Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Metafor

Kafein toleransı hakkında: yardım

Önerilen İletiler

Metafor    3

Biliyorsunuz vücut kafeine zamanla tolerans geliştiriyor. Aynı dozlar etki etmiyor. Fakat arttır arttır nereye kadar. Kafeine olan toleransı yavaşlatmak için nasıl bir kür izlemeliyiz? Bilgisi olanlar yardım edebilir mi? Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Spartacus    167
Metafor, 28 dakika önce yazdı:

Biliyorsunuz vücut kafeine zamanla tolerans geliştiriyor. Aynı dozlar etki etmiyor. Fakat arttır arttır nereye kadar. Kafeine olan toleransı yavaşlatmak için nasıl bir kür izlemeliyiz? Bilgisi olanlar yardım edebilir mi? Teşekkürler.

Bir süre kafeini kes sonra tekrar devam :) ama bu çok çok zor misal ben sabah uyanır uyanmaz direk kahve içiyorum içmezsem uyanamıyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DAYIOĞLU    54

kafein  diyeti  yap  kafein içeren içecekleri  az tüket mümkünse hiç tüketme  zamanla  tolerans azalır
kafein kapsüller var kimi  4 tablet alıyor 0 etki  kimi 1 tablet aldım  kalp krizi geçircektim diyor  
bende kafeinli kahve arıyordum internette tam üstüne geldi bu konuda  ben kahveyi  pre-w.  olarak kullıcam  kafein diyeti yapıp  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metafor    3

Bir süre kafeini kesmem gerektiğini biliyorum. Fakat bunun bir oranı var mıdır? Mesela 2 hafta boyunca 200mcg kafein kullanırsam ne kadar ara vermem gerekir? Piramit sistemi vs. burda da kullanılır mı? Steroid kürüne kafein ekleyenler bunu nasıl ayarlıyor mesela. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
Metafor, Bir saat önce yazdı:

Bir süre kafeini kesmem gerektiğini biliyorum. Fakat bunun bir oranı var mıdır? Mesela 2 hafta boyunca 200mcg kafein kullanırsam ne kadar ara vermem gerekir? Piramit sistemi vs. burda da kullanılır mı? Steroid kürüne kafein ekleyenler bunu nasıl ayarlıyor mesela. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

600 mg doza kadar kullanımında sorun yok.Daha fazlası zararlı diye belirtiliyor.Kafein vucutta yorgunluğa neden olan adenozin denilen bir maddeyle rekabet ederek yorgunluk halinin etkilerinden çıkarıyor belli bir süre vucudu...Ben spor öncesi preworkoutların içeriği yetersiz olduğu için yada clen,efedrin yanına 200-400 mg arasında ek olarak alıyorum.Kahve içmek sindirim süresi ve içeriğindeki kafeinin düşük olması nedeniyle tercih etmiyorum.Kafein hapları daha hızlı ve daha yüksek dozda alımı kolaylaştırıyor.Onun dışında spor yapmadığım günler iki büyük kupa-350cc türk kahvesi içiyorum yemeklerden sonra.Vucudum çok yorgunsa adenozin seviyesini yenemediği için kahvede içsem hemen arkasından uykum gelir uyurum :) Bence alışkanlık reseptör seviyeleri ve ihtiyaçla ilgili yan etkiler ve bağımlılıklar yaşanıyor...Kafein ucuz ve aşırı dozda alınmadığı sürece sağlıklı doğal bir madde.Kafeini taurinle veya l-theanine'yle almak güzel etkilere neden oluyor zihinsel olarak.Aspirinle ve efedrinle kullanmak da vucud performansı olarak geri dönüyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kafein toleransı hakkında bilgim yok ama fazla kafein vücuttaki potasyum,magnezyum gibi önemli elementlerin idrar ile atılmasına neden oluyor. Kg başına 1,5 gram kadar kafein yeterli deniyor ama kime,neye göre yeterli bilmem.  Linkini bırakacağım linkteki kahvelere göz atabilirsin. https://www.taftcoffee.com/collections/taft-coffee?gclid=CjwKCAjw-YT1BRAFEiwAd2WRtifYu0ATujuFdyNwGWXbgoWcufVcy1rZ8sTaqcfh9ySQ5PpPT4P9WxoCOLQQAvD_BwE

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metafor    3

Aylar sonra şans eseri buldum. Aradığım cevap şuydu: 

Alıntı

Kafein tüketimi 7-12 gün kadar durdurulduğunda bağımlılık belirtileri sonlanabilmektedir. Bu süre zarfında beyin adenozin reseptörü sayısını azaltıp normal sayısına ulaştırmaktadır.

Bilimsel cevabımızı almış olduk. Büyük olasılıkla çoğu duruma 2 hafta ara vermek yeterli olacaktır.

* Bu konuda bir araştırma bulamadım, şahsi fikrim fakat mümkünse süreyi daha uzun tutmakta fayda var.

* Kişiden kişiye değişebilir. Burada ortalama verilmiş.

tarihinde Metafor tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.