Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

RealX11

iğne uzunluk ve kalınlık kılavuzu

Önerilen İletiler

RealX11    2

Arkadaslar,

iğneleri konuşunken yeşil, siyah ve pembe demekten ziyade uzunlukları ve kalınlıkları ile konuşmak daha doğru olur.

Örnek; Yeşil diyoruz, anka yeşil renkte olup 16, 25, 38 ve 40 mm uzunluğunda olan yeşil iğneler var ancak bunların hepsi aynı kalınlıkta.

Özetle; Renkler iğnenin kalınlığını yani çapını belirler uzunluklar farklı olabilir.

iğne kalınlıkları dünyada "gauge" olarak sınıflandırılır, gauge rakamı büyüdükçe çap küçülür.

Aşağıda örnek bir tablo var:

Tanım İğne çap ve uzunluk Renk Kodu

18 G 1.2 x 38 mm Pembe

20 G 0.90 x 38 mm Sarı

21 G 0.80 x 38 mm Yeşil

22 G 0.70 x 32 mm Siyah

23 G 0.60 x 25 mm Mavi

25 G 0.50 x 25 mm Portakal

26 G 0.45 x 13 mm Kahverengi

27 G 0.40 x 50 mm Gri

Bu iğneler ile birlikte kullanabileceğimiz "enjektör-şırınga" lar vardır.

Bu şırıngılar içlerine aldıkları sıvı 0,5 ml ile başlayıp 1, 2, 5, 10ml yürür gider.

Contalı ve contasız olanları mevcuttur.

Insüline, Tüberkülin, Dental vb gibi isimler ile satılırlar.

Kalçadan yapılacak ise uzun, bacaktan veya koldan yapılacak ise kısa iğneler tercih edilir.

iğne nerelere nasıl ve ne şekilde vurulur gibi videolar youtube da oldukça fazla var

oralardan bilgi alabilirsiniz.

Bilgi sahibi olmayan veya acemi arkadaşlara en azından yol göstermesi açısından faydası olur umarım.

"Teşekkürü çok görmeyelim arkadaslar" :crs

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SaVaS    3
Tesekkurler iyi bir paylasim kalcadan igne icin testo ena 250 mg

Sizce yesil uc mu siyah uc mu kimisi yesil diyor kimisi siyah ???

3. defa sorunu görüyorum 4. defa diyorum ki " yağsız kalcan varsa siyah olur yok kalçan yağlı iğne yetişmez vs.. diye korkuyorsan siyah ile yap "

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam gittikce kafami karistiyorsunuz yagsiz kalcan varsa siyah ile yapin diyorsunuz yagli kalcan varsa gene siyah ile yap diyorsunuz ne diyorsunuz ?? :)

Bazi hocalarda yesil diyor ne yapiyim ben simdi

Mesajinizda yagli kalcan varsa siyah yagsiz kalcan varsa gene siyah ile yap diyorsunuz yesil demek istediniz heralde demi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SaVaS    3
Kalcam yagsiz ve buyuk

ya siyah yerine yeşil yazmışım anla işte :mrgreen::mrgreen::mrgreen: yağsızsa kalçan siyah uçta olur acımaz sok gitsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
crash47    10

bizim burdaki eczanelerde hep yeşil uçlu uzun enjektörden var. ben bacaktan vuruyorum genelde. iğne çok uzun oldugu için yarısını sokuyorum bacağıma öyle vuruyorum. biraz zor oluyor ama :/

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
RealX11    2
bizim burdaki eczanelerde hep yeşil uçlu uzun enjektörden var. ben bacaktan vuruyorum genelde. iğne çok uzun oldugu için yarısını sokuyorum bacağıma öyle vuruyorum. biraz zor oluyor ama :/

Bacaktan vuruyorsan 25mm iğne ile vur bundan daha uzunu acıtır kendine açı çektirme ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
RealX11    2
Lutfen gene fark etmez siyahda olur demeyin hocam

Hangisi onceligim olsun daha iyi bir enjeksiyon icin soruyorum ?? :)))

Tesekkurler

Bence sen yeşil ile yap.

İğneyi yavaş yavaş enjekte et ve iğne bittiğinde hemen çekme 30saniye bekle ki sıvı iyice dağılsın iğneyi geri çektiğinde sıvı çıkmasın.

Bu sekilde bir sıkıntı çıkmaz ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kalcadan vurucak bi intorn doktor abim uzun igne olabilir yani yesil siyahda olur ama yesille yaptiracam gibi

Bacak veya diger bolgelerde kisa uc daha iyi olur tabi sende oyle yap :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.