Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

YoungWolf

Hormon düzeyi sizce antremanı geçer mi?

Önerilen İletiler

YoungWolf    50

Selam arkadaşlar. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi merak ediyorum.

İkiz kardeşler oldugunu düşünelim(genetik yapısı aynı olması açısından) ama nasıl olduysa birinin serbest testosteron miktarı diğerinin 2 katı seviyede diyelim ( imkansız ama) ikiside aynı şekilde besleniyor herangi bir kalori eksiklikleri yok ayni kalori ve protein duzeyindeler.

Yuksek testoya sahip olan haftada volume olarak digerine gore daha az calisyor kas basina biri haftada 10 set calisiyorsa digeri 25 set calisiyor diyelim. Testosu yuksek olan rpe 7-8 seviyesinde  calisiyor( yani her sette bosta  ortalama 2-3 tekrar bırakiyor) yani çok fazla kasmıyor. Diğer düşük testolu olan haftalık recovery olabilcegi seviyede en optimal sekilde kaslarina uyariyi veriyor. Optimal calisma hacminde calisyor. Son setlerde tukenise gidiyor kimi haraketleri surekli tukenise giderek yapiyor. Sizce kim kazanır ? @metinav

Bu konuyu doğal hormon duzeylerinin bu sporda ne kadar onemli ne kadar degil anlamak icin actim. Merak ettim açıkcası.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rota    225
YoungWolf, 6 dakika önce yazdı:

İkiz kardeşler oldugunu düşünelim(genetik yapısı aynı olması açısından) ama nasıl olduysa birinin serbest testosteron miktarı diğerinin 2 katı seviyede diyelim ( imkansız ama) ikiside aynı şekilde besleniyor herangi bir kalori eksiklikleri yok ayni kalori ve protein duzeyindeler.

Yuksek testoya sahip olan haftada volume olarak digerine gore daha az calisyor kas basina biri haftada 10 set calisiyorsa digeri 25 set calisiyor diyelim. Testosu yuksek olan rpe 7-8 seviyesinde  calisiyor( yani her sette bosta  ortalama 2-3 tekrar bırakiyor) yani çok fazla kasmıyor. Diğer düşük testolu olan haftalık recovery olabilcegi seviyede en optimal sekilde kaslarina uyariyi veriyor. Optimal calisma hacminde calisyor. Son setlerde tukenise gidiyor kimi haraketleri surekli tukenise giderek yapiyor. Sizce kim kazanır ? @metinav

Bu konuyu doğal hormon duzeylerinin bu sporda ne kadar onemli ne kadar degil anlamak icin actim. Merak ettim açıkcası.

Yapılan araştırmalara göre ilaçlı bir kişi (testo) bir bölgeyi haftada bir kez çalıştırsada doğal olarak 2 kez çalıştırandan kat be kat daha fazla gelişiyor.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50
Rota, 14 dakika önce yazdı:

Yapılan araştırmalara göre ilaçlı bir kişi (testo) bir bölgeyi haftada bir kez çalıştırsada doğal olarak 2 kez çalıştırandan kat be kat daha fazla gelişiyor.

Tabiki o konuda şüphe yok tabiki. Benimki daha çok dışardan normal üretimin 10 larca katı hormon alıp kür şeklinde uygulama değilde. Daha çok kendi referans araliklarimizdaki farklar nekadar rol oynar. örneğin birinin serbest testosteronu 15 pg/ml ise diğerinin 30 pg/ml seviyesinde gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
YoungWolf, 2 dakika önce yazdı:

Tabiki o konuda şüphe yok tabiki. Benimki daha çok dışardan normal üretimin 10 larca katı hormon alıp kür şeklinde uygulama değilde. Daha çok kendi referans araliklarimizdaki farklar nekadar rol oynar. örneğin birinin serbest testosteronu 15 pg/ml ise diğerinin 30 pg/ml seviyesinde gibi.

Oynar. Ciddi farklar olur :) 16 yaşında bu spora başlayan biri 20 yaşına kadar doğal bir şekilde hakkını verirse sonuçlar mükemmel olucaktır. Kalkıp 30 yaşında ki bir insanın 34 yaşına kadar ki gelişiminden çok daha fazlası olucaktır. Ancak bunun referans aralıklarıyla bir alakası yok. Sen onu max seviyede tutarak sadece gelişimini "optimum" noktada tutabilirsin.

tarihinde Rota tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Güz    32

Etkili olduğunu düşünüyorum ama şöyle bir gözlemim var:

Biri 550 ng/dL, biri 300 ng/dL, biri 400 ng/dL, bir diğeri de 900 ng/dL naturel total testosteron seviyesi olan bir çevrem var. Biri, diğerlerinden 2-3 kat üstün ancak gelişim açısındaki fark aynı oranda değil. Hatta yok bile diyebilirim.

tarihinde Güz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50
Güz, 16 dakika önce yazdı:

Etkili olduğunu düşünüyorum ama şöyle bir gözlemim var:

Biri 550 ng/dL, biri 300 ng/dL, biri 400 ng/dL, bir diğeri de 900 ng/dL total testosteron seviyesi olan bir çevrem var. Biri, diğerlerinden 2-3 kat üstün ancak gelişim açısındaki fark aynı oranda değil. Hatta yok bile diyebilirim.

Benim örnek biraz absurt bi ornek oldu calisma hacmi ve yoğunluğu olarak farkli sadece Bendeki ornekte genetik yapilarindan beslenmesine kadar hersey birebir ayni. Simdi bu arkadaslarin total testosteronlari farkli olanibilir ama daha birsuru faktör var. Hepsi bikere genetik olarak farkı. Beslenme sekilleri farkli. Antremanlari farkli. Bide total testosteronda farklar var ama asıl önemli olan birde serbst testestoron miktarlarinda ciddi farkliliklar varmi oda önemli tabi.

Yani bence herşeyden önce genetik yapısı kas lifi yapısı kaslardaki reseptör yoğunluğu kaslardaki reseptör hassasiyeti gibi faktörler herseyden ön planda. Çünkü baktığımiz zaman dünya kadar ilaç girip birsey olamayanda var. Naturel haliyle ilaçlı gibi gorunen adamlarda var. Bendeki ornek hersey ayni sadece serbest testosteron farkı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
YoungWolf, 10 dakika önce yazdı:

Benim örnek biraz absurt bi ornek oldu calisma hacmi ve yoğunluğu olarak farkli sadece Bendeki ornekte genetik yapilarindan beslenmesine kadar hersey birebir ayni. Simdi bu arkadaslarin total testosteronlari farkli olanibilir ama daha birsuru faktör var. Hepsi bikere genetik olarak farkı. Beslenme sekilleri farkli. Antremanlari farkli. Bide total testosteronda farklar var ama asıl önemli olan birde serbst testestoron miktarlarinda ciddi farkliliklar varmi oda önemli tabi.

Çok mantıksız zor bir soru aslında :D Milyar olasılık. Bi de 200 testoyla 800 den çok daha iyi ereksiyon olup libidosu fazla olan insanlar var... Tek bir koşulla tüm değişkenler atanamaz

YoungWolf, 3 dakika önce yazdı:

Yani bence herşeyden önce genetik yapısı kas lifi yapısı kaslardaki reseptör yoğunluğu kaslardaki reseptör hassasiyeti gibi faktörler herseyden ön planda. Çünkü baktığımiz zaman dünya kadar ilaç girip birsey olamayanda var. Naturel haliyle ilaçlı gibi gorunen adamlarda var. Bendeki ornek hersey ayni sadece serbest testosteron farkı.

Vücuduna dışardan min 250 mg testo almadan o tahmin ettiğin sorguladığın şey mümkün değil. En az 250 mg ile kayda değer değişimler zamanla başlar. Bu kadarlık testo alımı 1500 üstüne taşır seni...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50

Evet mantıksız gibi. Milaylarca faktör var tabiki ama iste milarlarca faktoru tek faktore indirdigimizi varsayarak soylemistim :) . Yani son mesajinda demek istedigini anladim. Yavaş yavaş o farkları anlamak için bir tıkta olsa doz olarak suprfizyolajik bir noktaya cikmamiz lazim. Normal doğal seviyeler icinde dramatik farklar gormek zor demek istediniz sanirim. En azindan birazda olsa doğal sinirlarin ustune cikmamiz lazim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.416

Kendi başına yüksek testosteron bir mana ifade etmez. Varsayımızın yaşayan örneğiyim. 

PCT sonrası doğal testom 702 idi. Bu ne demek 2 ay sonra daha da yukarı çıkacak demek. Yaşım malumunuz. Ama baktığınızda hep sert kaslara sahip, kütlesine göre güçlü, dayanıklı lakin 50 küsür kilo adamdım. 

Size lazım olan orta - yüksek düzey free testosteron + Yüksek E2 + Çok verimli insülin altyapısı + normal düzey tiroid hormonları.

Bakın bu yüzlerce nedenden bazısı sadece. Taşıyıcı hormonlar yüksek olmadan, normal düzey metabolik hız olmadan kendi başına bir mana ifade etmiyor. 

• Beğen 6

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.602
YoungWolf, 20.12.2022 - 22:34 yazdı:

Genetik açıdan hangisi daha iyiyse o önde olur.Daha sonra da çalışma ve beslenme dinlenme faktörleri belirler gidişatı...Çevrende hiç hormon kullanmamış ve vucudu sanki yıllardır body building yapmış gibi gelişmiş insanlar vardır.Bunları bu hale getiren şey, vucutlarının ürettiği doğal hormon seviyelerinin genetik olarak verimliliğidir.Yoksa bir fark yok...Kriter, neyi nasıl kullandığımız ve ne kadar verimli olduğudur.Bu noktada kadere boyun eğip durumu kabullenmemiz ve kendimizi olduğumuz gibi sevmemiz gerekiyor.Önemli olan, emeklerimizle yapabildiğimizin en iyisini yapmak ve sağlıklı fiziksel-ruhsal bir yapıyla iyi şekilde yaşamak olmalı bence...

• Beğen 6

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.