Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

flamir

Sustanon ve ovitrelle hakkında ve test değerleri

Önerilen İletiler

flamir    7

Arkadaşlar cümleten selamlar. Konunun açılacağı bölümü tam bilemedim, en aktif kısım burası diye konuyu buraya açmak istedim. Arkadaşlar, şimdi yaşım 31. Şu an evli vs değilim. Bir takım sebeplerden ötürü hastaneye gide gele, o test bu test derken en son karyotip analizi ile klinefelter tanısı konuldu. Bilenler elbet vardır; 47 xxy kromozom durumu. Aslında tam da değil. 30 kormozom tesi yapıldı. 26 tanesi xxy 4 tanesi de normal xy. Kısacası azda olsa mozaik klinefelter diye geçiyor. Sonuç kağıdında öyle yazılmış. Sesim de pek bir incelik yok. Normal kalınlıkta denilebilir. Boy uzamasında da problem yok. 183 boy 77 kiloyum. Yalnız bu yaşıma kadar hiç sakal-bıyık vs çıkmadı. Testis durumlarını söylemiyorum bile. Testis hacimleri ufak, meni ve sperm çıkışı yok. Vücutta kol ve etek kıllanması vs var. Göğüs ve bacak kılları ise çok az. Göğüste yok denilebilir. Kemik yapısı ve yoğunluğu çok az. Vücut tipi kalçalar üst vücuda göre biraz daha geniş. Ama kalça kemikleri dışarıya doğru çıkık, onun da etkisi var. 6-7 ay kadar bir spor geçmişim var ama pek tabii bir ilerleme yok. Niye bu yaşına kadar doktora gitmedin diyeceksiniz, hiç sormayın epey geç kaldım.

Şimdi asıl konuya gelir isek; sizlerle aşağıda test sonuçlarımı da paylaşıyorum. Şimdi; 14 Eylül tarihinde hiçbir ilaç, uyarıcı vs kullanılmayan test sonuçlarıdır. Tetosteron vs zaten epey bir düşük seviyede. Sonuçlarda zaten göreceksiniz. 20 Eylül'deki sonuçları ise endokrin doktorumun hastanede Gn.lhrh uyarıcı ampul verdiği 0.dk,30.dk,60.dk ve 90.dk sonuçlarıdır. En son tüm sonuçlara göre; bana önce 2 sene boyunca kullanmam için pregnyl 5000 yazmak istedi. Fakat 20 küsur eczane gezdim, hiçbirinde yoktu. Daha sonra ovitrelle yazmak istedi. Onu da yine zar zor bir eczanede buldum ve fakat o da sgk karşılamıyor dedi ve kutusuna 265 TL fiyat çekti. Ki 3 günde 1 kutu kullanacaktık. Bu da 2 sene boyunca bana epey yüklü bir masraf demek. Zaten asgari ücret ile çalışıyorum. Bir de o da pek bulunmadığı için 2 sene boyunca onu da sürekli temin edemeyebilirdim. Sonra doktorum da dedi ki zaten sana testosteron takviyesi lazım. Biz olmadı önce testosteron takviyesine başlayalım bir dedi. Yarın bir gün evlenirsen de çocuk sahibi olmak istersen duruma göre testosteronu keser pct yaparız dedi. Yani anlayacağınız şu anki durumumda çocuğumun olması da pek mümkün değil. Neticesinde bana sustanon 250 yazdı ve 3 haftada bir ampul kullanmamı söyledi. 

Sizlere sormak istediğim; uzun yıllar belki ömür boyu bu testosteron takviyesi kullanmak sıkıntılı olmaz mı? Zaten testis hacimleri küçük. Henüz Cumartesi günü daha ilk dozu oldum. Eğer sıkıntı yaratacak ve vücudun doğal akışını hepten kesecek ise sürekli trt yapmak sıkıntı olmaz mı?

Bir diğer sorum da; Cumartesi günü sustanonu özel bir hastanenin acilinde kalçadan yaptılar. O günden beri ağrılarım hiç geçmedi. Enjeksiyon yapılan yerde sürekli ağrı vfe bir sertlik var. Deri altında sert bir tabaka oluşmuş gibi sanki. Deri dışında bir reaksiyon gözükmüyor. Yalnız uyurken o tarafa yatamıyorum, aşırı ağrıyor. Otururken de az çok idare edebiliyorum. Yürürken de biraz biraz ağrı yapıyor. Aradan kaç gün geçti ama ağrı geçmedi. Ayrıca bugün uyurken sabah 7 civarı (belki biraz daha evvel) ereksiyon oldum, fakat bu ereksiyon ve sertleşme saat 11-12 ye kadar geçmek bilmedi. sürekli ağrı ve acı hissetim. Sonra nasıl olduysa kendi geçti. Ama yine ufak bir ağrı ve uyarı var gibi, sanki aniden tekrar erekte olabilirmiş gibi hissediyorum. Tekrar ereksiyon ve sertleşme olmasın diye kendimi zor tutuyorum gibi bir şey. Bunun sustanondan dolayı olma ihtimali var diye düşündüm. Bu kadar saat sonuçta normal değil. Umarım bilmediğimiz başka bir sıkıntı yaratmamıştır. Bu testosteron takviyesi sürekli böyle yapacaksa acaba testosteron almasam mı diye de düşünmeye başladım.

Eğer ki test sonuçlarına göre testosteron takviyesi yerine ovitrelle ve ya pregnyl tarzı ilaçlar da işe yarar ve doğal yoldan testosteron artışı vs sağlama ihtimali varsa bunları mı kullansam? Doktor bu şekilde mi söylesem acaba? Bilgili arkadaşarın tavsiyelerini okumak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Bunlar 14 Eylül 2022 testleri(hiçbir ilaç vs kullanmadan evvelki) 

Tam Kan (Hemogram)         14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Glike hemoglobin (Hb A1c) (HPLC) 5,3   4 - 6   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kreatinin (Serum/Plazma) 0,79   0,7 - 1,2   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Alkalen fosfataz (Serum/Plazma) 80   40 - 129   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Trigliserid 151   0 - 150   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kolesterol (Serum/Plazma) 60   35 - 55   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Potasyum (Serum/Plazma) 4,4   3,5 - 5,1   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Lipid Paneli (TRG, HDL K.,Total K.,LDL K.)         14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    HDL kolesterol 136       14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Lüteinizan hormon (LH) 3,7   1,7 - 8,6   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Ürik asit 2,4   3,4 - 7   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Follikül stimülan hormon (FSH) 3,8   1,5 - 12,4   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kolesterol (Serum/Plazma) 196   0 - 200   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    LDL kolesterol (Direkt) 106   0 - 130   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Aspartat aminotransferaz (AST) (Serum/Plazma) 16   0 - 40   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Alanin aminotransferaz (ALT) (Serum/Plazma) 6   0 - 41   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Sodyum (Na) (Serum ve vücut sıvılarında, herbiri) 137   136 - 145   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Folat (Serum/Plazma) 5,9   4,5 - 32,2   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Prolaktin 10,1   4,04 - 15,2   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Ferritin (Serum/Plazma) 96   30 - 400   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    İnsülin 8,1   2,6 - 24,9   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Estradiol (E2) (Serum/Plazma) <5   11,3 - 43,2   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Vitamin B12 306   197 - 771   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Total testesteron 18,6   249 - 836   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    25-Hidroksi vitamin D 19   30 - 100   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Parathormon (PTH) (Serum/Plazma) 34,3   15 - 65   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Fosfor (Serum/Plazma) 4,5   2,5 - 4,5   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Magnezyum (Serum/Plazma) 2,12   1,6 - 2,6   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kreatinin (Vücut sıvıları)         14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Glukoz (Serum/Plazma) 83   74 - 106   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kan üre azotu (BUN) 39   16,6 - 48,5   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    TSH 5,22   0,49 - 4,33   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Serbest T4 1,16   0,93 - 1,71   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kortizol sabah ölçümü (Serum/Plazma) 10,5       14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kalsiyum (Ca) 9,16   8,4 - 10,2   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Kalsiyum (Serum/Plazma) 10,2   8,6 - 10   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Serbest T3 3,49   2,04 - 4,4   14.09.2022 Bu İşlem Bana Ait Değil!
    Albümin (Serum/Plazma) 53   35 - 52   14.09.2022

Bunlar da 20 Eylül 2022'deki LH-RH FERRING 0.1MG/ML ENJEKSİYON ÇÖZELTİSİ kullandıktan sonraki 0.,30.,60. ve 90.dkdaki sonuçlar;

GnRH (LRH) UY.Testosteron (0.dk) 20,6   ng/dL
Normal.png Normal
20/09/2022 10:02
GnRH (LRH) UY.Testosteron (90.dk) 38,3   ng/dL
Normal.png Normal
20/09/2022 11:38
GnRH (LRH) UY.LH (0.dk) 3,81    
Normal.png Normal
GnRH (LRH) UY.LH (30.dk) 15,2    
Normal.png Normal
20/09/2022 10:38
GnRH (LRH) UY.LH (60.dk) 15,3    
Normal.png Normal
20/09/2022 11:09
GnRH (LRH) UY.LH (90.dk) 14,4    
Normal.png Normal
GnRH (LRH) UY.FSH (0.dk) 3,82    
Normal.png Normal
GnRH (LRH) UY.FSH (30.dk) 6,22    
Normal.png Normal
20/09/2022 10:39
GnRH (LRH) UY.FSH (60.dk) 6,96    
Normal.png Normal
20/09/2022 11:09
GnRH (LRH) UY.FSH (90.dk) 7,43    
Normal.png Normal

20/09/2022 09:52

GnRH (LRH) UY.E2 (0.dk) 5    
Normal.png Normal
GnRH (LRH) UY.E2 (90.dk) 5    
Normal.png Normal
Serbest T4 (FT4) 1,22 0,93 - 1,71 ng/dL
Normal.png Normal
TSH 3,96 0,49 - 4,33 mIU/L
Normal.png Normal
Antitiroglobulin Antikor 15 0 - 115 IU/mL
Normal.png Normal
Anti TPO <9 0 - 34 IU/mL
Normal.png Normal

@agfitness

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

flamir    7

Yani arkadaşalr kısacası benim ne gibi yön izlemem doğru olur? Sustanon daha ilk dozdayken bırakıp ovitrelle pahalı da olsa bir şekilde temin edip ovitrelle kullanrak mı devam etmeliyim? Yoksa testosteron zaten dipte mecbur takviye alacaksın mı dersiniz? Yalnız orada da dediğim gibi 4 gündür geçmeyen ağrı ve enjeksiyon yerinde sertlik ve de uzun sürekli ereksiyon ve sertlik gibi problemleri sürekli çeker miyim? @rastlantisal 

tarihinde flamir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.351

Benzer rahatsızlığı yaşayan tanıdığım var yurt dışında. Ömür boyu testosteron C ile TRT devam edecek. Onda da kromozomlarla ilgili sıkıntı var. Sakalları çok çok az vs. Testosteronunu 800-900 seviyesinde tutuyor doktoru. Ona göre doz ayarlaması yapıyor.

Yerinde olsam ne yaparım? Testosteron küründen çıkmam :)

Geçmiş olsun.

İlaveten dışarıdan testosteron aldıkça E2 yükselecektir. Doğal sonuç olarak beklenir bu. Sende de yükselirse ereksiyon daha kontrollü olur. 

tarihinde rastlantisal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
flamir, 18 dakika önce yazdı:

Yani arkadaşalr kısacası benim ne gibi yön izlemem doğru olur? Sustanon daha ilk dozdayken bırakıp ovitrelle pahalı da olsa bir şekilde temin edip ovitrelle kullanrak mı devam etmeliyim? Yoksa testosteron zaten dipte mecbur takviye alacaksın mı dersiniz? Yalnız orada da dediğim gibi 4 gündür geçmeyen ağrı ve enjeksiyon yerinde sertlik ve de uzun sürekli ereksiyon ve sertlik gibi problemleri sürekli çeker miyim? @rastlantisal 

İlk enjeksiyonda bu ağrı normal vuran hemşireye biraz daha ilacı yavaş vurmasını rica edebilirsin yağ bazlı bir ilaç olduğu için. Çocuk düşünene kadar bu şekilde devam etmen sizin icin daha iyi çünkü düşük testoyla hayat geçmez.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.351

Yazmayı unutmuşum. 

Sustanon ağrılı bir ilaçtır. Yanına 0,5ml evigen eklersen ağrı sızı kalmaz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7

@rastlantisal  @otopsicikedi

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Birde şunu sormak istiyorum. Acaba bu sustanon ilacını enjekte ederken ilacın derideki yağ dokusunda kalma ihtimali nedir? Çünkü yine bu forumda bir konuda bu tarz şeyler okudum. İlacın adeleye ulaşmayıp yağ dokusunda kalma ihtimalinden bahsediyordu. Kısa iğne uçlarında ve ya iğne hemen bekletmeden çekilirse bu durum olabilir ve ilacın faydası da olmaz, ağrı-sızı yaşarsınız vs yazmış. Ben ilacı özel hastanenin acilinde enjekte ettirdim. Orada sadece 20 TL enjeksiyon ücreti ile hemşireler acil kısmında yapıyorlar. Bana iğneyi vuran hemşire de önce bölgeyi alkolle sildi, sonra iğneyi yaptı, 1-2 sn sonra da çekti. Sonra iğen yapılan yere de bant yapıştırmış. Ben pamuk vs gibi bir şey ile bastırayım mı biraz dediğim zaman gerek yok, ben bant yapıştırdım zaten oraya dedi. Ben de iğneyi olduktan sonra beklemeden kalktım yakın mesafe yürüyerek eve geldim. Ayrıca, ilacın sinire gelmiş olma olasılığı var mıdır? Bu enjeksiyon bölgesindeki ağrı ve deri altındaki oluşan sert bir tabaka gibi şey ne zaman geçer? Daha kaç gün bu ağrılı-sızılı vaziyet sürer. Uyurken o kısma yatamıyorum, o da başka sıkıntı. Saatler süren ereksiyon ve sertleşme durumu ayrı sıkıntı.

Bir de doktor Abfen sustanon 250g/ml 1ml çözeltiyi tek seferde verdi. 3 haftada 1 kere yapılacak. 3 ay sonra da kontrole gelmemi söyledi. Şimdi ben tedavi amacı ile kullanıyorum. Sustanon dışında bu amaca benzer kullanılan testosteron var mıdır? Bir sormak istediğim de; ilaç sonrası alkol vs alımı olumsuz bir etki yaratır mı?

Ayrıca, bu konu sürekli dursun. Güncel bir gelişme, bilgi, yeni test sonuçları, bu sendrom ile ilgili ekstra bilgiler vs oldukça paylaşım yaparım. Belki benim durumumda olan başkaları da vardır.

Tekrardan teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.351
flamir, 2 dakika önce yazdı:

@rastlantisal  @otopsicikedi

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Birde şunu sormak istiyorum. Acaba bu sustanon ilacını enjekte ederken ilacın derideki yağ dokusunda kalma ihtimali nedir? Çünkü yine bu forumda bir konuda bu tarz şeyler okudum. İlacın adeleye ulaşmayıp yağ dokusunda kalma ihtimalinden bahsediyordu. Kısa iğne uçlarında ve ya iğne hemen bekletmeden çekilirse bu durum olabilir ve ilacın faydası da olmaz, ağrı-sızı yaşarsınız vs yazmış. Ben ilacı özel hastanenin acilinde enjekte ettirdim. Orada sadece 20 TL enjeksiyon ücreti ile hemşireler acil kısmında yapıyorlar. Bana iğneyi vuran hemşire de önce bölgeyi alkolle sildi, sonra iğneyi yaptı, 1-2 sn sonra da çekti. Sonra iğen yapılan yere de bant yapıştırmış. Ben pamuk vs gibi bir şey ile bastırayım mı biraz dediğim zaman gerek yok, ben bant yapıştırdım zaten oraya dedi. Ben de iğneyi olduktan sonra beklemeden kalktım yakın mesafe yürüyerek eve geldim. Ayrıca, ilacın sinire gelmiş olma olasılığı var mıdır? Bu enjeksiyon bölgesindeki ağrı ve deri altındaki oluşan sert bir tabaka gibi şey ne zaman geçer? Daha kaç gün bu ağrılı-sızılı vaziyet sürer. Uyurken o kısma yatamıyorum, o da başka sıkıntı. Saatler süren ereksiyon ve sertleşme durumu ayrı sıkıntı.

Bir de doktor Abfen sustanon 250g/ml 1ml çözeltiyi tek seferde verdi. 3 haftada 1 kere yapılacak. 3 ay sonra da kontrole gelmemi söyledi. Şimdi ben tedavi amacı ile kullanıyorum. Sustanon dışında bu amaca benzer kullanılan testosteron var mıdır? Bir sormak istediğim de; ilaç sonrası alkol vs alımı olumsuz bir etki yaratır mı?

Ayrıca, bu konu sürekli dursun. Güncel bir gelişme, bilgi, yeni test sonuçları, bu sendrom ile ilgili ekstra bilgiler vs oldukça paylaşım yaparım. Belki benim durumumda olan başkaları da vardır.

Tekrardan teşekkürler.

Alkol kullanmamalısın.

Anlattığın şeylere ödem diyoruz. en fazla 2-3 haftaya bir şey kalmaz.

Sanıyorum hayatında ilk kez sağlı çözelti enjeksiyonu yaptırdın. Yaşadıkların normal.

Sinire denk gelirse o an hissederdin zaten merak etme :)

Hemşire ile enjeksiyon ustalığı yarıştırabileceğimizi düşünmüyorum. Tek konuda onları eleştiririm -ki hak vereceksiniz- ağrılı iğneleri hızla enjekte ediyorlar. Oysa olması gerektiği gibi yavaş yavaş enjekte etse ödem derdi de pek olmuyor.

Muadili testosteron cypionatedir ki bence sağlıklısı da odur. Ödem de yapmaz pek. Sol altta whatsapp simgesine basarsan balkan olanına ulaşırsın. 

Ama daha da önemlisi eğer psikolojin bunu kaldırmayacaksa hiç bulaşma. Sende bir panik hali görüyorum. Aylardır kendime her gün kısa ester testosteron enjekte ediyorum. Sustanondan daha ağrılı bir çözelti öyle düşün. Bazen ödem de oluyor bazen ağrı da. Bu işin doğasında var. Lakin evigen muhakkak eklet. Her 1ml testosteron çözeltisi için 0,5ml evigen. Ödem ağrı kalmaz.

Doz konusunda sana yardımcı olmamız doğru olmaz. Nihayetinde doktor ile bir süreç yürütüyorsunuz. Süreçten verim alamazsan seve seve yardımcı olurum. 

Muhtemelen vücudun testosteron dozuna alışık olmadığı için anormal "ki görecelidir" ereksiyon tepkisi veriyor. Receptör sayın zamanla artacak ve normalleşecektir.

Panik yapma :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Valhallaxd    143

ayrıca testo vurduktan sonra vücut alışana kadar grip olmuş gibi hissedebilirsin kendini endişelenme 1 haftaya toparlarsın

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

Alkol kullanmamalısın.

Anlattığın şeylere ödem diyoruz. en fazla 2-3 haftaya bir şey kalmaz.

Sanıyorum hayatında ilk kez sağlı çözelti enjeksiyonu yaptırdın. Yaşadıkların normal.

Sinire denk gelirse o an hissederdin zaten merak etme :)

Hemşire ile enjeksiyon ustalığı yarıştırabileceğimizi düşünmüyorum. Tek konuda onları eleştiririm -ki hak vereceksiniz- ağrılı iğneleri hızla enjekte ediyorlar. Oysa olması gerektiği gibi yavaş yavaş enjekte etse ödem derdi de pek olmuyor.

Muadili testosteron cypionatedir ki bence sağlıklısı da odur. Ödem de yapmaz pek. Sol altta whatsapp simgesine basarsan balkan olanına ulaşırsın. 

Ama daha da önemlisi eğer psikolojin bunu kaldırmayacaksa hiç bulaşma. Sende bir panik hali görüyorum. Aylardır kendime her gün kısa ester testosteron enjekte ediyorum. Sustanondan daha ağrılı bir çözelti öyle düşün. Bazen ödem de oluyor bazen ağrı da. Bu işin doğasında var. Lakin evigen muhakkak eklet. Her 1ml testosteron çözeltisi için 0,5ml evigen. Ödem ağrı kalmaz.

Doz konusunda sana yardımcı olmamız doğru olmaz. Nihayetinde doktor ile bir süreç yürütüyorsunuz. Süreçten verim alamazsan seve seve yardımcı olurum. 

Muhtemelen vücudun testosteron dozuna alışık olmadığı için anormal "ki görecelidir" ereksiyon tepkisi veriyor. Receptör sayın zamanla artacak ve normalleşecektir.

Panik yapma :)

İlacın enjekte olduğu gecesi alkol almıştım, o da belki problem yapmıştır.

Evet, ilk kez yağlı çözelti yaptırdım. Dış kısımda görülür bir şişlik vs yok. Sadece enjeksiyon yerine elimle dokununca sert bir kısım geliyor. Zaten orası ağrı yapıyor genellikle. Yürürken, koşarken, uyurken vs.

Tabii ki hemşireden daha iyi bilemeyiz, o konuda sorun yok. Ben de zaten forumda iyice araştırmasam bunu yavaş yavaş enjekte edileceğini bilmezdim. Hemşire de hızlı yaptı, o an zaten bilmediğim için ben de toparlanıp eve geldim.

Cypionate almak mantıklı olur mu peki? Şu anki doktorum kolay bulunabilirliği olduğu için sustanon yazdı. Gerçi ona rağmen mahalledeki eczanelerde sustanon yokmuş. Hastane tarafına gidip oradan temin edeceğim.

Bu arada, psikolojim sağlamdır, orada sıkıntı yok. Ama hak verirsiniz ki sabah 6-7'den 11-12 ye kadar ereksiyon ve sertleşme halinde olunca insan endişe duyuyor. O da kolay bir durum değil. O da ekstra ağrı ve acı yapıyor. Ağrı, sızıya bir nevi katlanılıyor da bir de sabah 9'da iş başı yapmışım. Normale dönünceye kadar olan halimi siz düşünün :) 

Evigen konusunu dikkate alıyorum. Onunla ilgili yorumlara forumda da epey denk geldim.

Aslında ereksiyon normalde olması gereken gibi hep vardı, vardı da hiç bu kadar saatlerce sürmemişti. Ben de o sebepten ilaçtan dolayıdır diye düşünüp hastaneye de gitmedim. Nitekim o kadar saatten sonra da geçti. Fakat hala daha ufak çaplı ağrı ve uyarı var. Sanki artık kontrolü bende değilmiş gibi geliyor. :) 

Cevaplar için tekrar teşekkür ettim. 

Valhallaxd, Bir saat önce yazdı:

ayrıca testo vurduktan sonra vücut alışana kadar grip olmuş gibi hissedebilirsin kendini endişelenme 1 haftaya toparlarsın

Grip gibi bir durum olmadı da sanki gıcık varmış gibi sık sık öksürük oluyor. Günde bir 4-5 litre su içiyorum. İş yerinde unutursam dahi eve geçince de epey içip, açığı kapatıyorum. Sadece beslenme biraz düzensiz. İş-güçten dolayı evde yemek olayına vaktim pek kalmıyor. Öğle yemeğini iş yerinden tabldot tüketiyoruz. Sabah ve akşam da dışarıdan sipariş vererek geçiştiriyorum. Beslenme kısmını düzene sokmam gerekiyor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140

Ben sustanonu kendim göbekten ve simit bölgesinden günlük olarak vuruyorum. Bahsettiğin şişlikler bende de oluyor ancak hareket etmeyen bölge olduğu için ağrı sızı olmuyor. Sürekli hasteneye gitmek yerine evde rahatça kendin yapabilirsin :) Geçmiş olsun..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7
agfitness, 3 saat önce yazdı:

öncelikle analize bakmadım, sağol o kadar yazmış ve etiketlemişsin fakat ben özellikle kritik durumlarda kimseye yol göstermeye çalışmam. Sen endokrin ve üroloji eşliğinde konuyu değerlendirmelisin. Her ilerlemeyi ve yaşadığın etkiyi tepkiyi onlara söylemelisin. Ayrıca başka bir endokrinolojiden yardım almanı tavsiye ederim. Önce pregnyl girelim sonra olmazsa testo ile gidelim vs tuhaf geldi.

Soruna yanıt, yıl boyu susta gitmek trt dozunda genel anlamda büyük sorun yaratmaz ama her şey kişiden kişiye değiştiği için belki sorun yaşayabilirsin de belli olmaz. Damar sertliği de yapabilir, belli olmaz ne olabileceği. O nedenle sen hekimsiz iş yapma. Pek de yorum yapmak istemiyorum.

Sağlıklı sporlar…

Yanıt için teşekkürler. İnternet üzerinden konu ve hastalık ile ilgili yazıları olan bir doktora denk geldim. Önümüzdeki ay randevu alıp gitmeyi düşünüyorum. Tabii özle muayenehane, fiyatlar üzmez umarım.

Delice, 4 saat önce yazdı:

Ben sustanonu kendim göbekten ve simit bölgesinden günlük olarak vuruyorum. Bahsettiğin şişlikler bende de oluyor ancak hareket etmeyen bölge olduğu için ağrı sızı olmuyor. Sürekli hasteneye gitmek yerine evde rahatça kendin yapabilirsin :) Geçmiş olsun..

Sizde iyi sabır varmış. Göbek bölgesi ufak dokunuşlara bile hassas bölge normalde. Ben sağ-sol kalça şeklinde gitmeyi düşünüyorum. zaten üç haftada bir olacak. Cevap için teşkkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.351

@flamireczanelerde sustanondan başka bir şey olmadığı için doktorlar sustanon yazıyorlar. Yurt dışı emsalleri cypionate kullanıyor. çünkü eczanelerinde var.

Yine de sen bunu doktoruna muhakkak danış. Yani yurt dışından balkan cypionate bulabildiğinden vs bahset.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7

@rastlantisal bu yeni gideceğim doktora olmadı öyle söylerim. Ama o da önümüzdeki aya artık.

@rastlantisal üstad bir de siz sonuçlara da baktınız. mesela direk testo yerine internetten pregnyl vs bulursam onu kullansam, fshve lh tetikleyip doğal yoldan testo artışı gerçekleşir mi? Konu başındaki testlerde en baştakiler hiçbir şey kullanmadan evvelki test sonuçlarıdır. Alttaki ufak yazılı olanlar da lhrh uyarıcı kullandıktan sonraki sonuçlardır. Sizce bir gelişme olmamış mı?

@rastlantisalüstad peki bu durumda gh kullanmanın bana faydası olur mu? Doktor ile de bunu bir görüşsem vs. Tabi bu yaştan sonra ghnini etkisi olur mu bilinmez. Boy da sıkıntı yok. 183 boy var. Ama kemik yoğunluğu ve kemik gelişimi biraz düşük ve zayıf. Normal kişilere göre daha ince ve kırılgan yapıya sahip.

Ayrıca, bu sustanon olduğum bölge hala geçmedi. Neredeyse bir avuç büyüklüğünde etrafa yayılmış şekilde sert şişlik var. Yatmada, kalkmada, yürümede vs hafiften sıkıntı yaşıyorum. Cumartesi'ye kadar geçmezse aynı hastaneye gidip söyleyeceğim. 1 hafta boyunca bu kadar ağrı, şişlik vs fazla gibi geldi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
flamir, 2 dakika önce yazdı:

@rastlantisalüstad peki bu durumda gh kullanmanın bana faydası olur mu? Doktor ile de bunu bir görüşsem vs. Tabi bu yaştan sonra ghnini etkisi olur mu bilinmez. Boy da sıkıntı yok. 183 boy var. Ama kemik yoğunluğu ve kemik gelişimi biraz düşük ve zayıf. Normal kişilere göre daha ince ve kırılgan yapıya sahip.

Ayrıca, bu sustanon olduğum bölge hala geçmedi. Neredeyse bir avuç büyüklüğünde etrafa yayılmış şekilde sert şişlik var. Yatmada, kalkmada, yürümede vs hafiften sıkıntı yaşıyorum. Cumartesi'ye kadar geçmezse aynı hastaneye gidip söyleyeceğim. 1 hafta boyunca bu kadar ağrı, şişlik vs fazla gibi geldi.

Bunun için kemiklerine bakılması lazım epifiz dokun tamamen kapandıysa kemiklerin daha gelişmez ve kalınlaştıramazsın. Sağlamlaştırmak için gh verir mi hiç bir fikrim yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7
otopsicikedi, 30 dakika önce yazdı:

Bunun için kemiklerine bakılması lazım epifiz dokun tamamen kapandıysa kemiklerin daha gelişmez ve kalınlaştıramazsın. Sağlamlaştırmak için gh verir mi hiç bir fikrim yok.

Cevap için teşekkür ettim. Yani şimdi yaşı da düşününce kapanmış olması muhtemel gibi. Ama belki sendromdan ötürü bir açıklık var mıdır dedim. Bundan 4 sene evvel bacak ağrısı için fizik tedavi doktoruna gittiğim zaman bana "daha boy ve kemik uzaman devam ediyor, o yüzden deri dokusu uyum sağlayamıyor gibi görünüyor" gibi bir şeyler söylemişti. Tabi ben çok takmadım. Şu an boy hala aynı boy :) Sadece lise çağlarında boyum çok uzun değildi. Liseden birkaç sene sonra belki birkaç cm boy atmışımdır. Lisede iken biraz kısa idim. Hatta 3-5 sene sonra görüştüğüm arkadaşlar biraz şaşırmıştı.

yazım hataları

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
flamir, Şimdi yazdı:

Cevap içni teşekkür ettim. Yani şimdi yaşı da düşününce kapanmış olması muhtemel gibi. Ama belki sendromdan ötürü bir açıklık var mıdır dedim. bundan 4 sene evvel bacak ağrısı için fizik tedevai doktoruna gittiğim zaman bana "daha boy ve kemik uzaman devam ediyor, o yüzden deri dokusu uyum sağlayamıyor gibi görünüyor" gibi bir şeyler söylemişti. Tabi ben çok takmadım. Şu an boy hala aynı boy :) Sadece lise çağlarında boyum çok uzun değildi. 23-24 yaşlarından sonra belki birkaç cm boy atmışımdır. Lisede iken biraz kısa idim. Hatta 5-10 sene sonra görüştüğüm arkadaşlar biraz şaşırmıştı.

Eklem kemik grafilerine baktırın gerekli görülürse tedavisi yapılır mutlaka.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7
otopsicikedi, 3 dakika önce yazdı:

Eklem kemik grafilerine baktırın gerekli görülürse tedavisi yapılır mutlaka.

Peki, sustanon gibi testosteron hormonlarının kemik yoğunluğunu artırma imkanı nedir? Gh ile testosteron arasındaki farklar nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
flamir, 41 dakika önce yazdı:

Peki, sustanon gibi testosteron hormonlarının kemik yoğunluğunu artırma imkanı nedir? Gh ile testosteron arasındaki farklar nedir?

Araştırmam lazım ama şunu diyebilirim. Sustanon kullandığındaki yanıltıcı güç seni yüksek ağırlıklara itip sakatlanmana sebep olabilir birde hassasım diyorsun dikatli olmanda fayda var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75
flamir, Bir saat önce yazdı:

Cevap için teşekkür ettim. Yani şimdi yaşı da düşününce kapanmış olması muhtemel gibi. Ama belki sendromdan ötürü bir açıklık var mıdır dedim. Bundan 4 sene evvel bacak ağrısı için fizik tedavi doktoruna gittiğim zaman bana "daha boy ve kemik uzaman devam ediyor, o yüzden deri dokusu uyum sağlayamıyor gibi görünüyor" gibi bir şeyler söylemişti. Tabi ben çok takmadım. Şu an boy hala aynı boy :) Sadece lise çağlarında boyum çok uzun değildi. Liseden birkaç sene sonra belki birkaç cm boy atmışımdır. Lisede iken biraz kısa idim. Hatta 3-5 sene sonra görüştüğüm arkadaşlar biraz şaşırmıştı.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Ergenlik zamanı ben de kılsızlıktan vs nedenlerle baya araştırmıştım hatta bi ara ben kesin klinelfelterim diyip duruyodum kendi kendime ancak sonra kısa boylu kıllı bi maymuna dönünce o ihtimali sildim aklımdan. Öncelikle bildiğim yani okuduğum kadarıyla bu sendromdakiler zaten kendi soy geçmişlerinden daha uzun boylu oluyolar yani aile ortalaması 165 ise adam 185 oluyor. Normalde pek mümkün değil. Bunun nedeni de testosteron eksikliği yada testosteronun etkisinin eksik olması nedeniyle plakların geç kapanması diye okuduğumu hatırlıyorum. Yani sen diyosun ya benim boy 183 sorun yok diye aslında o zaten sorunun göstergesi. Tabi aile ortalaman nedir bilmeden söylüyorum. Kemik kalınlığı konusuna gelince nerdeyse tüm memeli hayvanların erkeklerinde orta yaşa kadar hatta bazı memeli türlerinde mesela büyük kedi türlerinde ömür boyu büyüme hormonu salgılanmaya devam ediyor diye biliyorum yani insan erkeklerinde kemik kalınlaşması 35 li yaşlara kadar devam ediyor. Hatta bakarsan tüm vucütçular maksimum kütlelerine 33 35 yaşlarında erişirler. Yada eski fotolara bakınca tüm uzuvların büyüdüğünü farkedersin hiçbirşey yapmasan bile ama tabi klinefelter sendromunda durum nasıl bilmiyorum çünkü teknik olarak cinsiyet anlamında "normal erkek" sayılmazlar yanlış anlama beni cinsiyeti belirleyen kromozom durumundan dolayı diyorum. 

Bence sen adam akıllı tüm testlerini yaptır özellikle büyüme hormonu fsh değerlerine baktır. Ve spermiyogram baktır. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsan bunlara odaklan. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7
fert, 14 dakika önce yazdı:

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Ergenlik zamanı ben de kılsızlıktan vs nedenlerle baya araştırmıştım hatta bi ara ben kesin klinelfelterim diyip duruyodum kendi kendime ancak sonra kısa boylu kıllı bi maymuna dönünce o ihtimali sildim aklımdan. Öncelikle bildiğim yani okuduğum kadarıyla bu sendromdakiler zaten kendi soy geçmişlerinden daha uzun boylu oluyolar yani aile ortalaması 165 ise adam 185 oluyor. Normalde pek mümkün değil. Bunun nedeni de testosteron eksikliği yada testosteronun etkisinin eksik olması nedeniyle plakların geç kapanması diye okuduğumu hatırlıyorum. Yani sen diyosun ya benim boy 183 sorun yok diye aslında o zaten sorunun göstergesi. Tabi aile ortalaman nedir bilmeden söylüyorum. Kemik kalınlığı konusuna gelince nerdeyse tüm memeli hayvanların erkeklerinde orta yaşa kadar hatta bazı memeli türlerinde mesela büyük kedi türlerinde ömür boyu büyüme hormonu salgılanmaya devam ediyor diye biliyorum yani insan erkeklerinde kemik kalınlaşması 35 li yaşlara kadar devam ediyor. Hatta bakarsan tüm vucütçular maksimum kütlelerine 33 35 yaşlarında erişirler. Yada eski fotolara bakınca tüm uzuvların büyüdüğünü farkedersin hiçbirşey yapmasan bile ama tabi klinefelter sendromunda durum nasıl bilmiyorum çünkü teknik olarak cinsiyet anlamında "normal erkek" sayılmazlar yanlış anlama beni cinsiyeti belirleyen kromozom durumundan dolayı diyorum. 

Bence sen adam akıllı tüm testlerini yaptır özellikle büyüme hormonu fsh değerlerine baktır. Ve spermiyogram baktır. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsan bunlara odaklan. 

Teşekkürler usta. Bana aslında normal görünüm olarak dışarıdan bakınca çok bir şey anlamanız mümkün değil. Bendeki sendrom mozaik olduğu için tam klinifelter olanlara göre belirtiler daha düşük. Bakınca "aa bunda sıkıntı var" demeniz çok mümkün değil. Boy olarak baba tarafı ortalama bu boylarda idi. Sadece birader benden bir 4-5cm kısa. Anne tarafı boyları ortalama benden kısalar. Konu başında test sonuçlarını paylaşmıştım. Fsh, lh vs yazıyor. Spermiyogram hiç baktırmadım. İleride çocuk sahibi olmak elbet isterim. Şu an evli değilim zaten. Aldığım çoğu tavsiye ise; "ileride çocuk düşünmekten ziyade kendi sağlınıza odaklanın" oldu. Ama çocuk sahibi olma yollarını da komple kesmek te istemiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
flamir, 3 dakika önce yazdı:

Teşekkürler usta. Bana aslında normal görünüm olarak dışarıdan bakınca çok bir şey anlamanız mümkün değil. Bendeki sendrom mozaik olduğu için tam klinifelter olanlara göre belirtiler daha düşük. Bakınca "aa bunda sıkıntı var" demeniz çok mümkün değil. Boy olarak baba tarafı ortalama bu boylarda idi. Sadece birader benden bir 4-5cm kısa. Anne tarafı boyları ortalama benden kısalar. Konu başında test sonuçlarını paylaşmıştım. Fsh, lh vs yazıyor. Spermiyogram hiç baktırmadım. İleride çocuk sahibi olmak elbet isterim. Şu an evli değilim zaten. Aldığım çoğu tavsiye ise; "ileride çocuk düşünmekten ziyade kendi sağlınıza odaklanın" oldu. Ama çocuk sahibi olma yollarını da komple kesmek te istemiyorum.

Eğer İstanbulda yaşıyorsan çapa hastanesindeki spor hekimleriyle görüşebilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7

@rastlantisalüstad, aynı ereksiyon problemini yine yaşadım. Gece 4-5 gibi nüks eden olay sabah 11-12'ye kadar geçmedi. Yaşadığım acılar tarif edilemez. Ben de bu sefer yakındaki özel hastanenin üroloji kısmına doktora gittim. Muayeneydi vs derken en son priapizm olduğunu söyledi. Tabi İlaçtan dolayı yan etki yapmış olma ihtimali yüksek ama maalesef bu olay olmuş dedi. Peniste kan akşının düzeni bozulmuş ve oksijensiz kalmış dedi. Yani oraya kan vs geliyor ama tekrar geri gidemiyormuş. Bu yüzden de döngüsü tamamlanamıyormuş. O sebepten bugün penisten ufak bir operasyon geçirdim. Ve hiç kolay olmadı. Aşırı kötü bir işlem. Sonra sarıldı, etti vs. 1-2 gün sargılar duracakmış. Tuvalete gitmek te sıkıntı oldu. Söylemesi ayıptır sargılar düzgün takılmadığı için sargılar vs de hep idrar oluyor. Umarım sıkıntı yaşamam. Zaten operasyondan dolayı da her tarafı şişti. Tabi bub işlemin de iyi gelip gelmediğinden şüpheliyim. Sargılı olmasına rağmen hala ereksiyon olmak için çaba gösteriyor. Resmne beynim artık oraya hükmetmiyor gibi. Aklımda erekte olmasını gerektirecek bir gram düşünce vs yok. Fakat yok, maalesef engel olamıyorum. Sustanonun da 3 hafta etkili olduğunu düşünür isek herhalde daha 3 hafta bu sıkıntıyı yaşayacakmışım gibi hissediyorum. Zaten sustanonu hemen bıraksak bile yan etkileri hemen kaybolmuyormuş. Allah herkese sağlık versin. Her şeyden en önemlisi bu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.351
flamir, 2 saat önce yazdı:

@rastlantisalüstad, aynı ereksiyon problemini yine yaşadım. Gece 4-5 gibi nüks eden olay sabah 11-12'ye kadar geçmedi. Yaşadığım acılar tarif edilemez. Ben de bu sefer yakındaki özel hastanenin üroloji kısmına doktora gittim. Muayeneydi vs derken en son priapizm olduğunu söyledi. Tabi İlaçtan dolayı yan etki yapmış olma ihtimali yüksek ama maalesef bu olay olmuş dedi. Peniste kan akşının düzeni bozulmuş ve oksijensiz kalmış dedi. Yani oraya kan vs geliyor ama tekrar geri gidemiyormuş. Bu yüzden de döngüsü tamamlanamıyormuş. O sebepten bugün penisten ufak bir operasyon geçirdim. Ve hiç kolay olmadı. Aşırı kötü bir işlem. Sonra sarıldı, etti vs. 1-2 gün sargılar duracakmış. Tuvalete gitmek te sıkıntı oldu. Söylemesi ayıptır sargılar düzgün takılmadığı için sargılar vs de hep idrar oluyor. Umarım sıkıntı yaşamam. Zaten operasyondan dolayı da her tarafı şişti. Tabi bub işlemin de iyi gelip gelmediğinden şüpheliyim. Sargılı olmasına rağmen hala ereksiyon olmak için çaba gösteriyor. Resmne beynim artık oraya hükmetmiyor gibi. Aklımda erekte olmasını gerektirecek bir gram düşünce vs yok. Fakat yok, maalesef engel olamıyorum. Sustanonun da 3 hafta etkili olduğunu düşünür isek herhalde daha 3 hafta bu sıkıntıyı yaşayacakmışım gibi hissediyorum. Zaten sustanonu hemen bıraksak bile yan etkileri hemen kaybolmuyormuş. Allah herkese sağlık versin. Her şeyden en önemlisi bu.

Geçmiş olsun. İlaç tedavisini başlatan doktora da durumu anlatmanı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7
rastlantisal, 14.10.2022 - 21:04 yazdı:

Geçmiş olsun. İlaç tedavisini başlatan doktora da durumu anlatmanı tavsiye ederim.

Teşekkürler hocam. Bu gece üçüncü kez aynı problemi yaşadım. Gece acılardan uyuyamadım. Bu sefer de araştırmanın aciline gittim. Yine özelde yapılan işlem yapıldı. Öncesinde aynı bölgeden kan alıp tahlil yaptılar. Baktılar ki aynı işlem gerekiyor, mecbur yaptılar. Acı verici işlemler maalesef. Bu sefer bir de anestezi olmadan yapıldı. Acil doktorları da ilaç tedavisini veren doktorla acil görüşün dediler. Boşta randevusu yok ama ben yine de Pazartesi günü çat kapı şeklinde gitmeyi düşünüyorum. Çünkü durum acil. Ve bu yaşdığım sıkıntıların dördüncü, beşinci vs olmayacağının garantisi yok. Ne sustanonmuş, çekmediğim acıları çektirtti. Bilseydim böyle olacağını hiç bulaşmazdım. Varsın testo düşük kalsın derdim. O kadar büyük acılar yani.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
flamir    7
otopsicikedi, 13.10.2022 - 13:32 yazdı:

rastlantisal, 14.10.2022 - 21:04 yazdı:

Tekrardan selamlar. En son konuya yazmamın üzerinden iki haftadan fazla süre geçti. En son yaşadığım problemleri birçok kez daha yaşadım. Yine aynı şekilde hepsinde drenaj yapılıp yine iğneler ile sağ-sol kavernözden kan boşaltımı yapıldı. Hatta 1 haftadan fazla hastanede yattım. Yani üroloji servisi yatış verdi. Ameliyat ile cerrahi şant yapıp yapmamada kararsız kaldılar. En son ilaç yan etkilerinin kendi kendine geçmesini bekleyelim denildi, taburcu ettiler. Daha sonra aynı priapizm sıkıntısı birkaç kere daha yaşadım ve fakat bu sefer hastaneye gitmedim. Şu anda da tam anlamı ile geçmiş değil. Özellik ile gece uyurken herkeste olan ereksiyon durumu olduğunda yine birkaç saat düzelmediği oluyor. Zaten ister istemez uyanıp uykusuz kalıyorsunuz. Tabi eskiye göre daha şiddetli değil. Sertleşme de öyle çok sert değil. Umarım bu travmalar sertleşme sorunu oluşturmaz. Bu arada, kalçadaki ödem vs kendi kendine geçti. Tabi iki-üç hafta sonra anca geçti. 

* Sustanonun bende pozitif bir etkisi oldu mu der isek(ki sadece tek doz yapmıştık); sperm çıkışı yoktu ve bu aralar sperm çıkışı oluyor ve bu birkaç seferdir var. Yalnız renk ve kıvamı biraz bozuk gibi. Biraz daha şeffaf ve daha sıvımsı halde. Bunun ile ilgili üroloji bölümüne randevu aldım, iki hafta sonra kontrole gideceğim. Sonra peniste belki 1-2cm büyüme oldu gibi. Belki de ben yanılıyorum, ama öyle gözüküyor.

Bu arada, endokrin doktoruma gittim, sustanon tekrar olma dedi. Etkisi hemen geçsin diye casodex verdi. Ondan da bir iki kere kullandım. Sonra üroloji servisinde yatarken doktor onu kullanma dedi. Hem testosteron verip sonra da iyice bloke edici ilaç vermiş doktorun dedi. Sonra onu da bıraktık. Şu an ya sustanondan ya da o 2 adet kullandığım casodexten mi bilmiyorum farklı bir sıkıntım daha var. Sol meme altında 1-2cm kadar sert bir kitle gibi bir şey var, dokununca hafif ağrı yapıyor. Onun içinde iki hafta sonrasına genel cerrahiye randevu aldım.

Endokrin kısmına gelir isek te; doktorum  sıfırdan genetik ve hormon testleri aldı. Sonuçlar 4-5 aya anca çıkarmış. Ayrıca hipofiz mr istedi. O da Aralık ayının ikinci haftasında.

Üstadlar, acaba ben sustanonu ikiye bölüp on günde bir defa yapsam yine aynı yan etkiler ve reaksiyonları görür müyüm yoksa vücut alışmış mıdır? Yani yine bu priapizm denilen olay başıma gelir mi? Memede büyüme, altında sertlik ve ağrı olmaya devam eder mi? Sustanonun sakallara etkisi var mıdır? Nacizane yorumlarınızı okumak isterim. Teşekkürler..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.