Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

oppomer

Tren ve karbonhidrat

Önerilen İletiler

oppomer    10

Trenbolon enanthate için yüksek karbonhidratla çalışır aksi takdirde pek bir etki alınmaz diyorlar (aksine kas gelişimine negatif etki eder çünkü vücuttaki tüm karbonhidratı süpürür ...), peki bu doğru ise eğer definasyonda tren acetat kullanılıyo ve yine çok fazla karbonhidratmı almak gerekiyor?Ya da bu sadece tren enanthate' a özel birşey midir? Bir de yan etki bakımından hangisi daha serttir enanthate mı acetat mı?Eğer acetat kullanırsak vücuttaki su tutumunu engeller mi?genelde boldenon kürlerine de ekleniyor tres acetat. Örn, testo enant-boldenon-tren enanthate-masteron saçma bir kür mü olur?

teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zubonk    288

Son yazdığın kombinasyon da çok fazla ilaç var, yapılabilir ama ileri seviye bilgi gerekli ki o kadar ilacı bir arada verimli çalıştırmak kolay olmayacak. 

Eğer acetat kullanırsan su tutumunu engelleyemezsin. Sadece minimal azaltmış olursun. Enanthate de acetat da trenbolone'dir. Ester farkları sadece yarılanma süreleri ile ilgili. Esterler neden var, ne gerek var diyenler olabilir fakat; bu ilaçlar siz kas yapın diye yapılmıyor, tedavi amaçlı, kişiye ve hastalığa göre ester seçimi yapılıyor ki bu sebeple varlar. 

Trenbolone asıl kullanım amacı her zaman söylüyorum definasyon yani kesme, sıkılaşma döneminde kullanılması olmalı. Androjenik ve anabolik etkisi oldukça güçlü bir ilaç ve tabii ki de kas gelişimine muazzam etkisi var ama trenbolone glikojen depolarını sömürüyor ve kas gelişimi için bu depolara ihtiyaç var. Bu sebeple de trenbolone dan gelişim bekleniyorsa yüksek karbonhidrat yüklemesi yapılmalı. Eğer definasyon ise amaç, karbonhidratı sadece ihtiyaç kadar almak yetecektir. 

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
oppomer    10

mesela abi 16 haftalık testo enant-danabol kurunde son 8 haftaya tren acetet konması nasıl olur?bulk sonu bıraz defınasyon amacı ıle?su tutumunu ondan sordum yani bulk kürünü baltalar mı tren?yoksa biraz da define olmaya yardımcı olur mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
F26s26    7
zubonk, 28 dakika önce yazdı:

Son yazdığın kombinasyon da çok fazla ilaç var, yapılabilir ama ileri seviye bilgi gerekli ki o kadar ilacı bir arada verimli çalıştırmak kolay olmayacak. 

Eğer acetat kullanırsan su tutumunu engelleyemezsin. Sadece minimal azaltmış olursun. Enanthate de acetat da trenbolone'dir. Ester farkları sadece yarılanma süreleri ile ilgili. Esterler neden var, ne gerek var diyenler olabilir fakat; bu ilaçlar siz kas yapın diye yapılmıyor, tedavi amaçlı, kişiye ve hastaya göre ester seçimi yapılıyor ki bu sebeple varlar. 

Trenbolone asıl kullanım amacı her zaman söylüyorum definasyon yani kesme, sıkılaşma döneminde kullanılması olmalı. Androjenik ve anabolik etkisi oldukça güçlü bir ilaç ve tabii ki de kas gelişimine muazzam etkisi var ama trenbolone glikojen depolarını sömürüyor ve kas gelişimi için bu depolara ihtiyaç var. Bu sebeple de trenbolone dan gelişim bekleniyorsa yüksek karbonhidrat yüklemesi yapılmalı. Eğer definasyon ise amaç, karbonhidratı sadece ihtiyaç kadar almak yetecektir. 

Bi işi iyi bilir @zubonkbeyefen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
oppomer, 58 dakika önce yazdı:

mesela abi 16 haftalık testo enant-danabol kurunde son 8 haftaya tren acetet konması nasıl olur?bulk sonu bıraz defınasyon amacı ıle?su tutumunu ondan sordum yani bulk kürünü baltalar mı tren?yoksa biraz da define olmaya yardımcı olur mu

Eklenebilir neden baltalasın? Sona doğru kurumak adına kullanılabilir veya testosteron enanthate ve danabol yanına primobolan veya boldenon ekleyip 14 haftalık kür sonrası 15-20 veya 22 propionate-trenbolone acetate-anavar yapılabilir, sonuç daha tatminkar olur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
oppomer    10
zubonk, 14 saat önce yazdı:

Eklenebilir neden baltalasın? Sona doğru kurumak adına kullanılabilir veya testosteron enanthate ve danabol yanına primobolan veya boldenon ekleyip 14 haftalık kür sonrası 15-20 veya 22 propionate-trenbolone acetate-anavar yapılabilir, sonuç daha tatminkar olur. 

abi baltalamaktan kastım şimdi tren karbonhidratı sömürüyo ya 16 haftalık bolde kuru sonrası kucuk bir tren acetat ile cutting yaparsak vucuttakı karboyu (bulka göre daha az yüklenen karbonhidrat )definasyonda da bitirip kaslardaki depolardan yemeye başlar mı bu aklıma takıldı. 22 hafta çok uzun bir rakam değilmi kür için?vücüttaki aktif testo enanthate varken trenin acetat versiyonunu koysak kür sonuna nasıl olur, son olarak tren acetatla cutting en az kaç hafta yapılır optimum fayda sağlamak için?teşekkürler hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
oppomer, 2 saat önce yazdı:

abi baltalamaktan kastım şimdi tren karbonhidratı sömürüyo ya 16 haftalık bolde kuru sonrası kucuk bir tren acetat ile cutting yaparsak vucuttakı karboyu (bulka göre daha az yüklenen karbonhidrat )definasyonda da bitirip kaslardaki depolardan yemeye başlar mı bu aklıma takıldı. 22 hafta çok uzun bir rakam değilmi kür için?vücüttaki aktif testo enanthate varken trenin acetat versiyonunu koysak kür sonuna nasıl olur, son olarak tren acetatla cutting en az kaç hafta yapılır optimum fayda sağlamak için?teşekkürler hocam

Glikojen depolarını sömürüyor dedik ama kasları yok eden bir ilaç gibi anlaşıldı sanırım :) trenbolone müthiş bir ilaçtır, benim favorimdi. Çalıştırması kolay değildir yoksa sonuç hüsran olmakta. Ben sana iki öneride bulunuyorum ister 16 haftanın son 10 haftasına treni eklersin, acetate yerine enanthate tercih et ki testosteron enanthate ile sinerjik çalışsın veya da 16 haftalık olan kürünü 14'e çekip bittiğinde propionate trenbolone acetate ve anavar ile bir cutting yapmış olursun, tercih senin. Ben 20-24 haftaya kadar kür öneriyorum daha uzununa sıcak bakmıyorum, geri dönüş isteyen birinin üzeri kullanımlar yapması bir risktir. Dersen ki 16 hafta yapayım bence daha iyi bir süre, dediğim gibi trenbolone enanthate ekle son 8-10 haftana. Acetate esterinden efektif etki görebilmek için en az 6 hafta en fazlada 12 hafta kullanılmalı. Enanthate esteri için ise 10-12 arası tutulması daha verimli olur. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
F26s26    7

@zubonk hocam definasyon döneminde olan bir arkadas treni nasıl calistirir neyapması gerekir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
F26s26, 20.10.2019 - 02:46 yazdı:

@zubonk hocam definasyon döneminde olan bir arkadas treni nasıl calistirir neyapması gerekir

Definasyon demek karbonhidratın ve alınan kalorinin azaltılması demek. Trenbolone vücudunuza aldığınız karbonhidratı sömürmekte. Glikojen yenileme oranını arttırmakta. Tren küründe karbın önemi kas gelişimi evresinde önemlidir. Definasyon amaçlı ki trenin kullanım amacı her zaman definasyon odaklı olması taraftarıyım. Bu evrede karbonhidratı sizin bünyenize göre ayarlamalısınız. Herkesin yiyeceklere verdiği tepki, metabolizması bir değil. Ortalama kilo başına 2-3 gram alınabilir. Yapılan trenbolone araştırmalarından birinde varılan sonuç; vücutta besinlerden alınan verim, emilme oldukça artmaktadır. Yani yediğiniz bir 100 gram etin size faydasını maksimuma çıkarmakta. Bu da bir taraftan yoğun yüklemeler ile kas gelişimi muazzam olmakta ve bir yandan da karbonhidratı olabildiğince düşürebilirsin demek. Baktın seni zorluyor; kas ağrıları, kramplar vs çok oluyor arttırırsın. Tren kullanırken ve definasyon dönemlerinde ki bir önemli diğer husus ise günlük su tüketimi, 4-5 lt altına düşmemek gerek. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk, 8.10.2019 - 18:13 yazdı:

Eğer acetat kullanırsan su tutumunu engelleyemezsin. Sadece minimal azaltmış olursun. Enanthate de acetat da trenbolone'dir. Ester farkları sadece yarılanma süreleri ile ilgili. Esterler neden var, ne gerek var diyenler olabilir fakat; bu ilaçlar siz kas yapın diye yapılmıyor, tedavi amaçlı, kişiye ve hastalığa göre ester seçimi yapılıyor ki bu sebeple varlar. 

Trenbolone ile birlikte tek serviste 15 gr protein 24 gr karbonhidrat plan gainer tarzı ürünü supplement ile desteklemek iyi mi yoksa paso pirinç patates mi yads hepsi olırsa daha mı iyi olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
Cramatoria06, 16.06.2020 - 02:00 yazdı:

Trenbolone ile birlikte tek serviste 15 gr protein 24 gr karbonhidrat plan gainer tarzı ürünü supplement ile desteklemek iyi mi yoksa paso pirinç patates mi yads hepsi olırsa daha mı iyi olur

merhabalar, biraz geç bir dönüş olacak ama yinede gördüm mesajınızı cevap vermek istedim. aslında basitçe anlatmak gerekirse, tren size “ben senin glikojen depolarını sömüreceğim. hemde öyle böyle değil eğer benden verim almak istiyorsan karbonhidratı dengeli yükle!” yoksa gerçekten tren kürleri gelişim (büyüme) amacı ile kullanıldığında hüsran oluyor. define amacı ile kullanılacaksa karbonhidratı ne çok ne az almalısın bunuda vücudunun verdiği tepkiye göre yönlendirmelisin. mesela krampların var demek ki karb yetmiyor, arttır. tansiyon, kan basıncın arttı, azalt gibi. ayrıca şunuda belirteyim bir kez daha trenbolone ilacı ister kısa ister uzun ester olsun ben her zaman define olmak adına kullanılması gerektiğini düşünen biriyim. direkt olarak büyüme amaçlı kullanımı için uygun bir ilaç değil ama kullanılır mı kullanılır. bunun içinde karbonhidratı dediğim gibi yüksek almak gerekiyor bu da insülin artışı, tansiyon, kan-damar problemleri riskini arttırıyor. bu sebeple prof bir ilaçtır ve ilk kürde kullanılmaz diyenlere “ilaçları kademe kademe kullanman gerekiyor çünkü sonra verim alamassın” cümlesine katılmamakla beraber ilk kürlerde kullanılmasını ben tecrübesizlikten dolayı önermiyorum. yoksa birçok steroid uygun planlanırsa hem define hem bulk adına kullanılabilir. mesela deca...

bu bilgilerle sorduğunuz soruyu direkt cevaplamaktansa ön bir bilgi vermek istedim. bildiğiniz bilmediğiniz bir şeyler olabilir diye sorunuzuna gelirsek eğer tabii ki supplement ile destekleyebilir ve verimi arttırabilirsiniz. ama dediğim gibi trenbolone kürlerinde net bir gramaj verilemez, kontrollü bir şekilde gramajları arttırıp, azaltmak gereklidir. son olarak tren kürlerinde beyaz pirinç tabii ki kullanılır kullanılmaz demiyorum ama tatlı patates kesinlikle önerimdir en az 1 öğüne büyük boy ekleyin özellikle antrenman sonrası. bir de tren kürlerinde karbonhidratı kan şekerini bir anda yükselten ve çabuk düşüren glisemik indeksi yüksek gıdalar yerine GI değeri orta seviye olan besinlerden almaya çalışın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bulmuşken konuyu hortlatayım. Kas kaybeder miyim diye sormuşsun ona cevaben bir kaç şey yazayım, enantate esteriyle de acetate esteriyle de definasyon yaptığım oldu, farklı diyetler uyguladım. Şanslı olarak nitelendirebileceğim kür dönemlerim oldu fakir geçen kür dönemlerim oldu. Ultra herşey dahil otelde çalıştığım bir dönemde bir trenbolone enantate kürü yapmıştım bir kaç aylık bir periyot boyunca yalnızca protein ve yağ tüketiyordum. Günde 1kg tavuk 1 kg et , kahvaltıda 500 gr füme somon, ara öğünlerde 20 şer 30 ar yumurta beyazı, yatmadan önce karidesvari ve benzeri deniz mahsülleri 400-500gr, abartmıyorum et çiğnemekten dolgularım düşmeye kırılmaya başlamıştı. Haftada veya 2 haftada bir diyetimi komple bırakıp bir gün boyunca full karbo yükleme yapıyordum, pizza,hamburger,lahmacun tarzı yiyeceklerle. Hayatımda hissetmediğim definasyonu yakalamıştım yağ oranım %4 -%5 civarındaydı. Yine aynı şekilde küçük bir yurtdışı seyahatim oldu döndüm ve trenbolone acetate kürüne girdim biraz fakir işi olmuştu, günde max 200gr protein ama sağlam karbonhidratla birlikte yaklaşık 300-400gr karbonhidrat. Karbonhidrat tüketerek yaptığım kürde ester farkı hissetmemele birlikte daha define ve damarlı görünüyordum. Bu 2 kürden yaklaşık 7-8 ay sonra tekrar bir trenbolone acetate kürü yaptım, süper düşük kalorili beslendim hatta buyüzden bazı organlarımın fonksiyonları etkilendi, 800-1000 kalori ile beslendiğim gün oldu, bazı günler 1500-2000. Tabii ki kesinlikle böyle bir şeyi önermiyorum. Haftada bir süper yükleme yapıyordum 4000-5000 kalorilik. Bütün bunları neden mi anlattım, bu düşük kalorili, tehlikeli olarak nitelendirilebilecek diyette bile gözle görülür veya hissedilir kas kaybı yaşamadım. Aksine hep damarlı ve diri görünüyordum. Trenbolone anabolik süreçleri yani yapıcı süreçleri artırıyor, kas kaybetmek bir seçenek değil gibi, aşırı pis beslenmediğiniz ve boşvermediğiniz sürece kaslarınızı kaybetmeniz zor diye düşünüyorum. 

Belirteyim bu bilimsel bir yazı değildi, paylaşmak istedim paylaştım.

tarihinde phDinSportSciences tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
phDinSportSciences, 10.11.2020 - 04:18 yazdı:

Bulmuşken konuyu hortlatayım. Kas kaybeder miyim diye sormuşsun ona cevaben bir kaç şey yazayım, enantate esteriyle de acetate esteriyle de definasyon yaptığım oldu, farklı diyetler uyguladım. Şanslı olarak nitelendirebileceğim kür dönemlerim oldu fakir geçen kür dönemlerim oldu. Ultra herşey dahil otelde çalıştığım bir dönemde bir trenbolone enantate kürü yapmıştım bir kaç aylık bir periyot boyunca yalnızca protein ve yağ tüketiyordum. Günde 1kg tavuk 1 kg et , kahvaltıda 500 gr füme somon, ara öğünlerde 20 şer 30 ar yumurta beyazı, yatmadan önce karidesvari ve benzeri deniz mahsülleri 400-500gr, abartmıyorum et çiğnemekten dolgularım düşmeye kırılmaya başlamıştı. Haftada veya 2 haftada bir diyetimi komple bırakıp bir gün boyunca full karbo yükleme yapıyordum, pizza,hamburger,lahmacun tarzı yiyeceklerle. Hayatımda hissetmediğim definasyonu yakalamıştım yağ oranım %4 -%5 civarındaydı. Yine aynı şekilde küçük bir yurtdışı seyahatim oldu döndüm ve trenbolone acetate kürüne girdim biraz fakir işi olmuştu, günde max 200gr protein ama sağlam karbonhidratla birlikte yaklaşık 300-400gr karbonhidrat. Karbonhidrat tüketerek yaptığım kürde ester farkı hissetmemele birlikte daha define ve damarlı görünüyordum. Bu 2 kürden yaklaşık 7-8 ay sonra tekrar bir trenbolone acetate kürü yaptım, süper düşük kalorili beslendim hatta buyüzden bazı organlarımın fonksiyonları etkilendi, 800-1000 kalori ile beslendiğim gün oldu, bazı günler 1500-2000. Tabii ki kesinlikle böyle bir şeyi önermiyorum. Haftada bir süper yükleme yapıyordum 4000-5000 kalorilik. Bütün bunları neden mi anlattım, bu düşük kalorili, tehlikeli olarak nitelendirilebilecek diyette bile gözle görülür veya hissedilir kas kaybı yaşamadım. Aksine hep damarlı ve diri görünüyordum. Trenbolone anabolik süreçleri yani yapıcı süreçleri artırıyor, kas kaybetmek bir seçenek değil gibi, aşırı pis beslenmediğiniz ve boşvermediğiniz sürece kaslarınızı kaybetmeniz zor diye düşünüyorum. 

Belirteyim bu bilimsel bir yazı değildi, paylaşmak istedim paylaştım.

Anladığım ve gördüğüm kadarıyla sadece trenbolonda istediğin gibi yemene rağmen yağsız kalıp kas kütlesi koyabiliyorsun tabi bunun da bi ayarı olacak ama testo  bolde küründe böyle beslenmene rağmen trendeki gibi bir sonuç elde edilmiyor, hakkaten güçlü bir ilaç 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.