Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Witcher

Kalçada aspirasyon uygulaması

Önerilen İletiler

Witcher    94

Kalçaya enjeksiyon yaparken damar kontrolü yapmak zorunlu mu ?

Şırınganın pistonunu geri çekerken elimden fırlayacak gibi oluyor,bazen var gücümle asılıyorum ama piston inat ediyor 

Bunun sebebi nedir ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Leepriest35    736
Witcher, 14 dakika önce yazdı:

Kalçaya enjeksiyon yaparken damar kontrolü yapmak zorunlu mu ?

Şırınganın pistonunu geri çekerken elimden fırlayacak gibi oluyor,bazen var gücümle asılıyorum ama piston inat ediyor 

Bunun sebebi nedir ?

Kasa tam oturtamamısın deride kalmış veya yanlış yere enjeksiyon yapıyorsun diğer bir seçenekte bazı enjektorlerde şırıngalarında sorun var ben enjektore ucu taktıktan sonra boş pistonla ile geri yapıyorum ki sorun varmı diye bu uda deneyebilirsin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Witcher    94
Leepriest35, 48 dakika önce yazdı:

Kasa tam oturtamamısın deride kalmış veya yanlış yere enjeksiyon yapıyorsun diğer bir seçenekte bazı enjektorlerde şırıngalarında sorun var ben enjektore ucu taktıktan sonra boş pistonla ile geri yapıyorum ki sorun varmı diye bu uda deneyebilirsin 

Abi 2.5mm turuncu uç kullanıyorum,diğer turuncu uça göre biraz daha uzun yani 

Yağsız birisiyim kasa oturmadığını zannetmiyorum

Ventraglutal bölgeden enjeksiyon yapıyorum dik açıyla

Ben bi şekilde o pistonu çekerim ama iğne çok oynayacak bu sefer,bir de ekstra onun yüzünden ağrı çekmek var işin ucunda 

Diğer enjeksiyonu yeşil uçla yapacağım 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104

Kanama kontrolü yapmak zorunlu. Enjektöre ilacı çekmeden önce pistonu enjektörün içinden çıkartmadan ileri geri oynat 1 kere. Piston içinde sıkışabiliyor bu şekilde açmış oluyorsun. Enjektörle kas içine girdikten sonra 1 elle enjektörü sabitleyip diğer elle pistonu çek sorunun çözülür bence. Kalça için 25 mm kısa bu arada enjeksiyonun derin bölgeye yapılması ilaç emilimi açısından daha iyi. Ben bacağa bile 40 mm siyah iğne ucuyla yapıyorum enjeksiyonları.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Witcher, 5 saat önce yazdı:

Abi 2.5mm turuncu uç kullanıyorum,diğer turuncu uça göre biraz daha uzun yani 

Yağsız birisiyim kasa oturmadığını zannetmiyorum

Ventraglutal bölgeden enjeksiyon yapıyorum dik açıyla

Ben bi şekilde o pistonu çekerim ama iğne çok oynayacak bu sefer,bir de ekstra onun yüzünden ağrı çekmek var işin ucunda 

Diğer enjeksiyonu yeşil uçla yapacağım 

Siyah uç ile yavas yavas girip yavas yavas enjekte etmeyi dene bu aralar siyah uç kullanıyorum turuncu da tam oturmazsa bazen deride kalabiliyor. 

Ben şuan kanama kontrolu yapmıyorum şahsen 

tarihinde Leepriest35 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Witcher    94
desperado, 10 saat önce yazdı:

Kanama kontrolü yapmak zorunlu. Enjektöre ilacı çekmeden önce pistonu enjektörün içinden çıkartmadan ileri geri oynat 1 kere. Piston içinde sıkışabiliyor bu şekilde açmış oluyorsun. Enjektörle kas içine girdikten sonra 1 elle enjektörü sabitleyip diğer elle pistonu çek sorunun çözülür bence. Kalça için 25 mm kısa bu arada enjeksiyonun derin bölgeye yapılması ilaç emilimi açısından daha iyi. Ben bacağa bile 40 mm siyah iğne ucuyla yapıyorum enjeksiyonları.

Aynen diğer enjeksiyonu yeşil uçla yapacağım,diğer dediklerinizi göz önünde bulundurucam 

Leepriest35, 8 saat önce yazdı:

Siyah uç ile yavas yavas girip yavas yavas enjekte etmeyi dene bu aralar siyah uç kullanıyorum turuncu da tam oturmazsa bazen deride kalabiliyor. 

Abi siyah veya yeşil uçla devam etmeyi düşünüyorum bundan sonra 

Ben de 2-3 tane araştırma okudum aspirasyonla ilgili 

Ventraglutal bölgeden enjeksiyonda aspirasyon zorunlu değil diyorlar,risksiz bölge olduğu için 

@metinav ne diyorsunuz hocam bu konuda ?

https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-ventrogluteal-bolgeye-yapilan-intramuskuler-enjeksiyonda-aspirasyon-isleminin-enjeksiyona-bagli-agri-ve-konfor-duzeyi-uzerine-etkisi-91908.html

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezDetay.jsp?id=kH1IdIhkev-HtEG3bdW1xw&no=mv82MLSBKVmSZebIlqG45w

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104
Leepriest35, 2 saat önce yazdı:

Kas içine hızlı girip hızlı çıkarsanız daha az acır. Bir gün damara denk gelirseniz bu foruma tekrar yazamayabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.Turuncu uçla enjeksiyon yaparken dokuyu gerdirip yapın dokuyu toplayıp yaparsanız kasa erişemeyebilirsiniz. Tabi çok zayıf kişilerde gerdirmek yanlış olabilir. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Witcher    94
desperado, 11 dakika önce yazdı:

Kas içine hızlı girip hızlı çıkarsanız daha az acır. Bir gün damara denk gelirseniz bu foruma tekrar yazamayabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.Turuncu uçla enjeksiyon yaparken dokuyu gerdirip yapın dokuyu toplayıp yaparsanız kasa erişemeyebilirsiniz. Tabi çok zayıf kişilerde gerdirmek yanlış olabilir. 

Ucu değiştiricem,aspirasyon işini halledicem mecburen

Kontrol etmeyince insanın içinde hep bi ukde kalıyor ,)

İlk enjeksiyonlarım olduğu için böyle acemilikleri mazur görüyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104

Durumun ciddiyetini bi anımı anlatarak belirteyim. Dikkat edip etmemek sana kalsın.

Lisede staj yaparken serviste hemşire bi tane stajyere şu ilacı al şu hastaya yap diyor. Stajyer hastanın açık damar yolunu görünce damardan ilacı veriyor. Ama ilaç i.v değil i.m(kas içi) uygulanması gerekli. Hasta şoka girip ölüyor...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.612
Witcher, 6 saat önce yazdı:

Abi siyah veya yeşil uçla devam etmeyi düşünüyorum bundan sonra 

Ben de 2-3 tane araştırma okudum aspirasyonla ilgili 

Ventraglutal bölgeden enjeksiyonda aspirasyon zorunlu değil diyorlar,risksiz bölge olduğu için 

@metinav ne diyorsunuz hocam bu konuda ?

https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-ventrogluteal-bolgeye-yapilan-intramuskuler-enjeksiyonda-aspirasyon-isleminin-enjeksiyona-bagli-agri-ve-konfor-duzeyi-uzerine-etkisi-91908.html

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezDetay.jsp?id=kH1IdIhkev-HtEG3bdW1xw&no=mv82MLSBKVmSZebIlqG45w

Bilimsel çalışmalar araştırmalar muhakkak önemsenmelidir, fakat kişi kendi üzerinde deneyip uyguladığı bir şeyi kabul etmeyip şu araştırma böyle demiş, şu doktor bunu savunmuş gibi söylemleri tasvip ediyorsa burada bir mantık hatası vardır.Aspirasyon işlemini ben hiç bir zaman yapmadım, yapma gereği de duymadım.Sağlığıma düşkün ve hassas bir insan olarak buna ihtiyaç hissetmedim.Çünkü doğru yere doğru şekilde yapıldığında gereksiz bir işlem ve ağrı ödem sebebidir.

Forumda ve diğer başka forumlarda yıllardan beridir yazıyorum kullandığınız enjektör ağrı ödem veya diğer sinirsel yaralanmalar açısından çok önemlidir diye.

Forumda da yeterince bilgi var ve paylaşıldı geçmişte de.Kişisel olarak deneyimlerimizi tecrübelerimizi aktarıp geçiyoruz.Uygulamak veya uygulamamak o insana kalmış bir durum.Böyle durumlar için tek söyleyeceğim şey var "YAŞA VE GÖR" :)

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.