Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Loving

Kullandığımız vitamin ve hormon gruplarında domuz kaynaklı yan malzemeler.

Önerilen İletiler

Loving    9.252

Merhaba değerli platform kullanıcıları ve ziyaretçileri;

Bugün biraz olsun kullandığımız ilaç gruplarının içeriğine bakacağız. Bu konu biraz daha Müslüman sporcuları ilgilendiren bir konu olacak. İnançlar doğrultusunda dini bazı gereklilikler söz konusu onlardan biriside tüm Müslümanların kırmızı çizgilerinden birisi olan '' domuz ürünleri '' çoğu kişi bu anlatacaklarımın farkında olmadan çoğu ilaç grubunu kullanıyor buna steroid grupları da dahil ne yazık ki. Bu konu farkındalık yaratmak için tarafımca yazılmaktadır. Herkes istediği şekilde hareket etmekte özgürdür, konu hiç bir zorunluluğu öğütlememektedir.

Şimdi çoğumuz vitamin grupları olan çoğu ürünü kullanıyoruz ama kullanırken ülkemizdeki en büyük sorunlardan birisi olan okuma alışkanlığımız olmadığı için ilaç prospektüsünü okumadan geçiyoruz direk kullanıyoruz bırakın ana detayları yan etkilerine dahi çoğumuz bakmıyor ne yazık ki. 

Şimdi çoğu markaya sağlık bakanlığımız şunu diyor;

• Ya Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ilaç kodeksine göre ilaç içeriği üreteceksin (sığır ürünleri)
  • Veya Üretici firma hayır ben ilaç içeriğimi belirtmek istemiyorum diyorsa prospektüs içinde bunu belirteceksin (domuz ürünleri)

Gibi şartlar sunuyor firmalarda bu hassasiyetle üretim yapıyorlar veya yapmayıp ekte yüklediğim prospektüsü alanındaki gibi küçücük puntolarla bunu belirtiyorlar. Türk üreticilerde bu duruma denk gelmedim ama yurt dışı kaynaklı olanların geneli domuz ürünleri kullanıyor arkadaşlar. O yüzden konu başında belirttiğim gibi inançları dahilinde bu gibi detaylara takılan, dikkat eden sporcularımız varsa bu farkındalık ile içtikleri ilaçları kontrol ederlerse kendileri adına faydalı olabilir okuduğu bu konu.

Tabi işin diğer tarafında oral veya enjeksiyon steroid hormon grupları geliyor. Bakın bu yukarıda bahsettiklerim yasal markalar için geçerliydi siz bir de nerede nasıl üretildiği belli olmayan oral steroid veya diğer hormon gruplarını düşünün içinde neler olabileceğine dair :) Konuyu şu şekilde bitirmek isterim; arkadaşlar çoğu kişi okurken ya şunlar bunlar varken sıra bunları düşünmeye mi geldi diyecek olurlarsa bu konu bir bilgi aktarımı konusudur yoksa hayat içerisinde milyonlarca benzer hassasiyetlere dikkat edilmesi gerekiyor ve bu dikkat edilmesi gereken hususlar tamamen kişileri ilgilendirir inançlar sorumlu tutulamaz. :) 

Umarım izah edebilmişimdir. 

2.thumb.png.c1bd7c995477def6604d41bc08d3f9f5.png 3.thumb.png.97ef1cae592e1ea7eecf7e74d22ecba8.png

Keyifli Forumlar.

• Beğen 8
  • Vayyyy!! 2
  • Alkış 3
  • Ödül 1
  • Cool 1
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    851

Hocam özledik bu kategoriye gelecek olan konuları. :) Bol bol böyle bilgiler bekliyoruz. 

Bu dedikleriniz neredeyse tüm sektörlerde var bizim diş için kullandığımız ilaçlarında hayvansal içerikli olanları oldukça fazla. Besin gruplarında oldukça fazla. Dediğiniz gibi bu gibi  hassasiyetleri olanlar için oldukça anlamlı bir konu olmuş. Bende o hassasiyete elimden geldiğince dikkatli davranıp uymaya çalışan biri olarak çok teşekkürler tekrar tekrar :) Diğer steroid ilaç gruplarının içinde cidden kim bilir neler sokuyoruz vücudumuza :D @metinav Hocamızda ilaç konusunda uzman üretimde olan birisi ilaç fabrikasında yanlış hatırlamıyorsam o yüzden ben kendisinin de bu konuya bakış açısını merak ediyorum oldukça fazla mı hocam domuz kaynaklı kullanımlar ilaçlarda?

tarihinde forbit tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.240

Burak eline sağlık kilit konulara dokunman güzel herkesin bilinçlenmesi için bende ekstra minik bir şey ekleyeyim.

İlaçların enzim karışımı genel de domuzdan yapılıyor.

İlaç üretimleri seninde yazdığın gibi konu içinde genel de yurt dışında yapılıyor ve orada da domuzun pankreas salgı bezleri kullanılıyor.

• Beğen 3
  • Vayyyy!! 1
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    442

Valla hocam ben enteresan bir yerden gireyim artık domuz falan mı bilemem ama genetiğiyle oynanmış meyveler, sebzeler, bu ilaçlar içindeki enteresan şeyler veya bilmediğimiz ezbere göre kullandığımız sporcu ürünleri hepsinin içinde bence bilmediğimiz o kadar fazla şey var ki domuz bunların arasında galiba en hafifi :D Sosyal medyaya bakın artık erkekler kadın kadınlar erkek oluyor :D hep bu garip koduyla tasarımıyla oynanan şeylerden gibi geliyor bana. :) 

• Vayyyy!! 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
forbit, 28.11.2023 - 14:33 yazdı:

Hocam özledik bu kategoriye gelecek olan konuları. :) Bol bol böyle bilgiler bekliyoruz. 

Bu dedikleriniz neredeyse tüm sektörlerde var bizim diş için kullandığımız ilaçlarında hayvansal içerikli olanları oldukça fazla. Besin gruplarında oldukça fazla. Dediğiniz gibi bu gibi  hassasiyetleri olanlar için oldukça anlamlı bir konu olmuş. Bende o hassasiyete elimden geldiğince dikkatli davranıp uymaya çalışan biri olarak çok teşekkürler tekrar tekrar :) Diğer steroid ilaç gruplarının içinde cidden kim bilir neler sokuyoruz vücudumuza :D @metinav Hocamızda ilaç konusunda uzman üretimde olan birisi ilaç fabrikasında yanlış hatırlamıyorsam o yüzden ben kendisinin de bu konuya bakış açısını merak ediyorum oldukça fazla mı hocam domuz kaynaklı kullanımlar ilaçlarda?

Estagfirullah diyorum @forbit kardeşim :)

Naçizane 3 yıl civarı depo ve sevkiyat bölümünde uzman olarak çalıştım.İlaçların tamama yakını yurtdışı menşeili olarak gümrük üzerinden geliyordu.Geneli çin üretimi...Sayfalarca içerik ve üretim saflığını belirten sertifikalarla birlikte geliyor bizde sisteme girişini yapıyorduk.Fakat üretim kaynağı ve süreçleri belirtilmediği için yorum yapmam güç.Okuduğumuz kadarıyla özellikle vitaminlerde tamamen bakteri suşları ile üretim yapılıyor.Meyveden sebzeden sıkılıp extrasyon yapılan bir doğal vitamin yok gibi...

Asitler bazlar koryucu nitelikte maddeler ve bir çok ilacın hammaddesi variilerle tamburlarla çuvallarla istifleniyor depoda...O derece fazla miktarda siparişleniyor.Ambalajlar leş gibi sterilizasyon sıfır o derece pis...İçinde poşetlenmiş halde ayrı bir ambalaj var, hammaddeler toz şeklinde tuz gibi beyaz, bazıları propilen glikol gibi bal gibi akışkan varillerde...Son kullanım tarihine kadar kullanılıyor, bazıları geçse bile atılmayıp yine kullanılıyor :) Nasıl olsa denetleyen yok...Sıvı hormon ilaçları soğuk zincirde depolarda tutuluyor genelde, bazıları 20 derecede depoda kutu içinde toz halde...

Tonlarca üretim doğal yollarla ve doğal maddeler kullanılarak doğal doğal süreçlerle üretilemez diye düşünüyorum...Üretimi arttırmak için olabildiğince sentetik ve ucuz maliyetlerle üretilmek zorunda, yoksa karşılamak mümkün değil.Kendi adıma eski ilaçların kalitesi ve tesiri yenilerde veya yeni hammddelerle üretilen bildiğimiz ilaçlarda yok.Ne antibiyotik ne vitamin ne diğerleri...Sebebi doğal kaynaklarla doğal işlemlerle üretilmemesinde bence.Hammaddenin kalitesi saflığı içerisindeki istenmeyen ağır metal vb. maddelerden arınmış olması hep fiyatlarla doğru ters orantılı...

Domuz her tarafı değerlendirilen sanayi hayvanı niteliğinde bu sektörlerde.Aynı bitkilerde mısır ve patates gibi...Atılan hiç bir noktası yok...Mide ilaçlarında özellikle açıkça prospektüste domuz midesinden bağırsağından veya enzimi ile yapılmıştır... ibareleri var.Prospektüs okumak ve kullanmadan önce ilaçlar hakkında araştırma yapmak kullanıcıların yorumlarını değerlendirmek bizlere bilinç kazandıracaktır bu konularda...

• Beğen 2
  • Ödül 1
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    753
metinav, 7 saat önce yazdı:

Estagfirullah diyorum @forbit kardeşim :)

Naçizane 3 yıl civarı depo ve sevkiyat bölümünde uzman olarak çalıştım.İlaçların tamama yakını yurtdışı menşeili olarak gümrük üzerinden geliyordu.Geneli çin üretimi...Sayfalarca içerik ve üretim saflığını belirten sertifikalarla birlikte geliyor bizde sisteme girişini yapıyorduk.Fakat üretim kaynağı ve süreçleri belirtilmediği için yorum yapmam güç.Okuduğumuz kadarıyla özellikle vitaminlerde tamamen bakteri suşları ile üretim yapılıyor.Meyveden sebzeden sıkılıp extrasyon yapılan bir doğal vitamin yok gibi...

Metin abim forumun kralı döktürmüş yine :D Burak hocam elinize, emeğinize sağlık bu kısımdaki konular gerçekten çok güzel en deneyimsiz, acemi adamı bile okursa baştan sona çok ileri seviye deneyimlere getirecek kalitede konular devamını bekliyoruz hocam :D :x

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.