Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

baltalı hano

Kür içinde fazla koruyucu kullanmak

Önerilen İletiler

herkese merhaba bazen forumlarda gezerken şöyle bir şey görüyorum örneğin çok fazla milk thistle kullanma kürün verimini azaltır milk thistle ve nac aynı anda kullanma ilacın verimini bozar gibi şeyler. Bu konuda fikriniz nedir mesela ben günde 2 liv-52 1 udca, 2-3 günde bir de nac900 kullanıyorum bu koruyucular verimi azaltmak mı oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

erc    49

Benimde kafamı kurcalayan bir konu forumdaki deneyimli abilerden cevap beklicez

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.391

Arkadaşlar bir tane karaciğeriniz iki tane böbreğiniz var kıymetini bilin. 100 gram daha fazla kas kazancam diye diyalize girmeyi göze mı alacaksınız. Ne kadar sağlık paremetreleri içerisinde kalırsanız o kadar sağlıklı uzun süreli kürler yapabilirsiniz.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    930
baltalı hano, 7 dakika önce yazdı:

herkese merhaba bazen forumlarda gezerken şöyle bir şey görüyorum örneğin çok fazla milk thistle kullanma kürün verimini azaltır milk thistle ve nac aynı anda kullanma ilacın verimini bozar gibi şeyler. Bu konuda fikriniz nedir mesela ben günde 2 liv-52 1 udca, 2-3 günde bir de nac900 kullanıyorum bu koruyucular verimi azaltmak mı oluyor.

Ben bu düşüncenin çok yanlış olduğunu düşünüyorum. İstediğin kadar veririm azaltmış ol her zaman sağlık 1. Planda olmalı cbum bile dün kadar koruyucu alıyor her gün. Gideceğin yoksa 3-5 ay geç var ama hayatından çalma mantığındayım.  Ben şahsen her gün böbrek karaciğer lipit prostat kalp koruyucu gibi ilaçlar alıyorum ve bu koruyucuların aylık maliyeti nerdeyse benim beslenme maliyetim kadar tutuyor ama sağlık şakaya gelecek bişry değil. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    930
BİLGE MADAM SEYİS, 4 dakika önce yazdı:

Aşırı antioksidan alımı verimi azaltır. Sonra memnun kalmayıp 1 kür daha gireceksin belki aynı hesaba gelecek

Bu süreç bir maraton. Zaten 1-2 kür yapıp bırakırım diyorsan neden giriyorsun ki küre 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
quacky    93
Askabar, 1 saat önce yazdı:

Ben bu düşüncenin çok yanlış olduğunu düşünüyorum. İstediğin kadar veririm azaltmış ol her zaman sağlık 1. Planda olmalı cbum bile dün kadar koruyucu alıyor her gün. Gideceğin yoksa 3-5 ay geç var ama hayatından çalma mantığındayım.  Ben şahsen her gün böbrek karaciğer lipit prostat kalp koruyucu gibi ilaçlar alıyorum ve bu koruyucuların aylık maliyeti nerdeyse benim beslenme maliyetim kadar tutuyor ama sağlık şakaya gelecek bişry değil. 

Aldığınız koruyucu ilaçların ismini paylaşabilir misiniz rica etsem?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    930
quacky, Bir saat önce yazdı:

Aldığınız koruyucu ilaçların ismini paylaşabilir misiniz rica etsem?

Biraz uzun bir liste olacak. 
apikobal, ALA, krom pikolinat, multivitamin, q10, omega 3, astraglaus, cystone, liv52, nac600, carsil, ashwaganda, melatonin, atorvastatin, saw palmetto, zencefil hapı, folik asit, d3, bromelian, probiyotik, magnezyum biglisinat, çinko, nexium, milk thistle Şuan aklımda olanlar bunlar belki 2-3 tane eksik yazmış olabilirim ama genel anlamda kullandığım vitamin vs hepsi bu şekilde 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    400
Askabar, 2 saat önce yazdı:

apikobal, ALA, krom pikolinat, multivitamin, q10, omega 3, astraglaus, cystone, liv52, nac600, carsil, ashwaganda, melatonin, atorvastatin, saw palmetto, zencefil hapı, folik asit, d3, bromelian, probiyotik, magnezyum biglisinat, çinko, nexium, milk thistle Şuan aklımda olanlar bunlar belki 2-3 tane eksik yazmış olabilirim ama genel anlamda kullandığım vitamin vs hepsi bu şekilde 

Hocam nexium ve diğer mide ilaçlarının geneli karaciğeri yoruyor bilginiz olsun doktora sorabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
baltalı hano, 8 saat önce yazdı:

Kür ün verimini düşürür kısmına katılmıyorum adı üstünde koruyucu zaten genelde koruyucu lar doğal bileşenlerden yapılıyor 

fakat koruyucu diye ilaç formunda vitamin takviyesi almak zararlı olabilir 

B, d, magnezyum, demir,çinko, vb bu tarz takviyelerin çoğu zaman kandaki değerlerini bilmeden kullanım yapıyoruz ve iyi değil 

Fazlalığı toxit etki yapıp zehirliyebilir,, böbreklere zarar verebilir,, bağırsak sorunlarına yol açabilir 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

Kürden bağımsız olarak, kullanılan koruyucular (detox) karaciğer toksiditesini azaltmaya yarayan yardımcı besinlerdir..

Çevresel toksinlerin ve kimyasalların (kullandığımız ilaçlar, yediğimiz gıdalarda bulunan zararlı kimyasallar v.b.) atılımı için gerekli besinleri sağlarlar.

Karaciğerde biriken toksit maddeler detoks işlemi sonrasında dahi oluşan toksit ara maddeler yoluyla hastalığa neden olabilirler.

Kullandığımız detoks  ürünleride birer besin veya kimyasal kofaktörlerdir (biyokimyasal dönüşümlere yardımcı olan moleküller), ama ne kullanırsak kullanalım az öncede bahsettiğim gibi detoksifikasyon sonrası dahi ortaya çıkan ara toksit maddeler de bize zarar verebilir.

Velhasıl, detoks ürünleri kullanımı küre zarar verir veya vermezden ziyade, karaciğer toksit maddelerle başa çıkmaya çabalasa ve bizler destek olsak dahi tünelin sonu iyi bir yere çıkmıyor arkadaşlar. Dikkatli ve temkinli olmakta fayda var.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar, 2 saat önce yazdı:

Hocam atorvastatini Ldl kaçta iken kullanmaya başladınız ve kullanım sıklığınız ve mg nedir ben önceki kürden çıktığımda 124 dü ldl şu an da kürdeyim ondan dolayı ldl konusunda tereddüt ediyorum biraz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
quacky    93
baltalı hano, 2 saat önce yazdı:

Hocam atorvastatini Ldl kaçta iken kullanmaya başladınız ve kullanım sıklığınız ve mg nedir ben önceki kürden çıktığımda 124 dü ldl şu an da kürdeyim ondan dolayı ldl konusunda tereddüt ediyorum biraz

190 altı için kullanımı önermiyorlar bu konuyu araştırmıştım baya

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir tane yerli youtuber , karaciğer ilacı imha etmeye dışarı atmaya çalışıyor sizde ona yardımcı oluyorsunuz , koruyucu kullanmayın diyordu , düz mantık bakıldığında doğru söylüyor ama bu konu hakkında bilimsel araştırmalar ne diyor onu bilemiyorum araştırmak lazım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o youtuber ilk kürü için danışmanlık verdiği kişiye 1k testo 1k bolde vuruyordu :) :) :)
birde 350 tl ye iran testo satıyor yersen orjinal

tarihinde BenchSevdalısı55 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    930
baltalı hano, 6 saat önce yazdı:

Yani bunlar biraz kişisel bence annemde vs kolestrol var. Bende doğal olarak kolesterol yüksekliğine yatkın bir birey olarak ldl nin 120 ti geçmemesi için elimden geleni yapıyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
BenchSevdalısı55, 4 saat önce yazdı:

o youtuber ilk kürü için danışmanlık verdiği kişiye 1k testo 1k bolde vuruyordu :) :) :)
birde 350 tl ye iran testo satıyor yersen orjinal

Arkadaşımın iranı bitmişti denemek için sipariş ettik ilaç aşırı şaşırdığım şekilde orijinal, nereden anladın dersen aynı seri ilacı daha öncede kullanmıştım ampulü kutusu ilacın yağlılık oranı rengi hepsi tamamen orijinal 350tl olmamasına çok şaşırmamak lazım irandan 80tl bandına geliyor xD 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik, 17.03.2023 - 00:21 yazdı:

Arkadaşımın iranı bitmişti denemek için sipariş ettik ilaç aşırı şaşırdığım şekilde orijinal, nereden anladın dersen aynı seri ilacı daha öncede kullanmıştım ampulü kutusu ilacın yağlılık oranı rengi hepsi tamamen orijinal 350tl olmamasına çok şaşırmamak lazım irandan 80tl bandına geliyor xD 

800 tl ye satanlar iyi kazıklıyo mileti o zaman hocam

tarihinde BenchSevdalısı55 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
quacky    93
galicik, 17.03.2023 - 00:21 yazdı:

Önemli olan test sonucu ürünü ne zaman denediniz ve sonrasında kan testi verdiniz mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
BenchSevdalısı55, 3 saat önce yazdı:

800 tl ye satanlar iyi kazıklıyo mileti o zaman hocam

Dostum doğubayazıtta xxx kişiler yani o bölgelerde çalışan kişiler diyim 250tl ye zaten toplu ürün getiriyor kişilere veriyor bunlarında %100 kar elde ettiğini var sayalım gelsin 125tl ye ki bu kişiler daha fazla kar ediyordur. 800 e sataan kişiler kim bilir kaçıncı el kişiler ilk el bağlantın varsa 5x yaparsın irandan parayı.. 

quacky, 3 saat önce yazdı:

Önemli olan test sonucu ürünü ne zaman denediniz ve sonrasında kan testi verdiniz mi?

Ben test vermedim arkadaşım 3 hafta sonra verdi bir sıkıntı yok kaldı ki ilacın dolu mu boş mu olacağını anlayabilirim hissiyat ile bile sadece testo alıyorum ve dinlenme dönemimdeyim ilaç orijinal dediğim gibi bende şaşırdım belki elinde merdiven altıda var ben baya konuştum biliyorum anlarım diye orijinal gönderdi bilemeyeceğim sonrasında 10 kutu daha aldım koydum köşeye en kötü eşe dosta veririm diye kullanmazsamda.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
mcanmeco, 16.03.2023 - 16:15 yazdı:

Kür ün verimini düşürür kısmına katılmıyorum adı üstünde koruyucu zaten genelde koruyucu lar doğal bileşenlerden yapılıyor 

fakat koruyucu diye ilaç formunda vitamin takviyesi almak zararlı olabilir 

B, d, magnezyum, demir,çinko, vb bu tarz takviyelerin çoğu zaman kandaki değerlerini bilmeden kullanım yapıyoruz ve iyi değil 

Fazlalığı toxit etki yapıp zehirliyebilir,, böbreklere zarar verebilir,, bağırsak sorunlarına yol açabilir 

B1 b6 b12 ve d vitamini gibi ilaçlar evet yorar. Fakat gunde yarım vrya ceyrek tablet c vitamini ve önerilen kullanım miktarında cinko ve d vitamini yarar sağlar. Bu konuda katılmıyorum Düzgün kardiyosunu yapıp Düzgün suyunu icen beslenen adama böyle vitaminler çok yüksek dozlarda belki zarar verir normal bireylerden farkımız çok var. Ama b kompleks vitamininin ben gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü Düzgün beslenen adamda b12 eksik olamaz. Gecen YouTube da open yarışmalarına hazırlanan genç sporcu 5 gram c vitamini aldığını söyledi bu kadar takılmayw bence gerek yok🙂

tarihinde Larues tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
Larues, 27 dakika önce yazdı:

B1 b6 b12 ve d vitamini gibi ilaçlar evet yorar. Fakat gunde yarım vrya ceyrek tablet c vitamini ve önerilen kullanım miktarında cinko ve d vitamini yarar sağlar. Bu konuda katılmıyorum Düzgün kardiyosunu yapıp Düzgün suyunu icen beslenen adama böyle vitaminler çok yüksek dozlarda belki zarar verir normal bireylerden farkımız çok var. Ama b kompleks vitamininin ben gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü Düzgün beslenen adamda b12 eksik olamaz. Gecen YouTube da open yarışmalarına hazırlanan genç sporcu 5 gram c vitamini aldığını söyledi bu kadar takılmayw bence gerek yok🙂

Dostum buradaki konu yarım veya çeyrek tablet  C veya b vitamini değil, arkadaş fazla koruyucu kullanmanın sonuçlarını merak etmiş ben dahil herkez bildiklerini aktarmış

Bazı vitaminler depolama olmadan yakılıyor, bazıları ise yan etkilere sebep olabilir 

C vitamini fazlası böbrek ve mesane sorunlarına yol açıyor 

Mesale d vitamini sadece kış aylarında güneşin az olduğu dönemde kullanmak iyi olur,  fazlası zehirleme yapıyor 

Çinko da aynı şekilde fazlası zehirleme yapıyor 

senin veya yarışmacıların savunduğu gibi düşük dozda sürekli vitamin takviyesi yapmak yerine, hastaneden yada sağlık ocağından kan tahlili yaptırıp eksikleri tamamlamak gerektiği kadar kullanmak daha iyi olmazmı 

Birde her yarışmacı Herşeyi biliyor, bu adam dediyse kesin doğrudur gibi algıya kapılmayın, kimsenin Herşeyi tam olarak bilmeai imkansız, benimde çevremde yarışmacılar var her ay özel hastanede tahlil yaptırıyorlar vitamin,, hormon vsvsvs 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
mcanmeco, Bir saat önce yazdı:

Dostum buradaki konu yarım veya çeyrek tablet  C veya b vitamini değil, arkadaş fazla koruyucu kullanmanın sonuçlarını merak etmiş ben dahil herkez bildiklerini aktarmış

Bazı vitaminler depolama olmadan yakılıyor, bazıları ise yan etkilere sebep olabilir 

C vitamini fazlası böbrek ve mesane sorunlarına yol açıyor 

Mesale d vitamini sadece kış aylarında güneşin az olduğu dönemde kullanmak iyi olur,  fazlası zehirleme yapıyor 

Çinko da aynı şekilde fazlası zehirleme yapıyor 

senin veya yarışmacıların savunduğu gibi düşük dozda sürekli vitamin takviyesi yapmak yerine, hastaneden yada sağlık ocağından kan tahlili yaptırıp eksikleri tamamlamak gerektiği kadar kullanmak daha iyi olmazmı 

Birde her yarışmacı Herşeyi biliyor, bu adam dediyse kesin doğrudur gibi algıya kapılmayın, kimsenin Herşeyi tam olarak bilmeai imkansız, benimde çevremde yarışmacılar var her ay özel hastanede tahlil yaptırıyorlar vitamin,, hormon vsvsvs 

Aynen dediğin gibi zaten katılıyorum kafaya göre kullanılamaz böyle seyler. Ve ben haftada sadece 2 3 gün yarım tablet c vitamini kompleks alıyorum içinde cinko d vitamini falan da var sadece orda bırakıyorum bu ilaçlar bonibon değil. Bağışıklık arttırma amaçlı belirli süre kullanırsın belki 10 15 gün daha da almazsın orası ayrıdır.

Ayrıca bu yan etkileri konuşmayı da pek sevmiyorum durduk yere psikoljik bas ağrısı oluyor. sizde bosverin arkadaşlar ideal kullanım miktarını geçmeyin dikkat edin yeterli olur her seyi hesaplamayn ne gerekiyorsa onu yapın🙂

tarihinde Larues tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
Larues, 1 saat önce yazdı:

Aynen dediğin gibi zaten katılıyorum kafaya göre kullanılamaz böyle seyler. Ve ben haftada sadece 2 3 gün yarım tablet c vitamini kompleks alıyorum içinde cinko d vitamini falan da var sadece orda bırakıyorum bu ilaçlar bonibon değil. Bağışıklık arttırma amaçlı belirli süre kullanırsın belki 10 15 gün daha da almazsın orası ayrıdır.

Ayrıca bu yan etkileri konuşmayı da pek sevmiyorum durduk yere psikoljik bas ağrısı oluyor. sizde bosverin arkadaşlar ideal kullanım miktarını geçmeyin dikkat edin yeterli olur her seyi hesaplamayn ne gerekiyorsa onu yapın🙂

Geçen ay dahiliye polikliniğine gittim kas kasılmaları şikayetim vardı 

Anabolik kullandığımı söyledim, aldığım takviyeler ve vitamin ilaçlarını anlattım 

Çok pimpirik detaycı ve birazda meraklı bir doktor denk geldi 

Herhangi bir hormonun veya vitamin değerinin anormal yüksekliği yada düşüklüğü , referans değerindeki başka hormonların ve vitaminlerin değerlerini bozabildiğini söyledi 

Bu saatten sonra doktor veya eczacı kontrolünde önerilen doz harici,, ilaç,, vitamin,, takviye,, asla kullanmam 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.408

Emniyet kemeri hayat kurtarır arkadaşlar. Evet biraz darlar belki ama kaza anında faydasını anlarsınız. Aynı şey hava yastığı için de geçerli. Aracınız sapasağlam bile olsa, türlü testlerden birinci de çıksa kemer güvenliğiniz için şarttır. "Kemer sürüş konforunu düşürür" diye kemer takmamazlık yapılamaz. Bir youtuber çıkıp dese ki "bakın kemer takmıyorum ve acayip rahatım" bu bizi bağlamaz. Korunmak önemlidir.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.