Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Muscularnurse

Metformin kullanımı

Önerilen İletiler

Metformin kullanmış deneyimlemiş birileri var mı aramızda faydası zararları vs anlatabilecek genellikle büyük öğünler oncesi veya cheat günleri kullanıldığına dair bi kaç yazı okudum bizi aydinlatabilecek birisi var mı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shiedas    9
Muscularnurse, 10 dakika önce yazdı:

Metformin kullanmış deneyimlemiş birileri var mı aramızda faydası zararları vs anlatabilecek genellikle büyük öğünler oncesi veya cheat günleri kullanıldığına dair bi kaç yazı okudum bizi aydinlatabilecek birisi var mı 

kan şekeri sıçramasın diye kilolu insanlara veriliyor genelde boşuna insülin hassasiyetinle oynamana gerek yok bence kendimde aldım sıçrama yaşamadan kullanmıyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
KlasikFizik, 5 saat önce yazdı:

Yine kim paylaştı bunu metforminde metformin türedi yine.. 

yıllardır pro card alamayan bu camianın en büyük scammerlarından birisi paylaştı... 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urcikodi    32

3 ay kadar bir süre kullandım dostum . artıları yağlanmayı cidden etkiliyo önceden aynı beslenme aynı antrenmanla daha fazla yağlanıyordum bundan eminim. kaslarda doluluk hissettiğim oluyo fakat söylediğim şey çelişcek belki ama bi yandan da kasların büyümesini sanki blokluyor gibi . size olarak daha minik hissediyorum ama daha dolu. demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum. bunun dışında kolay acıkmıyorum normalde deli gibi acıkırım . bende artıları bu oldu. eksileri dediğim gibi büyümemi engelledi biraz sanırım. ama yemekten sonra öyle mayışma gibi olaylarım çok oluyo uyku hali bunları engelledi insulin zıplamadığı için. bende sürekli kullanılması taraftarı değilim. günlük 500 mg alıyordum yüksek kalorili beslendiğimde 1000 mg aldım günde 2 ye bölüp 

galicik, 3 dakika önce yazdı:

yıllardır pro card alamayan bu camianın en büyük scammerlarından birisi paylaştı... 

hahahahahahahahhhaha ... mı ? ... da programlarında metformin yazıyo bro ama tartışılır tabi etkisi filan ben tecrübelerimi yazdım ama belki de plasebo etkisidir 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urcikodi, 13 dakika önce yazdı:

3 ay kadar bir süre kullandım dostum . artıları yağlanmayı cidden etkiliyo önceden aynı beslenme aynı antrenmanla daha fazla yağlanıyordum bundan eminim. kaslarda doluluk hissettiğim oluyo fakat söylediğim şey çelişcek belki ama bi yandan da kasların büyümesini sanki blokluyor gibi . size olarak daha minik hissediyorum ama daha dolu. demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum. bunun dışında kolay acıkmıyorum normalde deli gibi acıkırım . bende artıları bu oldu. eksileri dediğim gibi büyümemi engelledi biraz sanırım. ama yemekten sonra öyle mayışma gibi olaylarım çok oluyo uyku hali bunları engelledi insulin zıplamadığı için. bende sürekli kullanılması taraftarı değilim. günlük 500 mg alıyordum yüksek kalorili beslendiğimde 1000 mg aldım günde 2 ye bölüp 

hahahahahahahahhhaha ... mı ? ... da programlarında metformin yazıyo bro ama tartışılır tabi etkisi filan ben tecrübelerimi yazdım ama belki de plasebo etkisidir 

Çok açıklayıcı oldu çok teşekkür ederim 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762

Ağır beslenmeli bulk dönemlerinde insülin hassasiyetini düşürmek için kullanılan bir ürün normalde yanlış bilmiyorsam tip2 diyabet ilacı, sabah tek seferde 1000mg alanda gördüm sabah kahvaltıdan sonra yarım idman sonrası öğünden sonra yarım şeklinde kullananda gördüm riskli bir ilaç değil kullanın tecrübe edin, bu bulkta bende kullanacağım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68

Bu ilacın vücut geliştirme için bir çok kullanım alanları var. Ben bildiğim kadarını anlatayım. Tip2 diyabet ilacı olan metformin  kanda glikozun bir kısmını baskılar ve seviyesini düşürür. Bulk döneminde yüksek karbonhidrat tükettiğimiz için bir kaç ay sonra karbonhidratlardan yeterli verim alamamaya başlarız bu dönemde bazı vücut geliştiriciler, özellikle dışarıdan insülin kullanmak istemiyorlarsa, kan şekerlerini iyileştirmek için metformin kullanabilirler.

İnsülin hassasiyetini düzeltmek için metformin kullanılabilir ama uzun dönem kullanımı tavsiye edilmez çünkü hem kas gelişiminden sorumlu altın anahtar igf-1 seviyesini düşürdüğüne dair söylentiler mevcut(bu gerçekleşirse yaşlanma gecikebilir , ama kas gelişimi de gecikir :) Yaptığımız spor dalı performans sporu, sağlık sporu değil maalesef.)  hem de halihazırda kürde böbreklerimiz yorulurken, metformin böbreklere ekstra yük bindirir kreatinin seviyelerini arttırabilir ve bunu istemeyiz. Ayrıca vücutta laktik asidöz(internetten araştırın) gibi ciddi bir böbrek hastalığını yan etki olarak gösterebilir.

Definasyonda kullanımında önemi açlığı bastırması, glikoz ve yağ metabolizması olan AMPK enzimini bloke ederek yağ yakımını kolaylaştırmasıdır. Bir diğer kullanımı ise fazla bilinmez şaşırtıcı gelebilir fakat hdl ve ldl çok bozulduğu zaman metformin kullanımı hdlyi arttırıp, ldlyi düşürerek steroidlerin bu yan etkisini azaltabilir. Ben definasyon döneminde 15 gün 500mg 15 gün 1000mg olarak tecrübe ettim, iştahımı çok baskılamadı ama yine de etkisi oldu. İlacı kullandığım süreçte kan şekeri seviyem düşükken kalorilerin düşük olmasının da etkisiyle beraber enerjimde bayağı bir düşüş yaşamıştım. Bıraktıktan sonra enerjimdeki artış farkını gerçekten hissettim.

Şu an rebound dönemine girdim bu dönemde sadece cheat meal yapacak olursam veya öğün yetişmesse ve kan şekeri seviyemi zıplatacak kadar yüksek besin yiyeceksem kullanmayı düşünüyorum. Yüksek kalorilere çıktığım zaman yukarda yazdığım bulkta kullanımını belki uygulayabilirim.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigitpyz    9
gokhanacan, 13 saat önce yazdı:

Bu ilacın vücut geliştirme için bir çok kullanım alanları var. Ben bildiğim kadarını anlatayım. Tip2 diyabet ilacı olan metformin  kanda glikozun bir kısmını baskılar ve seviyesini düşürür. Bulk döneminde yüksek karbonhidrat tükettiğimiz için bir kaç ay sonra karbonhidratlardan yeterli verim alamamaya başlarız bu dönemde bazı vücut geliştiriciler, özellikle dışarıdan insülin kullanmak istemiyorlarsa, kan şekerlerini iyileştirmek için metformin kullanabilirler. İnsülin hassasiyetini düzeltmek için metformin kullanılabilir ama uzun dönem kullanımı tavsiye edilmez çünkü hem kas gelişiminden sorumlu altın anahtar igf-1 seviyesini düşürdüğüne dair söylentiler mevcut(bu gerçekleşirse yaşlanma gecikebilir , ama kas gelişimi de gecikir :)

kullanımı biraz sıkıntılı olabiliyormus kullanıldıgı gibi ishal yapma falan sizde böyle bisey oldumu hocam kullandıgınız süre boyunca

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68
yigitpyz, 12 saat önce yazdı:

kullanımı biraz sıkıntılı olabiliyormus kullanıldıgı gibi ishal yapma falan sizde böyle bisey oldumu hocam kullandıgınız süre boyunca

Hayır ben de olmadı ama bu yaygın bi yan etkiymiş baya kişiden duydum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Darkdefender, 51 dakika önce yazdı:

Bir doktorda günlük 1000mg Metformini 40yaşından sonra herkesin kullanması gerektiğini söylüyordu 

İgf düşürdüğü için yaşlanmayı engelliyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    69

Kısa tutacağım. Tip-2 diyabet ilacı, diyabetik sınıfına girer, insülin seviyesini düzenler ve IGF-1 hormonunu azaltır. Kandaki glukoz ile beraberinde yiyeceklerden daha iyi verim almamızı sağlar. IGF-1 hormonunu kalıcı olarak düşürmez, bıraktığında tekrardan toparlanır. Aç karnına tüketirsen ishal ve orta dereceli karın ağrısı yaratabilir. Şeker gibi insülini ani arttıran besinler tükettiğinde yağlanmayı önler. Tok tutar, böbrekteki yükü arttırır ve eğer diyette isen elektrolit dengeni bozabilir ancak absürt bir yan etkisini normal dozlarda görmeyebilirsin.

tarihinde anabolikadam tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Yigit3541

Metformin son senelerde üzerinde en çok araştırma yapılan ilaçlardan biridir.

Asıl amacı tip-2 diyabette kullanılır, diyabet şüphesi, diyabet öncesi, diğer ilaçlara başlanmadan veya birlikte kullanılan bir ilaçtır.

Tabiki vücut geliştirme amacının dışında olsada yıllardır kullanıldığı bilinmektedir

Vücut geliştirmede kullanılma nedeni insülin hassasiyetini arttırmasıdır.(İnsülin direncini azaltmak için de kullanılır)

İnsülin, glikoz ve amino asitleri kas hücrelerine taşır.(diğer birsürü etkisi ile birlikte)
      Diğer birçok görevi vardır Tabiki ama burada vücut geliştirme ilgili etkisini duymak istiyoruz.

İnsülin hassasiyetinin yüksek olması hücrelerin insülin geçirgenliğinin artması dolayısı ile daha çok besin alması demektir.

İnsülin direnci, vücutta salgılanan insülin hormonunun etkisini göstermesindeki zorluk olarak tanımlanabilir. İnsülin direnci vücutta yağ depolanmasına neden olabilir.

İnsülin hassasiyeti kas gelişimi için en kritik etkenlerden biridir.Sporcular sürekli olarak insülin hassasiyetini arttırmak için çeşitli yollar ararlar.

Metformin hakkında bildiklerimizi değerlendirmek adına bu başlığı açtım.
      Daha önce kullanıp deneyimlerini paylaşabilicek varsa duymak isterim.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.