Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Sparta34

Boş mideye şeker

Önerilen İletiler

Sparta34    17

Merhaba arkadaşlar. Çok uzun süredir diyetteyim. Bazen gerçekten dayanamadığım oluyor. Mesela dün öğlen aç karna 9 adet baklava yedim daha sonra akşama kadar bişey yemedim. Sorum şu, örnek 5bin kalori alıp kilosu sabit kalıcak birinin şekersiz beslenmeyle 4bine hatta 4.800 kaloriye kadar yemesi hala kilo verdirir tamam ama 5bin kalorinin 3 binini yada 4 binini şekerden tatlıdan aldığımızda durum değişiyor diye biliyorum ancak tam aradığım cevaplara ulaşamadım internet üzerinden. Yani ani artan kan şekeriyle beraber enerji de bi yere atılamayınca direk yağ olarak depolanıyo diye biliyorum ama doğru mu biliyorum bu sistem tam olarak nasıl işliyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.399
Sparta34, 14 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Çok uzun süredir diyetteyim. Bazen gerçekten dayanamadığım oluyor. Mesela dün öğlen aç karna 9 adet baklava yedim daha sonra akşama kadar bişey yemedim. Sorum şu, örnek 5bin kalori alıp kilosu sabit kalıcak birinin şekersiz beslenmeyle 4bine hatta 4.800 kaloriye kadar yemesi hala kilo verdirir tamam ama 5bin kalorinin 3 binini yada 4 binini şekerden tatlıdan aldığımızda durum değişiyor diye biliyorum ancak tam aradığım cevaplara ulaşamadım internet üzerinden. Yani ani artan kan şekeriyle beraber enerji de bi yere atılamayınca direk yağ olarak depolanıyo diye biliyorum ama doğru mu biliyorum bu sistem tam olarak nasıl işliyor 

Baklava kadar sporcu düşmanı boş kalorili tatlı yok herhalde. 9 dilim baklava nedir? Bu nasıl dayanamamak. Hadi 2-3 yedin 9 nedir arkadaş :)

Sorunu tam anlamadım. Şunu mu soruyorsun: Ben 5000 kaloriyi adam akıllı yiyeceklerden değil de tatlıdan alsam ne olur?

image.png.4dbff80b1c760a697a8ef005653c53f3.png

image.png.7f1020e24621904756124bed732c1f8b.png

Sana iki tatlının 3000 kalori civarı değerlerini attım. Birimlere dikkat et. Tatlı yeme demem ye ama ne yediğine dikkat et.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sparta34    17
rastlantisal, 22 dakika önce yazdı:

Baklava kadar sporcu düşmanı boş kalorili tatlı yok herhalde. 9 dilim baklava nedir? Bu nasıl dayanamamak. Hadi 2-3 yedin 9 nedir arkadaş :)

Sorunu tam anlamadım. Şunu mu soruyorsun: Ben 5000 kaloriyi adam akıllı yiyeceklerden değil de tatlıdan alsam ne olur?

image.png.4dbff80b1c760a697a8ef005653c53f3.png

image.png.7f1020e24621904756124bed732c1f8b.png

Sana iki tatlının 3000 kalori civarı değerlerini attım. Birimlere dikkat et. Tatlı yeme demem ye ama ne yediğine dikkat et.

Hocam 6 aydır diyetteydim şekere çok düşkünüm 6 ay tuttum kendimi %19-20 yağdan 12 13 lere düştüm ama bi yerde tak etti gömüldük 😂 yani sorum şu ben şuan sıfır karba yakın bi diyet uyguluyorum zaten ama bu yediğim baklavadan aldığım 3bin kaloriyle pirinçten aldığımız bir mi? Yani insülinde ani dalgalanma yaparak kalori açığımız olduğu halde yağa dönüşür mü? Kısacası ben dayanamadığım bi gün tatlıya gömülürsem ama hala 2bin civarı kalori açığım kalırsa yağlanır mıyım?

ayrıca gerçekten gidip 9 dilim baklava yerine 4 kase sütlaç yeseymişim aynı doyuma daha az zararla ulaşırmışım 😂 ama önümüze de o geldi maalesef

tarihinde Sparta34 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.399
Sparta34, 6 dakika önce yazdı:

Hocam 6 aydır diyetteydim şekere çok düşkünüm 6 ay tuttum kendimi %19-20 yağdan 12 13 lere düştüm ama bi yerde tak etti gömüldük 😂 yani sorum şu ben şuan sıfır karba yakın bi diyet uyguluyorum zaten ama bu yediğim baklavadan aldığım 3bin kaloriyle pirinçten aldığımız bir mi? Yani insülinde ani dalgalanma yaparak kalori açığımız olduğu halde yağa dönüşür mü? Kısacası ben dayanamadığım bi gün tatlıya gömülürsem ama hala 2bin civarı kalori açığım kalırsa yağlanır mıyım?

ayrıca gerçekten gidip 9 dilim baklava yerine 4 kase sütlaç yeseymişim aynı doyuma daha az zararla ulaşırmışım 😂 ama önümüze de o geldi maalesef

İnsülin vs konusunu unut. Öncelik temel fizik kuralları. Yani giren çıkan dengesi. Eğer o gün aldığın 5000 kaloriden fazlasını harcarsan kilo verirsin. Harcamazsan kilo alırsın. Bu cepte.

Ama neyden kilo alıp vereceğini ise ne yediğin belirler. O liflere ve mikro elementlere vücudun çok ihtiyacı var. Arada böyle bir kaçamak sadece ödeme neden olur. Disiplinini bozmadığın sürece de o ödemi yeniden atarsın. Panik yapacak bir şey yok.

Bir daha krizlere girersen sütlaç, kabak tatlısı gibi alternatiflerinin olduğunu unutma. En kötü git 100gr tahin helvası göm ekmeksiz. 500 kalori civarıdır ve gerçekten keser. İnsanız nihayetinde. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sparta34    17
rastlantisal, 4 dakika önce yazdı:

İnsülin vs konusunu unut. Öncelik temel fizik kuralları. Yani giren çıkan dengesi. Eğer o gün aldığın 5000 kaloriden fazlasını harcarsan kilo verirsin. Harcamazsan kilo alırsın. Bu cepte.

Ama neyden kilo alıp vereceğini ise ne yediğin belirler. O liflere ve mikro elementlere vücudun çok ihtiyacı var. Arada böyle bir kaçamak sadece ödeme neden olur. Disiplinini bozmadığın sürece de o ödemi yeniden atarsın. Panik yapacak bir şey yok.

Bir daha krizlere girersen sütlaç, kabak tatlısı gibi alternatiflerinin olduğunu unutma. En kötü git 100gr tahin helvası göm ekmeksiz. 500 kalori civarıdır ve gerçekten keser. İnsanız nihayetinde. 

Tamamdır hocam çok sağolun gözlemlediğim kadarıyla da zaten su tutumu oluyor 2 güne atıyor onu da ama insan o kadar tutup tutup bozunca da vicdan adabı çekmiyor değil. Dediğiniz gibi basit çözüm helva iyidir

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.