Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

pc332

Düşmeyen e2 (estradiol) değeri.

Önerilen İletiler

pc332    15

1.5 aydır 500 mg sustanon alıyorum, esterlerin düzensizliğini azaltmak adına her gün 0,3ml vuruyorum. 3.hafta gidip e2'mi kontrol ettirdim ve 90'a fırlamıştı. Hemen Arimidex'e başladım, düşük dozda. Perşembe yarım hap, pazar yarım hap şeklinde. 2 hafta sonra tekrar bir test yaptırdım bu defa 77.3'e düşmüştü e2. Yetmeyeceği için dozu 2.5 katına çıkardım. Şöyle ki; perşembe 1 hap, pazar 1.5 hap. Bu doz herhalde 20-30 seviyelerine indirir diye düşündüm. 2 hafta sonra yine test yaptırdım (bugün), ve sonuç e2: 77.01. 

Şu an gerçekten sinirliyim. Zaten göğüslerim iyice puffy(kabarık) bir hal almaya başladı, herhangi bir kaşıntı hassaslık falan yok ancak pubertal gyno olma ihtimalim de var. Çünkü bu sporu yaklaşık 7 yıldır doğal yapan biriydim. İlk defa bu yıl kür yapıyorum. 

Bilgiler: 1.94 boy, 114 kg, %16-17 yağ oranı.

Sizce ne yapmalıyım? Bugünkü dozumu daha almadım. Acaba günde yarım hap almaya başlasam (totalde haftada 3,5 hap ediyor), e2'yi dizginleyebilir miyim? Özellikle tecrübeli üstadlardan yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

tarihinde pc332 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pc332    15

İki günde bir 1 hap arimidex alacağım sanırım, şu durumda en mantıklısı gibi duruyor. Biraz maliyetli olacak. Hala onayınızı ya da yorumunuzu bekliyorum tabii.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.600
pc332, 1 saat önce yazdı:

1.5 aydır 500 mg sustanon alıyorum, esterlerin düzensizliğini azaltmak adına her gün 0,3ml vuruyorum. 3.hafta gidip e2'mi kontrol ettirdim ve 90'a fırlamıştı. Hemen Arimidex'e başladım, düşük dozda. Perşembe yarım hap, pazar yarım hap şeklinde. 2 hafta sonra tekrar bir test yaptırdım bu defa 77.3'e düşmüştü e2. Yetmeyeceği için dozu 2.5 katına çıkardım. Şöyle ki; perşembe 1 hap, pazar 1.5 hap. Bu doz herhalde 20-30 seviyelerine indirir diye düşündüm. 2 hafta sonra yine test yaptırdım (bugün), ve sonuç e2: 77.01. 

Şu an gerçekten sinirliyim. Zaten göğüslerim iyice puffy(kabarık) bir hal almaya başladı, herhangi bir kaşıntı hassaslık falan yok ancak pubertal gyno olma ihtimalim de var. Çünkü bu sporu yaklaşık 7 yıldır doğal yapan biriydim. İlk defa bu yıl kür yapıyorum. 

Bilgiler: 1.94 boy, 114 kg, %16-17 yağ oranı.

Sizce ne yapmalıyım? Bugünkü dozumu daha almadım. Acaba günde yarım hap almaya başlasam (totalde haftada 3,5 hap ediyor), e2'yi dizginleyebilir miyim? Özellikle tecrübeli üstadlardan yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Kilon fazla...Karın bölgende yağ fazla tahminen... Normalde de e2 seviyen yüksek olabilir.Sustanon daha da arttırır bu gayet normal.Ben yıllar önce 25 gün boyunca 1 tablet arimidex kullanmıştım.Bir zarar görmedim tam tersine e2 düsünce libidom kürdeki gibi coşmustu :) Doz yetersiz geliyorsa arttırabilirsin.Yada letrezol'e geçebilirsin.

Ödem sorunun da olabilir...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
metinav, 33 dakika önce yazdı:

Kilon fazla...Karın bölgende yağ fazla tahminen... Normalde de e2 seviyen yüksek olabilir.Sustanon daha da arttırır bu gayet normal.Ben yıllar önce 25 gün boyunca 1 tablet arimidex kullanmıştım.Bir zarar görmedim tam tersine e2 düsünce libidom kürdeki gibi coşmustu :) Doz yetersiz geliyorsa arttırabilirsin.Yada letrezol'e geçebilirsin.

Ödem sorunun da olabilir...

Merhaba, karın bolgem yağlı değil. Hala kapansa da six pack görünüyor bir miktar. Ben de dogalken e2 min yüksek olduğunu düşünmeye başlamıştım. Ciddi şekilde ödem de yok aslına bakarsan. Güzel pump geliyor, kur başından beri güç artışı da olmadı. İlginç. Büyük ihtimalle e2 T yi baskiladigi için diyesim geliyor. Bakalım, o zaman 2 günde 1 hap arimidex başlayalım. 

Bir de dogalken de libidom epey yüksekti, kure başladiktan sonra 1.5 - 2 katına çıktı. Kendimi zor dizginliyorum lol. Teşekkür ederim bu arada. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15

Sanırım sağ göğsümde jinekomasti var. Kitle olarak solda çok minik bir şey hissedebilirken, sağda bariz kitle gibi bir şey var, sert gibi duruyor. Göğüs hacmim fazla olduğu için şimdiye kadar dikkatimi çekmemiş olmalı. Göğüs uçlarım puffy hale gelince belirginleşti ve dikkat etmeye başladım. Muhtemelen dediğim gibi, puberte dönemde ya da doğalken yıllarca yüksek e2 ile yaşadığım için ortaya çıkmıştır. Bu aşamada yüksek e2 şüphesiz bu jinekomastiyi besleyecektir/besliyordur. 

Birkaç resim ekliyorum. Şahsen bu konuda da görüş, öneri ve yardımlarınıza açığım. Biraz karışık bir konu oldu farkındayım, ancak e2 ile direkt alakalı görünüyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

E2 ve prolaktinde coşmalı jino için, ilk kürün normal fırlaması e2 nin, bnm 196 ları gördü jino olmadım. Arimidex azaltmaz üretimi durdurur. Nolvadex tamoxifen klomen bunlar düşürür. Bırak ne işin var kürle mürle bozma güzelim sağlığını. Bnm 1 sene oldu yeni yeni düzeliyorum cinsel olarak tam düzelemedimde hala. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15

Açıkçası pişman değilim. Bu boyda birinin 6-7 yıl emek verip, %14-15 yağ oranında soğuk 44 cm kollara ulaşmak bazıları için "yeterli" gelebilir ancak maalesef benim için geçerli değil bu. Olay tamamen tatmin olmamakla alakalı. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
corey    41

bence bütün sorumlu sustanon. ben iki kutu sustanon ve iki kutu decayı çöp kutusuna  attım. bu işlerden anlamadığım dönemlerde ilaç satan bir şerefsiz ilk kür olarak bana deca , sustanon, danabol ve boldenon satmıştı. e anlamadığımdan tabi para da bol basmış parayı almıştım ama işte elime ulaşınca ismini ve içeriğini görüp araştırmaya başladım. sonra olayları öğrendim vs...

bence  sustanondan vazgeç. uzun zincir enantate ile devam et.  nüans şu libidon aşırı yüksek ise estrojenin düşüyor demektir. sen arimidex kullanacaksın ve estrojenin düşmeyecek haa yok öyle bir dünya. arimidex dozajını artırabilirsin. yukarıda reislerden biri letrozol demiş bu da çok baba bir hem anti estro he progesteron düşürücüdür.

son olarak tahlillerinde progesteron, prolaktin ve e 2  ye bakarak ancak jineko var ise sebebini anlayabilirsin.

ve son olarak ben senin yerinde olsam jinekomasti belirtisini gördüğüm gibi nolvadexe derhal başlar kürü sonlandırırdım. sonrasında da girmek istersem enantae türevi daha stabil emilim gerçekleşip  hormonlarda pickleme yapmayacak bir ilaç kullanırdım.

agfitness, 5 saat önce yazdı:

Harika ve yerinde bir konu geçmiş olsun. Bu konuyu müsait vaktimde ben farklı şekilde açayım diyordum 1er yıl arayla 2 hafif seviye kür yaptım 12 haftalık şekilde ilk kür Susta+Primo+Oxa, ikinci son kürümde çalışma şartları ve maddiyattan dolayı Susta+Bolde yapmıştım. Her neyse kür biteli 1 sene oldu ve kür sonrası ihtiyacım olmamasına rağmen Clomen ile idare etmiştim. Bazıları kafadan konuşuyo yok yağ oranı şöyle yok şu böyle gözle görmeden tahlil değerlendirmesi bi yere kadar. Ben 80 kgdım daha yağlı kürden sonra 78lerde kaldım hiçbir sorun yoktu. Avrupaya yerleştim ve bazı nedenlerle yarım sene her günüm stresle sporsuzlukla beslenme bozukluğuyla geçti 20kg çok hızla verdim yağ mağ kalmadı adam gibi, üzerine psikolojik çöküşten sigara ve alkole yüklendim. Baktım son 1 ay göğüste hassasiyet ağrı derken yumru hissettim. Kontrole gittim ultrasonla anlaşılmadı, Mamografi istendi detaylı çekildi sonuç = sağ meme altı ufak tip jinekomasti. 2 hafta geçti sol göğüste de aynı şikayet oluşuyor gibi oldu ve çok daha ufak bir yumru orada da başladı. Dedim kendime olum östrojen fırlamış belli koş acilen endokrine ve gittim test yaptırdım ne varsa. Testo normal değerde Östradiol e2 150'yi vurmuş.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

hocam çok geçmiş olsun, bence yaşadığınız sağlık sorunlarının temel sebebi sustanondur. sustanonla ilgili bir kaç makale çevirisi yapmıştım içerisinde barındırdığı kısa ve uzun esterler yüzünden  dengesiz, alternatif  düzlemde yürüyen bir hormon profili oluşturuyor, estrojenin picklemesine  ve uzun zincir testonun birikme yapmasına sebep oluyor. kürden sonra jineko olma sebebiniz biriken uzun zincirler olduğunu düşünüyorum. sustanon testosteron replesman tedavisi gören hastalar için üretilmiş haftada 1 kere vurulabiliecek bir ilaç iken sizler 3 günde bir vuruyorsunuz bu da böyle sorunlar yaşamanıza sebep oluyor kanımca.

( her zaman söylüyorum şimdi de bu entrymi okuyan dışarıdan gelen vatandaşlara söylüyorum, asla ve asla.. profesyonel bir sporcu değilseniz, bu işlerden anlamıyorsanız steroide bulaşmayın başınızı yakarsınız steroid zararlıdır. )

tarihinde corey tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.600
agfitness, 5 saat önce yazdı:

Harika ve yerinde bir konu geçmiş olsun. Bu konuyu müsait vaktimde ben farklı şekilde açayım diyordum 1er yıl arayla 2 hafif seviye kür yaptım 12 haftalık şekilde ilk kür Susta+Primo+Oxa, ikinci son kürümde çalışma şartları ve maddiyattan dolayı Susta+Bolde yapmıştım. Her neyse kür biteli 1 sene oldu ve kür sonrası ihtiyacım olmamasına rağmen Clomen ile idare etmiştim. Bazıları kafadan konuşuyo yok yağ oranı şöyle yok şu böyle gözle görmeden tahlil değerlendirmesi bi yere kadar. Ben 80 kgdım daha yağlı kürden sonra 78lerde kaldım hiçbir sorun yoktu. Avrupaya yerleştim ve bazı nedenlerle yarım sene her günüm stresle sporsuzlukla beslenme bozukluğuyla geçti 20kg çok hızla verdim yağ mağ kalmadı adam gibi, üzerine psikolojik çöküşten sigara ve alkole yüklendim. Baktım son 1 ay göğüste hassasiyet ağrı derken yumru hissettim. Kontrole gittim ultrasonla anlaşılmadı, Mamografi istendi detaylı çekildi sonuç = sağ meme altı ufak tip jinekomasti. 2 hafta geçti sol göğüste de aynı şikayet oluşuyor gibi oldu ve çok daha ufak bir yumru orada da başladı. Dedim kendime olum östrojen fırlamış belli koş acilen endokrine ve gittim test yaptırdım ne varsa. Testo normal değerde Östradiol e2 150'yi vurmuş.

Yani bunun yağlanmayla alakası yok, dibine kadar zayıfladım ve kürden 1yıl sonra jineko oluştu kimin aklına gelirdi. Stres, Alkol, Beslenme, Psikolojik stres, ne bileyim enfeksiyon veya strese bağlı tümör hücreleri aktiflenmesi vs bi dünya farklı neden olabilir. Evet sorduğun güzel oldu ama hep diyorum ayıbı yok git gerekli birim doktoruna durumu anlat ve araştır çözüm bul. Kafana göre Arimidexle, Clomidle vs hekimlik yapmayın bazı şeylerin dönüşü olmuyo.

Sağlıklı sporlar...

Hatta yalandan seneryo konuşanlar gibi olmasın buyrun bi kaç gün önce aldığım sonucun bir bölümü e2 = 150 değerde

Öncelikle geçmiş olsun.Simdi arkadaşlar endokrin sistemi biraz olsun merak edenler arastirirsa görecektir.Vucutta bazi dokular bazi hormonlarin üretildiği veya dönüştürüldüğü bölgelerdir.Östrojen vucutta yağ dokularinda aromatize olur.Kişi ya gereğinden fazla yağlıdır yada testoyu östrojene ceviren bilesikler fazladir doğal olarak.Baska bir sebebi yok bunun.Bazi insanlar özellikle ekto vucutlu kisiler( benim gözlemim) en küçük testoya bile hassaslar ve hemen meme vb. dokularda yan etki yasiyorlar.Stres genel anlamda androjen hormonlari komple baskilayan bir faktördür. Östrojen yükseliyorsa bunu düsürmek icin yol belli.Jineko olustuysa zayıf ilaçlarla uğraşmak yerine Femara kullanılmalı.Libido için östrojenin düşük olması da iyi degil, yüksek olması da.B öyle hassas kisilerin ya kür yapmamaları yada e2 düsürücü ilaclar alması bir zorunluluktur.Bütün degerler kisiye özeldir.Bende 90  ng e2 sorun olmazken, sende 50 ng da libido düsebilir...

corey, 44 dakika önce yazdı:

hocam çok geçmiş olsun, bence yaşadığınız sağlık sorunlarının temel sebebi sustanondur. sustanonla ilgili bir kaç makale çevirisi yapmıştım içerisinde barındırdığı kısa ve uzun esterler yüzünden  dengesiz, alternatif  düzlemde yürüyen bir hormon profili oluşturuyor, estrojenin picklemesine  ve uzun zincir testonun birikme yapmasına sebep oluyor. kürden sonra jineko olma sebebiniz biriken uzun zincirler olduğunu düşünüyorum. sustanon testosteron replesman tedavisi gören hastalar için üretilmiş haftada 1 kere vurulabiliecek bir ilaç iken sizler 3 günde bir vuruyorsunuz bu da böyle sorunlar yaşamanıza sebep oluyor kanımca.

( her zaman söylüyorum şimdi de bu entrymi okuyan dışarıdan gelen vatandaşlara söylüyorum, asla ve asla.. profesyonel bir sporcu değilseniz, bu işlerden anlamıyorsanız steroide bulaşmayın başınızı yakarsınız steroid zararlıdır. )

Aynen katılıyorum.Sustanon testonun olabilecek en güçlü ve etkili mixidir.Pro olmayanlar kullanmamalı.Dengesi ve yan etkileri ustalik gerektirecek kadar komplike.İlk 2-3 kürde testo enantat vb. versiyonlar tercih edilmeli.Sustanonun pct si de zor ve muhakkak pct yapilmak zorunlulugu var.Ben trenle kullanmistim ve kur sonunda sorun yasamadim.Benzer kuru decayla yaptim 20 ay gecti uzerinden eski halime gelemedim...Decayla cok sıkıntılar yasattı bana.Tecrübeli olmayanlar kullanmasın.Yan etki güçlü bu etkisinin de güçlü olmasından dolayıdır. 

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15

Konuya epey mesaj gelmiş, tek tek okudum. Ancak sustanonun günün sonunda sadece testosterone olduğunu ve benim yaptığım gibi her gün vurduğunuzda farklı esterlerin yarattığı o düzensizliği minimize etmiş oluyorsunuz. Yani günün sonunda 500mg sustanon = 500mg Testosterone, öcü gibi bakmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Ayrıca pct yapmayacağım, onun yerine blast and cruise tercih edeceğim. 

Benim 1.5 ay süresince yaptığım en büyük hata ufak dozlarda arimidex almaktı. 110+ kg'lik bir hayvan olduğumu göz önünde bulundurmamıştım. Çünkü diğer her şeyi doğru yaptım, hatta fazlasıyla teminkiliydim / hala öyleyim. Bu forumda 2 haftada bir e2 seviyesini, 4 haftada bir de lipid, tiorid, karaciğer vs. kontrol ettiren kaç kişi var ki?

Süreci sonlandırmak gibi bir düşüncem şu anlık yok. Bir an önce e2'yi 20-30 seviyelerine çekmeliyim. 

Gyno konusunda da blast bitince, cruise döneminde 250mg T alırken yanına 40mg tamoksifen ya da muadili bir ilaç eklerim diye düşünüyorum.

Son olarak, arkadaşlar hepimiz biliyoruz anabolik steroidler kötüdür, ancak bu bir seçim. Bilinçsiz bir kullanıcı değilim, çocuk da değilim. Yaşım 25. Zaten tendonlarım, kaslarım ve eklemlerim yıllardır aktif olarak ağırlık kaldırmaya alışkın. Makrolarım da yıllardır kontrolüm altında. Yani bu işi ben yapmayacağım da 16-17 kendisini henüz tanımayan birinin ne olduğunu bilmediği ilaçları salon hocasından alıp vuran çocuk mu yapacak?

Tüm yorumlar için ayrıca teşekkürler. 

Ek: yazdığım yorumu okudum, biraz agresyon dolu gibi görünmüş. Öyle değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xax1    34

Ben 3 gün üst üste 0.5 arimidex atıp 1 gün ara verip 1mg arimidex atıp e2 düzene sokmuştum ama kayıp oldu olmadı değil

kas içindeki su pufff diye azaldı :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tVg    0

7 gün boyunca tam tablet arimidex al bir şeyin kalmaz , arimidexi az almışsın haftada 1 tablet az gelir. gün aşırı yarım falan çakman lazımdı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
tVg, 28 dakika önce yazdı:

7 gün boyunca tam tablet arimidex al bir şeyin kalmaz , arimidexi az almışsın haftada 1 tablet az gelir. gün aşırı yarım falan çakman lazımdı.

Merhaba, 2 günde 1, yani totalde haftada 4 tablet alacağım. Yine de düşürmez mi dersin? Her gün bir hap overkill olmasın?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15

Ya da direkt nolvadex alıp gyno geçene kadar kullanmalı mıyım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
corey    41
pc332, 39 dakika önce yazdı:

Merhaba, 2 günde 1, yani totalde haftada 4 tablet alacağım. Yine de düşürmez mi dersin? Her gün bir hap overkill olmasın?

hocam dediğiniz gibi yaparsınız düşürmezse günde 1 e çıkarırsınız, zaten düştüğünü nerden anlayacaksınız libido yükselecek sabahları ereksiyonla uyanmaya başlayacaksınız ve de en son bırakacağınız nokta kas krampları başladığında estrojen düşmüş demektir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
corey, 46 dakika önce yazdı:

hocam dediğiniz gibi yaparsınız düşürmezse günde 1 e çıkarırsınız, zaten düştüğünü nerden anlayacaksınız libido yükselecek sabahları ereksiyonla uyanmaya başlayacaksınız ve de en son bırakacağınız nokta kas krampları başladığında estrojen düşmüş demektir.

Gerçekten sinirim bozuldu. 500mg sustanon ile bu derece aromatize olduk ya... Bir de işin gyno boyutu var ki orası hala belli belirsiz

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba benim de kürüm bittikten sonra test yaptım E2 130 10 gün günde 1 tablet femara kullandım ama hala aynı düşmemiş bugün baktırdım yine 130 ne yapsam?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    69
Bahadır YETKİN, 2 saat önce yazdı:

Merhaba benim de kürüm bittikten sonra test yaptım E2 130 10 gün günde 1 tablet femara kullandım ama hala aynı düşmemiş bugün baktırdım yine 130 ne yapsam?

Başka hastaneyi dene Femara 1 Tableti %70 oranında düşürür. Ya Letrozol de sorun var yada labaratuarda. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif, 14.04.2024 - 23:06 yazdı:

Başka hastaneyi dene Femara 1 Tableti %70 oranında düşürür. Ya Letrozol de sorun var yada labaratuarda. 

Femara sahte olabilir mi dersin? Bu arada femara yı kestim günde 2 proviron gun aşırı arimidex günde 20mg tamox çinko ve e vitamini başladım inşallah e2 düşsün hatunla papaz olmak istemiyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    69
Bahadır YETKİN, 24.04.2024 - 21:15 yazdı:

Femara sahte olabilir mi dersin? Bu arada femara yı kestim günde 2 proviron gun aşırı arimidex günde 20mg tamox çinko ve e vitamini başladım inşallah e2 düşsün hatunla papaz olmak istemiyorum 

3 gün içerisinde gerçekleşen endikasyonlar. aşağıdaki görsellerde. femara 1 tablet aldım 42 Estradiol bugunkü testte 28 e düşmüş. Yani dahada düşecek 48 saatte zirve yapıyor femara.  

Anlayacağın femara sahte olabilir. Yada hastanedeki ölçüm de sorun olabilir. Vücudun tepki vermiyor demek tıp dilinde olmayan bir söylem olur. Vücudumuz sığır değil herşeyi biliyor. Yapması gerekeni yapıyor.

Heycan yapıp Tamoxifen armidex ot bo9k yutup durceğine Klomen al sabah akşam 1 er tablet. Hipofiz çalışşsın lh fsh salınımından sonra vücudun dengeyi sağlar zaten.  

e2 faz tt turboakif.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.