Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Emrah

Kripto para işlerinden anlayanlar bu konuya!

Önerilen İletiler

Emrah    1.409

Herkese selamlar,

Aramızda kripto para piyasasına işlem yapan arkadaşlar var mıdır malum bu ara herkes bi yatırım işlerine heves sardı varsa eğer iki lafın belini kıralım :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emrah    1.409
bodybatu, 8 dakika önce yazdı:

Doge iyi gelir getirecek diyorlar

dogeden alan aldı bi süre stabil gidecek gibi ama bakalım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Cromwelle    1

Doge manipülasyon Bir coin dogeyi çıkaran kişi bile ilgilenmiyor. Dikkat edin derim Elon Musk shilliyor sadece.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    992

Mining yaparak ethereum kasanlar parayı buluyor.Arkadaşım hiçbirsey yapmadan 3 günde 200 TL kazanıyor tek ekran kartı ile.Bunu 100 kart ile yapanları düşünün deli para.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bodybatu    44

Öyle olsa herkes parasını ekran kartlarına basıp PC alırdı vardır bı illeti onun

Vural2, 4 saat önce yazdı:

Mining yaparak ethereum kasanlar parayı buluyor.Arkadaşım hiçbirsey yapmadan 3 günde 200 TL kazanıyor tek ekran kartı ile.Bunu 100 kart ile yapanları düşünün deli para.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Kripto paralar ile 2017 yılından beri ilgileniyorum.

2017 yılında 100 TL ile neymiş bu sanal paralar diyerek giriş yaptım. 1 ay sonra hesabımda 3800 lira vardı. Al sat yaparak iyi para kazanmıştım. Keşke 100 değil 1000 lira ile girseydim, keşke o coini şu fiyatta iken satsaydım vs.vs. ile aylar geçti :)

O zamanlar John McAfee vardı, şimdi aynen Elon Musk'ın yaptığını yapar, piyasayı manipüle ederdi. Piyasaya yeni çıkacak coinlerin yöneticileri McAfee'ye parayı yedirir, o da şu coin süper, bu proje söyle mükemmel derdi. Elon ise biraz daha zeki, önceden  dogecoin alıp bir tweet atması ile uzaya yollayamadığı roketlerin parasını böyle böyle çıkarıyor sanırım :) 

Ayrıca Dogecoin kripto para piyasasıyla dalga geçilmek için üretilmiş bir sanal para. İnsanlar birbirlerine hakaret etmek için, dalga geçmek için vs. dogecoin yollarlardı. Sakın Dogecoin'e değerli bir kripto para gibi yatırım yapmayın, 5 dakikada 100 liranız 1500 lirada olabilir, 1500 liranız 50 lirada. Ama akıntıyı takip ederseniz dogecoin dahi sizi zengin edebilir. 

BTC sanal paraların altınıdır, her zaman son sözün sahibi odur. BTC ani artışlara başladığında diğer altcoinler (belli başlı bir kaç altcoin hariç) hemen %10-50 arası değer kaybeder. Ama BTC arttığı için sizin elinizdeki altcoin %10 değer kaybetse dahi, cüzdanınızdaki meblağ bazen %3-5 zarardadır, bazen %10 artmış olur. Dediğim gibi son sözü BTC söyler.

Mühim olan fiyatı düşük olan ve sağlam projeleri olan, coin market sıralamasında ilk 50 arasındaki coinlere giriş yaparsanız, BTC'nin stabil olduğu zamanlarda al sat yaparak günlük veya haftalık güzel kârlar elde edebilirisiniz. Öyle bir piyasa ki sabah tanesini 1 dolara aldığınız coin akşam 25 dolara çıkabilir. Veya 1 dolara aldığınız coin 10 cente düşebilir. Zarar durdurma opsiyonu ile coin şu miktara düşünce sat diyerek zararınızı durdurabilirsiniz. Veya takip ettiğiniz bir coin vardır, şu fiyata düşünce al diyerek düşükken toplar yükselince satarsınız.

Her ne olursa olsun BTC'nin çok stabil olmadığı zamanlarda altcoinlerle oynaşmak tehlikelidir, BTC durulduğundan altcoinler çoşar, inanamayacağınız paralar kazanabilirsiniz. Ama aç gözlü veya aceleci davranırsanız inanamayacağınız paralar da kaybedebilirsiniz.

Mining (madencilik) kısmına gelirsek, piyasadaki ekran kartlarının fiyatlarının uçmasının tek nedeni madencilerdir. Evet 7-8 tane ekran kartı alarak şu an ki kurdan günlük 25-35 dolar arası ETH kazıp satabilirsiniz. Abim şu an 7 ekran kartı ile ortalama 25 dolar civarı ETH kazıyor. Fakat ETH günlel kur ile 1700 $ civarı olduğunda durum böyle, 1000 dolara düşerse kazancınız ona göre azalabilir, 3000 dolara çıkarsa kazancınız 2 katı olabilir. Yani gidip 8 tane ekran kartı alıp bir ton para verip nasılsa bunların parasını 5-6 ayda çıkarırım mantığı ile hareket ederseniz, başınıza herşey gelebilir. 

Uzun uzun yazdım ama, ilgilenen arkadaşlar gerçekten dikkatli olsunlar, iyi araştırsınlar. Sizi üzmeyecek 300-500 veya bütçenize göre 2.000-5.000 gibi meblağlarla girip sadece coinmarketcap'deki ilk 50 coinden en az 2'sine en çok 4-5'ine yatırım yaparak, birinden %50 zarar etseniz dahi diğerinden edeceğiniz %100 kar ile yine başınıza bir iş gelmeden piyasayı öğrenir, iyi bir takip ile günlük harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

tarihinde Rdm tarafından düzenlendi
  • Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Cromwelle    1
Rdm, 23 dakika önce yazdı:

2017 yılında 100 TL ile neymiş bu sanal paralar diyerek giriş yaptım. 1 ay sonra hesabımda 3800 lira vardı. Al sat yaparak iyi para kazanmıştım. Keşke 100 değil 1000 lira ile girseydim, keşke o coini şu fiyatta iken satsaydım vs.vs. ile aylar geçti :)

O zamanlar John McAfee vardı, şimdi aynen Elon Musk'ın yaptığını yapar, piyasayı manipüle ederdi. Piyasaya yeni çıkacak coinlerin yöneticileri McAfee'ye parayı yedirir, o da şu coin süper, bu proje söyle mükemmel derdi. Elon ise biraz daha zeki, önceden  dogecoin alıp bir tweet atması ile uzaya yollayamadığı roketlerin parasını böyle böyle çıkarıyor sanırım :) 

Ayrıca Dogecoin kripto para piyasasıyla dalga geçilmek için üretilmiş bir sanal para. İnsanlar birbirlerine hakaret etmek için, dalga geçmek için vs. dogecoin yollarlardı. Sakın Dogecoin'e değerli bir kripto para gibi yatırım yapmayın, 5 dakikada 100 liranız 1500 lirada olabilir, 1500 liranız 50 lirada. Ama akıntıyı takip ederseniz dogecoin dahi sizi zengin edebilir. 

BTC sanal paraların altınıdır, her zaman son sözün sahibi odur. BTC ani artışlara başladığında diğer altcoinler (belli başlı bir kaç altcoin hariç) hemen %10-50 arası değer kaybeder. Ama BTC arttığı için sizin elinizdeki altcoin %10 değer kaybetse dahi, cüzdanınızdaki meblağ bazen %3-5 zarardadır, bazen %10 artmış olur. Dediğim gibi son sözü BTC söyler.

Mühim olan fiyatı düşük olan ve sağlam projeleri olan, coin market sıralamasında ilk 50 arasındaki coinlere giriş yaparsanız, BTC'nin stabil olduğu zamanlarda al sat yaparak günlük veya haftalık güzel kârlar elde edebilirisiniz. Öyle bir piyasa ki sabah tanesini 1 dolara aldığınız coin akşam 25 dolara çıkabilir. Veya 1 dolara aldığınız coin 10 cente düşebilir. Zarar durdurma opsiyonu ile coin şu miktara düşünce sat diyerek zararınızı durdurabilirsiniz. Veya takip ettiğiniz bir coin vardır, şu fiyata düşünce al diyerek düşükken toplar yükselince satarsınız.

Her ne olursa olsun BTC'nin çok stabil olmadığı zamanlarda altcoinlerle oynaşmak tehlikelidir, BTC durulduğundan altcoinler çoşar, inanamayacağınız paralar kazanabilirsiniz. Ama aç gözlü veya aceleci davranırsanız inanamayacağınız paralar da kaybedebilirsiniz.

Mining (madencilik) kısmına gelirsek, piyasadaki ekran kartlarının fiyatlarının uçmasının tek nedeni madencilerdir. Evet 7-8 tane ekran kartı alarak şu an ki kurdan günlük 25-35 dolar arası ETH kazıp satabilirsiniz. Abim şu an 7 ekran kartı ile ortalama 25 dolar civarı ETH kazıyor. Fakat ETH günlel kur ile 1700 $ civarı olduğunda durum böyle, 1000 dolara düşerse kazancınız ona göre azalabilir, 3000 dolara çıkarsa kazancınız 2 katı olabilir. Yani gidip 8 tane ekran kartı alıp bir ton para verip nasılsa bunların parasını 5-6 ayda çıkarırım mantığı ile hareket ederseniz, başınıza herşey gelebilir. 

Uzun uzun yazdım ama, ilgilenen arkadaşlar gerçekten dikkatli olsunlar, iyi araştırsınlar. Sizi üzmeyecek 300-500 veya bütçenize göre 2.000-5.000 gibi meblağlarla girip sadece coinmarketcap'deki ilk 50 coinden en az 2'sine en çok 4-5'ine yatırım yaparak, birinden %50 zarar etseniz dahi diğerinden edeceğiniz %100 kar ile yine başınıza bir iş gelmeden piyasayı öğrenir, iyi bir takip ile günlük harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Güzel açıklama altına imzayı basarim dikkat edilmesi gereken hususlardan biri bana göre kesinlikle araştırmak gireceğiniz altcoinleri araştırmadan girmeyin proje saglammi ekip kimlerden oluşuyor harita takvimi whitepaper bunlara bakın derim eğer her şey duzgunse ona Bir miktar girip unutabilirsiniz...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Rdm, 50 dakika önce yazdı:

Süpersin dostum çok iyi anlatmışsın durumu gerçi bende yeni yeni merak sarıp girmeye başlıyorum bakalım ufak başlayacağım bi kaç tane takip ettiğim coin var senin de tuttuğun coinler varsa paylaşırsan cok mutlu olurum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
Emrahtkty, 34 dakika önce yazdı:

Süpersin dostum çok iyi anlatmışsın durumu gerçi bende yeni yeni merak sarıp girmeye başlıyorum bakalım ufak başlayacağım bi kaç tane takip ettiğim coin var senin de tuttuğun coinler varsa paylaşırsan cok mutlu olurum 

Türk borsalarında hep problem yaşarsın, Bittrex veya Binance'de hesap aç öncelikle.

Ben şu an sadece XLM (stellar Lümens) tutuyorum elimde.  800-1000 sats (satoshi) ortalamasında gidiyor. 

Bu arada satoshi nedir, satoshi BTC'nin kuruşu anlamındadır. 1.000.000 bir btc ise 0.000.001 ise satoshidir.

Ada (cardano) sağlam coindir. Şu an yukarıda fiyati son 10 gündür çok yükseldi. 900 sats civarından 2000 sats civarına yükseldi.

Fakat Ada ve XLM ikisi de 4500-5000 sats fiyatlarına kadar çıkmışlardı zamanında. Tekrar çıkmamaları için hiç bir sebepleri yok.

Dot : 20-25 dolar civarı seyreder, BTC düşüşlerinden etkilenmez genellikle. Yaza kadar 50 dolar görebilmesi olası, 100 dolara çıkması şaşırtmaz. 

Avax : Türk bilim insanı Engin Gün Sirer'in projesi son bir ayda 3 dolardan 50 dolara fırladı fiyatı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının kripto para olarak avax ile ilgileneceği hakkında bilgiler dönüyor piyasada.  Ama bu kadar yüksekken girmek çok büyük risk. Börü 2039 fragmanında BTC'nin 1 milyon dolar olduğu ve Avax'in Türkiye'nin para birimi olduğu işlemiş. Tabiki hayal ürünü ama insan bir acaba demiyor değil :)

Yazdıklarım sadece benim şahsi düşüncelerim. Her koyun kendi bacağından asılır lütfen bunu unutmayın, sonra hocam sana güvendik böyle oldu demeyin lütfen :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Bu arada coin fiyatlarını TL veya dolar olarak hesaplamayın.

Her zaman satoshi olarak hesaplayın. Örneğin XLM 850 satoshiden aldım 1150 satoshiden sattım gibi. Çünkü bu aracım kilometrede 30 kuruş benzin yakıyor demek gibi. Benzin fiyatı sabit olmadığı gibi BTC fiyatı da sabit değil. O yüzden satoshi önemli.

Son sözü BTC söyler demiş miydim ? :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Rdm, 15 dakika önce yazdı:

Türk borsalarında hep problem yaşarsın, Bittrex veya Binance'de hesap aç öncelikle.

Ben şu an sadece XLM (stellar Lümens) tutuyorum elimde.  800-1000 sats (satoshi) ortalamasında gidiyor. 

Bu arada satoshi nedir, satoshi BTC'nin kuruşu anlamındadır. 1.000.000 bir btc ise 0.000.001 ise satoshidir.

Ada (cardano) sağlam coindir. Şu an yukarıda fiyati son 10 gündür çok yükseldi. 900 sats civarından 2000 sats civarına yükseldi.

Fakat Ada ve XLM ikisi de 4500-5000 sats fiyatlarına kadar çıkmışlardı zamanında. Tekrar çıkmamaları için hiç bir sebepleri yok.

Dot : 20-25 dolar civarı seyreder, BTC düşüşlerinden etkilenmez genellikle. Yaza kadar 50 dolar görebilmesi olası, 100 dolara çıkması şaşırtmaz. 

Avax : Türk bilim insanı Engin Gün Sirer'in projesi son bir ayda 3 dolardan 50 dolara fırladı fiyatı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının kripto para olarak avax ile ilgileneceği hakkında bilgiler dönüyor piyasada.  Ama bu kadar yüksekken girmek çok büyük risk. Börü 2039 fragmanında BTC'nin 1 milyon dolar olduğu ve Avax'in Türkiye'nin para birimi olduğu işlemiş. Tabiki hayal ürünü ama insan bir acaba demiyor değil :)

Yazdıklarım sadece benim şahsi düşüncelerim. Her koyun kendi bacağından asılır lütfen bunu unutmayın, sonra hocam sana güvendik böyle oldu demeyin lütfen :)

10 gün önce cardanoyu 2.7-2.8 TL civarlarında görmüştüm biliyor musun suan uçtu gitti bu fiyattan alım yapmak da korkutuyor beni açıkcası dediğin gibi stellarda büyük patlama bekliyorum bende fırlayacak gibi onun dışında tron hakkında ne düşünüyorsun peki dostum? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
Emrahtkty, 4 dakika önce yazdı:

10 gün önce cardanoyu 2.7-2.8 TL civarlarında görmüştüm biliyor musun suan uçtu gitti bu fiyattan alım yapmak da korkutuyor beni açıkcası dediğin gibi stellarda büyük patlama bekliyorum bende fırlayacak gibi onun dışında tron hakkında ne düşünüyorsun peki dostum? 

TRX bana pek güven veren bir coin gelmedi hiç bir zaman. Çinlilerin çok umut bağladığı bir projeydi zamanında diye hatırlıyorum. TRX uzun vadeli elde tutulacak bir coin değil, al sat için alınıp %10-20 karı görünce satılabilir.

Dediğim gibi ilk 50'deki coinleri incele, zamanında çoğu şimdikinden 5-50 kat daha değerliydi. Tekrar eski fiyatlarına çıkabilmeleri olasılık dahilinde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Rdm, 5 dakika önce yazdı:

TRX bana pek güven veren bir coin gelmedi hiç bir zaman. Çinlilerin çok umut bağladığı bir projeydi zamanında diye hatırlıyorum. TRX uzun vadeli elde tutulacak bir coin değil, al sat için alınıp %10-20 karı görünce satılabilir.

Dediğim gibi ilk 50'deki coinleri incele, zamanında çoğu şimdikinden 5-50 kat daha değerliydi. Tekrar eski fiyatlarına çıkabilmeleri olasılık dahilinde.

Birde sana şunu sorayım 50 dolar ile binanceden işlem yapmak mı daha mantıklı yoksa 350 TL ile Paribu gibi Türkiye’den işlem yapmak mı daha mantıklıdır?

Coinmarketcapdan ilk 50 de ki bi ara yükselip sonra düşen coinlerin tekrar pik yapıp yükseleceğini düşünüyorsun değil mi dostum birde?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Hocam ben o kadar profesyonel bir yatırımcı değilim, profesyonel olduğunu iddia eden her kim var ise de koşarak uzaklaş. Teknik analiz yaptığını iddia edenlere de güvenme. Tamamen manipülasyona dayalı bir sistem şu an kripto dünyası.

Ben dahil hiç kimseye güvenme, neyin yükseleceğini neyin düşeceğini bilsem zaten burada sana yazmak yerine dünyanın herhangi bir yerinde para eziyor olurdum :)

Dediğim gibi Türk borsalarında işlem yapmak zordur. Ani yükselişlerde veya düşüşlerde kapatırlar sistemi, kârdan zarar edersin veya zarar edersin.

Bittrex veya binanceden şaşma.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.220

tek bildiğim balinalar var burada da toplu alımlar toplu satışlar piyasasyı domine etme çabaları.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
Bay-T, 46 dakika önce yazdı:

tek bildiğim balinalar var burada da toplu alımlar toplu satışlar piyasasyı domine etme çabaları.

Evet balinalar çok ayrı bir konu başlığı.

Ama her geçen gün daha regüle bir sisteme evriliyor. Balinalardan ziyade artık şirketlerin yaptığı yatırımlar ve hamleler piyasada daha belirleyici olabiliyor.

Tabiki balinalar hiç bir zaman küçük balıkları yemekten geri kalmayacaklar, aman dikkat :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    850
Emrahtkty, 22 saat önce yazdı:

Herkese selamlar,

Aramızda kripto para piyasasına işlem yapan arkadaşlar var mıdır malum bu ara herkes bi yatırım işlerine heves sardı varsa eğer iki lafın belini kıralım :) 

tavsiye edeceğim tek şey kafayı çalıştırmanızdır. iota 5 dolar olduğunda iota başlığı her gün sol frame'in en üstündeyken 1,5 dolar olduğunda neden başlığa yazan bir allahın kulu yok? bunun mantığını çözebilirseniz kripto dahil her türlü borsadan kar etmek için ilk adımı atmış olursunuz. kafayı çalıştırmazsanız 20 bin dolardan bitcoin, 5 dolardan iota alıp kaz gibi yolunmayı beklersiniz. daha da kötüsü yatırımcı mantığına sahip olmadığınızdan bunu kredi çekip yaparsınız. aralıkta ne diyorlardı? bu piyasadan herkes kazanıyorsa kim kaybediyor? şimdi kimse bunu sormuyor çünkü kimin kaybettiği belli. parasını kaybedenler bir de enayi damgası yememek için sesini soluğunu çıkarmıyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zZac    13

Merhaba, bende isim geregi uzun zamandir bu piyasadayim. Birkac onemli gordugum yere deginmek istiyorum. Baskasinin lafiyla karar verilip koin alinmaz, en son karar her zaman sizin olmalidir. Pump dump gruplarindan uzak durun ve yeniyseniz marjin islemlerine bulasmayin. Sabirsizsaniz ve cabuk stres oluyorsaniz buyuk yatirim asla yapmayin. Piyasada bircok trojanli, viruslu program-bot vs var, bunlari ana bilgisiyariniza yani para islemi yaptiginiz pclerinize indirmeyin. Sadece guvendiginiz yerlerden dosya indirin. Unutmayin bedava peynir fare kapaninda olur :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.220
Rdm, 6 saat önce yazdı:

Evet balinalar çok ayrı bir konu başlığı.

Ama her geçen gün daha regüle bir sisteme evriliyor. Balinalardan ziyade artık şirketlerin yaptığı yatırımlar ve hamleler piyasada daha belirleyici olabiliyor.

Tabiki balinalar hiç bir zaman küçük balıkları yemekten geri kalmayacaklar, aman dikkat :)

kesinlikle hocam ama bakıyorum da forumda bayağı ilgilisi varmış bu kripto dünyasının :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
zZac, 12 saat önce yazdı:

Merhaba, bende isim geregi uzun zamandir bu piyasadayim. Birkac onemli gordugum yere deginmek istiyorum. Baskasinin lafiyla karar verilip koin alinmaz, en son karar her zaman sizin olmalidir. Pump dump gruplarindan uzak durun ve yeniyseniz marjin islemlerine bulasmayin. Sabirsizsaniz ve cabuk stres oluyorsaniz buyuk yatirim asla yapmayin. Piyasada bircok trojanli, viruslu program-bot vs var, bunlari ana bilgisiyariniza yani para islemi yaptiginiz pclerinize indirmeyin. Sadece guvendiginiz yerlerden dosya indirin. Unutmayin bedava peynir fare kapaninda olur :)

Bu marjin olayı nasıl okuyor hocam onu bi özet geçer misiniz?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zZac    13
Emrahtkty, 45 dakika önce yazdı:

Bu marjin olayı nasıl okuyor hocam onu bi özet geçer misiniz?

Genelde yeni kullanicilar borsadan alim yapar ve yukselince satar ve kar elde eder degilmi. Ama sadece yukselirse kazanabilirler, duserse para kaybederler. Marjin olayinda dusecek ve cikacak tarzinda iki tarafli islem acabilirsiniz.  Ornegin bazi kisiler elinde bulunan koinlerini kiraya verir ve siz bunlarla marjin islemi yaparsiniz, sonrada islem bitimi o kisiyede biraz odeme yaparsiniz. Detayli bir konu ama kisaca boyle bahsedebilirim.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.220

DOGE-fiyat.png

dogecoin de garip bir artış var balinaların işi midir? :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    850
zZac, 13.02.2021 - 12:02 yazdı:

Genelde yeni kullanicilar borsadan alim yapar ve yukselince satar ve kar elde eder degilmi. Ama sadece yukselirse kazanabilirler, duserse para kaybederler. Marjin olayinda dusecek ve cikacak tarzinda iki tarafli islem acabilirsiniz.  Ornegin bazi kisiler elinde bulunan koinlerini kiraya verir ve siz bunlarla marjin islemi yaparsiniz, sonrada islem bitimi o kisiyede biraz odeme yaparsiniz. Detayli bir konu ama kisaca boyle bahsedebilirim.

Hocam sen bu işlerden anlıyordun 2022 de boğa gelir mi mega boğa veya :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
forbit, 33 dakika önce yazdı:

Hocam sen bu işlerden anlıyordun 2022 de boğa gelir mi mega boğa veya :D 

Fed'in faiz açıklaması kripto dünyası için pek iyi haber olmaz, fakat BTC'nin uzun süredir 45-50 bin dolar seviyelerinde stabil kalması alt coinler için uzun vadede iyi. Fakat ne olursa olsun bu yıl içinde BTC 100.000 $ seviyesini kısa süreli de olsa görecektir diye düşünüyorum. Bu yıl BTC başta olmak üzere piyasayı özellikle Meta ve NTF  bazlı projeler domine edecekler. İleride şuradan bir arsa kapatamadık  demeyelim mantığındaki bilinçli yatırımcılar sayesinde diye düşünüyorum.

Adettendir YTD :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.