Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

heavyweight35

Spora gitmeden ağrı kesici

Önerilen İletiler

Merhaba boyun fıtığımdan dolayı ara sıra baş ağrısı ile kalkıyorum kas gevşetici ve kremleri spor günleri almıyorum. Spora bu dayanılmaz baş ağrısı ile gitmek yerine parol atılsa sizce bi sorun olur mu? Bi defa denemiştim ama sonuçlara çok dikkat etmedim sizin görüşünüz nedir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fıtıkla ilgili doktora gidiyorum. Çok da ağır çalışmaya devam ediyorum özellikle omuz konusunda doktor fizik tedavici idi biraz yetersiz geldi bilgisi doktordan kaynaklı gibi. Dediğin bölüme ilgim var manuel terapi de düşünüyorum. Cevap için teşekkürler parol attım bi tane olmadı gideyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zelgu    9

Parol, parasetamol etken maddesini içeren bir ilaç, non steroid anti inflamatuar ilaçlardan biri. Ağrıyı keserken kullandığı mekanizma aynı zamanda kas gelişimini de yavaşlatıyor, bu ilacı alıp spora gitmek çok mantıklı olmayabilir. Kas gelişimi vücutta cox enzimleriyle yapılıyor bu ilaçlara da cox inhibe edici(yavaşlatıcı/durdurucu) deniyor bilgin olsun

tarihinde Zelgu tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zelgu, 18 saat önce yazdı:

Parol, parasetamol etken maddesini içeren bir ilaç, non steroid anti inflamatuar ilaçlardan biri. Ağrıyı keserken kullandığı mekanizma aynı zamanda kas gelişimini de yavaşlatıyor, bu ilacı alıp spora gitmek çok mantıklı olmayabilir. Kas gelişimi vücutta cox enzimleriyle yapılıyor bu ilaçlara da cox inhibe edici(yavaşlatıcı/durdurucu) deniyor bilgin olsun

Konu tarihi biraz eski ama cevabın için teşekkürler. Ara ara boyundan kaynaklı baş ağrıları oluyor geceden içiyordum ilacı o gün öyle denedik bir sorun olmadı ama genel olarak böyle bir etki yapabilir araştırmıştım 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.618
Zelgu, 23 saat önce yazdı:

Helal bu mekanizmayı bilen biri de çıktı... :) Kas gelişimini baltalıyor ağrı kesiciler.Onun için min. düzeyde kullanılmalı gerekiyorsa.

heavyweight35, 5 saat önce yazdı:

Konu tarihi biraz eski ama cevabın için teşekkürler. Ara ara boyundan kaynaklı baş ağrıları oluyor geceden içiyordum ilacı o gün öyle denedik bir sorun olmadı ama genel olarak böyle bir etki yapabilir araştırmıştım 

Bende de boyun ve bel fıtığı var en az 10 senedir.İlk işimde aşırı stres ve ağır kaldırma sonucu oldu.O işten ayrıldım daha relax bir işteyim ve zorlamadan ağrıdığını hatırlamıyorum.Salona da yıllardır giderim bazı hareketler ilk başlarda zorluyordu ertesi gün ağrı yapıyordu, fakat kas güçlendikçe hiç bir ağrı olmuyor.Boyunda tutulma gece terleniyorsa ve soğukta kalınıyorsa ağrı oluyor ertesi gün.Onun da çaresi korunmak rüzgardan ve soğuktan...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 11.12.2019 - 15:15 yazdı:

Helal bu mekanizmayı bilen biri de çıktı... :) Kas gelişimini baltalıyor ağrı kesiciler.Onun için min. düzeyde kullanılmalı gerekiyorsa.

Bende de boyun ve bel fıtığı var en az 10 senedir.İlk işimde aşırı stres ve ağır kaldırma sonucu oldu.O işten ayrıldım daha relax bir işteyim ve zorlamadan ağrıdığını hatırlamıyorum.Salona da yıllardır giderim bazı hareketler ilk başlarda zorluyordu ertesi gün ağrı yapıyordu, fakat kas güçlendikçe hiç bir ağrı olmuyor.Boyunda tutulma gece terleniyorsa ve soğukta kalınıyorsa ağrı oluyor ertesi gün.Onun da çaresi korunmak rüzgardan ve soğuktan...

2 tane bende de çıktı ne zamandır var bilmiyorum mr giremiyordum paniklediğim için. 1.derece biri diğeri 2.derece omuz girdiğim günler ve ağır idman sonrası 2 3 gün ilaçsız kendime gelemiyorum. Ozon vb tedaviler nasıl sizce denediniz mi? İdmanda çoğu hareketi değiştirdim omuz ağrılarını %10 15 çektim aşağı pressler dahil. Şuan full body deniyorum ama bi kaç gündür yine ağır calışınca yine pert

tarihinde heavyweight35 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.618
heavyweight35, 4 saat önce yazdı:

2 tane bende de çıktı ne zamandır var bilmiyorum mr giremiyordum paniklediğim için. 1.derece biri diğeri 2.derece omuz girdiğim günler ve ağır idman sonrası 2 3 gün ilaçsız kendime gelemiyorum. Ozon vb tedaviler nasıl sizce denediniz mi? İdmanda çoğu hareketi değiştirdim omuz ağrılarını %10 15 çektim aşağı pressler dahil. Şuan full body deniyorum ama bi kaç gündür yine ağır calışınca yine pert

Bendekilerin biri 1. digeri 3. derece fıtık. İkiser defa fizik tedaviye gitmistim. Baska hic bir islem yapmadim.Dedigim gibi stres boyun kaslarini daha fazla kasmaya sebep oluyor.Baslarda lat pull down ve banane hareketi sonrasi agri oluyordu.Fakat zamanla o da kalmadi.Çok agir calismiyorum her zaman dengeliyim.Sonucta bir yere yetismiyoruz acele etmeden keyif alarak dikkatli calisiyorum.İyi de bir kür yapilirsa kas gelisimi daha da hizlanir.Özellikle sevmesem de deca bu konuda iyi.Eklem agrilarini ciddi sekilde azaltiyor.Suan baya moda collegen de faydali oluyor.Ben cok cok zorlandigimda ve baska care de yoksa, gece yatmadan diklofenak potasyum icip yatiyorum.Sabaha agri magri kalmiyor... 😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, Bir saat önce yazdı:

Bendekilerin biri 1. digeri 3. derece fıtık. İkiser defa fizik tedaviye gitmistim. Baska hic bir islem yapmadim.Dedigim gibi stres boyun kaslarini daha fazla kasmaya sebep oluyor.Baslarda lat pull down ve banane hareketi sonrasi agri oluyordu.Fakat zamanla o da kalmadi.Çok agir calismiyorum her zaman dengeliyim.Sonucta bir yere yetismiyoruz acele etmeden keyif alarak dikkatli calisiyorum.İyi de bir kür yapilirsa kas gelisimi daha da hizlanir.Özellikle sevmesem de deca bu konuda iyi.Eklem agrilarini ciddi sekilde azaltiyor.Suan baya moda collegen de faydali oluyor.Ben cok cok zorlandigimda ve baska care de yoksa, gece yatmadan diklofenak potasyum icip yatiyorum.Sabaha agri magri kalmiyor... 😁

Fizik tedavi bana da önerdiler olmadı yaptırayım. Bazı doktor tamamen fitness bırak diyor nette. Salonda egoya kapılmazsam ideal ortalama giriyorum da daha 2ay önce 5x5 yapmış adamım 😄 vallah sakat hastalık tek boynu zor çevirsem koymaz kulunça filan vuruyor. Geçmiş olsun 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 12.12.2019 - 20:51 yazdı:

Hocam konuyu tekrar hortlatıyorum bu fıtığın kolda güçsüzlük ve incelme yaptığını okumuştum. Güçsüzlük değil de sanki hacimsel bir küçülme yaşıyor gibiyim ordaki küçülme acaba bu tarz mıdır :) Komik gelebilir merak ediyrum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Solwied    0

Ağrı kesicileri lipooksijenaz yolağını inhibe ederek prostaglandin salgısını inhibe ederler.

Prostaglandinlerin görevlerinden birisi gastrointestinal sistemde asidik dengeyi korumaktır bunu mide asidi salgını azaltarak yaparlar aynı zamanda mukoza koruyucudur. İnhibesi ile düzenli kullanımda ülser ya da neoplastik hücre oluşumuna sebebiyet verebilirsin.

Aynı zamanda ağrı kesiciler sorunun kaynağına inmez sadece yokmuş hissedersin çözüm değil perdeleme aracıdır vücudunu dinlemen gerek ağrın olduğu zaman ağrı kesici alıp antrenmana gitmek kesinlikle doğru bir yol değil fizik tedavi egzersizleri ile dinlendirmeni tavsiye ederim kendini

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.618
heavyweight35, 1 saat önce yazdı:

Hocam konuyu tekrar hortlatıyorum bu fıtığın kolda güçsüzlük ve incelme yaptığını okumuştum. Güçsüzlük değil de sanki hacimsel bir küçülme yaşıyor gibiyim ordaki küçülme acaba bu tarz mıdır :) Komik gelebilir merak ediyrum

Kaslari calistirip zorladigin sürece sorun yasamazsin.Fitik omurlardan cikan sinirlere baski olusmasidir.Bu sinirler motor kontrol veya algi sinirleridir.Bu da kasta kontrolu zayiflatir uyusma karincalanma vb. yapar, fakat kasi kucultmez.. Kas kullanildigi surece buyur veya ölcusunu korur.Ama agridan veya sinir iletiminin zayiflamasindan kasi gerektigi gibi calistiramiyorsan o zaman baska...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 1 saat önce yazdı:

Kaslari calistirip zorladigin sürece sorun yasamazsin.Fitik omurlardan cikan sinirlere baski olusmasidir.Bu sinirler motor kontrol veya algi sinirleridir.Bu da kasta kontrolu zayiflatir uyusma karincalanma vb. yapar, fakat kasi kucultmez.. Kas kullanildigi surece buyur veya ölcusunu korur.Ama agridan veya sinir iletiminin zayiflamasindan kasi gerektigi gibi calistiramiyorsan o zaman baska...

Yok çok şükür o tarz bi problemim yok bazen uzun süre telefon tutarken pazu ağrıyor. Hacimsel küçülme Sanırım insülin direncim için karboyu azaltıp tuzu azalttığım için böyle oluyor.  Hep glisemik indeksi yüksek beslenince kaslar hızlı doluyordu. Yorum için teşekkürler.  Demişler ya adam damdan düşmüş doktor çağıralım demişler,  kişi de doktor değil de bana damdsn düşen birini getir demiş aynı o mantıkla sordum teşekkürler hocam 😀

tarihinde heavyweight35 tarafından düzenlendi
Eksik yazmışım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ßyC#    66

Eklem ve kas ağrıları ihmal edilmemesi gerekir, ana hedef her zaman süreklilik olmalı bir nevi Fizik Tedavi doktorları psikologlardan farksız benim gözümde senin yerinde olsam işinin ehli tecrübeli yaşlı bir ortapedi doktoruna gözükür işi zamana bırakırdım.

Ağrı kesici kullanmak mantıksız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ßyC#, 7 dakika önce yazdı:

Eklem ve kas ağrıları ihmal edilmemesi gerekir, ana hedef her zaman süreklilik olmalı bir nevi Fizik Tedavi doktorları psikologlardan farksız benim gözümde senin yerinde olsam işinin ehli tecrübeli yaşlı bir ortapedi doktoruna gözükür işi zamana bırakırdım.

Ağrı kesici kullanmak mantıksız.

Ortopedi bakmıyor dostum bu kısma. Ya fizikçi yada beyin cerrahlarının ilgi alanına giriyor boyun fıtığı. Genel olarak spora giderken ondan sonra lazım olmadı. Geceden ilaç atıp yatıyorum çok abartılı ağrı olursa. Arkadaşta aynı şeyleri yaşamış o yüzden onunla baya sohbet ettik 😀

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ßyC#    66

O halde @heavyweight35 kulaktan duyma bilgiler dahilinde hareket etmek yerine işinin ehli bir Nöroşirürji  uzmanına görünmen en sağlıklısı olur kardeşim.

İlk hedef her spor salonda her zaman süreklilik olmalıdır allah göstermesin ağırlık çalışırken aldığın ağrı kesiciler yüzünden kendine daha fazla zarar verebilirsin bilgin olsun. Vermem bana bir şey olmaz deme hepimiz insanız hepimizin sınırları aynı ben Nöroşirürji uzmanına göründüm fakat sonuç alamadım diyorsan bir kaç doktor daha bak derim eğer onlarda sağlık sorununa çözüm bulamazsa.

Ben senin yerinde olsaydım ağrı kesici kullanmazdım çünkü ağrı kesiciler uyuşturucular gibi vücuda bağımlılık yaratır mağlum hangimiz hayatı boyunca ağrı kesici alarak yaşamak ister?

Bir ek konu daha belirteyim anabolik bir steroid olan Deca Durabolin Nandrolon  tendonları güçlendirir aynı zamanda kaslar ve eklemler arasındaki kireçlenme sorunlarını giderir bir diğer faydasıda. Eklemler ve kaslar arasında sıvı tutarak ağrılarını azaltabilir.

Toparlayalım ağrı kesici kullanmak yerine işinin ehli fazla kabalalık olmayan (başını ütüleyen bir sürü hastası olmayan) bir uzmana görün ve çözüm bulamazsan. Ara sıra kürlerinde haftalık 200 mg kadar deca bulundurmaya çalış benim görüşlerim ve tavsiyelerim bunlar mutlu sporlar dilerim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.618
ßyC#, Bir saat önce yazdı:

O halde @heavyweight35 kulaktan duyma bilgiler dahilinde hareket etmek yerine işinin ehli bir Nöroşirürji  uzmanına görünmen en sağlıklısı olur kardeşim.

İlk hedef her spor salonda her zaman süreklilik olmalıdır allah göstermesin ağırlık çalışırken aldığın ağrı kesiciler yüzünden kendine daha fazla zarar verebilirsin bilgin olsun. Vermem bana bir şey olmaz deme hepimiz insanız hepimizin sınırları aynı ben Nöroşirürji uzmanına göründüm fakat sonuç alamadım diyorsan bir kaç doktor daha bak derim eğer onlarda sağlık sorununa çözüm bulamazsa.

Ben senin yerinde olsaydım ağrı kesici kullanmazdım çünkü ağrı kesiciler uyuşturucular gibi vücuda bağımlılık yaratır mağlum hangimiz hayatı boyunca ağrı kesici alarak yaşamak ister?

Bir ek konu daha belirteyim anabolik bir steroid olan Deca Durabolin Nandrolon  tendonları güçlendirir aynı zamanda kaslar ve eklemler arasındaki kireçlenme sorunlarını giderir bir diğer faydasıda. Eklemler ve kaslar arasında sıvı tutarak ağrılarını azaltabilir.

Toparlayalım ağrı kesici kullanmak yerine işinin ehli fazla kabalalık olmayan (başını ütüleyen bir sürü hastası olmayan) bir uzmana görün ve çözüm bulamazsan. Ara sıra kürlerinde haftalık 200 mg kadar deca bulundurmaya çalış benim görüşlerim ve tavsiyelerim bunlar mutlu sporlar dilerim.

Çok abartmışsın...Sen basit ayrı kesiciyi yerin dibine sokup uyuşturucu muamelesi yap diğer taraftan hormon dengeni alt üst edecek decaya övgüler düz, bilgin deneyimin olmayan şeye yaşınıda düşünerek tavsiye verme bence B|

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ßyC#    66

@metinav Bunlar benim düşüncelerim belliki 44 yaşınızda olmanıza rağmen daha önce büyük bir rahatsızlık geçirmemişsiniz maşşallahınız var nazar deymesin Metin bey. Deca Durabolin eklem ve kas ağrıları için tıpta kullanılan bir ilaç. Vücut geliştirmecilerin sadece kas yapması için üretilmiş bir ilaç değil.

Şahsen geçici ağrı kesici alarak vücudumu buna bağımlı hale getirmek istemem ağrı kesici kullanımında ağrılar azalabilir veya kesilebilir fakat kullanımı bıraktıktan sonra. Hissedilen ağrı sayısı buna bağlı kat / kat artarak yaşam kalitemi daha fazla etkileyebilir. Ya buna alışmak gerekiyor yada kalıcı çözüm üretecek işleri bulmak.

tarihinde ßyC# tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Olay baya yanlış anlaşılmış arkadaşlar. Ben gereken tedaviyi zaten görmekteyim fizik tedavi olarak. Bu bir kez baş ağrısı için alındı spor öncesi çok şükür sorun olmadı ha mantıklı değil ama denedik. Ben parolu çok istisna atarım ayda belki bir kere. Aksi bir tartışma çıkması üzdü açıkçası 

metinav, 1 saat önce yazdı:

Çok abartmışsın...Sen basit ayrı kesiciyi yerin dibine sokup uyuşturucu muamelesi yap diğer taraftan hormon dengeni alt üst edecek decaya övgüler düz, bilgin deneyimin olmayan şeye yaşınıda düşünerek tavsiye verme bence B|

Kür yapmayı planlamadığım için muhtemelen dahil etmeyeceğim.  Alıntıyı diğer arkadaşa yapacaktım yanlış olmuş 

ßyC#, 3 saat önce yazdı:

Yok iyi niyetini anladım zaten dediğim gibi tedavi görmekteyim. Kulaktan duyma değilde bizzat aynı sorunu yaşayan biriyle görüşmek mantıklı geliyor. Yoksa 1 seneye kadar acilde çalıştım ilaç etken maddelerini az çok bilirim abartmamak lazım tabi sorunu çözmek mantıklı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.