Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

lufi

Göbekte aşırı şişkinlik yaşıyorum ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

lufi    25

Arkadaşlar benim bir kaç sıkıntım var burda her konuda bilgili olan insanlar var o yüzden buraya madde madde problemleri yazacağım belki bilen biri vardır 

her sabah kalktığımda göbeğim ve midem normal boyutlarda her yemek sonrası göbeğim aşırı derece de şişer
ne zaman acıksam mideme ağrı girer o yüzden sürekli yemek yerim ve midemi dolu tutarım 

sürekli gaz olurum , gazı bazen çıkartamıyorum o zaman da kalbime kadar ağrı giriyor yataktan kalkamıyorum 

iki yıldır hastane hastane bölüm bölüm dolaştım en son prof bir doktora gittim sende huzursuz bağırsak sendromu var bununla yaşamaya alış dedi ama ben çok güvenemedim çünkü beni beş dakikada da çıkarttı daha endoskopi kolonoskopi bile istemedi şayet durum buysa bunla nasıl yaşanır bu sıkıntıyı yaşayanınız var mı değilse benim durumum nedir 

laktoz intoleransım var ve gluten hassasiyetinden de şüpheleniyorum 

şu ara 6 haftadır kürdeyim ve halen göbeğim aşırı şiş olduğu için gün içerisinde artık kendimden tiksinir oldum yardımcı olursanız sevinirim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

BBurak    110
  1. Pro/prebiyotik kullan,
  2. Besinleri iyi çiğne,
  3. Asitli içeceklerden uzak dur,
  4. Laktoz ve gluten içeren besinlerden uzak dur,
  5. Yemeklerden önce ve sonraki 30 dakika sıvı alımından kaçın,
  6. Gazını tutma,
  7. Midenin ve bağırsaklarının boş kalmasından korkma organlarına dinlenmeleri için zaman ver,
  8. Uykuya yakın besin tüketme,
  9. Stressten uzak dur,
  10. Yemeklerden sonra kısa yürüyüşler yapabilirsin.
  • Beğen 2
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6arrows    63

beslenmeni iyice gözden geçir. vücudunun tepki gösterdiği besin veya besinler var örneğin ben de bulgur, buğday veya pişmemiş yulaf tükettğim günler mahvolurum sindiremem gaz ve şişkinlik yapar. nelerin neden olduğunu bulmalısın. teker teker beslenmenden çıkar bak. yumurta, süt, fıstık ezmesi vs bunlar da sebep olabilir

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
BBurak, 2 saat önce yazdı:
  2. Besinleri iyi çiğne,
  6. Gazını tutma,
  7. Midenin ve bağırsaklarının boş kalmasından korkma organlarına dinlenmeleri için zaman ver,
  9. Stressten uzak dur,

Maşallah kardeşim çok güzel söylemiş. Ek olarak gıda intoleransı testi yaptırmanı öneririm. O zaman sana ne yaramıyor emin olursun.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
impulse101    4

bende de var huzursuz bağırsak sendromu. doktor fodmap diyeti diye bişey önermişti ama yapmadım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hadder    6

Hocam sabah uyanır uyanmaz yarım litre yada 1 lt su iç yarım saat 45 dk bekle kahvaltını yap tatlandırıcı gıdalardan bunlar rice cream gibi bu tür şeyler domates şekersiz gazlı içeçeklerden uzak dur ve çok fazla tuz tüketimi yapma ben çok çektim bu illetten birde bende aşırı tavuk yediğimdede gaz yapıyor bende protein olarak balık tercih edebilirsin  sende öğününde çok fazla protein varsa 2 ye böl aralıklı ye bir anda hayvan gibi protein alımı yapma patates basmati pirinç gibi şeylere yönel birde sütle alakalı ne varsa hayatından çıkar 1 hafta benim dedimklerimi uygula bakalım değişgenlik olacakmı bol suyunuda iç unutma

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    129
gönderildi (düzenlendi)
BBurak, 3 saat önce yazdı:
  2. Besinleri iyi çiğne,
  6. Gazını tutma,
  9. Stressten uzak dur,

Harika özetlemiş ek olarak yüksek Ph lı su iç  asit bazlı su iyi değil alkali su olmalı.. Su inanılmaz önemli benim sorunum oydu .. Munzur su dene bana dua edeceksin😉

tarihinde SantoR tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.