Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

thompson

Kalıcı kas imkansız mı?

Önerilen İletiler

thompson    4

merhaba, merak ettiğim bir konu var tecrübe edenler özellikle bilir diye düşünüyorum.

genel olarak spor salonlarında ve yakın çevremde görüyorum örnek olarak adam yıllarca yatırım yapmış vücuduna maddi olarak (kür degil) supplement, diyet, protein vs belli bir seviyeye gelmiş vücut olarak da ama 1 yıl bıraktı diyelim tekrar eski haline dönüyor. Orada kas protein sentezi mi azalıyor tam olarak ne oluyor? bu sentezin kalic duzeltmenin yolu yok mu? Yani kalıcı kas elde etmek imkansız mı veya düşük oranda mı kalıcı kas olur? 

tarihinde thompson tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.442
thompson, 2 saat önce yazdı:

merhaba, merak ettiğim bir konu var tecrübe edenler özellikle bilir diye düşünüyorum.

genel olarak spor salonlarında ve yakın çevremde görüyorum örnek olarak adam yıllarca yatırım yapmış vücuduna maddi olarak (kür degil) supplement, diyet, protein vs belli bir seviyeye gelmiş vücut olarak da ama 1 yıl bıraktı diyelim tekrar eski haline dönüyor. Orada kas protein sentezi mi azalıyor tam olarak ne oluyor? bu sentezin kalic duzeltmenin yolu yok mu? Yani kalıcı kas elde etmek imkansız mı veya düşük oranda mı kalıcı kas olur? 

Canlı doğası ile alakalı bir konu bu. Lazım olmayan masraf kalemlerini vücut eritir. Sen kullandığın sürece onlar orada duracaklar. Kas da oldukça masraflı bir kalemdir. Bırak sporu bırakmayı, spor yaparken bile hiç çalışmadığın bölgeler eriyebilir. Biraz yetersiz beslen gör bak vücut neler yapıyor. Kullanılmayan bölgedeki kasları proteine çevirip kullandığın bölgeye sürüyor :).

Yani buradan şunu anlaman lazım. Statik değil dinamik bir biyolojiye sahibiz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.261

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
thompson    4
Loving, Bir saat önce yazdı:

Bu yazıyı okudum daha çok ilaç ele alınmış 5 sentez varken ilaç ile doğal halin 2 diyor mesela spor yaparken zaten o 2 yi kullanıyoruz bırakınca 1 e mi düşüyor? Yıllarca çalışıp da en sonunda özüne mi döner insan genetiğine

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.432
thompson, 52 dakika önce yazdı:

Bu yazıyı okudum daha çok ilaç ele alınmış 5 sentez varken ilaç ile doğal halin 2 diyor mesela spor yaparken zaten o 2 yi kullanıyoruz bırakınca 1 e mi düşüyor? Yıllarca çalışıp da en sonunda özüne mi döner insan genetiğine

Kendi oluşturduğun gerçek kas dokusu kaybolmaz dostum. Yatalak hasta olucak şekilde hasta olursan kas kaybı yaşarsın. Diğer türlü antrenmansız kaldığın zamanlarda kas içindeki suyu salıp biraz daha ufalmıs gözükecektir bu antrenmansız kalınan süre ne kadar uzunsa o kadar fazla olucaktır. Ama doku senin dokun olduğu için tekrar işlenmeye başladığında kas içindeki çekirdeklerin tekrar içine besinleri çekip eski haline gelmeye çalışacaktır. Kas hafızası böyle birşey sen ne kadar kaslarına çekirdek hücresi ekleyebilirsen o kadar kas inşa etmiş olursun. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.247
thompson, 4 saat önce yazdı:

Aynen öyle başa dönersin @Loving yazdığı konunun en altında fotoğraflar var nereye dönmüşi o koca koca adeleli adamlar?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
thompson    4
Bay-T, 20 dakika önce yazdı:

Aynen öyle başa dönersin @Loving yazdığı konunun en altında fotoğraflar var nereye dönmüşi o koca koca adeleli adamlar?

İlaçlı ama onlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.432
thompson, 38 dakika önce yazdı:

İlaçlı ama onlar

Dostum o ilaçlı insanların normal insanlardan farklı olarak o şekle gelmelerinin sebebi. ilaç ile kas dokusu oluşturduklarından ilacı bıraktıklarında yeterince kaslarını besleyemedikleri için vücudumuzda tamamen minimum enerjiyle hayatta kalmaya çalıştığından o dokuları kendi icerisinde zamanla yok ediyor. Natural bir insan sporu bırakıp tekrar başladığında eski haline dönebilir ama ilaçlı insan ilacı bıraksın sporu bıraksın eski haline dönmesi için spor tek başına fayda etmez.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
thompson, 14 saat önce yazdı:

Kalıcı imkansız, kalıcı spor yapmak mümkün :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.