Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

anabolik.adam

Deca küründe arimidex yerine tamoxifen kullansak olur mu?

Önerilen İletiler

Herkese iyi forumlar,

Deca küründeyim göğüs uçlarımda hassasiyet ve hafif batmalar başladı , e2 yükseldiği için büyük ihtimalle ve arimidex içince ertesi gün düzeliyor fakat 1-2 gün içeresinde eski hissiyatlar başlıyor. Haftada 3-4 arimidex içmek yerine kürü çok fazla baltalamak yerine her gün veya gün aşırı 20 mg tamoxifen içmek jinekomasti için daha iyi olmaz mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Adrian    21
anabolik.adam, 59 dakika önce yazdı:

Herkese iyi forumlar,

Deca küründeyim göğüs uçlarımda hassasiyet ve hafif batmalar başladı , e2 yükseldiği için büyük ihtimalle ve arimidex içince ertesi gün düzeliyor fakat 1-2 gün içeresinde eski hissiyatlar başlıyor. Haftada 3-4 arimidex içmek yerine kürü çok fazla baltalamak yerine her gün veya gün aşırı 20 mg tamoxifen içmek jinekomasti için daha iyi olmaz mı?

Merhaba, Deca sadece e2 değil Prolaktin hormonunu da arttırıyor, küre başlayalı 3 hafta olduysa yarım tablet dostinex öneririm. (imkan varsa önce test yaptırılmalı)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Adrian, 3 dakika önce yazdı:

Merhaba, Deca sadece e2 değil Prolaktin hormonunu da arttırıyor, küre başlayalı 3 hafta olduysa yarım tablet dostinex öneririm. (imkan varsa önce test yaptırılmalı)

6.haftaya girdim. randevu aldım kan tahlili için ama malesef 2 hafta sonrasına randevu bulabildim. arimidex yerine tamoxifen kullanımı için düşünceleriniz nelerdir peki 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    292
anabolik.adam, 18 dakika önce yazdı:

6.haftaya girdim. randevu aldım kan tahlili için ama malesef 2 hafta sonrasına randevu bulabildim. arimidex yerine tamoxifen kullanımı için düşünceleriniz nelerdir peki 

Tamoksifen Karaciğerin içinden geçiyor toksik oyuzden kimse önermiyor arimidex kullan e2 için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n, 3 dakika önce yazdı:

Tamoksifen Karaciğerin içinden geçiyor toksik oyuzden kimse önermiyor arimidex kullan e2 için 

anladım teşekkür ederim aradığım cevap buydu sanırım . kan tahlil sonuçlarıma göre arimidex ve dostinex ekliyim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tamoxifen gögüs kanserinde 5 sene boyu hergün kullanılıyor karaciğere güvensiz olsa kullanılamazdı 5x365 gün diye düşünüyorum.

• Beğen 3
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    373
gönderildi (düzenlendi)
steroidnediryahu, 6 saat önce yazdı:

Tamoxifen gögüs kanserinde 5 sene boyu hergün kullanılıyor karaciğere güvensiz olsa kullanılamazdı 5x365 gün diye düşünüyorum.

Ben 2 günde 1 düzenli kullanıyordum kür boyu alt ast değerlerim de gayet iyiydi.

tarihinde ardas tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.440

4 aydan uzun tamoksifen kullandım. Hem kürde jinekomastiden korunmak için hem de sonrasın da PCT sürecinde. Karaciğer enzim değerlerinde oynamaya neden olmadı. Zaten jinekomasti için çözüm arimidex demek doğru olmaz. Prolaktin mi yüksek E2 mi? Prolaktin yüksekliğinden dolayı oluyorsa arimidexleri boşuna yutmuş olursun. Tamoksifen reseptörlere seçici olarak bağlandığı için kesin çözüm sunmuş oluyor.

Tek dikkat edilmesi gereken bazı bünyelerde sivilce yapabiliyor. Bazı bünyelerde de E2'yi dolaylı olarak aşağıya çekebiliyor.

• Beğen 1
  • +1 1
  • Yıldız 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    182
anabolik.adam, 10 saat önce yazdı:

Herkese iyi forumlar,

Merhaba,

Öncelikle göğüslerinde hassasiyet başladığında test yaptırman gerekiyor.E2 (kesin), prolaktin (kesin) , progesteron (imkan varsa) değerlerine baktır. Bu sayede sorunun hangi hormondan kaynaklandığını görmüş olursun. Bunun yanı sıra eğer sorun E2 den kaynaklanıyorsa göğüslerinde hassasiyet oluşturan e2 değerini görmüş olacaksın. Kimi insanda 100-150 e2 değeri bile jinekomasti yapmazken kimi insanda 50-100 arası bir değerde bile jinekomasti olabiliyor. Bu değeri gördükten sonra çeyrek veya yarım (e2 değerine göre) arimidex kullandıktan sonra göğüslerindeki hissiyatın geçmesiyle beraber tekrar test verdiğinde senin için ideal e2 değerini görmüş olacaksın. Bu sayede haftada kaç mg arimidex aldığında e2 değerinin kaç seviyesinde olacağını bileceksin.

Bunu yaptığın takdirde yukarıda sormuş olduğun kürü baltalama kısmını ortadan kaldırmış olacaksın.

• Beğen 1
  • Minnettarım 1
  • Yıldız 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    373

kısacası kullan östrojeni biraz düşürse bile sorun olmaz zaten yüksektir e2 prolaktin jinekomasti olmaktan iyidir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas, 12 dakika önce yazdı:

kısacası kullan östrojeni biraz düşürse bile sorun olmaz zaten yüksektir e2 prolaktin jinekomasti olmaktan iyidir.

Hepinize değerli yorumlarınız için teşekkürler karaciğere zarar verir diye korkmuştum o zzman kullanayım tahlil günüme de az kaldı en azından o güne kadar jino olmayayım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    292
gönderildi (düzenlendi)
anabolik.adam, 12 dakika önce yazdı:

Hepinize değerli yorumlarınız için teşekkürler karaciğere zarar verir diye korkmuştum o zzman kullanayım tahlil günüme de az kaldı en azından o güne kadar jino olmayayım 

Haftada 2 tabletle zarar vermez ama uzun süre kullanımlarda olumsuz etki verdiği yazıyor internette meme kanseri olanlarda da doktor kontrolünde kullanıyorlar gerekli testleri yaptırıp. Benim evimde tamoksifen var kullanmıyorum kullandığım zaman akne yapıyor arimidex tercihediyorum e2 düşürmek için prolaktin kaynakliysa dostinex gerekli arkadaşlarin dediğin gibi 

tarihinde Tr3n tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n, 10 dakika önce yazdı:

Haftada 2 tabletle zarar vermez ama uzun süre kullanımlarda olumsuz etki verdiği yazıyor internette meme kanseri olanlarda da doktor kontrolünde kullanıyorlar gerekli testleri yaptırıp. Benim evimde tamoksifen var kullanmıyorum kullandığım zaman akne yapıyor arimidex tercihediyorum e2 düşürmek için prolaktin kaynakliysa dostinex gerekli arkadaşlarin dediğin gibi 

Prolaktin tarzı bir sorunum varsa dostinex i haftada 1 mi kullanmak gerekli yoksa 2 haftada 1 mi peki 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    373
anabolik.adam, 12 dakika önce yazdı:

Prolaktin tarzı bir sorunum varsa dostinex i haftada 1 mi kullanmak gerekli yoksa 2 haftada 1 mi peki 

test yaptırmadan net bir şey denmez 1 tane kullanırsın 1 hafta sonra test yaptırırsın tekrar eski seviyesine çıktıysa haftada 1 kullanırsın yada yarım veya çeyrek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    292
anabolik.adam, 11 dakika önce yazdı:

Test sonuçlarını al öyle konuşalım nereden kaynaklı e2 mi prolaktin mi  bende kitle vardı misket boyutunda dostinexle geçti 4 tablet kullanmıştım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas, 4 dakika önce yazdı:

test yaptırmadan net bir şey denmez 1 tane kullanırsın 1 hafta sonra test yaptırırsın tekrar eski seviyesine çıktıysa haftada 1 kullanırsın yada yarım veya çeyrek.

Decanın olmazsa olmaz belası 😅

Tr3n, 4 dakika önce yazdı:

Test sonuçlarını al öyle konuşalım nereden kaynaklı e2 mi prolaktin mi  bende kitle vardı misket boyutunda dostinexle geçti 4 tablet kullanmıştım 

Hocam katılıyorum ama tahlil için randevu zor buluyorum ve kitle bende de var arimidex kullanınca ertesi gün çok hafifliyor 1-2 gün içersinde geri geliyor. Tahlile randevuma 2 hafta var bu kitle büyüyebilir o yüzden risk almamak adına dostinex denicem 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
godofdark    25
gönderildi (düzenlendi)

Öncelikle decanın prolaktin de yükselttiğini bilmek lazım. Tahlile göre yorum yapılır. Eğer konu e2 ise arimidex yetmiyorsa duruma göre aromasin veya femara kullanılabilir. Tahlile göre net sonuç ortaya çıkacaktır.

tarihinde godofdark tarafından düzenlendi
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.