Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

TurkishBodyBuilder

Kas ağrısı (doms ağrısı)

Önerilen İletiler

hocalarım, benim en büyük problemim kas ağrısı. Antrenman sonrası göğüs ve tricep 8 gün ağrıyor. diğer kaslar ise 3-4 gün ağrıyor. itiş kaslarım çekişlere göre 2 kat daha fazla doms ağrısı çekiyor.

Bu konuda hangi ilacı kullanabilirim ve ne yapabilirim. Beslenme ve uyku problemim yok. 4-5 aydır düzenli antrenman yapıyorum , hamlık kaynaklı bir ağrı değil.

Ağrılar yüzünden haftada en fazla 1 kez itiş kaslarını çalışabiliyorum ve gelişmemi olumsuz etkiliyor. @Vural2 @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

otopsicikedi    1.434
TurkishBodyBuilder, 5 saat önce yazdı:

hocalarım, benim en büyük problemim kas ağrısı. Antrenman sonrası göğüs ve tricep 8 gün ağrıyor. diğer kaslar ise 3-4 gün ağrıyor. itiş kaslarım çekişlere göre 2 kat daha fazla doms ağrısı çekiyor.

Bu konuda hangi ilacı kullanabilirim ve ne yapabilirim. Beslenme ve uyku problemim yok. 4-5 aydır düzenli antrenman yapıyorum , hamlık kaynaklı bir ağrı değil.

Ağrılar yüzünden haftada en fazla 1 kez itiş kaslarını çalışabiliyorum ve gelişmemi olumsuz etkiliyor. @Vural2 @metinav

Antrenman sonu çalıştığın bölgenin esneme hareketlerini uygulayıp gözlemlemeni öneririm.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence ya antrenmanında ya da dinlenmende sorun var. Belirttiğin kaslara olması gerekenden fazla yükleniyor olabilirsin. Ya da bazı hareketlerin formunu yanlış yapıp dinlenmesi gereken kas gruplarını da istemsizce devreye sokup yoruyor olabilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.539
TurkishBodyBuilder, 6 saat önce yazdı:

Antrenman programının sana uygun olmayabilir.

Bir kas grubunu haftalık en az 10 en fazla 20 set çalışman gerekli (Kür de isen kürüne göre biraz daha fazla olabiilir) Gerekenden fazla antrenman yapıyor olabilir misin?

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Triceps için olabilir. 5 hareket yapıyorum toplam 20 set droplari sayarsak 30-40 a çıkıyor, ama göğüs için sadece 12 set yapıyorum dropsuz. hepinizin önerisini dikkate alicam. 

ama mesela kalf de bir hafta agriyo. kalf i 1 hafta ağrıyan hiç arkadaş duymadım. 8 set kalf giriyorum toplam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.434

İyileşebildiğin kadar antrenman hacmini ayarlamanı öneririm. Set sayılarını düşürmen çok daha mantıklı olacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    993

Hocalarım gerekenleri yazmış fakat beslenme yeterli demişsin kime göre onu da kontrol etmenizi öneririm.Triceps için aşırı volume ayırmışsınız.İtişten sonra sorun oluyor demişsiniz zaten recovery için.İtis hareketlerinin hemen hemen hepsinde triceps aktif,yardımcı kas olarak çalışır.Triceps için 10 seti geçmeyin,ama gerçekten %100nüzü verdiğiniz 10 set olsun bunlar.Zma takviyesi alabilirsiniz,keza arjinin fakat ben dediklerimizi denerseniz geçeceğini düşünüyorum.Tuz ve su alımını da dikkat edin.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.615
TurkishBodyBuilder, 18 saat önce yazdı:

Kaslardaki ağrılar gelişimi onarımı başlatan sistemin bir belirteci durumundadır antrenmandan sonra...Yani olması gerekli bir şey.Fakat dediğin kadar uzun sürmez 2-3 gün içinde azalarak sönümlenmesi gerekir.Ya yanlış şekilde çalışıyorsun yada vucudunda glutamin, magnezyum, taurine, d3, düşük troid veya yüksek kortizol ve elektrolit dengesizliği gibi bir çok maddenin eksikliği/yetersizliği sözkonusu...

Dışardan takviye alarak gözlemleyebileceğin gibi, kan testi yaptırarak vitamin mineral kansızlık vb. durumları kontrol edebilirsin.

• Beğen 7

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 13.02.2023 - 21:51 yazdı:

Kaslardaki ağrılar gelişimi onarımı başlatan sistemin bir belirteci durumundadır antrenmandan sonra...Yani olması gerekli bir şey.Fakat dediğin kadar uzun sürmez 2-3 gün içinde azalarak sönümlenmesi gerekir.Ya yanlış şekilde çalışıyorsun yada vucudunda glutamin, magnezyum, taurine, d3, düşük troid veya yüksek kortizol ve elektrolit dengesizliği gibi bir çok maddenin eksikliği/yetersizliği sözkonusu...

Dışardan takviye alarak gözlemleyebileceğin gibi, kan testi yaptırarak vitamin mineral kansızlık vb. durumları kontrol edebilirsin.

Hocam kan testi yaptırdım. Biraz anormal şeyler çıktı. Sadece kreatin arjinin bcaa ve tribulus kullanıyorum. iki sene önce testo bolde 2 doz vurdum sadece. Ağır antrenman yapan arkadaşlarda bu kadar yüksek ck çıkıyor mu acaba ve karaciğer.

Screenshot_2023-02-15-00-24-12-61_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
TurkishBodyBuilder, 3 saat önce yazdı:

Hocam kan testi yaptırdım. Biraz anormal şeyler çıktı. Sadece kreatin arjinin bcaa ve tribulus kullanıyorum. iki sene önce testo bolde 2 doz vurdum sadece. Ağır antrenman yapan arkadaşlarda bu kadar yüksek ck çıkıyor mu acaba ve karaciğer.

Dostum natural misin bu alt ast nin hali ne ne kullandın sen bunları bu hale getirebilecek kadar ? tam laf edecektim 2003 lüsün bu yaşta bu sporla bu kadar uğraşmayın eğitiminize ayırın kendinizi diye 2003 lüler bile 20 yaşına gelmiş vay arkadaş yaşlanıyoruz.. Kreatin kinazın abartı yüksek kas ağrıları çekmen gayet normal üstelik değer aralığının kat kat üstünde.

Dostum o karaciğer değerleri kreatin kinazın bu derece yüksekliği hiç iyi şeylere işaret değil acilen bir doktora görün araştırdığım kadarıyla hiç hoş sonuçlar ile karşılaşmadım.

Ailenizde duchenne musküler distrofi var mı hiç kalıtsal geçen bir hastalık bu tahlili sana yazan doktor kimse şikayetlerine göre tahlili hazırlamış vaktim olsa makale bataklığına girecektim de işlerim çok yoğun şu sıralar sen en kısa sürede bir doktora görün. Doktora söyle ck-mm ck-bb ye de baksın 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hocam distrofi yok ailede. nac900 başlıyorum. Dediklerim harici bir şey kullanmadım tamamen naturalim.Bol yeşillik tüketiyorum. Yarım dahiliye veya spor hekimliği gidicem. Ekg de isteyecem. Şu an ağrımayan kas yok, kalf 2 haftadir ağrıyo. Yüzümde sırtımda sivilce nerdeyse yok kciger kaynakli

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.434
TurkishBodyBuilder, 6 saat önce yazdı:

hocam distrofi yok ailede. nac900 başlıyorum. Dediklerim harici bir şey kullanmadım tamamen naturalim.Bol yeşillik tüketiyorum. Yarım dahiliye veya spor hekimliği gidicem. Ekg de isteyecem. Şu an ağrımayan kas yok, kalf 2 haftadir ağrıyo. Yüzümde sırtımda sivilce nerdeyse yok kciger kaynakli

Sadece karaciğer değil böbreklerinde sıkıntıda gibi duruyor. En doğru tahlili 3 gün spora off verdikten sonra verdiğin kan testinde alırsın.

tarihinde otopsicikedi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi, Bir saat önce yazdı:

Sadece karaciğer değil böbreklerinde sıkıntıda gibi duruyor. En doğru tahlili 3 gün spora off verdikten sonra verdiğin kan testinde alırsın.

hocam 3 gün off verip tahlil yaptım zaten. Böbrek sıkıntı olduğunu nasıl anladınız

otopsicikedi, Bir saat önce yazdı:

hocam 3 gün off verip tahlil yaptım zaten. Böbrek sıkıntı olduğunu nasıl anladınız

Bu da idrar , böbrekte sıkıntı yok gibi

Screenshot_2023-02-15-10-13-07-63_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.434
TurkishBodyBuilder, 20 dakika önce yazdı:

Bu da idrar , böbrekte sıkıntı yok gibi

Screenshot_2023-02-15-10-13-07-63_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Pardon özür diliyorum egfr değerin 60 dan düşük gördüm makine büyüktür demiş. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    70

Antreman sırasında germe egzersizleri de yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca; Tiroit, kalp hastalıkları da kas ağrısına neden olabilir. Kas hastalıkları sistematik hastalıkların belirtileriyle de seyredebilir. Bunlar nefes darlığı, ateş, kırgınlık ya da halsizlik ile görülebilir.  Belirtiler ile beraber ağrı varsa doktora müracat etmen de fayda var. 1 hafta uzun bir süre. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif, 11 saat önce yazdı:

Antreman sırasında germe egzersizleri de yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca; Tiroit, kalp hastalıkları da kas ağrısına neden olabilir. Kas hastalıkları sistematik hastalıkların belirtileriyle de seyredebilir. Bunlar nefes darlığı, ateş, kırgınlık ya da halsizlik ile görülebilir.  Belirtiler ile beraber ağrı varsa doktora müracat etmen de fayda var. 1 hafta uzun bir süre. 

Hocam bende kronik astım var küçükken çok ileri seviyeydi şimdi biraz azaldı. ondan da olabilir mi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    70
TurkishBodyBuilder, 8 dakika önce yazdı:

Hocam bende kronik astım var küçükken çok ileri seviyeydi şimdi biraz azaldı. ondan da olabilir mi

Bu tarz durumlarda doktora gitmende fayda var. Forumlar da insanlar özellikle yaşadıkları tecrubeler doğrultusunda bilgi verirler. Kas ağrılarının birçok nedeni olabilir. Antreman sonrasında laktak asit yoğunluğu, yetersiz beslenme, ostrojen hormonu düşüklüğü, vs vs kronik bir rahatsızlık varsa mutlaka doktora görünmende fayda var. Saygılarımla

tarihinde turboakif tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kan değerlerini normale çevirdim. Kan testi ultrason eko vb. tarama yaptırdım. Esneme ve ısınma hareketlerini arttırdım. Hâlâ itiş kaslarım 8 gün ağrırken (göğüs, triceps iç baş, ön bacak) çekiş kaslarım 2-3 gün ağrıyor. Antrenman yoğunluğu çekiş günlerinde daha fazla olduğu hâlde.

Başka tavsiyesiniz varsa alabilirim.

Bir de Feeder Workout dedikleri az kiloyla 50-100 tekrar, mesela geceleri ve sabahları pump olana kadar örneğin fly ya da skullcrusher yapsam sizce faydası olur mu? (Not: 8 aydır düzenli ve günü gününe antrenman yapıyorum.)

tarihinde TurkishBodyBuilder tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.