Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ufukbelli.06

Tiroid

Önerilen İletiler

otopsicikedi    1.403
ufukbelli.06, Bir saat önce yazdı:

Herkese Merhaba 

Dün kan tahlili yaptırdım söylememe rağmen Total Testo Lh Ve Fsh bakmamışlar çıkan sonuçlar hakkında bilgi verebilir misiniz? @rastlantisal @otopsicikedi

Screenshot_20230426-140033_Drive.jpg Screenshot_20230426-140039_Drive.jpg

Değerlerin iyi durmuyor dahiliye doktoruna gitmeni öneririm. Bizim vereceğimiz tavsiyeler ile olacak bir durum değil seninki

• Beğen 2
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
otopsicikedi, 5 dakika önce yazdı:

@KlasikFizik yazsana arkadaşımıza kusursuz bir reçete bekliyorum.

Yazamaz hocam. İşine gelmeyen veya istediği yorumu alamayan kişiler olumsuz bırakıp kayboluyor ortadan 🤓

• Beğen 2
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    84
otopsicikedi, 28 dakika önce yazdı:

Değerlerin iyi durmuyor dahiliye doktoruna gitmeni öneririm. Bizim vereceğimiz tavsiyeler ile olacak bir durum değil seninki

Aile hekimi baktı sadece sigarayı azaltmamı bol su içmemi söyledi. Gizli şeker başlangıcı olabilir Endokrine görün dedi. Kuzenim biyokimyacı ona gösterdim Feritin yüksek öğünlerde kırmızı et ye dedi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    235
Greblan, 53 dakika önce yazdı:

Yazamaz hocam. İşine gelmeyen veya istediği yorumu alamayan kişiler olumsuz bırakıp kayboluyor ortadan 🤓

Bir yere kaybolduğum yok musait olunca arkadaşa yardımcı olacaktım zaten. 19 yaşındaki yüksek seviyede seyreden hormonlarını bile kullanamayıp 35cm kolla kolay yol olan ilacı seçen birine göre fazla manasız sözler, tecrüben ne ki yorumun ne olsun :D 

otopsicikedi, 59 dakika önce yazdı:

@KlasikFizik yazsana arkadaşımıza kusursuz bir reçete bekliyorum.

Sen yeter ki iste :)

TSH çok az referanstan çıkmış burda bakmamız gereken t3 ve t4ünde bununla aynı eğilimde olmasıdır. T3 ve T4'ünde sorun gözükmüyor,bu yüzden endişelenecek bir şey yok. Tsh için iyot alımı yapabilirsin.
LDL referansta fakat HDL referanstan düşük çıkmış doktorumuzun dediği gibi sigara,alkolün hdlye direk etkisi vardır. Hdlyi referansa sokmak istiyorsan sigarayı ve alkolü azaltmalısın ve omega3 ağırlıklı kuruyemişlerle desteklemelisin. 
HBA1C değeri yüksekliği kan şekeri seviyesinin yüksek olduğunu gösterir, uzun süre bu değer yüksek seyrederse insülin direnci oluşur diyabet riski taşır. Burda yapman gereken karbonhidrat alımını azaltmak ve geleneksel sporcu beslenmesi yerine glisemik indeksi düşük besinleri tercih etmen.

Ferritin'in düşük, demir bağlama kapasiten yüksek çıkmış yani vücudun demire ihtiyacı var, buna bağlı olarak MCHC değerinde düşük çıkma sebebi bu. Eczaneden tablet demir alıp 1 ay kullanımdan sonra tekrar test ver düzelecektir.

Vücudunda herhangi bir enfeksiyon, ödem  vs. mevcut mu? Mono değerleri vücutta enfeksiyon varken yükselir.
HCT ve HGB referanstan çok oynamamış, muhtemelen sıvı alımın düşük olduğu için bunları etkilemiş suyu arttır düzelecektir.

Ve yalandan doktor olan ülkemiz haricinde forumumuzda dümenden otopsicilere güvenerek değerlerinin mahvolduğunu düşünme, söylediğinin aksine değerlerin çok kötü değil sedanter bireylerde bile olabilecek küçük sorunlar, üzerine düşmeyle 1 ayda toparlanacak şeyler. Aklına takılan başka bir şey olursa sorabilirsin Ufuk.

tarihinde KlasikFizik tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.425
ufukbelli.06, 2 saat önce yazdı:

Herkese Merhaba 

Dün kan tahlili yaptırdım söylememe rağmen Total Testo Lh Ve Fsh bakmamışlar çıkan sonuçlar hakkında bilgi verebilir misiniz? @rastlantisal @otopsicikedi

Screenshot_20230426-140033_Drive.jpg Screenshot_20230426-140039_Drive.jpg

Değerlerin iyi değil. Muhtemelen hepatit de var. Muhakkak doktora görün. Senin çaren burada değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    84
KlasikFizik, 13 dakika önce yazdı:

Ferritin'in düşük, demir bağlama kapasiten yüksek çıkmış yani vücudun demire ihtiyacı var, buna bağlı olarak MCHC değerinde düşük çıkma sebebi bu. Eczaneden tablet demir alıp 1 ay kullanımdan sonra tekrar test ver düzelecektir.

Önereceğiniz bir takviye var mı peki?

Günlük 100 gr pirinç unu 400 baldo pirinç tüketiyorum. 76 kg deyim. Suyu fazla içtiğimde öğütleri tamamlayamıyorum

rastlantisal, 6 dakika önce yazdı:

Değerlerin iyi değil. Muhtemelen hepatit de var. Muhakkak doktora görün. Senin çaren burada değil.

Hocam doktora göründüm. Hepatit ile ilgili bir şey demedi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    84
rastlantisal, 5 dakika önce yazdı:

İlaçları temin ettiğim kişi de gün aşırı Tromel ve levatron al kullan dedi hocam Tsh için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    235
ufukbelli.06, 8 dakika önce yazdı:

Önereceğiniz bir takviye var mı peki?

Günlük 100 gr pirinç unu 400 baldo pirinç tüketiyorum. 76 kg deyim. Suyu fazla içtiğimde öğütleri tamamlayamıyorum

Takviye olarak bromelian, krom, tarçın ve sebzeler yardımcı olur.Onub haricinde insülin direnci oluştuktan sonra ne kadar pirinç yediğinin hiç bir önemi kalmayacak vücut onu kullanamayacak zaten. Muhtemelen aldığınız karbonhidrat vücudunuza göre fazla olduğu için bu seviyeye yükselmiş. Sana tavsiyem diyetinde karbonhidratı düşürmen ve kilo koruma kalorine geçip vücudunu bir süre dinlendirmen. Daha sonra bu değere tekrar bakıp ona göre aksiyon alırsın.

Ve evet kan tahlili konusunda çözümün burda değil hocamız haklı, çünkü bu platformda  bilgili kişi sayısı bir hayli azaldı 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.425
ufukbelli.06, Şimdi yazdı:

İlaçları temin ettiğim kişi de gün aşırı Tromel ve levatron al kullan dedi hocam Tsh için 

Doğal döngünde iken yaşadığın tiroid sorunları için kendi başına bir çare arıyor olman doğru olmaz. doktor nezaretinde ilerlemen doğrusudur. İlacı temin ettiğin kişi ve forum ahalisi dahil bu hususta görevi yeni başlamış endokroloji doktoru kadar hükmümüz olmaz olamaz. Tiroid önemli bir hormondur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    84
rastlantisal, 2 dakika önce yazdı:

Doğal döngünde iken yaşadığın tiroid sorunları için kendi başına bir çare arıyor olman doğru olmaz. doktor nezaretinde ilerlemen doğrusudur. İlacı temin ettiğin kişi ve forum ahalisi dahil bu hususta görevi yeni başlamış endokroloji doktoru kadar hükmümüz olmaz olamaz. Tiroid önemli bir hormondur. 

Testo ve boldeyi kullanmaya devam edeyim mi hocam?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    235
ufukbelli.06, 2 dakika önce yazdı:

Endokrinoloji uzmanına sor bakalım ne dicek bu soruya 😂😂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    84
KlasikFizik, 5 dakika önce yazdı:

Hayır diyecek tabi 😂😂

KlasikFizik, 5 dakika önce yazdı:

Kafam karıştı şimdi ne yapayım doktora gitmek haricinde ilaçlara devam edeyim mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    235
otopsicikedi, 5 dakika önce yazdı:

Yazık kafana 

Senin de 

ufukbelli.06, 10 dakika önce yazdı:

Hayır diyecek tabi 😂😂

Kafam karıştı şimdi ne yapayım doktora gitmek haricinde ilaçlara devam edeyim mi?

Ne kadar süredir kullanıyorsun ve dozajı nedir

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.403
ufukbelli.06, 12 dakika önce yazdı:

Zaten bu kullandığın bolde kan değerlerinin içine etmiş. Senin yerinde olsam only test devam ederdim. Kür sonu çok daha kötü olacaktır.

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    84
KlasikFizik, Şimdi yazdı:

Senin de 

Ne kadar süredir kullanıyorsun ve dozajı nedir

14 hafta oldu 600 bolde 750 testo

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    235
ufukbelli.06, 4 dakika önce yazdı:

14 hafta oldu 600 bolde 750 testo

Beslenmen gibi dozajlarin da vücuduna fazla dostum. İlaçlar belki düşük dozajdır orasını bilemem ama doluysa ve 14 hafta bu dozaj kullandıysan dinlenme dönemin geçmelisin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
KlasikFizik, 43 dakika önce yazdı:

Bir yere kaybolduğum yok musait olunca arkadaşa yardımcı olacaktım zaten. 19 yaşındaki yüksek seviyede seyreden hormonlarını bile kullanamayıp 35cm kolla kolay yol olan ilacı seçen birine göre fazla manasız sözler, tecrüben ne ki yorumun ne olsun :D 

Sen yeter ki iste :)

TSH çok az referanstan çıkmış burda bakmamız gereken t3 ve t4ünde bununla aynı eğilimde olmasıdır. T3 ve T4'ünde sorun gözükmüyor,bu yüzden endişelenecek bir şey yok. Tsh için iyot alımı yapabilirsin.
LDL referansta fakat HDL referanstan düşük çıkmış doktorumuzun dediği gibi sigara,alkolün hdlye direk etkisi vardır. Hdlyi referansa sokmak istiyorsan sigarayı ve alkolü azaltmalısın ve omega3 ağırlıklı kuruyemişlerle desteklemelisin. 
HBA1C değeri yüksekliği kan şekeri seviyesinin yüksek olduğunu gösterir, uzun süre bu değer yüksek seyrederse insülin direnci oluşur diyabet riski taşır. Burda yapman gereken karbonhidrat alımını azaltmak ve geleneksel sporcu beslenmesi yerine glisemik indeksi düşük besinleri tercih etmen.

Vücudunda herhangi bir enfeksiyon, ödem  vs. mevcut mu? Mono değerleri vücutta enfeksiyon varken yükselir.
HCT ve HGB referanstan çok oynamamış, muhtemelen sıvı alımın düşük olduğu için bunları etkilemiş suyu arttır düzelecektir.

Ve yalandan doktor olan ülkemiz haricinde forumumuzda dümenden otopsicilere güvenerek değerlerinin mahvolduğunu düşünme, söylediğinin aksine değerlerin çok kötü değil sedanter bireylerde bile olabilecek küçük sorunlar, üzerine düşmeyle 1 ayda toparlanacak şeyler. Aklına takılan başka bir şey olursa sorabilirsin Ufuk.

Kim verdi sana bu bilgiyi ahhshsh 🥸

• ahahaha 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.403
Greblan, Şimdi yazdı:

Kim verdi sana bu bilgiyi ahhshsh 🥸

Nedense ben yazdıktan 40 dk sonra cevap verebiliyor 🥴

• ahahaha 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    235

2 troll bana saldırıp konuyu baltalamak yerine arkadaşa yardımcı olursanız sevinirim sizi daha fazla kaale almicam çünkü size bol şans 😂

ufukbelli.06, 3 dakika önce yazdı:

Dolu olmadığı için bu kadar artırdım. 250 ile başlayıp 100 100 artırarak bu dozaja geldim 

Hocam dediklerimi uygulayıp 1 ay sonra test ver bakalım değerler hala düzelmemiş ise ilacı kesip protokolün neyse pct yada trt yaparsın.1 ay içinde ölecek değilsin ki değerlerin o kadar mahovlmus vaziyette değil. Garantiye almak istiyorsan şimdi ilacı kes, vücut senin vücudun karar senin kararın.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
KlasikFizik, 2 dakika önce yazdı:

2 troll bana saldırıp konuyu baltalamak yerine arkadaşa yardımcı olursanız sevinirim sizi daha fazla kaale almicam çünkü size bol şans 😂

Hocam dediklerimi uygulayıp 1 ay sonra test ver bakalım değerler hala düzelmemiş ise ilacı kesip protokolün neyse pct yada trt yaparsın.1 ay içinde ölecek değilsin ki değerlerin o kadar mahovlmus vaziyette değil. Garantiye almak istiyorsan şimdi ilacı kes, vücut senin vücudun karar senin kararın.

Verme kral verme cevap. Zorla ver ver demiyoruz biz sana. Troll dediğin iki kişinin de profilinde kendisi var ama bak ki kimde yok? Ahmak olma.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.