Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

anabolikadam

Aşırı derecede terleme sorunum var ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

anabolikadam    72
furymen, 2 dakika önce yazdı:

Geçmişte fazla alkol kullanıyor olabilme ihtimalini düşünüyorum belki halen alıyorsundur buna istisnaden karaciğer ve böbrekleri hasara uğratmış olabilirsin diye düşünüyorum tabiki alkol kullanmıyorda olabilirsin ben sadece kullanıyorsan diye açıklama yapıyorum

Hayatımda hiçbir zaman alkol almadım hocam. Ancak yağlanma olabilir diye düşündü doktorumda. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rıza333    47
ulucyldz, 07.03.2024 - 14:18 yazdı:

koltuk altı için alüminyum klorohidrat içeren roll-on tercih edebilirsin tabii ki bunlar,

düzenli kullanım sonucunda göğüs kanseri, doku hasarı vs yapabilir ve zararlı 

ancak eğer ihtiyacın varsa benim kullandığım gibi kullanabilirsin, terleme için tavsiye ediyorum:)

Sprey roll-on ve stick 3 farklı şekil terleme düzeyine göre sıralanmış durumda ben bunu öğrendiğimden beri sabun da denilen stick formunu kullanıyorum 

anabolikadam, 3 saat önce yazdı:

Hayatımda hiçbir zaman alkol almadım hocam. Ancak yağlanma olabilir diye düşündü doktorumda. 

Karaciğer değerlerim çok yüksekken de terlemem aynıydı ama yağlanma konusuna birşey diyemeyeceğim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    72
rıza333, 13 dakika önce yazdı:

Sprey roll-on ve stick 3 farklı şekil terleme düzeyine göre sıralanmış durumda ben bunu öğrendiğimden beri sabun da denilen stick formunu kullanıyorum 

Karaciğer değerlerim çok yüksekken de terlemem aynıydı ama yağlanma konusuna birşey diyemeyeceğim 

Doktora göre yönlendireceğimiz kendimizi artık. O ne derse onu yapacağım, bilgili bir doktora gidiyorum Allahtan. Ultrasondan sonra buraya güncelleme yapacağım tekrardan... Ayrıca roll-on bazen sıkıntılı olabiliyor o yüzden çok kullanmamaya çalışıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rıza333    47
anabolikadam, 9 dakika önce yazdı:

Doktora göre yönlendireceğimiz kendimizi artık. O ne derse onu yapacağım, bilgili bir doktora gidiyorum Allahtan. Ultrasondan sonra buraya güncelleme yapacağım tekrardan... Ayrıca roll-on bazen sıkıntılı olabiliyor o yüzden çok kullanmamaya çalışıyorum.

Arkadaşın dediği @ulucyldz dalgalı deodorant kullanımı sıkıntı olabilir evet 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arnoldswazz    4

Eskiden bendede çok vardı sebebini anlayamadığım kürdeyken kan sayın artığı için normal ama bende eskiden daha fazla vardı kan verdim d vitaminimi 20 lerde çıktı doktorlar bunu düzeltmek için büyük doz vermediler 2-3 kutu vitamin kullandım 23 anca olmuştu devit 3 ampülle sorunu çözdüm tek atışta d vitamini eksikliği de aşırı terleme yapabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74

Sorunun subklinikal hipotroidi diye geçer.

Tsh yüksekliği ve t3-t4 normal olması.. 

Nedenleri çeşitlidir

• Ani hormon değişimiyle tiroid beziyle beynin iletişimin kesilmesi ve bu sayede error sonuçlar
  • Dışardan hormon alımıyla tembelleşen tiroidin saçmalaması
  • stres ve panik atak
  • obezite vb.

Hiç bir şey yapmana gerek yok 10 kişi çevirsen 3-4'de vardır.. 10 değerini geçmediği sürece ilacada gerek yok. Ultrason çektirmede ki amaç nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    72
SantoR, 24.03.2024 - 20:16 yazdı:

Sorunun subklinikal hipotroidi diye geçer.

Tsh yüksekliği ve t3-t4 normal olması.. 

Nedenleri çeşitlidir

• Ani hormon değişimiyle tiroid beziyle beynin iletişimin kesilmesi ve bu sayede error sonuçlar
  • Dışardan hormon alımıyla tembelleşen tiroidin saçmalaması
  • stres ve panik atak
  • obezite vb.

Hiç bir şey yapmana gerek yok 10 kişi çevirsen 3-4'de vardır.. 10 değerini geçmediği sürece ilacada gerek yok. Ultrason çektirmede ki amaç nedir?

Genel olarak kısmi bir ultrason talep etti daha iyi gözlemlemek için ve bence en doğrusunu yaptı. Subklinik hipertroidi olduğunu biliyorum ancak altta yatan nedenler dolayısıyla birden fazla tektik ve ilgili kurumlarca ultrason çektirmemi, ardından tekrardan görüşmeye gelip son noktayı koymak için görüşebiliriz demişti doktor. O yüzden de bakalım... Ardından neler olacak güncelleyeceğim.

Güncelleme: Bir önceki gün ultrasona gittim. Ultrason teknikeriyle konuşurken tirotilerimin her bir lobuna baktı. Bazı küçük kistler gördüğünü bana söyledi, nokta nokta olup görüldüğünü de bana aktardı. Nedenini birazcık sorduğumda belki iltihaplanma yada enfeksiyon geçiriyor olabilir dedi. Çok da takmadım çünkü daha doktorum görmemişti. Bugün ise doktora gittim, az önce geri eve geldim ve aynı şekilde aktarıyorum.

1-1.5 aydır devlet hastanesi sağ olsun git-gel yaparak tiroitlerime baktırıyordum. Kısaca özet geçeyim konuya yeni gelenler için TSH değerim 7.5 (bir tık yüksek), anti-tpo 9'un altında, T3 ve T4 normal hatta normalin daha da iyi bir seviyesinde. Ultrason sonucuma baktı. Tiroitlerime bakarken psikolojik olsa gerek biraz tereddüt ile göz devirdi. Ardından bana "tiroitlerinde kistler var, burada görüyorum" dedi. Daha öncede bana "tiroitlerin az çalışmaya meyilli" yorumunu yaptı. Zaten bende aşırı terleme, halsizlik, üşüme & titreme, ciltte kuruluk, ellerde karıncalanma ve depresyon mevcut. 

Bunları da beyan etmeme rağmen bana 2-3 ayda bir tahlile gelip TSH & tiroit değerlerime baktırmamı söyledi. Ve ve ve.... Muayene süresi tam tamına 3 dakika. Tam tamına 1.5 aylık süreci git-gel yaparak 3 dakikanın 30 saniyesi bana konuşarak yorum yaptı. Delilik... Belki o kistlerimden bir tanesi yada bir çoğu kanser riski taşıyan kanamalı kist? Allah var yukarda ağrım, sızım hiç olmadı. Ancak görüyorum ki devlet hastanesinde bu iş olmayacak. Paraya kırıp endroknoloji bölümünden özele gideceğim. Güncellemelere devam edeceğim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74
anabolikadam, 1 saat önce yazdı:

Kist olan bir şey nasıl psikolojik olabilir hocam? Takıntılı değilim, muayene oluyorum böyle şeyleri yapmaları aşırı sinirimi bozuyor. Psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Etrafa gidiyorum, otobüse biniyorum hiçbir sorunum yok. Somut bir şey varken neden psikolojik olsun?

Önceki mesajda seni azarlamış gibi  olmuyayım kardeşim o zaman şöyle açıklıyayım terlemenin onlarca nedeni vardır bende aşırı terliyorum ve seni anlıyorum. Aşırı terlemenin %80-90 nedeni genetiktir metobolizma hızlıdır..Kimiside terliyeyemekten şikayetçidir. 

Aşırı Terlemenin Diğer nedenleri: 

• Anabolik Steroidler
  • Ani hormon değişiklikleri
  • Fibromiyalji
  • Stres - Depresyon - Kaygı
  • Troid hormonu değişiklileri
  • Obezite
  • Kanda Oksijen yetersizliği
  • Yanlış beslenme

Sen bunların hepsini MR çekip bulamazsın kardeşim hele MR sonuçları hiç bir şeyi belli etmez göstermez.

Tıpta bir terim vardır 'MR değil hastayı tedavi edin" o yüzden niye mr diye sordum..

MR'da bir sürü yanlış şeyler görebilir senin amacın nedir?

Kendinde ne bulmaya çalışıyorsun onu söyle yardımcı olalım yoksa buraya 2 sayfa yazı yazarım..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    72

MR ayrı ultrason ayrı hocam. Ben bu terlememin çözümünü bulmak istiyordum. Bu terlemeye öncelik verdiğim zaman kan tahlillerinde de tiroitlerimde bir sıkıntı sezdik. Aile de kronik bir şekilde tiroit hastalığımızda var. Ben sadece bu terlememin, bu denli cilt kuruluğumun neden ve niçin olduğunu bulmaya çalışıyorum. Gerekirse ter bezlerini aldırmak, gerek ise tiroitlerimden kaynaklanan bir problem neticesinde mi bu terleme oluyor bilmek istiyorum hocam. 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    72

Güncelleme: Herkese uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba. Tiroitlerim icin farkli bir sehire gittim ve o sehir icerisinde ozel bir hastaneye gecis yaptim. Bu durumlar devam ediyorken tam tamina 1 ay diyette kalarak, diyete devam ettim. İki (2) gun oncesinde ise doktora direkt gittim, dahiliye poliklinigine. Onceki tum durumlari anlattim, TSH degerimin yuksek oldugunu (kan tahlilinde gordu) ve ultrasonda nodul cikarak klinik olarak asiri terlemem olup, yuzumde kizariklik/kuruluk oldugunu beyan ettim. Bu degerlere ve aciklamalarina gore "subklinik hipertroidi" oldugumu soyledi ve ilaca endike olmadigimi ekledi. Ancak klinik olarak asiri terlemem oldugu icin dusuk dozda T4 baslayabildigimizi ve bende de deneyebilecegimizi soyledi. Ardindan tekrardan benden kan tahlili ve US (ultrason) istedi. Ozel hastane oldugu icin hemen cikti. 

Ultrasona gore tiroitlerimde birden fazla ici sivi dolu nodul oldugunu, en buyugunun sag lobta olup 4nm boyutunda oldugunu soyledi. Birden fazla oldugu icin 6 ayda 1 olmak uzere ultrason ile kontrol takibi verdi. Eger buyumuyorsa bir sey olmadigini, eger buyuyorsa da yine takip edilmeli dedi. 

Sira ise kan tahliline geldi. Ben doktorun kapisinin ardinda "acaba kac miligram yazacak" diye tahminde bulunmaya calisirken ikinci sok geldi bana. Bir anda TSH degerim 6-7 aydir dusmuyorken 3.33 degerine dusmus. Sadece 1 aylik diyetle beraberinde tiroit uyarici hormonum yerine gemis ekstra karaciger degerlerimde bir haylice dusmus. Megersem ilacin kendisi diyetmis. Herseyi yaptim derken diyet ve az yemek isimi cozdu. Sadece 1800-2000 kalori arasi beslenmemle beraber bu sorunu atlattim. Ekstra olarak terlememin fizyolojik olup botoks tarzi gecici cozumlerle gecirebilecegini yada dermatologa gidip derinlemesine inceletebilecegini soyledi. Tiroit mucadelemizde burada sona erdi... Sirada kaldi terleme mevzumuz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: ygtkrdmn35
      Abiler merhaba,
      Boldenon testo danabol kürümün 6. haftasındayım 2 hafta öncesine kadar 300 mg olan boldenon kürümü etki alamadığımı hissettiğim için hocamın tavsiyesi ile 600 e çıkardım hiçbir sorun yoktu perşembe günü iğnemi vurdum idmanımı attım ve preworkout aldım her şey mükemmeldi çıktım gittim dövme yaptırdım 3 saat kadar da o sürdü akşam eve geldim sabah erkenden dersim olduğu için uyuyamadım okula gittim her şey yine normaldi bu süreçte fazlasıyla kahve tükettim 10 bardak kadar neredeyse sonra randevu öncesi biraz uyuyup uyandım 3 saat kadar evi temizlemeye koyuldum derken bir an yorgunluk çöktü kalbime baktım dolu bir atış hissi yoktu sanki poşetmiş gibi içi boşmuş gibi hissettiriyordu bir sigara yaktım gidip arkadaşıma gösterdim kalbime bakarken kalbimin büyüdüğü yada damarlarımın yırtıldığı hissine kapıldım.
      Bir an başım döndü oturayım biraz geçsin dedim bayılmışım bilincimi kaybettim ev arkadaşım uyandırdı ambulans geldi kanıma ekg me baktılar gayet normal çıktı ama o aksam yürürken hızlandığımda kalbimde sıkışma hissediyordum ve yavaşlamak zorunda kalıyordum acaba bunun sebebi uykusuzluk mu kalbi yorduğum için normal bir durum mu ben bu sorunu 2 kere daha yasamıştım yıllar önce biri spor salonunda squat yaparken diğeri de kalbim sıkıştığı için hastaneye gittiğimde kan vermek içindi aklıma panik atak geliyor ama panik atakta bilinç kaybedilip barınılmaz kalp spazmı tehlikeli bir tık korkutuyor beni 27 sinde kardiyolog a randevum var kürü bitirmek istemiyorum...
      Acaba 27 sine kadar devam edip doktorun verdiği sonuçlara göre mi karar alsam? Yoksa hemen mi bıraksam? Çünkü şakası da olmaz bu ilaçlar damar sertliği yapıyor dediğim gibi ayak bileklerimde de morarma var kalbim yetişemiyor sanırım kan pompalamaya dozu azaltıp devam etme sansım var mı acaba 27 sine kadar bırakıp pct ye girmeyi cidden istemiyorum çok kararsızım lütfen yardımcı olun. @metinav @rastlantisal @Rdm @Bay-T
    • Yazan: uexova
      Arkadaşlar merhaba yaklaşık 10 haftadır only testo yapıyorum. 3-4.haftadan sonra geceleri terlemeye başladım. Gece lavaboya kalkıyorum uyandığımda atletim ve yastığım terden ıslanmış oluyor. Yani boyun ve sırt bölgesinde oluyor diyebiliriz. Bu normal bir yan etki midir sadece testesteronda böyle bir yan etki yok diye biliyorum fakat neden olur? Yardımlarınızı bekliyorum. 
    • Yazan: Mhmt38
      İyi günler arkadaşlar. Derdimi kısaca anlatacak olursam 2015 yılında askerliğimi ıslahiye gibi sıcsk bir yerde yaptım. Ben dahil tüm bölükte sıcak havalarda iğne batması şikayeti vardı. Karaciğer temiz ve görüntüde de bir problem olmayınca doktorlar pek kaale almadı şikayetimi. Ama her yaz şiddeti değişmekle birlikte terleme öncesi sırtımda diken dolaştırılıyormuş hissi var. Özellikle sahil kesimlerinde yaşayan arkadaşlar kesin bir kurtuluş yöntemi söylerlerse dua ederim 😅

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.