Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mokarper

Ödem sorunu

Önerilen İletiler

mokarper    15

Arkadaşlar merhaba enjeksiyon sonrası bacağımda ödem oluştu kızardı şişti vs. işte sonra fastjel aldım kullandım kızarıklık ve şişlik gitti. 2 hafta oluyor fakat bacağımda hala ufak bir yumru şeklinde bir çıkıntı hissediyorum. acı kızarıklık vs yok fakat elimi atınca hissediyorum bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

otopsicikedi    1.511
mokarper, 16 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba enjeksiyon sonrası bacağımda ödem oluştu kızardı şişti vs. işte sonra fastjel aldım kullandım kızarıklık ve şişlik gitti. 2 hafta oluyor fakat bacağımda hala ufak bir yumru şeklinde bir çıkıntı hissediyorum. acı kızarıklık vs yok fakat elimi atınca hissediyorum bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?

Yumru dediğin şey büyük ihtimalle apse. Onuda nasıl çözersin ben bilmiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    142

Topikal anti enflamatuar ve antibiyotik krem kullanın. Doktora hemen danışın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.768
mokarper, 16 saat önce yazdı:

Zamanla dolaşım arttıkça o yumru da gider...Senin burada düşünmen gereken neden ödem oluyor ? Yanlış enjektör, yanlış vurma şekli, yada enjekte edilen sıvıyla ilgili bir sorun mu var değerlendirmesi yapman gerekli...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mokarper    15
metinav, 11 saat önce yazdı:

Zamanla dolaşım arttıkça o yumru da gider...Senin burada düşünmen gereken neden ödem oluyor ? Yanlış enjektör, yanlış vurma şekli, yada enjekte edilen sıvıyla ilgili bir sorun mu var değerlendirmesi yapman gerekli...

metin hocam valla turuncu enjektörle bacağın orta dış kısmından 90 derece açı ile yaptım. enjekte edilen sıvıda da bi problem olduğunu düşünmüyorum neden olduğunu çözemedim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.768
mokarper, 12 saat önce yazdı:

metin hocam valla turuncu enjektörle bacağın orta dış kısmından 90 derece açı ile yaptım. enjekte edilen sıvıda da bi problem olduğunu düşünmüyorum neden olduğunu çözemedim

Kalçadan yapabilirsin daha sorunsuz olur.Ben ilk günden itibaren kalçadan enjeksiyon yapıyorum bacağı hiç kullanmadım, iğneden nefret eden biri olarak bunu başardıysam herkes kolaylıkla yapabilir. :) Bacak da doğru yerin belirlenmesi, kasın kasılmamış olması ve iğneyi batırırken bir anda saplama şeklinde olmasıyla, yavaş yavaş girmesi çok farklı sonuçlara neden oluyor...Ödem ve morarma vb. açılardan...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Probis    181
mokarper, 21.05.2023 - 17:16 yazdı:

Kullanılan yağdan kaynaklı olabilir, benzil alkole vucudun tepki veriyor olabilir, steril olmayabilir, filtrelenmemiş olabilir... birçok sebebi olabilir. Ama genelde içeride yumru şeklinde kalmışsa ilaç o bölgeye tamamen çözülene kadar başka bir enjeksiyon yapmamak gerekiyor yaparsan eger o yumru büyüyebilir yada kalıcı hale gelebilir, geçmesi aylar sürebiliyor. Enjeksiyonları düşük hacimli ve olabildiğince vucudun farklı yerlerine dağıtmakta fayda var

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mokarper    15
Probis, 20 dakika önce yazdı:

Kullanılan yağdan kaynaklı olabilir, benzil alkole vucudun tepki veriyor olabilir, steril olmayabilir, filtrelenmemiş olabilir... birçok sebebi olabilir. Ama genelde içeride yumru şeklinde kalmışsa ilaç o bölgeye tamamen çözülene kadar başka bir enjeksiyon yapmamak gerekiyor yaparsan eger o yumru büyüyebilir yada kalıcı hale gelebilir, geçmesi aylar sürebiliyor. Enjeksiyonları düşük hacimli ve olabildiğince vucudun farklı yerlerine dağıtmakta fayda var

o bölgenin biraz aşağısına yapsam nasıl olur ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Probis    181
mokarper, 1 dakika önce yazdı:

o bölgenin biraz aşağısına yapsam nasıl olur ?

İmkan varsa bence yapma çünkü yağ yayılıyor. Omuzlar, triceps, bacak hepsini sıradan geçmeni tavsiye ederim

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.307
mokarper, 21.05.2023 - 17:16 yazdı:

Ödem dağılır acele etme genelde 1 haftayı geçmez dağılması ama bayağı bi sağlam ödem oluşmuş demek ki.  İlacı vurunca bol bol yürü en çok hata ilaç vurunca hemen yatıyor veya bölge üzerine oturuluyor o yüzden sorun olabiliyor. İlaç içindeki kullanılan yağ gibi oldukça fazla seçenek var ama dediğimi dene mutlaka olmuyorsa marka değiştir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mokarper    15
Bay-T, 9 dakika önce yazdı:

Ödem dağılır acele etme genelde 1 haftayı geçmez dağılması ama bayağı bi sağlam ödem oluşmuş demek ki.  İlacı vurunca bol bol yürü en çok hata ilaç vurunca hemen yatıyor veya bölge üzerine oturuluyor o yüzden sorun olabiliyor. İlaç içindeki kullanılan yağ gibi oldukça fazla seçenek var ama dediğimi dene mutlaka olmuyorsa marka değiştir.

genelde uyumadan hemen önce yapardım enjeksiyonu. dediğiniz gibi belki de ondan oldu. Ama bu ödem bay kaldı 3 hafta kadar oldu herhalde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.