Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Ironpump15

Prolaktin ve jinekomasti

Önerilen İletiler

Ironpump15    3

Merhaba arkadaslar bir süredir trenbolone enantat küründeyim,ciddi anlamda jinekomasti problemi yasıyorum cabaser aldıgım an ciddi mide bulantısı ve uyku hali yapıyor bulkta oldugum icin yemek yemede problem yaratıyor,bundan dolayı cabaser dısında kullanabilecegim baska birsey var mı,nolvadexin östrojenin gögüste ki reseptörlere baglanmasını engelledigini biliyoruz ama prolaktin icinde etkilş olur mu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.677
Ironpump15, 3 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaslar bir süredir trenbolone enantat küründeyim,ciddi anlamda jinekomasti problemi yasıyorum cabaser aldıgım an ciddi mide bulantısı ve uyku hali yapıyor bulkta oldugum icin yemek yemede problem yaratıyor,bundan dolayı cabaser dısında kullanabilecegim baska birsey var mı,nolvadexin östrojenin gögüste ki reseptörlere baglanmasını engelledigini biliyoruz ama prolaktin icinde etkilş olur mu ?

Hormon testi yaptirip paylasirsan durumu anlamak kolaylasir.Cabaser uyku yapar ve midedeki dopamin reseptörlerini uyarabildiginden mide bulantisi normaldir.

Jinekonun sebebi baska bir sey de olabilir mesela progesteron gibi...

Mide bulantisi icin domperidon etken maddeli ilaci deneyebilirsin, ama fazla kullanma prolaktini arttirir.

Cabaserin uyku ve diger etkileri gecici.Vucudun uykusuz kalmissa bir kac gun uyku hali olur sonra gecer...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Süt bezlerinin gelişimi ve laktasyon için prolaktin yanında başka hormonlara da bakılır, ayrıca gögüs ucunun gelişmesi ve aktivitesinin artması için uygun ortamın da oluşması gerek, meme alveolleri, süt kanalları, myoepidel hücreler vs uygun ortam derken meme ucundaki uygun ortamı kaldırmaya çalıştın diyelim, kan sirkülasyonundaki uygunluğu da ortadan kaldırmak gerek. Ve zaten bu bir süreçtir zamanla oluşumu tamamlanır bir gecede oluşmayacağı gibi bir gecede de ortadan kaldırılmaz, eski usül meme ucu el muayenesiyle, deri rengi değişimi tespitiyle, memede hassaslık acı hissinin hissedilmesi gibi sinyallerle tedaviye başlamak eski kafalılıktan başka bir şey değil her zaman erken tedbir öneririm, süt bezlerin ve süt kanalların oluştuktan sonra nolvadex ile belki gelişimi azaltır veya durdurursun, çok başlardaysa gerileyedebilir, meme ucundaki minik toplaşma hissedilmeyecek kadar küçülebilir, uzun süredir gerçekleşen bir birikim varsa bir gecede çözülmeyeceğinin garantisini verebilirim biraz zaman alabilir ama ilaç kullanımından sonra çok ileri seviyede değilse normale dönecektir. Bunun yanısıra cabeser gibi ilaçların mide bulantısı yaparlar, çünkü bu aldığın ilaç standart sindirilebilir bir besin değil bir noktada mideye zarar veriyor mikro düzeyde kanamalara yol açıyor, zaten halihazırda bir ülseriniz varsa o ülseri geliştirebilir, hatta başka oral ilaçlar da buna sebep olur, bir çok oral steroidin ve hormon ilacının yemek borusunda ve midede ülsere yol açtığı zaten bilinir çoğunun prespektüsünde yazar, steroid sebepli ülserler yazarak arattığınızda çıkan makaleleri okuyabilirsiniz ama aynı şeye standart çinko kapsüller bile yol açabilir bu yüzden ilk önce ilacın mide pH ını nasıl etkilediğini de bilmek ona göre farklı besinlerle tüketerek zararlı etkilerini bir nebze olsun tamponlamak fayda sağlayabilir, yemeklerin ilaç emilimini engellemediğini yalnızca geciktirdiğini de belirtmiş olayım endişeniz olmasın, yemeksiz tüketilmesi istenen ilaçların o şekilde tüketilmesinin istenmesi ise ilacın tüm dozunun birden metabolizmaya alınmak istenmesi sebebiyle yavaş salınımlı olarak değil. Mide ülser kanaması veya intestinal kanamalar gibi durumlar zaten cabeserin prespektüsünde de yanetkiler kısmında yazar, yani bu durumda birlikte aldığımız gıdalarla tamponlayıcı önlemler almanız gerek, genelde bir yudum süt çözüyor bende. Ayrıca kabergolin kullanımı ilaç kullanımı esnasında yüksek tansiyona ilacı bıraktıktan sonra ise düşük tansiyona sebep olabiliyor, öncesi sonrası olayı benim tecrübemle doğru orantılıdır, cabergolinin tansiyon değişikliklerine sebep olabileceği zaten prespektüs kontraendikasyonlarında yazar. Trenbolone kullanımı esnasındaki yorgunluklar sadece Troid hormonlarıyla ilgili değildir, trenbolone etken maddesi enerji metabolizmanı kür sonrasında bile uzun bir süre normale dönmeyecek şekilde değiştirebiliyor, eminim bir çok trenbolone kullanıcısı da zaten açlık ve tokluk kan glukoz seviyelerine baktırdılarsa değişimi göreceklerdir. Bu noktada trenbolone ile anavar sinerjik çalışır, enerji mekanizmaları için olumlu etkileri vardır. Ayrıca hergün yaptığın, her egzersizin sonuna eklediğin 15 dakikalık 6-7 km/s hızda kardiyovasiküler çalışma ostrojen ve progesteron hormonunu belirgin miktarda azaltacaktır, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3648856/#:~:text=16α-OHE1 Ratio-,DISCUSSION,reduction of breast cancer risk. ayrıca yüksek yoğunluklu (Yüksek ağırlık çalışmaları gibi) antrenmanlar prolaktini artırır bununla ilgili de yapılmış araştırmalar var, oksidatif stresin olumsuz etkilerini hücrelerden uzaklaştırmak gerek bu noktada antioksidanlar devreye girer, eğer merak ederseniz o konuyada ayrıntılı değinirim şu sıralar antioksidanlar ve yorgunluk metabolizması üzerinde araştırıyorum. Hücrelerdeki egzersizle birlikte oluşan stres prolaktini artırır desek daha doğru olur https://journals.physiology.org/doi/full/10.1152/japplphysiol.00004.2002#:~:text=In response to acute aerobic,stimulation of the immune system. Bununla birlikte çinkonun prolaktin düşürücü ve hormonları düzenleyici etkisi vardır, PIH yani dopamin prolaktin inhibitörüdür, bazı çalışmalarda çinkonun da prolaktini baskıladığı yazar, google a yazdığınızda ilk çıkan makale bu https://www.researchgate.net/publication/20401714_Zinc_An_Inhibitor_of_Prolactin_PRL_Secretion_in_Humans çeşitli dozlarda çinko vermişler deneklere, araştırma sonunda çinkonun serumdaki prolaktin oranını kaydadeğer bir şekilde düşürdüğü saptanmış, tabii ki tek bir araştırmaya bakarak çinko bunu yapıyor diyemeyeceğimizden diğer araştırmalarla da desteklememiz şart, merak ederseniz diğer çalışmaları da okursunuz. Bu araştırmada da progesteron ve ostrojeni düşürmek için ise yine kardiyonun etkisinden bahsedilmiş, gögüs kanseri riski taşıyan menopoz öncesi kadınlarda yapılmış bir araştırma var bununla ilgili daha çok araştırmak lazım https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4116411/ 

Şimdi ben zaten bunlar için ilaç kullanıyorum, sen bana basit egzersiz önerileri yapıyorsun diyebilirsin, cabeser dışında kullanabileceğim başka bir şey var mı diye sormuştun o yüzden bunları önerdim. Eklediğim araştırmaları çeşitlendirebilirdim, ilk karşıma çıkanları okudum ve yapıştırdım detaylandırmak isterseniz ben konu başlıklarını vermiş olayım siz detaylandırırsınız, yeni bilgilere ulaşırsanız bizimle de paylaşırsınız.

Yazımda paylaştığım bilgiler çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgiler ve zaman zaman tecrübelerimden ibarettir, tecrübelerim doğrultusunda bilgi versem de hiçbir medikal öneride bulunmadığımı belirtmek isterim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.