Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Ali doğan

Pct de arimidex ve tamoksifen hakkında

Önerilen İletiler

Ali doğan    2

Kür sırasında jinekomastiyi şansa bırakmamak için arimidex kullanmayı düşünüyorum yani nolur nolmaz diye. Öte yandan kür sonunda yani pct de nolvadex(tamoxifen) kullanmama gerek kalır mı sonuçta arimidex le birlikte aynı işi görüyorlar.  Pct de sadece Klomen kullansam olur mu? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

d3lici    27

Tamoksifen ile arimidex östrojen üzerinde etkili olsa da çalışma mekanizmaları aynı değildir.

genelde kür içinde Arimidex, PCT'de Tamoksifen kullanımı tavsiye ediliyor (diye biliyorum) bunun bir sebebi olmalı elbet ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali doğan    2

Aynen ben de öyle biliyordum başta ama belki tamoksifeni boş yere kullanmış olurum diye düşündüm. Hala da tereddüt etmiyor değilim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167

@Ali doğan öncelikle kürün neydi ne kullandın onları yazman daha sağlıklı olur . Pct de arimidex kullanılıyor ama ne kadar sıklıkla kullanılıyor dozajlama nasıl bende tam bilmiyorum   . ayrıca yabancı kaynaklardan okudugum kadarıyla nolvadex önerilmiyor sadece klomen öneriliyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali doğan    2

@Spartacus Daha kürü yapmadım. Hacim kürü Enantat + danabol olacak herkesin bildiği kür.  Benim bildiğim arimidex kürden sonra değil kür sırasında kullanılıyor yarım veya ihtiyaca göre 1 tablet günlük.  Klomen zaten olmazsa olmaz ama nolvadex bilmiyorum denemiş arkadaşlar varya mutlaka bilgilendirir. Yani nolvadexide aldım hazırda var boşa kullanmayalım sonuçta ilaç. 

Ek olarak tahlillerde sorun çıkmadı şeker haricinde. Şeker 103 çıktı. Karantinadan önce doğal yaparken bulktaydım, bide karantina olayı olunca antrenmanda yok insülin direnci artmış. Korkuyorum da insülin yüksekken başlamaya. 103 yüksek midir referans 74-106 arasında 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Ali doğan, Şimdi yazdı:

@Spartacus Daha kürü yapmadım. Hacim kürü Enantat + danabol olacak herkesin bildiği kür.  Benim bildiğim arimidex kürden sonra değil kür sırasında kullanılıyor yarım veya ihtiyaca göre 1 tablet günlük.  Klomen zaten olmazsa olmaz ama nolvadex bilmiyorum denemiş arkadaşlar varya mutlaka bilgilendirir. Yani nolvadexide aldım hazırda var boşa kullanmayalım sonuçta ilaç. 

Ek olarak tahlillerde sorun çıkmadı şeker haricinde. Şeker 103 çıktı. Karantinadan önce doğal yaparken bulktaydım, bide karantina olayı olunca antrenmanda yok insülin direnci artmış. Korkuyorum da insülin yüksekken başlamaya. 103 yüksek midir referans 74-106 arasında 

Deca / tren kürlerinde tavsiye etmiyor benim okudugum kaynaklar nolvadex-tamoxifeni . arimidexide kür içerisindeki duruma göre bakar kullanırsın ama günlük 1 tablet arimidex bence fazla gelir tabi en sağlıklı yorumu kan sonuçlarına bakar yaparız . Bu arada kürde mg ları nasıl ayarladın veya ayarladın mı bilmek ama bianda 500-750 filan alma kendini izlye izleye yap dozajları 250 mg belki senin için harika sonuç vercek , iyi günler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali doğan    2
Spartacus, 7 dakika önce yazdı:

Deca / tren kürlerinde tavsiye etmiyor benim okudugum kaynaklar nolvadex-tamoxifeni . arimidexide kür içerisindeki duruma göre bakar kullanırsın ama günlük 1 tablet arimidex bence fazla gelir tabi en sağlıklı yorumu kan sonuçlarına bakar yaparız . Bu arada kürde mg ları nasıl ayarladın veya ayarladın mı bilmek ama bianda 500-750 filan alma kendini izlye izleye yap dozajları 250 mg belki senin için harika sonuç vercek , iyi günler

250 mg ile başlayacağım, sonra duruma göre 500. Genetik olarak iyiyim ve ilk kürüm olduğu için iyi sonuç alacağımı düşünüyorum tabii beslenmeyle. Umarım güzel olur iyi günler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
d3lici    27

Günlük bir tablet arimidex kullanacaksan şimdiden sana tavsiye edeyim, Glukozamin & MSM'ini hazırda bulundur, ben de günlük bir tablet olmak üzere 1 ay kesintisiz arimidex kullandım boynumdan tut ayak bileklerime kadar her eklemim çatır çutur ediyordu, ayriyeten AI kullanırken normal içtiğin sudan fazla su içmelisin adele, organlar ve eklemler suyunu baya salıyor östrojeni düşürdüğünden dolayı :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali doğan    2

@d3lici hadi ya bilmiyordum öyle yaptığını :D  belki günlük 1 tablet yerine  3 günde 1 tablet yaparım duruma göre. Yine aynı etkiyi verirse alırız tabi mecbur. Su konusunda sıkıntım yok bir cam şişe ayarladım nereye gitsem gözümün önüne koyarım, aklıma geldikçe de içerim. Tabii tuvalete gitmesi cabası oluyor 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Ali doğan, 1 dakika önce yazdı:

@d3lici hadi ya bilmiyordum öyle yaptığını :D  belki günlük 1 tablet yerine  3 günde 1 tablet yaparım duruma göre. Yine aynı etkiyi verirse alırız tabi mecbur. Su konusunda sıkıntım yok bir cam şişe ayarladım nereye gitsem gözümün önüne koyarım, aklıma geldikçe de içerim. Tabii tuvalete gitmesi cabası oluyor 

4-5 litre suyun altına düşme :)

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali doğan    2
Spartacus, 7 dakika önce yazdı:

4-5 litre suyun altına düşme :)

Tamamdır :) ek olarak bir sey daha soracağım kısaca , kürden çıkınca beslenme yine aynı şekilde yüksek kalori olmayacak değil mi yani normal definasyon gibi karbonhidrat ve yağı azalacağım protein yine yüksek olacak? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Ali doğan, 14 dakika önce yazdı:

Tamamdır :) ek olarak bir sey daha soracağım kısaca , kürden çıkınca beslenme yine aynı şekilde yüksek kalori olmayacak değil mi yani normal definasyon gibi karbonhidrat ve yağı azalacağım protein yine yüksek olacak? 

Evet ben öyle yapıyorum ama kaloriyi pek düşürmüyorum kan şekerim çok düşüyor halsiz kalıyorum . Şeker değerleri normal ama neden öyle onuda çözemedim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali doğan    2
Spartacus, 12 dakika önce yazdı:

Evet ben öyle yapıyorum ama kaloriyi pek düşürmüyorum kan şekerim çok düşüyor halsiz kalıyorum . Şeker değerleri normal ama neden öyle onuda çözemedim 

Aynı halsizlik durumu bende de oluyordu multivitamin kullandığımda iyi gelmişti. En son doktora gittiğimde de sordum B12 ve D vitamini eksikliği varsa halsizlik olur demişti doktor. İstersen onlara baktır. Ve karaciğer çok önemli. Sabahları yorgun uyanma varsa onla alakalı olabilir de 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Equipoise    333

Pctde aromataz inhibitörü de nolvadex de birlikte kullanılmalı. Çalışma mekanizmaları çok farklı. Nolvadex göğüste östrojen reseptör antagonist etki yaparken diğer reseptörlere agonist etki yapıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Abdullah    49

Arimidexin görevi direk E2 değerini düşürüyor. İkisi birbirinden çok farklı görev yapıyor.

Tamoksifen Sitrat vücudunuzdaki östrojen miktarını azaltmayacak ancak büyük bir kısmının  göğüse bağlanmasını engelleyecektir, PCT de klomen ve tamosksifen kullanılması daha doğru olur.

tarihinde Abdullah tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.615
Spartacus, Bir saat önce yazdı:

@metinav abi senin bu konudaki görüşün nedir ?

Hangi konuda ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
metinav, 2 dakika önce yazdı:

Hangi konuda ?

Pct' de arimidex nasıl kullanılmalı abi ? Hcg dolayısıyla yükselen östrojenin jinokomastiye sebep olmaması için kullanıldıgını biliyorum ama sen ne düşüyorsun bu konuda

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Abdullah    49
Spartacus, 2 dakika önce yazdı:

Pct' de arimidex nasıl kullanılmalı abi ? Hcg dolayısıyla yükselen östrojenin jinokomastiye sebep olmaması için kullanıldıgını biliyorum ama sen ne düşüyorsun bu konuda

HCG boyunca ve pct boyunca tamoxifene devam... HCG biter testo düşer + klomen eklenir..

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Abdullah, 2 dakika önce yazdı:

HCG boyunca ve pct boyunca tamoxifene devam... HCG biter testo düşer + klomen eklenir..

Bu pct konusuda karmaşık.Kürde tren/deca varsa tamoxifen kullanılmaz progesteron resöptörlerini uyarır/yükselmesine sebep olur diyende var , hcg kullanımından sonraki hafta 3 günde 1 yarım tb arimidex ardından klomen kullanılır diyende , nolva ve klomen birlikte diyende 🤔

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.615
Spartacus, 16 dakika önce yazdı:

Bende aynı şeyi düşünüyorum, armidex veya diğerleri pct döneminde gerekli değiller.Tamoksifen iki tarafı keskin bıçak gibi bir ilaç.Klomenle sinerjik çalışıyor ve östrojeni uçuruyorlar yüksek seviyelere.Bu seviyelerde erkeklerde jineko olmaması imkansız gibi.Tamoksifenin farklı versiyonları var yurtdışında ve daha az yan etkili.Aromatazı engellemek hipofizden beklenen hızla geri dönüş işlevini bozuyor.Yoksa tamoksifen yerine başka bir ai kullanılabilirdi.Son zamanlarda klomen yerine letrozol kullanılmaya başlandı tüp bebek tedavisinde yumurtlama için.Tamoksifenin yerine geçebilecek bir ai yok.Hipofiz ve hipotalamustaki, vucuttaki cinsel hormon seviyesini algılayan hücreleri başka bir ilaç bloke edip dolduramıyor.Kısacası körleştiriyor iki bezi de ve Allah ne verdiyse tam gaz üretime zorluyor.Arimidex ve diğer ai ler reseptörlerle değil testoyu östrojene çeviren enzim üzerinden çalışıyorlar.

Ayrıca tamoksifen varken büyüme hormonu ve ona bağlı çalışan igf-1 hormonu baskılanır, yanına ne kullanırsanız kullanın...

Letrozolle pct yapmayı deneyenler oldu burada da yabancı forumlarda da, ama verimli olmadı...Bir çok teori ve ilaç denenebilir bu yönde, fakat paylaşım yok onun için bilmiyoruz...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
metinav, 12 dakika önce yazdı:

Bende aynı şeyi düşünüyorum, armidex veya diğerleri pct döneminde gerekli değiller.Tamoksifen iki tarafı keskin bıçak gibi bir ilaç.Klomenle sinerjik çalışıyor ve östrojeni uçuruyorlar yüksek seviyelere.Bu seviyelerde erkeklerde jineko olmaması imkansız gibi.Tamoksifenin farklı versiyonları var yurtdışında ve daha az yan etkili.Aromatazı engellemek hipofizden beklenen hızla geri dönüş işlevini bozuyor.Yoksa tamoksifen yerine başka bir ai kullanılabilirdi.Son zamanlarda klomen yerine letrozol kullanılmaya başlandı tüp bebek tedavisinde yumurtlama için.Tamoksifenin yerine geçebilecek bir ai yok.Hipofiz ve hipotalamustaki, vucuttaki cinsel hormon seviyesini algılayan hücreleri başka bir ilaç bloke edip dolduramıyor.Kısacası körleştiriyor iki bezi de ve Allah ne verdiyse tam gaz üretime zorluyor.Arimidex ve diğer ai ler reseptörlerle değil testoyu östrojene çeviren enzim üzerinden çalışıyorlar.

Ayrıca tamoksifen varken büyüme hormonu ve ona bağlı çalışan igf-1 hormonu baskılanır, yanına ne kullanırsanız kullanın...

Letrozolle pct yapmayı deneyenler oldu burada da yabancı forumlarda da, ama verimli olmadı...Bir çok teori ve ilaç denenebilir bu yönde, fakat paylaşım yok onun için bilmiyoruz...

Teşekkürler abi değerlş görüşlerin için  .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.615
Spartacus, 2 dakika önce yazdı:

Teşekkürler abi değerlş görüşlerin için  .

Faydası olmuştur umarım :)

Hcg ile ai kullanıyoruz dediğin gibi östrojeni baskılamak için.Herkeste gerekli de değil tabiki, vucudu hassas olanlar kullanırsa iyi olur.Pct döneminde ai bence gerekli değil, ama bitince östrojen etkilerini hızla aşağı çekmek için, belki aromasin kullanılabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
metinav, 11 dakika önce yazdı:

Faydası olmuştur umarım :)

Hcg ile ai kullanıyoruz dediğin gibi östrojeni baskılamak için.Herkeste gerekli de değil tabiki, vucudu hassas olanlar kullanırsa iyi olur.Pct döneminde ai bence gerekli değil, ama bitince östrojen etkilerini hızla aşağı çekmek için, belki aromasin kullanılabilir.

Olmaz olur mu abş tabikide oluyor sağolasın . Estradiol 184 te gezdiği zamanlarda bile göğüste kaşıntı vs . bile yoktu sanırım östrojen toleransım yüksek . libido ereksiyon sorunumda yoktu . arimidex ile aromasinin çalışma prensibi farklı demeki ki onu bir araştırayım  , iyi günler abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.615
Spartacus, 6 dakika önce yazdı:

Olmaz olur mu abş tabikide oluyor sağolasın . Estradiol 184 te gezdiği zamanlarda bile göğüste kaşıntı vs . bile yoktu sanırım östrojen toleransım yüksek . libido ereksiyon sorunumda yoktu . arimidex ile aromasinin çalışma prensibi farklı demeki ki onu bir araştırayım  , iyi günler abi

Gögüs bölgende östrojen reseptörü fazla olmayabilir veya o östrojeni oraya taşıyacak shbg seviyesi düşüktür bağlanamadığından iş görmüyordur.Progesteron+östrojen ikilisi bir araya geldiğinde memeyi geliştiriyor, bende böyle bir şey oldu  :)

Arimidex % 85 baskılıyorsa, femara %95 baskılıyor kullanıldığı sürece, aromataz enzimlerini.Aromasin ise %68 lerde ve enzimi geri dönüşümsüz olarak bozuyor, yeni enzim üretilene kadar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.