Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

sonvareg

Kilo almak ve yağlanmakta yaşadığım zorluk

Önerilen İletiler

sonvareg    6

Öncelikle hepinize merhabalar. Spora başladığımdan beridir çok güzel kilo alıyordum, 194 boyundayım ve spora başladığımda zaten kelimenin tam anlamıyla iskelet gibiydim. Anoreksik durumdayken (55 kilo) bile natürel testesteronum 600ng/dL düzeyindeydi, spora başlayıp günde 3800 kalori almaya başladığım zaman bu değer 1100 civarına yükseldi. Yağ oranımı %10 düzeyinde tutarak 20 kilodan biraz fazla aldım. Her gün sabit kalori alamıyorum, ancak bir gün 3300 kalori aldıysam sonraki gün 4300 kalori alarak bu açığı kapatmaya çalışıyorum, en az 600 gram karbonhidrat ve 200 gram protein yiyorum. Kürümde güzel bir sonuç almıştım, ve haftalık 125mg olacak şekilde TRT doz ilerliyorum şu an çünkü mental olarak PCT yapacak durumda değilim maalesef.

Ama ortada bir sorun var, son 4 aydır kaldırdığım ağırlıklar yükselişte olsa da hiçbir şekilde kilo alamıyorum. Taşikardi hastalığım vardı, yatarken bile nabzım 110 civarında oluyordu asla 100'ün altına düşmüyordu ve metabolizmam hızlıydı, bu yüzden doktor tavsiyesiyle Concor 10mg kullanmaya başladım ve nabzım dinlenme durumunda 75-80 civarında. Neredeyse her gün normal öğünlerimden bir tanesi yerine Big King XXL ya da Dominos XL pizza yiyorum, hazırladığım 1000 kalorilik protein tozu/maltodekstrin/yulaf ezmesi karışımını içiyorum ancak kilom hala aynı. Bu nasıl olabiliyor hala anlamıyorum, kalori ölçümlerimi de yanlış yapmıyorum her gün en az 3300, ortalama olarak 4000 ve bazen 5000 kalori alıyorum, haftada 6 gün yerine 4 gün spora gidiyorum, nabzım da metabolizmam da eskisi kadar hızlı değil ve haftada 500mg'dan 125mg testesterona düşeli 3 ay oldu. Kilo almayı geçtim, yağ oranım da değişmiyor. Her gün aynaya bakıyorum ve görüntümde hiçbir değişiklik yok, biraz yağlanabilmeyi isterdim şahsen.  

Sindirimde vesaire bir sorun olabilir mi? Bir öneriniz var mı?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Egolifting65    10
sonvareg, 1 saat önce yazdı:

Öncelikle hepinize merhabalar. Spora başladığımdan beridir çok güzel kilo alıyordum, 194 boyundayım ve spora başladığımda zaten kelimenin tam anlamıyla iskelet gibiydim. Anoreksik durumdayken (55 kilo) bile natürel testesteronum 600ng/dL düzeyindeydi, spora başlayıp günde 3800 kalori almaya başladığım zaman bu değer 1100 civarına yükseldi. Yağ oranımı %10 düzeyinde tutarak 20 kilodan biraz fazla aldım. Her gün sabit kalori alamıyorum, ancak bir gün 3300 kalori aldıysam sonraki gün 4300 kalori alarak bu açığı kapatmaya çalışıyorum, en az 600 gram karbonhidrat ve 200 gram protein yiyorum. Kürümde güzel bir sonuç almıştım, ve haftalık 125mg olacak şekilde TRT doz ilerliyorum şu an çünkü mental olarak PCT yapacak durumda değilim maalesef.

Ama ortada bir sorun var, son 4 aydır kaldırdığım ağırlıklar yükselişte olsa da hiçbir şekilde kilo alamıyorum. Taşikardi hastalığım vardı, yatarken bile nabzım 110 civarında oluyordu asla 100'ün altına düşmüyordu ve metabolizmam hızlıydı, bu yüzden doktor tavsiyesiyle Concor 10mg kullanmaya başladım ve nabzım dinlenme durumunda 75-80 civarında. Neredeyse her gün normal öğünlerimden bir tanesi yerine Big King XXL ya da Dominos XL pizza yiyorum, hazırladığım 1000 kalorilik protein tozu/maltodekstrin/yulaf ezmesi karışımını içiyorum ancak kilom hala aynı. Bu nasıl olabiliyor hala anlamıyorum, kalori ölçümlerimi de yanlış yapmıyorum her gün en az 3300, ortalama olarak 4000 ve bazen 5000 kalori alıyorum, haftada 6 gün yerine 4 gün spora gidiyorum, nabzım da metabolizmam da eskisi kadar hızlı değil ve haftada 500mg'dan 125mg testesterona düşeli 3 ay oldu. Kilo almayı geçtim, yağ oranım da değişmiyor. Her gün aynaya bakıyorum ve görüntümde hiçbir değişiklik yok, biraz yağlanabilmeyi isterdim şahsen.  

Eski obez olarak keşke böyle bir metabolizmam olsa derdim… öğün sayılarını vs bilmediğimde söylüyorum. Öğün sayısını arttırmayı denedin mi? her gün mü böyle besleniyorsun sonuçta tek gğnde kilo alınmaz verilmez 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mojo_jojo    10
sonvareg, 11.08.2023 - 15:21 yazdı:

anladıgım kadarıyla metabolizman cok hızlı dostum.Bence bu durumda tabagındaki besin miktarını arttırmaktansa ogun sayısını arttırmalısın.Biraz daha erken uyanıp bir ogun daha ekleyebilirsin ya da.

Uc saatte bir ogun tuket

Ogun aralarında ekstra bir sey yeme,gunluk kalorini yemete zorlanmıyorsan bu senin asıl ogunlerini yemene engel olur.

istah sorunu varsa cok hafif zone 1-2 aralıgında 20-25 dk yapabilirsin kardiyo cok etkili bir istah acıcıdır

Ayrıca sana tavsiyem tartıya bu kadar baglı kalma cogu tartıda kilo alamasan da aynadaki gelisimini veya mezura olcumu yaparak o sekilde kendini takip et muhtemelen gelisim olumlu yonde oluyordur ha bel cevresi genisliyor kol omuz kuculuyor o zaman yanlıs yaptıgın bir seyler vardır oturup dusunulur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285

Aynı durumdayız maalesef. 2 musluk bir havuzu doldururken iri boşaltıyor. Ben en hızlı kilo alımımı mk-677 kullanıp karb olarak %90 pirinç yiyerek yapmıştım. Geçen farklı marka bir sucuk yedim 1 hafta bağırsaklarım isyan etti. Bir çözüm bulabilsek keşke.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233
Mhmt38, 23 dakika önce yazdı:

Aynı durumdayız maalesef. 2 musluk bir havuzu doldururken iri boşaltıyor. Ben en hızlı kilo alımımı mk-677 kullanıp karb olarak %90 pirinç yiyerek yapmıştım. Geçen farklı marka bir sucuk yedim 1 hafta bağırsaklarım isyan etti. Bir çözüm bulabilsek keşke.

Hahhahhah

sonvareg, 11.08.2023 - 15:21 yazdı:

Bu işin kuralı bellidir yeteri kadar büyümüyorsan yeteri kadar kalori almıyorsun demektir

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369

Demek yalnız değilmişiz @Mhmt38:D

tiroid hormonlarının da olduğu tam kan testi raporun var mı? Var ise paylaşır mısın üzerinden gidelim. 

Ayrıca seni tebrik ederim. Kilo almanın hakkını vermişsin. Hakikaten her şeyi yapmışsın. Ama doğru mu yapmışsın buna bakacağız. Bunu keyifle takip edeceğim bir süreç olacak. Nihayetinde ben de sizin gibiydim ve artık yağlanabiliyorum :)

• Beğen 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
rastlantisal, 3 saat önce yazdı:

tiroid hormonlarının da olduğu tam kan testi raporun var mı? Var ise paylaşır mısın üzerinden gidelim. 

Ayrıca seni tebrik ederim. Kilo almanın hakkını vermişsin. Hakikaten her şeyi yapmışsın. Ama doğru mu yapmışsın buna bakacağız. Bunu keyifle takip edeceğim bir süreç olacak. Nihayetinde ben de sizin gibiydim ve artık yağlanabiliyorum :)

Biz de koklasak veya yanından geçsek garanti kilo alıyoruz 😂😂

• ahahaha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    293
rastlantisal, 3 saat önce yazdı:

hocam ben 2 kilo aldığımda 7 8 kilo almış gibi duruyorum ve insanların tepkisi de bu yönde ama 2 kilo vereyim 7 8 kilo vermiş gibi oluyorum ektomorfum şuan 89 kiloyum 56 dan çıktım bu kiloya hiç yaglanmazdım ama artık belki de yaş da ilerlediği için midir bilemiyorum yavaş yavaş yaglanmaya başladım

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
SERKO, 8 dakika önce yazdı:

hocam ben 2 kilo aldığımda 7 8 kilo almış gibi duruyorum ve insanların tepkisi de bu yönde ama 2 kilo vereyim 7 8 kilo vermiş gibi oluyorum ektomorfum şuan 89 kiloyum 56 dan çıktım bu kiloya hiç yaglanmazdım ama artık belki de yaş da ilerlediği için midir bilemiyorum yavaş yavaş yaglanmaya başladım

O 2 kilo kas içine su olarak alınıyor ve veriliyor. O yüzden. Nerden bililiyorum? Ben de de öyle :D

Yağlanma işinin dinaminiği çözdüm. Temel fizik kuralları diyenin ağzına odunla vurasım geliyor bazen. Bizim gibi kolay kilo alamayan insanlar için o iş giren çıkan kalori ile hesaplanmıyor. Giriyor evet de vücut bunun ne kadarını kullanıyor? Eksoz dışarı benzin atıyormu vs vs :D

• Beğen 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
uslu4335    5

tamamen metabolizma ile alakalı örneğin senin 2.500 kalori sınırın olsa 2.500 kalori üstü yediğin her şeyin kilo aldırması lazım sana normalde  ama gün içinde yediklerin 2.500 kalori altına gelecek şekilde yakarsa vücudun ne yaparsan yap kilo alamazsın zaten istersen her öğün xxl pizza hamburger ye.

• Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    293
rastlantisal, 2 saat önce yazdı:

O 2 kilo kas içine su olarak alınıyor ve veriliyor. O yüzden. Nerden bililiyorum? Ben de de öyle :D

Yağlanma işinin dinaminiği çözdüm. Temel fizik kuralları diyenin ağzına odunla vurasım geliyor bazen. Bizim gibi kolay kilo alamayan insanlar için o iş giren çıkan kalori ile hesaplanmıyor. Giriyor evet de vücut bunun ne kadarını kullanıyor? Eksoz dışarı benzin atıyormu vs vs :D

Ama artık son yıllarda kilo vermiyorum hocam zaten kürlerimde de aldığım max kilo 2 yada 3 1 ni geri versem 2 si kalıyor..Eskiden 3 4 öğün çok yerdim ama şimdi en az 6 ögün az yiyorum çok daha faydasını görüyorum.Kısacası acıkmadan ye doymadan kalk :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.