyor o kadar 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.