Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

FiiQZ

Böbrekte mirkoalbumin/kreatinin fazlalığı ve protein kaçağı

Önerilen İletiler

FiiQZ    0

Selamlar, 17 yaşındayım yaklaşık olarak 1 yıl 2 aydır spor yapıyorum. Henüz küre girmedim fakat 2 ay önce böbrek değerlerime baktırmaya gittiğimde mikroalbumin/kreatinin değerimin normalden epey fazla olduğunu (123.7)Total Proteinin ise 21.00mg/dl olduğunu gördük. Bunun üzerine doktor 1 ay spor yapmamamı ve sonrasında tekrar teste girmemi söyledi.

Dediğini yaptım ve sonraki testte mikroalbumin/kreatinin oranım referans aralığına düşmüştü(10) Total Protein de 4.00mg/dl'ye düşmüştü. Doktorun dediğine göre ömür boyu spor yapmamam gerekmiş. Fakat internetteki araştırmalarda bu değerin sporcularda yüksek çıkmasının normal olduğu, önemli olanın Sistatin C değeri olduğu söyleniyor.

Benim Sistatin C değerim ilk testte 0.88, ikincide ise 0.93 yani ikisi de referans aralığında. Şimdi benim cidden sporu bırakmam mı gerek yoksa bu değerler normal mi? Bahsetmeyi unuttum fakat ailemizde genetik olarak böbrek yetmezliği var. @rastlantisal @metinav

1.jpeg.c3d4826b75c77e2fb82cb6c1d2ad4ba8.jpeg 2.thumb.jpeg.96aea4481ebf254bcd39aa468a46901d.jpeg 3.jpeg.ce109610b40aeaf3607984933c75aaaf.jpeg 4.jpeg.1da35033b0563d25f1c4ea7ed19f7c10.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

thompson    4
FiiQZ, 10 dakika önce yazdı:

Selamlar, 17 yaşındayım yaklaşık olarak 1 yıl 2 aydır spor yapıyorum. Henüz küre girmedim fakat 2 ay önce böbrek değerlerime baktırmaya gittiğimde mikroalbumin/kreatinin değerimin normalden epey fazla olduğunu (123.7)Total Proteinin ise 21.00mg/dl olduğunu gördük. Bunun üzerine doktor 1 ay spor yapmamamı ve sonrasında tekrar teste girmemi söyledi. Dediğini yaptım ve sonraki testte mikroalbumin/kreatinin oranım referans aralığına düşmüştü(10) Total Protein de 4.00mg/dl'ye düşmüştü. Doktorun dediğine göre ömür boyu spor yapmamam gerekmiş. Fakat internetteki araştırmalarda bu değerin sporcularda yüksek çıkmasının normal olduğu, önemli olanın Sistatin C değeri olduğu söyleniyor. Benim Sistatin C değerim ilk testte 0.88, ikincide ise 0.93 yani ikisi de referans aralığında. Şimdi benim cidden sporu bırakmam mı gerek yoksa bu değerler normal mi? Bahsetmeyi unuttum fakat ailemizde genetik olarak böbrek yetmezliği var

Kronik böbrek yetmezliği 2 gen türünde var onu zaten söylerdi doktor klasik böbrek yetmezlikleri sonradan gelişen türden. 2. olarak da sistatin c değeri çok oynak olabilir o gün ve önceki günlerde içtiğin su miktarı etkiler. Testten önce su içtin mi öğlen mi sabah mi verdin? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FiiQZ    0
thompson, 18 dakika önce yazdı:

Kronik böbrek yetmezliği 2 gen türünde var onu zaten söylerdi doktor klasik böbrek yetmezlikleri sonradan gelişen türden. 2. olarak da sistatin c değeri çok oynak olabilir o gün ve önceki günlerde içtiğin su miktarı etkiler. Testten önce su içtin mi öğlen mi sabah mi verdin? 

testlerin ikisini de sabah saatlerinde yaptım. ikisinde de su içmiş şekilde gittim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
thompson    4
FiiQZ, 9 dakika önce yazdı:

testlerin ikisini de sabah saatlerinde yaptım. ikisinde de su içmiş şekilde gittim

Ultrason ile böbreklere bakılmalı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozgur511    38
FiiQZ, 22 dakika önce yazdı:

eGFR üre bun kreatinin neden yok böbrek fonksiyonlarının ne durumda oldugunu öğrenmek için bunları yaptırsana 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FiiQZ    0
Ozgur511, 8 dakika önce yazdı:

eGFR üre bun kreatinin neden yok böbrek fonksiyonlarının ne durumda oldugunu öğrenmek için bunları yaptırsana 

o değer de şu şekilde

732E307D-40FD-4017-806F-05F3A980FCFD.jpeg

tarihinde FiiQZ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozgur511    38
FiiQZ, Bir saat önce yazdı:

o değer de şu şekilde

böbrek fonksiyon değerlerin temiz bide total protein sonucunu atsana önemli olan idrarda protein kaçağıdır 

Ozgur511, 44 dakika önce yazdı:

böbrek fonksiyon değerlerin temiz bide total protein sonucunu atsana önemli olan idrarda protein kaçağıdır 

yukarda gördüm total protein düzelmiş iyi haber ama bide nefroloji baksaydı dahiliyeye gidersen o yönlendirir usg falan gerekebilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FiiQZ    0
Ozgur511, 45 dakika önce yazdı:

21 idman yaptığım zamanki, 4 idmana bi süre ara verdikten sonra

EB180712-851A-4F17-A8C8-24809BB3350B.jpeg

8151BFC5-2F92-45E3-8846-3D4EAC23C486.jpeg

Ozgur511, 37 dakika önce yazdı:

yukarda gördüm total protein düzelmiş iyi haber ama bide nefroloji baksaydı dahiliyeye gidersen o yönlendirir usg falan gerekebilir 

tamamdır çok teşekkür ederim 🙏

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    905

dostum idrarda protein poztif olmasını böbrek sağlığı açısından istemeyiz böbreklerin şuan tam olarak verimli çalışmıyor. Bu şekilde küre girip kendini kaçınılmaz sonlara hazırlama bence. su alımını artır doktor takviye verdiyse kullan. gilaburu şerbeti var böbreklere iyi gelen  onu kullan.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozgur511    38
FiiQZ, Şimdi yazdı:

tamamdır çok teşekkür ederim 🙏

ciddi bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum bende sağlıkıcıyım az cok bilirim ama nefroloji daha iyi bilir eğer nefroloji sana bi sıkıntı yok derse işte ozaman spora devAm 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638

e-GFR'nin Sistatin-C ye göre hesaplanmış hali lazım. Kreatinine göre hesaplanan e-GFR kesin sonucu veremiyor ancak ailende böbrek yetmezliği olduğundan bahsetmişsin, dikkatli olmak lazım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369

Eğer biyolojik olarak hastalık yoksa bir kaç temel sorun buna neden olabilir.

1) gereksiz uzun ve / veya çok gün antrenman

2) yetersiz protein alımı

Hele hele bu ikisi düşük su tüketimi ile birleşince tam böbrek katili oluveriyor. 

Büyük kaslar için haftada 20-23 set / bölge, küçük kaslar için haftada 10-16 set / bölge yeterlidir. Tüm bunları 3 ila 4 günde yapıp çıkmak natural sporcu için daha da iyidir. 

Bir temel prensibi unutmamak gerek. Tamir edebileceğin kadarını yırt. 

Yoksa vücut kullanmadığın bölgelerdeki kasları yıkıp kullandığın bölgelerde malzeme olarak kullanacak. Bu da kanın daha asidik bir hal almasına neden olur. Ve böbreklere çok yük biner. Crossfit sevmeme nedenlerimden biridir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FiiQZ    0
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

Eğer biyolojik olarak hastalık yoksa bir kaç temel sorun buna neden olabilir.

1) gereksiz uzun ve / veya çok gün antrenman

2) yetersiz protein alımı

Hele hele bu ikisi düşük su tüketimi ile birleşince tam böbrek katili oluveriyor. 

Büyük kaslar için haftada 20-23 set / bölge, küçük kaslar için haftada 10-16 set / bölge yeterlidir. Tüm bunları 3 ila 4 günde yapıp çıkmak natural sporcu için daha da iyidir. 

Bir temel prensibi unutmamak gerek. Tamir edebileceğin kadarını yırt. 

Yoksa vücut kullanmadığın bölgelerdeki kasları yıkıp kullandığın bölgelerde malzeme olarak kullanacak. Bu da kanın daha asidik bir hal almasına neden olur. Ve böbreklere çok yük biner. Crossfit sevmeme nedenlerimden biridir. 

Selamlar hocam. yanıtınız için çok teşekkür ederim. Şuan Güray hocanın 1 numaralı hipertrofi programını 1e1 uyguluyorum. Kilom 105 yağ oranım 15 civarı. Günlük 180 gr hayvansal protein alıyorum ve 5-6 litre arası su içiyorum (idmanda içtiğimi saymazsak). Haftada 2 gün verdiğim offta da tamamen dinlenmeye odaklanıyorum ve günlük 7-8 saat arası uyku alıyorum. Ağırlıklarım arttığından ve idman sonrası ağrılarım 1, max 2 gün sürdüğü için overtrain fikri aklıma hiç gelmedi ama bu verdiğim bilgilerden sonra sizin fikrinizi bir daha duymayı çok isterim

tarihinde FiiQZ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
FiiQZ, 29 dakika önce yazdı:

Selamlar hocam. yanıtınız için çok teşekkür ederim. Şuan Güray hocanın 1 numaralı hipertrofi programını 1e1 uyguluyorum. Kilom 105 yağ oranım 15 civarı. Günlük 180 gr hayvansal protein alıyorum ve 5-6 litre arası su içiyorum (idmanda içtiğimi saymazsak). Haftada 2 gün verdiğim offta da tamamen dinlenmeye odaklanıyorum ve günlük 7-8 saat arası uyku alıyorum. Ağırlıklarım arttığından ve idman sonrası ağrılarım 1, max 2 gün sürdüğü için overtrain fikri aklıma hiç gelmedi ama bu verdiğim bilgilerden sonra sizin fikrinizi bir daha duymayı çok isterim

Şu durumda üstte yazdıklarımın bir manası kalmadı.

Doktoru dinlemelisin. 

Peki yerinde olsam ne yaparım?

Sporun dozunu kademeli olarak azaltırım. Her azaltımda yine test yaptırır "sorunsuz düzeyi" bulmaya çalışırım. Bulduğumda da o ayarda sporuma devam ederim. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.565
FiiQZ, 16.12.2022 - 10:55 yazdı:

Selamlar, 17 yaşındayım yaklaşık olarak 1 yıl 2 aydır spor yapıyorum. Henüz küre girmedim fakat 2 ay önce böbrek değerlerime baktırmaya gittiğimde mikroalbumin/kreatinin değerimin normalden epey fazla olduğunu (123.7)Total Proteinin ise 21.00mg/dl olduğunu gördük. Bunun üzerine doktor 1 ay spor yapmamamı ve sonrasında tekrar teste girmemi söyledi.

Dediğini yaptım ve sonraki testte mikroalbumin/kreatinin oranım referans aralığına düşmüştü(10) Total Protein de 4.00mg/dl'ye düşmüştü. Doktorun dediğine göre ömür boyu spor yapmamam gerekmiş. Fakat internetteki araştırmalarda bu değerin sporcularda yüksek çıkmasının normal olduğu, önemli olanın Sistatin C değeri olduğu söyleniyor.

Benim Sistatin C değerim ilk testte 0.88, ikincide ise 0.93 yani ikisi de referans aralığında. Şimdi benim cidden sporu bırakmam mı gerek yoksa bu değerler normal mi? Bahsetmeyi unuttum fakat ailemizde genetik olarak böbrek yetmezliği var. @rastlantisal @metinav

1.jpeg.c3d4826b75c77e2fb82cb6c1d2ad4ba8.jpeg 2.thumb.jpeg.96aea4481ebf254bcd39aa468a46901d.jpeg 3.jpeg.ce109610b40aeaf3607984933c75aaaf.jpeg 4.jpeg.1da35033b0563d25f1c4ea7ed19f7c10.jpeg

Spora devam et, hiç bir şekilde zararı yok, yeterki kurallarına göre ve normal seviyede çalış.Doktorlar okulda öğretilene göre konuşurlar bu normaldir.Ama sporcular ve vucudundaki kas yıkım onarımı yüksek kişilerde bu belirttiğin değerlerin üst limitlerde olması sorun oluşturmaz...Özellikle kreatin gibi suplementler, değerleri aşırı yükseltiyor, kullanıyorsan bunları bırakabilirsin...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FiiQZ    0
metinav, 18 saat önce yazdı:

Spora devam et, hiç bir şekilde zararı yok, yeterki kurallarına göre ve normal seviyede çalış.Doktorlar okulda öğretilene göre konuşurlar bu normaldir.Ama sporcular ve vucudundaki kas yıkım onarımı yüksek kişilerde bu belirttiğin değerlerin üst limitlerde olması sorun oluşturmaz...Özellikle kreatin gibi suplementler, değerleri aşırı yükseltiyor, kullanıyorsan bunları bırakabilirsin...

çok teşekkür ederim 👍🏻 henüz supplement kullanmıyorum fakat ilerisi için dediklerinizi göz önünde bulunduracağım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.