Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

kakule

Kür öncesi testler yaptırdım

Önerilen İletiler

kakule    42

27aydır düzenli disiplinli bu spor ile ilgileniyorum.minumum haftada 5idman yapıyorum. yas 27 192 105kiloyum %18-19yağ oranım mevcut. herhangi bir supplement takviye vb. kullanmadım suana kadar.tedbir amaçlı tahliller yaptırdım. değerlerim nasıl?  tehlikeli bir durum var mı? ufak bir küre girme maceramda olabilir.tecrübeli arkadaşların yorumları benim için değerli. 

1.PNG 2.PNG 3.PNG

4.PNG 5.PNG 6.PNG

egfr bun ure sınır değerlerde oldugu için dahiliye nefrolojiye sevk etti. konu tekrardan upp... kür için tavsiyeye ihtiyacım var 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

otopsicikedi    1.361
kakule, 35 dakika önce yazdı:

egfr bun ure sınır değerlerde oldugu için dahiliye nefrolojiye sevk etti. konu tekrardan upp... kür için tavsiyeye ihtiyacım var 

Bu değerler ile girmen çok mantıklı değil böbreklerini bir süre daha takip etmelisin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42
otopsicikedi, 1 saat önce yazdı:

Bu değerler ile girmen çok mantıklı değil böbreklerini bir süre daha takip etmelisin.

hersey normale dönene kadar girmicem küre gözüken o fakat doktor nezle grip cevrenizde varsa enfeksiyon kaptıysanız bu değerler ona göre değişebilir diye belirtti. hastalıgı hissetmeseniz bile hormonlarınız onu gösteriyo diyerek ekledi. tedbir amaçlı sevk etti. büyük ihtimal testleri tekrarlıcak aynı cıkarsa takipli böbrek hastası olarak sisteme işlenicez :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321

söyle bodybuilder olarak girsinler bütün organ hastalıklarına hahaha xD

• Beğen 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
kakule, 2 saat önce yazdı:

hersey normale dönene kadar girmicem küre gözüken o fakat doktor nezle grip cevrenizde varsa enfeksiyon kaptıysanız bu değerler ona göre değişebilir diye belirtti. hastalıgı hissetmeseniz bile hormonlarınız onu gösteriyo diyerek ekledi. tedbir amaçlı sevk etti. büyük ihtimal testleri tekrarlıcak aynı cıkarsa takipli böbrek hastası olarak sisteme işlenicez :) 

Gün içinde tükettiğin suyu arttırmaya çalış dostum eğer enfeksiyon kaynaklıysa iyi gelicektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

6litreden aşağı içmiyorum. bakalım nasibimizde ne varsa onu yaşıcaz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Lynx    160
kakule, 06.10.2022 - 15:11 yazdı:

27aydır düzenli disiplinli bu spor ile ilgileniyorum.minumum haftada 5idman yapıyorum. yas 27 192 105kiloyum %18-19yağ oranım mevcut. herhangi bir supplement takviye vb. kullanmadım suana kadar.tedbir amaçlı tahliller yaptırdım. değerlerim nasıl?  tehlikeli bir durum var mı? ufak bir küre girme maceramda olabilir.tecrübeli arkadaşların yorumları benim için değerli. 

Egfr dusmesinin sebebi vucut cok susuz birakmissin 90nin altina dusmemesi lazim alt ast normal gibi keratinin miktari her zman icin onemlidir bobrekte egfr den daha onemlidir sende suan 1.3 de korkutmak gibi olmasin ama 1.3un uzeri rakamlar bobrekte yuzde 20kayip olarak baz alinir  kolesterol degerlerin guzel rbc wbc iyi fena degil hemoglobinde guzel susuz vucuda gore genel olarak fena degil degerlerin lakin bol su tuketmelisin  gecmis olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42
Lynx, 10.10.2022 - 17:03 yazdı:

Egfr dusmesinin sebebi vucut cok susuz birakmissin 90nin altina dusmemesi lazim alt ast normal gibi keratinin miktari her zman icin onemlidir bobrekte egfr den daha onemlidir sende suan 1.3 de korkutmak gibi olmasin ama 1.3un uzeri rakamlar bobrekte yuzde 20kayip olarak baz alinir  kolesterol degerlerin guzel rbc wbc iyi fena degil hemoglobinde guzel susuz vucuda gore genel olarak fena degil degerlerin lakin bol su tuketmelisin  gecmis olsun

hocam gunluk su tüketimim spor hayatım boyunca 4-5lt sadece su. peşine içtiğim bitki cayları normal cay kahveleri katarsam gunluk minumum ortalamam 6lt inmemiştir. sadece iş yerinde 4lt su içiyorum idmanda 1lt yani su alımımda sıkıntı yok.ama bu alım belki 192 105kg biri için az olabılır. dahiliye enfeksiyon olabilir dedi. 2 stajyerimde nezle olup rapor aldı tahlilden sonra. bu ihtimalin ustudne daha cok duruyorum.vucuttaki enfeksiyonda egfr değerine etki edebilir diyede belirtti dahiliye önlem amaclı sevk etti nefrolojiye. idrar testimdeki sg değeride su alımımla alakalıymıs. ama dediklerinizde haklı olma sansınız yuksek cuma gunu hersey daha net belli olucak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

bilgilendirme için konuyu devam ettiriyorum. belki benim gibi endişeye kapılan arkadaşlar olabilir. nefroloji doktoruna sonuclarımı gösterdim. egfr için bahsedeyim hesaplanması ıcın formul varmıs bilgisayar belli değerleri alarak otomatik dolduruyormus doldururkende boy kilo önemsemiyormus.bu yuzden bu değer hastaneye gore degısır dedı doktor. muayene sırasında boy kilo ve haftada kac idman yaptıgımı sordu öğrencileriyle beraber bir ekrandan egfr hesabı yaptılar ve yorumu direk çok iyi endişe edicek birşey yok dedi. fakat ailede böbrek hastalıgı oldugunu soyledım tedbir amaclı 24 saat idrar testi ve böbrek ultrasonu cektırıp tekrar kontrole gelmemi istedi. saygılar

edit olarakta streoid mi vurucaksın diyerek nasihatlarda bulundu ve idmanlarımı 5-6 günden 2-3 güne indirmemi soyledi :) o sırada biraz gülümsesemde ciddi oldugunu belirtti dinler miyim hayır idmanlara devam ama kür için biraz daha bekleyecegım. 

tarihinde kakule tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

kür için açtığım bu konuyu nefroloji günlüğüme cevirmekte nasibimizde varmış. ufak bir efgr değerinden nerelere geldik. 24 saatlik tam idrar tahlilini verdikten sonra idrar kaçağı tespit edildi. 552mg/gün olarak tahlilde direk dikkat çekti. 300mg ye kadar okey dedi değeri gorunce yuzundeki beni bile korkuttu acıkcası. keza kreatinin seviyemde 1.25 değerinde nefroloji uzmanı kaçağa şasırdı ve hocasından yardım aldı.sebebi 27yasında bir birey olmam sıkca raslanan bir durum degılmıs. gittiğim hastane arastırma hastanesı oldugu içinde dikkatlerini baya çektim tam araştırılcak bir vakayım :D  hocasının söyledikleri idmanları azaltmak,protein alımının 110gr gecmemesi ve yüzmeye baslamam gerektiğiydi. 27yasında biri için bu değeri gorunce şok oldu biyopsi kararı vermeden önce tahliller istedi. statik ve kinetik böbrek sintigrafisi,ultrason(abdomen renkli doppler us) ve tansiyondan suphelendiği için holter ölçümü istedi. peşine kan tahlilinde PR3 ANCA, MPO ANCA ,Anti ds DNA (İFA), Anti ds DNA (ELISA) ,ALBİMÜN ölçümü gibi testler yazdı. 

testler ve tahlilleri yaptırdıgımda tekrardan hocadan randevu alıp karara varıcagını söyledi. bişey söylemek için erken oldugunu ağır spor yapmanın zararlı oldugunu sporu bırakmam gerektiğini bırakamıyorsam bile aza indirmemi soyledi. suanlık tavsiyelerine uyuyorum 3gun idman + 2 gün yüzme yapıyorum bakalım gelişmeler nereye varıcak bende merak içindeyim :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
kakule, 15 dakika önce yazdı:

kür için açtığım bu konuyu nefroloji günlüğüme cevirmekte nasibimizde varmış. ufak bir efgr değerinden nerelere geldik. 24 saatlik tam idrar tahlilini verdikten sonra idrar kaçağı tespit edildi. 552mg/gün olarak tahlilde direk dikkat çekti. 300mg ye kadar okey dedi değeri gorunce yuzundeki beni bile korkuttu acıkcası. keza kreatinin seviyemde 1.25 değerinde nefroloji uzmanı kaçağa şasırdı ve hocasından yardım aldı.sebebi 27yasında bir birey olmam sıkca raslanan bir durum degılmıs. gittiğim hastane arastırma hastanesı oldugu içinde dikkatlerini baya çektim tam araştırılcak bir vakayım :D  hocasının söyledikleri idmanları azaltmak,protein alımının 110gr gecmemesi ve yüzmeye baslamam gerektiğiydi. 27yasında biri için bu değeri gorunce şok oldu biyopsi kararı vermeden önce tahliller istedi. statik ve kinetik böbrek sintigrafisi,ultrason(abdomen renkli doppler us) ve tansiyondan suphelendiği için holter ölçümü istedi. peşine kan tahlilinde PR3 ANCA, MPO ANCA ,Anti ds DNA (İFA), Anti ds DNA (ELISA) ,ALBİMÜN ölçümü gibi testler yazdı. 

testler ve tahlilleri yaptırdıgımda tekrardan hocadan randevu alıp karara varıcagını söyledi. bişey söylemek için erken oldugunu ağır spor yapmanın zararlı oldugunu sporu bırakmam gerektiğini bırakamıyorsam bile aza indirmemi soyledi. suanlık tavsiyelerine uyuyorum 3gun idman + 2 gün yüzme yapıyorum bakalım gelişmeler nereye varıcak bende merak içindeyim :) 

Geçmiş olsun

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

12.12.2022 tarihinde üniversitede direk hocadan randevu alarak kan tahlillerini,ultrason sonuclarını ve holter ölçüm sonuclarını hocaya gittim.ayrıca her kontrole gittiğimde ac karna tam kan tahlili veriyorum ve idrar tahlili istiyor. statik ve kinetik böbrek sintigrafisini(nükleer tıp) cektiremedim ocak ayının sonuna randevu verildiği için.direk olarak kötü birşey var mı diye sordum kanser kitle leke vb dedim yok öyle birşey kötü birşey yok diye cevabı aldım.tansiyonumu yuksek buldu.ultrason sonucları gayet iyi.hem bobrek hem karaciger gayet saglıklı oldugunu soyledı. ama tansiyon cıktı basıma :D 15-6 14-7 civarlarındaydı holter ölcümleri. tansiyonumu takip edip sintigrafilerle beraber gelmemi söyledi.gözüken kötü birşey olmadıgı ağır proteinli beslendiğim için bu durumun olacagını ve sonraki kontrole kadar sporu 3-4 gün aralığında tuz tuketimini max4gr aralıgında max 110gr protein alarak beslenmemi belirleyip yüzme yapmam gerektiğini söyledi.belirteyim konu actıgımda 105kiloydum suan 108kiloyum kiloma birşey demedi özellikle sordum. ek olarak vitamin ve protein tozunu sordum.protein tozunu cok sık olmamakla birlikte öğünün eksik kalırsa kullan fakat vitaminde bir sıkıntı yok kullanabılırsın dedı(multi vit+d vit+b12+omega+e vit+probiyotik+c ester+zma) bir daha ki randevuya kadar sporu 4güne indirdim(push pull leg + full body) + 2 gün 1er saat yüzme ekledim.toplamda gene 6gün spor yapıyorum ama şiddeti düşürdüm ağırlıklarımda %30 düşüş sağladım.  ağırlıklarımı düşürüp tekrar sayılarımı arttırdım progressive overload uygulamaya devam ediyorum fakat agırlık arttırarak degil..gözüken riskli bir durum olmadı kanser kist leke vb gibi çok şükür. konuyu devam ettiriyorum belki birine yol göstermesi acısından.protein kacagı her bireyde olabilen bir durum fakat tolere edilen mg farklı 300e kadar okey denebilir diye belirtti hoca bende 553dü.sintigrafiyi sonucunu gostermeye gıttıgımde  tekrardan guncellerim herkese saglıklı gunler :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

son haftalarda yaşadığım libido düşüşü hissiyatı ve genel kontrol için  bugun spor hekimliğine gidip test yaptırdım.aralıksız 40gundur solgar multi vit+d vit+b12+solgar omega+solgar e vit+probiyotik+solgar c ester+zma+tribulus+glukozamin kullanmaktayım. ekim ayından bu yana 111kiloya cıktım haftada 4 idman + 2 gün yüzme(toplam 5km mesafe) toplamda 6gun aktıf spor yapmaya devam ediyorum.  alt ast değerlerim 2katına cıkmıs ve testo seviyemde %20lerde düşüş meydana gelmiş. sonucları ekte paylaşıyorum yorumlarınızı bekliyorum. herhangi bir kür geçmişim yok bu başlığı kür için acmıstım ama nefroloji günlüğüme cevirdim rahatsızlığımdan dolayı.ek başlık acmak istemedim. aldığım kilo yüzmeden dolayı buyuk ihtimal.yüzmeye basladıgımdan beri inanılmaz bir istah artışım var. kilo alırken yag oranım yukseldgı ıcın alt ast yukseldi ve  yağ oranım testomu dusurdu acaba? yağ oranım %20-22 arasıdır. tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum. 27 yasında genc biri için bu değerler nasıl sistemde bir problem mi var? 

1.PNG

22.PNG

3.PNG

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

@rastlantisal @agfitness @metinav   hocalarım sonuclara bir yorum yapabilir misiniz ? sonuclar normal mi çeşitli sebebleri olabilir mi ? en dogru yorum tehşiş tabi ki hastanede doktor nezaretınde yapılandır ama işte en yakın üroloji randevusu suan ayın 23üne en azından bir fikir edinmek adına yorumlarınızı bekliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.361
kakule, 33 dakika önce yazdı:

@rastlantisal @agfitness @metinav   hocalarım sonuclara bir yorum yapabilir misiniz ? sonuclar normal mi çeşitli sebebleri olabilir mi ? en dogru yorum tehşiş tabi ki hastanede doktor nezaretınde yapılandır ama işte en yakın üroloji randevusu suan ayın 23üne en azından bir fikir edinmek adına yorumlarınızı bekliyorum.

Bence hormonal değerlerin normal serbest testosteron ne durumda onu görsek daha iyi yorum yapılabilir. Dediğin gibi yağ oranı arttıkça testosteron olumsuz etkileniyor. Bence o FSH değerinde sperm üretimin nasıl diye kontrol ettirmelisin. Birde serbest testosteronuna baktırırsan iyi olur. Böbreklerin ne durumda şuan?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42
otopsicikedi, 4 dakika önce yazdı:

Bence hormonal değerlerin normal serbest testosteron ne durumda onu görsek daha iyi yorum yapılabilir. Dediğin gibi yağ oranı arttıkça testosteron olumsuz etkileniyor. Bence o FSH değerinde sperm üretimin nasıl diye kontrol ettirmelisin. Birde serbest testosteronuna baktırırsan iyi olur. Böbreklerin ne durumda şuan?

hocam serbest testosteron yazamıyorum dedı hekim ürolojiye randevu aldım bunun için. böbrek konusunda net konusamıyor doktor bu ayın 23u ve subat ilk haftası nükleer tıpta çekim yapılcak ona gore net konusucak.ultrason sonuclarında bısey belli olmaz dedi. ekstra olarak kitle veya kanser vb durum var mı dediğimde yok oyle birşey dedi ama net konusmak ıcın nukleer tıp sonuclarına bakacagız dedı. yuksek tansıyon tehsisi koydu onun dısında gelişme yok buyuk ıhtımal subat ortasında nukleer tıp sonucunda oda tam netlesicek. hersey bitti derken 30-40 gundur bir isteksizlik bi soguma geldiğini hissettim kendimde cinsellikten. mast sayım 10gunde 1 hatta 2hafta 1 e falan cıktı. dedim birseyler ters olabilir gidip test verdim sonucu sizlerle paylaştım. forumdaki diğer uyelerin sonuclarıyla yorumlarıyla karsılastırarak bir fikir edinmeye calısıyorum hala :) sıkıntılı bır sonuc mu yoksa degıl mı tabi ki en dogru tehsisi ürolojiye sonucları gostererek edinicem burada paylasıcam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

agfitness, 5 dakika önce yazdı:

Sadece panik edecek herhangi bir durum görünmediğini söyleyebilirim, Başarılar.

en azından bu cumleniz yetti hocam tesekkurler vakit ayırdıgınız ıcın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.361
agfitness, Bir saat önce yazdı:

Böbrek değerleri ve karaciğer transferazların gayet normal değerlerde görünüyor ve yazıyor zaten özel bir yorumlamaya gerek yok.
e2 ve dolayısıyla prolaktinde de yükseliş mevcut. 
Kişisel olarak kimseye şöyle böyle yap demiyorum prensip olarak bilen bilir.
Diğer arkadaşlardan veya dilersen bir endokrinoloji eşliğinde kafandaki sorulara daha sağlıklı yanıtlar almaya çalışabilirsin.
Sadece panik edecek herhangi bir durum görünmediğini söyleyebilirim, Başarılar.

Sağlıklı sporlar...

Hocama katılıyorum. Yükselen E2 olumsuz etkileyebilir. Bunu anlamak için 1 tane arimidex içip sonraki 5 günü gözlemlemen lazım. 

Lakin bu çözüm değil. Sporcu için %15 yağ oranı dahi çok. İştah kontrolü önemli. Bu ara seni tok tutacak bol lifli gıdalara yönelmeni tavsiye ederim. Muhtemeldir ki insülin direnci var. Eğer böyle ise direnci kırmak seni 15 gün zorlar. Sonra kendini çok daha zinde hissedeceksin. Biraz sabır sadece. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42
rastlantisal, 10 dakika önce yazdı:

Hocama katılıyorum. Yükselen E2 olumsuz etkileyebilir. Bunu anlamak için 1 tane arimidex içip sonraki 5 günü gözlemlemen lazım. 

Lakin bu çözüm değil. Sporcu için %15 yağ oranı dahi çok. İştah kontrolü önemli. Bu ara seni tok tutacak bol lifli gıdalara yönelmeni tavsiye ederim. Muhtemeldir ki insülin direnci var. Eğer böyle ise direnci kırmak seni 15 gün zorlar. Sonra kendini çok daha zinde hissedeceksin. Biraz sabır sadece. 

anlasıldı hocam. daha oncede yuksek kilolara cıkıp indim kilo vermekte zorlancagımı zannetmıyorum donemsel olarak bazen 110+ 120+ hosuma gıdıyor ne kadar estetik olmasada boy uzun olunca aynada hosuma gıdıyor acıkcası. bobreklerdeki net olmayan durumda olunca ister istemez kendimi gozlemleyip ısteksızlık sezınce endıselendım test yaptırdım bu kıloda ilk defa. hersey yolunda gıder bobrek durumu netlesır kotu bırsey cıkmazsa  ve kılomu 95-100lere cekıp only testo gırme gıbı bı planım var bu sene sonu ıcın yasayıp hayırlısıyla gorecegız bakalım. :)  soylediklerinizi dikkate alıcam endişelenmemek adına yorumlarınızı istemiştim. forumdada eski konulara okumaya devam ediyorum. zaman ayırıp cevapladıgınız ıcın tesekkur ederım. konuyu uroloji ve endokrinoloji muayenemden sonra doktor yorumuyla beraber guncelleyecegım. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.