Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Markus Rühl

Neden pct yapıyoruz.

Önerilen İletiler

Markus Rühl    142

Değerli hocalarım ben çok detaylı hormon bilgisine sahip biri değilim belki bu yazılmış yazı cahilce bi yazı olabilir belkide mantıklı bi yazı olabilir bana anlayabileceğim şekilde olur veya olmaz şeklinde anlatırsanız sevinirim çünkü bu konuyu kafaya takmış durumdayım pct yerine trt dozlarının biraz üstü (blast 500 cruise 200) ömür boyu dışarıdan testo almak zararlı mıdır .

Salonlarda yılda 2-3 kere küre girip kür pct kür pct yapanlar var evet bu çok yanlış sistemi zar zor açıp 1-2 ay sonra tekrar küre giriyorlar , bunun için blast cruise sistemi var peki 8-9 ay Blast Cruise yaptıktan sonra neden pct yapıp kas kaybediyoruz çocuk mu yapıcaz ? Diyebilirsiniz vücudu dinlendirmek için , vücut çökmüş hormonları pct ile 1-1,5 ayda toparlamaya çalışıp sonrasında 2 ay sonra tekrar dışardan hormon alınca mı dinlenmiş olur yoksa haftalık 150-200 mg testo ile genetik olarak şanslı insanlar gibi doğal testo aralığının üst limitlerinde hayatına devam ederken mi , pct yapmak yerine sadece çocuk düşündüğümüz zaman yani üreyeceğimiz zaman hcg kullanıp geri kalan hayatımıza , depresyona girdiğimizde moralimiz bozulduğunda veya overtrain olduğumuzda dalganan testo yerine kanda stabil şekilde duran testo ile neden devam etmeyelim , uzun süre hormonları baskılamak üreme dışında vücuda zarar verir mi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    856
Larues, 29 dakika önce yazdı:

Aşırı merak ettiğim bir konuydu hatta ben açacaktım. @metinav @rastlantisal Değerli hocalarım bekleniyorsunuz 🙂

Konuyu okudunuz mu bilmem fakat cevap konunun içinde 5 aydır orada duruyor. İstediğiniz uzunlukta devam edilebilir küre fakat doğru bir pct mutlaka uygulanmalı uygulanmazsa da ölmüyoruz sadece geri dönüş sürecimizi geciktiriyoruz. Neyse konuyu incelerseniz en azından çoğu soru işareti kaybolacaktır aklınızdaki.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Markus Rühl    142
forbit, 14 dakika önce yazdı:

Konuyu okudunuz mu bilmem fakat cevap konunun içinde var 5 aydır orada duruyor. İstediğiniz uzunlukta devam edilebilir küre fakat doğru bir pct mutlaka uygulanmalı uygulanmazsa da ölmüyoruz sadece geri dönüş sürecimizi geciktiriyoruz. Neyse konuyu incelerseniz en azından çoğu soru işareti kaybolacaktır aklınızdaki.

Bu yazıda kürü tamamen kesip pct yapmak ve yapmamak arasındaki farkı anlatıyor benim anlatmak istediğim ömür boyu testo kesmemek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.414

Şuan benim tercih ettiğim yöntemdir blast and cruise.

Tam da dediğin nedenlerden dolayı. 

PCT çok hassas olan üreme sisteminin kendini unutmaması için arada yapılmalı bence. Ne kadar uzatırsan o kadar işler zorlaşır kişiye göre. Kimisinin genetiği geri dönmeye çok müsait oluyor, kimisinde ise çok da mümkün olmuyor. Cruise evresinde kesinlikle testisler büyüyor vs ama PCT yapmışsın gibi düzeleceğini düşünmek çok da doğru değil. Ayrıca cruise mantığına göre ortalama 75-85kg olan bir insan için bence 200-250MG testosteron çok. 100-125mg aralığında alınması lazım. Cruise doğal döngünün simule edilmiş hali gibi düşün. Çok testosteron verirsen yine kendi döngünü tetikleyemezsin. Yada senede 1 veya 2 kere (yanına eklenen anabolizana göre) düşük dozda (PCT'ye göre) pregnly alıp doğal döngünün çalışması (LH, FSH) en nihayetinde bir gün bitecek olan kür sonrası için elzem olabiliyor. 

Mesela ilk blastım 12 hafta testo mix ve 7 haftasında deca ile geçti. Cruise döneminde iran enhantate ile geçti. Cruise de testisler doldu, meni biçimi ve miktarı kür öncesine döndü, prostat rahatladı. Tüm bunlar olduğu için HCG uygulama ihtiyacı duymadım. Yeni blast döneminde ise testo p ile devam ediyorum. Testisler küçülüp prostat şişene kadar da böyle devam ederim. Sonra yine cruise. Şuan ki blast dönemimde vücut çok güzel tepki verdi mesela. Bu da cruise döneminin arzu edildiği gibi geçtiğinin alameti.

Ez cümle bu senin bütçene, hayattan beklentine, psikolojine ve çocuk yapma arzuna bağlı :). Unumu elemiş eleği asmışım. Ömür boyu TRT dozda kalabilecek bütçem ve iradem var. 1 Çocuk daha düşünmüyorum. Herhangi bir sorun yaşayana kadar da bu düzenden çıkmam.

İkisi de uygulanan yol. İkisinin de kendilerine göre artı ve eksi yanları var. 

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Markus Rühl    142
rastlantisal, 3 saat önce yazdı:

PCT çok hassas olan üreme sisteminin kendini unutmaması için arada yapılmalı bence. Ne kadar uzatırsan o kadar işler zorlaşır kişiye göre. Kimisinin genetiği geri dönmeye çok müsait oluyor, kimisinde ise çok da mümkün olmuyor. Cruise evresinde kesinlikle testisler büyüyor vs ama PCT yapmışsın gibi düzeleceğini düşünmek çok da doğru değil. Ayrıca cruise mantığına göre ortalama 75-85kg olan bir insan için bence 200-250MG testosteron çok. 100-125mg aralığında alınması lazım. Cruise doğal döngünün simule edilmiş hali gibi düşün. Çok testosteron verirsen yine kendi döngünü tetikleyemezsin. Yada senede 1 veya 2 kere (yanına eklenen anabolizana göre) düşük dozda (PCT'ye göre) pregnly alıp doğal döngünün çalışması (LH, FSH) en nihayetinde bir gün bitecek olan kür sonrası için elzem olabiliyor. 

Mesela ilk blastım 12 hafta testo mix ve 7 haftasında deca ile geçti. Cruise döneminde iran enhantate ile geçti. Cruise de testisler doldu, meni biçimi ve miktarı kür öncesine döndü, prostat rahatladı. Tüm bunlar olduğu için HCG uygulama ihtiyacı duymadım. Yeni blast döneminde ise testo p ile devam ediyorum. Testisler küçülüp prostat şişene kadar da böyle devam ederim. Sonra yine cruise. Şuan ki blast dönemimde vücut çok güzel tepki verdi mesela. Bu da cruise döneminin arzu edildiği gibi geçtiğinin alameti.

Ez cümle bu senin bütçene, hayattan beklentine, psikolojine ve çocuk yapma arzuna bağlı :). Unumu elemiş eleği asmışım. Ömür boyu TRT dozda kalabilecek bütçem ve iradem var. 1 Çocuk daha düşünmüyorum. Herhangi bir sorun yaşayana kadar da bu düzenden çıkmam.

Hocam korkum birazda 9-10 ay blast cruise geçirip masraf yapıp pct de büyük çöküş yaşayıp küçülmek , daha genciz Allah bilir ne zaman evlenicez de çocuk yapıcaz , blast da testis küçülmesi zararları nedir sadece küçülüp meni miktarı azalıp üreme mi olmaz yoksa daha da ileri gider mi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Markus Rühl, 9 dakika önce yazdı:

Hocam korkum birazda 9-10 ay blast cruise geçirip masraf yapıp pct de büyük çöküş yaşayıp küçülmek , daha genciz Allah bilir ne zaman evlenicez de çocuk yapıcaz , blast da testis küçülmesi zararları nedir sadece küçülüp meni miktarı azalıp üreme mi olmaz yoksa daha da ileri gider mi.

Sana söyle söyleyeyim.Uzun zamandır pct yapmıyorum en son pct yaptığım zaman o kür only testo yapıp 15 kilo aldım.Pct sonu sadece 2 kg verdim.Bunun sebebi doğru ilaç ve doğru beslenme antreman planlaması.Üçünü oturtursan minimal kayıp yaşarsın.Sistemi aç kapa yapmak bana da mantıklı gelmiyor.Blast ve cruise daha mantıklı.Uzun kürlerde 8-9 aydan sonra hcg uygulayabilirsin başka herhangi bir pct ilacı kullanmana gerek yok.9 Ayı geçmesin kafi. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.537

Yazılanların aksine genç yaşlarda uzun süreli kür yapmayı göze almazdım. 

Hormon döngüsü sadece hipofizden salgılanan lh fsh e2 prolaktin ve testosterondan ibaret değil. Öyle muazzam bir sistem ki, bizim sadece dışarıdan alacağımız testosteron ve hcg ile ömür boyu sağlıklı yaşamak mümkün değil.

Benim gibi ileri yaşlarda evet mantıklı pct yapmamak ama genç yaşlarda en azından 6 aylık uzun kürlerden sonra pct ve devamında 6 ay normal hormon döngüsüyle devam etmek daha iyi.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Markus Rühl    142
Rdm, 47 dakika önce yazdı:

Hormon döngüsü sadece hipofizden salgılanan lh fsh e2 prolaktin ve testosterondan ibaret değil. Öyle muazzam bir sistem ki, bizim sadece dışarıdan alacağımız testosteron ve hcg ile ömür boyu sağlıklı yaşamak mümkün değil.

Benim gibi ileri yaşlarda evet mantıklı pct yapmamak ama genç yaşlarda en azından 6 aylık uzun kürlerden sonra pct ve devamında 6 ay normal hormon döngüsüyle devam etmek daha iyi.

Hocam kürle gelişimi gördükten sonra 6 ay doğal kalmak insana çok zor gelir diye düşünüyorum hem vücudun üretimi unutmaması adına hemde verim almak için 8 ay (35 hafta) kür 4 ay pct ve dinlenme olabilir mi , YouTube da G.A podcastinde yarışmacı kişiler veya bu spora tutkusu olan büyük gezmekten hoşlanan kişiler için pct yapmak saçma kanser ilaçları alıp vücudu hormonlarla uğraştırmak yerine TRT testo gitmek en mantıklısı diyordu.

tarihinde Markus Rühl tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.393
rastlantisal, 6 saat önce yazdı:

konuyu bölmek istemiyorum fakat prostatın rahatladığını şiştiğini nasıl anlayacağız. Saat başı tuvalete çıktığım için doktora gitmiştim usg çekmişti prostatın büyümeye başlamış demişti(22 yaşındayım daha)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.414
Rdm, Bir saat önce yazdı:

Dostuma katılıyorum. Bence de uzun kür biz dedelere daha uygun.

Hayatın baharındasınız. Ne getirecek hiç bilmiyorsunuz. Üreme sisteminin sağlığı her şeyden önemli. Biraz iyi görünmek için alınacak risk gerçekten kısıtlı olmalı. 

Markus Rühl, 41 dakika önce yazdı:

Hocam kürle gelişimi gördükten sonra 6 ay doğal kalmak insana çok zor gelir diye düşünüyorum hem vücudun üretimi unutmaması adına hemde verim almak için 8 ay (35 hafta) kür 4 ay pct ve dinlenme olabilir mi , YouTube da G.A podcastinde yarışmacı kişiler veya bu spora tutkusu olan büyük gezmekten hoşlanan kişiler için pct yapmak saçma kanser ilaçları alıp vücudu hormonlarla uğraştırmak yerine TRT testo gitmek en mantıklısı diyordu.

Buna hiç katılmıyorum. Kimse ömrünün sonuna kadar kürde kalamaz. Er geç bırakırsın. Bıraktığında olacak yıkımı ötelemekten başka bir şey değil. Bir tarafta kanser ilaçları diğer tarafta kanserojen ilaçlar. Bu karşılaştırma da makul değil :) Sağlıktan bahsetmesi gereken son kişiler bir kürcüleriz. Üstelik zaten hormon ilacı alıp vücudu hormonlarla uğraştıran tipleriz. 

Bu işlerde insan kendini ölümsüz ve çelikten hisseder. Ta ki sorun çıkana dek. Sonra her şey öyle hızlı yıkılır ki şaşar kalırsın. Hiç acele etmeden, minimal dozlarla ve bebek adımları ile kazancı uzun zamana yayarak gitmek en güvenlisi. Blast and cruisedayım dediğimde çılgınlar gibi doz yüklendiğim düşünülmesin. Genelde only testo ve aralarda kısa anabolikler.

Hepsi bu.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.537
Markus Rühl, 44 dakika önce yazdı:

Yukarıda @rastlantisal dede gayet güzel açıklamış aslında. Amaç ve hayattan beklentin doğrultusunda karar verebilirsin. Biz unu eledik eleği astık ama ipe un sermek yerine hala çabalıyoruz. Kaybedeceğimiz pek bir şey yok.

Kaybedebileceklerini göze alabildiğin kadar istediğin şekilde devam edebilirsin :) 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.414
otopsicikedi, 11 dakika önce yazdı:

konuyu bölmek istemiyorum fakat prostatın rahatladığını şiştiğini nasıl anlayacağız. Saat başı tuvalete çıktığım için doktora gitmiştim usg çekmişti prostatın büyümeye başlamış demişti(22 yaşındayım daha)

İdrardan sonra içerde idrar kaldı hissi yaşıyorsan, boşaldığında içerde hala bir şeyler kaldı gibi bir his yaşıyorsan vs vs prostat artık şişmiştir.

Ben bunu yoğun kreatin kullanımında da yaşarım mesela.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.