Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

aylardanKASIM

20 hafta üzeri ilaç kullanımı

Önerilen İletiler

Herkese kolay gelsin değerli arkadaşlarım kardeşlerim boldenon biliyoruz ki uzun kullanımlar da çok güzel etki veren bir ilaç ben 20.haftaya girdim kürde olduğumu asıl şimdi hissediyorum tabiri caizse doymadım daha uzatmak istiyorum ama hpta Yı uzun süre bakılamak nekadar mantıklı buna karar veremedim uzun kurlerde hormonal denge için mct ne olmalıdır yabancı forumda arada bir prengly vurmak falan yazıyor bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zubonk    288

20 hafta ve üzeri kullanımlarda kürün ilk haftasından veya 4. haftadan itibaren kür içeriğine HCG eklenmesi, PCT de geri dönüşün daha kolay olmasını sağlar ve bu denli uzun kullanımlarda leydigler ancak ayakta kalabilir. Sen geç kalmışsın ya PCT yapıp dinlendir hormonlarını yada devam edeceksen kesinlikle HCG başla. En verimli kullanımı her gün 100iu veya daha uğraşsız ve yeterli dozajlama olarak haftalık toplamda 500iu olacak şekilde 250x250iu hafta içerisinde 2 enjeksiyon öneririm.

Son olarak HCG eklediğin için aromatize artışı düşük dozlarda almış olsan bile artacaktır. Bu sebepten kür içerisindeki E2 test kontrollerini düzenli yapman gerek. Arimidex, Aromasin gibi aromataz inhibitörleri kür içerisine dahil edilip kan değerlerine göre doz ayarı yapılmalıdır.

tarihinde zubonk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk, 12 saat önce yazdı:

20 hafta ve üzeri kullanımlarda kürün ilk haftasından veya 4. haftadan itibaren kür içeriğine HCG eklenmesi, PCT de geri dönüşün daha kolay olmasını sağlar ve bu denli uzun kullanımlarda leydigler ancak ayakta kalabilir. Sen geç kalmışsın ya PCT yapıp dinlendir hormonlarını yada devam edeceksen kesinlikle HCG başla. En verimli kullanımı her gün 100iu veya daha uğraşsız ve yeterli dozajlama olarak haftalık toplamda 500iu olacak şekilde 250x250iu hafta içerisinde 2 enjeksiyon öneririm.

Son olarak HCG eklediğin için aromatize artışı düşük dozlarda almış olsan bile artacaktır. Bu sebepten kür içerisindeki E2 test kontrollerini düzenli yapman gerek. Arimidex, Aromasin gibi aromataz inhibitörleri kür içerisine dahil edilip kan değerlerine göre doz ayarı yapılmalıdır.

20 haftaya kadar  HCG eklemek mantıklı olabilir ama benim gibi 1 yıllık kür yapanlarda gereksiz olur 

ben 55 hafta yapıyorum 
1-20   boldenon
20-32 deca
32-44 primabolon
44-55 tren

Kürüm bu şekilde değil aslında  ama mantığını anla diye yazdım.Kür içine gelirsek bitkisel koruyucu alıyorum ezbere hiçbir şey kullanmıyorum  e2 yükselirse arimidex alırım vs.  gibi  55 haftalık kürde prengly işi yok :)  neden 55 hafta dersen
1-ilaçların son kullanması geçicek çoğunun geçti :) 
2-hayatımda boşluk yok 1 yıl kür için başka :) 
3-Uzun kürlede kalıcı sonuçlar daya iyi oluyor örneklerini gördüm 10-12 haftalık kürleri sevmiyorum defilasyon hariç.

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
toxic    204
bunuyazanTosun, 4 saat önce yazdı:

ben 55 hafta yapıyorum 

1-20   boldenon
20-32 deca
32-44 primabolon
44-55 tren

Kürüm bu şekilde değil aslında  ama mantığını anla diye yazdım.Kür içine gelirsek bitkisel koruyucu alıyorum ezbere hiçbir şey kullanmıyorum  e2 yükselirse arimidex alırım vs.  gibi  55 haftalık kürde prengly işi yok :)  neden 55 hafta dersen
3-Uzun kürlede kalıcı sonuçlar daya iyi oluyor örneklerini gördüm 10-12 haftalık kürleri sevmiyorum defilasyon hariç.

Eminim öyledir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
bunuyazanTosun, 4 saat önce yazdı:

ben 55 hafta yapıyorum 

1-20   boldenon
20-32 deca
32-44 primabolon
44-55 tren

İlaçların son kullanması geçicek diyerek kür uzatma nedir? Böyleleri şişede ilaç kalacak diyip normal de 400mg girdiği ilacı son iki hafta 600mg girer. Hayat bu kadar basitse senin için bonibon kutusana danabol anapolon falan koy arada yutarsın.

İşini bilen adam 12 haftada da iş yapar.

55 haftalık kür de HCG’nin işi yok demişsin. Çok net söylüyorum ne AAS, ne biyoloji, ne endokrin sistem, ne farmakoloji, ne kimya, ne anatomi hiçbir şey bilmiyorsun. Burada böyle cümleler kurarak bilmeyen bilgiye aç olan insanlara yanlış bilgi veriyorsun. Birincisi 55 hafta kürde kalmak herkesin yapacağı bir şey değil geri dönüş kür içerisinde HCG de kullanılsa tam anlamıyla olmayabilir ki içerik ağır ilaçlar ve dozajlar ise büyük sorunlar oluşacaktır. Yıllarınızı alır. Neyse şimdi burada uzun kürlerde neden HCG kullanılmalıdır mevzusuna girmeyeceğim birkaç postumda uzun uzun bahsettim isteyen bakabilir yada sorabilir yardımcı olurum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175
zubonk, 10 saat önce yazdı:

@toxic @zubonk bende haziran temmuz gibi 9 10 aylik bir küre basliyacam ama bu hcg kullanim mevzusu kafami karistiriyor. Benim her uc ayda bir olmak uzere iki hafta boyunca tum anabolizanlari kesip sadece testo propionat alarak gun asiri 150iu pregnyl vurma gibi bir dusuncem var. Bu iki haftanin ardindan tekrardan yüklemeye baslayacam. Ne diyorsunuz ise yararmi bu?  Blast and cruise mantiginada benziyor sanki biraz. Sizlerin de dusuncelerinizi merak ettim. Yorumlarinizi bekliyorum 😀

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.238
zubonk, 12 saat önce yazdı:

hcg konusunda yararlandığın veriler bilimsel kaynaklar mı bireysel tecrübelerin mi dostum? ben eğitmen değilim senin gibi ama bu saçları bu yolda döktüm ağrıttım diyemiyorum saç kalmadı çünkü :D:) hayatımda çok ağır kür dönemlerimde oldu asla kür içi hcg yapmadım yapılmasını da doğru bulmadım ladydiglere dur kalk yaptırmanın daha farklı sonuçlar doğuracağını geçmiş tecrübelerimde gördüğüm ve okuduğum için o yüzden sorma gereği duydum benm kürlerimde hep uzun oldu ama hiç sorun yaşamadım pct sonrası sadece bu sene bir mink sorun var onuda 2. pct desteği ile aştım. senin kür için hcg deneyimin nereden geliyor?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
Delipanter00, 3 saat önce yazdı:

@toxic @zubonk bende haziran temmuz gibi 9 10 aylik bir küre basliyacam ama bu hcg kullanim mevzusu kafami karistiriyor. Benim her uc ayda bir olmak uzere iki hafta boyunca tum anabolizanlari kesip sadece testo propionat alarak gun asiri 150iu pregnyl vurma gibi bir dusuncem var. Bu iki haftanin ardindan tekrardan yüklemeye baslayacam. Ne diyorsunuz ise yararmi bu?  Blast and cruise mantiginada benziyor sanki biraz. Sizlerin de dusuncelerinizi merak ettim. Yorumlarinizi bekliyorum 😀

Blast and cruise mantığı bambaşka bir mevzu. Bu söylediğin 3 ayda bir 2 hafta anabolizan kesip testo ve hcg kullanman yukarıdaki postta arkadaşın dediği leydiglere dur kalk muhabbeti oluyor yani gereksiz. Biz kür içerisinde özellikle senin gibi uzun süre kullanımlarda düşük dozda her gün veya haftalık 2 enjeksiyona bölünerek HCG alımının leydigleri ayakta tutacağını söylüyoruz. Bakın tedavi dediğimiz olayı yani doğal üretiminizi sadece HCG ile sağlayamassınız aksine baltalar PCT de kullanımı start amaçlıdır, bu kadar. Bu küründe önerim ya her gün 100iu veya haftalık 250x250iu mesela pazartesi perşembe gibi kullanmanı tavsiye ederim online süren uzun. Kür içeriğide önemli onuda paylaş.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
Bay-T, 1 saat önce yazdı:

hcg konusunda yararlandığın veriler bilimsel kaynaklar mı bireysel tecrübelerin mi dostum? ben eğitmen değilim senin gibi ama bu saçları bu yolda döktüm ağrıttım diyemiyorum saç kalmadı çünkü :D:) hayatımda çok ağır kür dönemlerimde oldu asla kür içi hcg yapmadım yapılmasını da doğru bulmadım ladydiglere dur kalk yaptırmanın daha farklı sonuçlar doğuracağını geçmiş tecrübelerimde gördüğüm ve okuduğum için o yüzden sorma gereği duydum benm kürlerimde hep uzun oldu ama hiç sorun yaşamadım pct sonrası sadece bu sene bir mink sorun var onuda 2. pct desteği ile aştım. senin kür için hcg deneyimin nereden geliyor?

Bu konuda bilimsel çalışmalar mevcut istemediğin kadar herkesin elinin altında internet var değil mi araştırıp bakılabilir. Ayrıca kendim tecrübe etmediğim ve ettirmediğim bir durum hakkında söz sahibi olmam. Yazdım tekrar yazayım.

HCG’nin ilk kullanımları nasıldı? tek seferde 5000iu enjeksiyonlar bunlar korkutucu değil mi? Bunları kim yapıyordu, bu konuda guru dediğimiz bodybuilderlar. Zaman ilerliyor ve yeni çalışmalar yeni bulgular ortaya çıkıyor şu anda tek seferde 5000iu vuran adam var mı yine var ama bulmak daha zor değil mi?

Steroid döngülerinden sonra ilaçlar kanda aktifliklerini yitirdikten sonra PCT de HCG ile bir start verilir (kesinlikle aromasin öneririm beraberinde ne olursa olsun E2 yükselmemeli) ve sonrasında HCG kesilir neden? Çünkü HCG analogu doğal sistemi yine baskılar sadece LH’ı taklit ederek hipofize üretmesi için sinyal gönderiyor. HCG kullanımı sonrası SERM ve doğal takviyelerle kalıcı olması sağlanmaya çalışılır. Fakat bu kısa ve ağır olmayanlar için geçerli. 20 hafta ve üzeri kullanımlarda ki kür içerisinde aralıksız olarak çok düşük dozda HCG ile LH hiçbir zaman kapanmaz. Kullanımın asıl amacı steroidler doğal üretiminize etki ettiği anda ki bu birkaç haftada başlar ve 14-15 haftadan sonra vücut artık LH eksikliği çekmeye başlar. 

Her geçen gün. Örnek verelim diyelim ki seni tabanca ile vurdular karnından. Kan kaybediyorsun, dakikalar geçtikçe daha fazla ve artık organların körelmeye başlıyor doğru mu iflas etmeye başlıyor. Sen eğer kan kaybına engel olmaya çalışmassan durumlar geri dönüşü olmayacak bir noktaya gelecektir.

Bakın dünyanın çoğu yerinde özellikle bizim ülkemizde steroid bırakımı sonrası tedaviyi çok yanlış anlayanlar yada böyle görmek isteyenler var. Ben burada tam anlamıyla iyileşmeden bahsediyorum. 1 yıl kür yapıyorsun kür bitti; bir ampül sustanon, iki hcg, üç tanede tamoksifenle geçiçi düzelen değerlerden yada değerler normal ama eskisi gibi değil. Bir şeyler sıkıntılı biliyor ama daha yeni bıraktık, uzundu hemen düzelmez, psikolojiktir, yada PCT yanlıştı ya, iki takviye alayım düzelirim deyip kısa bir aradan sonra tekrar kür. Bu doğal hormonlarının gözünde hatırlatma olarak kalır sadece. O yüzden uzun ve ağır kürlerinizde leydigleri önemseyin ayakta tutmak için HCG kullanımını araştırın.

tarihinde zubonk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288

Ayrıca eğer ki vücudunuza LH eksikliğini çok uzun süre yaşatırsanız, doğal testosteron salınım kapasitenizi düşürürsünüz. Bu da geri dönüşü olmayan doğal salınım düşüklüğü demektir. Steroidleri bıraktıktan sonra tam anlamıyla iyileşme zaten kişiye ve genetiğe göre değişmekle birlikte cinsel anlamda sıkıntı yaşanmasada değerlerin tam olarak oturması 1-2 yılda olur o da leydiglerinize iyi bakarsanız ve yaş unsuruda önemli genç olanlar bu konuda daha kısa sürede recovery olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk, 6 saat önce yazdı:

İlaçların son kullanması geçicek diyerek kür uzatma nedir? Böyleleri şişede ilaç kalacak diyip normal de 400mg girdiği ilacı son iki hafta 600mg girer. Hayat bu kadar basitse senin için bonibon kutusana danabol anapolon falan koy arada yutarsın.

İşini bilen adam 12 haftada da iş yapar.

55 haftalık kür de HCG’nin işi yok demişsin. Çok net söylüyorum ne AAS, ne biyoloji, ne endokrin sistem, ne farmakoloji, ne kimya, ne anatomi hiçbir şey bilmiyorsun. Burada böyle cümleler kurarak bilmeyen bilgiye aç olan insanlara yanlış bilgi veriyorsun. Birincisi 55 hafta kürde kalmak herkesin yapacağı bir şey değil geri dönüş kür içerisinde HCG de kullanılsa tam anlamıyla olmayabilir ki içerik ağır ilaçlar ve dozajlar ise büyük sorunlar oluşacaktır. Yıllarınızı alır. Neyse şimdi burada uzun kürlerde neden HCG kullanılmalıdır mevzusuna girmeyeceğim birkaç postumda uzun uzun bahsettim isteyen bakabilir yada sorabilir yardımcı olurum.

60014040_150401219342514_6505931776110624768_o.thumb.jpg.f521e4e2d77412f386e98745524aced6.jpg

İlaçlar normel ilaç değil Veteriner masteron Veteriner Winsterol Ukrayna boldenon Sırbistan testo Balkan testo orjinal genesis Orjinal psr cjc grhp hexarelin peptidler bunlar şuan kaldığım evde olanlar daha neler var bende neler  değil sen senin hocan bile bunları rüyasında göremez :)  malesef bende göremem artık :( 

Bulamıyorum bunlardan 15 temmuz darbesinden sonra gümrükler çok sıkı kimse getirmiyor ve güvenmiyorum  o yüzden son kürümü yapıcam oda 55 haftalık hepsi çocuğum gibi kimseye hediye edemem parayla satamam ve 1mg bile ziyan etmem özellikle 2014 üretimli alpha boldenon 2015 üretimli La pharma trenimi  daha önce uzun kürler yaptım ama ilk defa 55 hafta yapıcam ama çevremde yapan çok  kendi tecrübem 12 hafta gibi kısa kürlerle bulk olmuyor  yaptım mı daha önce yaptım ama uzun kürler gibi olmuyor malesef attığın taş ürküttüğün kuşa değmeli ! en kötü 16 hafta öneririm bulk için   Ve uzun kürler de Hcg gereksiz bunu tartışmıcam sen kendine vur millete önerme  20 haftaya kadar olan kürler de Hcg kullanılır  ama ülkenin %80ni kür içi Hcg kullanıldığından bile haberi yok  bu benim tecrübem tartışmayalım bu konuda Hcg konusunda çok yazı okudum çok tecrübe dinledim kendim de tecrübe ettim bu konuda sabit fikirliğim değiştiremezsina aynı proviron gibi oda çok tartışmalı bir konu.

"Çok açık söylüyorum hiçbir şey bilmiyorsun dedin bana özetle" biliyorum dostum emin ol biliyorum boş adam değilim eski kulağı kesiklerdenim :)
 Zaten bu ilaçlara ulaşabildiysem bu işlerden anlıyorum demektir !  parayla bulunamıcak şeyler zaten bazılarını avrupa gezisine giden arkadaşıma para verip aldırdım bazılarını Kanadan Abd'den bavulla geldi bu ilaçlara ulaşabilmek için neler neler geldi başıma  ukrayna boldenona ulaşmam bir arkadaşımın baya zoruna gitmişti şikayet etmişti beni gerçi baskına felan gelmediler ama ben yine zulalıyorum senin için çıkardım zuladan sende polise felan şikayet edersen kralı gelse bulamaz geçen yazdım temizlik yaparken 1 kutu clen buldum ben bile unutmuşum :) 
Malesef insanlar kötü  ben sadece sana tecrübeli olduğumu sana kanıtlamak istedim başka bir amacım yok ! çünkü tek bildiğim şey vücut geliştirme hoca diye geçinenlerin bildiği kadar unuttuğum var, benim tek bir iyi özelliğim var oda her şeye rağmen iyi insan olmam ama son 2-3 gelen yorum beni sinirlendirdi ve kötü insan olmam an meselesi o yüzden forumu bırakıyorum bu son mesajım bir daha girmicem bu benim şahsi kararım bence Türkiye'nin vg olarak en iyi forumu burası  bu foruma devam etmenizi tavsiye ederim benim olmamam hiçbir şeyi değişdirmez ama kötü insan olup kalp kırmak istemiyorum her şeye rağmen iyi insan olarak kalıcam kendime sözüm var
SON KEZ HERKESE KEYİFLİ FORUMLAR DİLERİM SAYGILARIMLA BUNUYAZANTOSUN 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Deity    171

tam benlik bir konu :)) yalnız bi terslik var ben 20 haftaya kadar yapılan kürlerde hcg kullanılmalı diye biliyorum daha uzun kürlerde faydasız ve fazla meşakkatli olur tecrübe etmedim daha ama 50+ hafta dur kalk yapmak çok zararlı olabilir

şuan 7. ayımı bitirmiş bulunuyorum 4. ay civarı bi hareketlenme olması leydig hücrelerin yaşıyoruz daha ölmedik demeleri için günlük 500iu 10 gün hcg kullandım ve test yaptırdım sonuç lh fsh de artış olmamıştı buradan da uzun süre testo kullanımlarında 500iu dozun lh fsh yi harekete geçirmediğini anlamış oldum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
Deity, 1 saat önce yazdı:

tam benlik bir konu :)) yalnız bi terslik var ben 20 haftaya kadar yapılan kürlerde hcg kullanılmalı diye biliyorum daha uzun kürlerde faydasız ve fazla meşakkatli olur tecrübe etmedim daha ama 50+ hafta dur kalk yapmak çok zararlı olabilir

şuan 7. ayımı bitirmiş bulunuyorum 4. ay civarı bi hareketlenme olması leydig hücrelerin yaşıyoruz daha ölmedik demeleri için günlük 500iu 10 gün hcg kullandım ve test yaptırdım sonuç lh fsh de artış olmamıştı buradan da uzun süre testo kullanımlarında 500iu dozun lh fsh yi harekete geçirmediğini anlamış oldum

Bu 20 haftaya kadar HCG kullanılır muhabbeti hangi gerekçeye yada bilimsel, farmakolojik, endokrin sistem olarak mantıklı bir açıklaması vardır merak ediyorum zaten kürdeki ilaçlar dozajlar ağır değilse ve 20 üzeri değilse neden kür içi HCG kullanılsın? He kullanılır mı kullanılır ama gereksiz. 20 ve üzeri kullanımda ki amaç vücut uzun süre LH eksikliği yaşamaması adına HCG ile haftalık düşük enjeksiyonlarla LH taklit edilerek leydigler ayakta tutulur. Bakın uzun süre LH varlık göstermez ise kür sonu tedaviyle öyle eski fonksiyonuna gelmesi hiçte kolay olmuyor. Bu da sağlık, hormon, kas gelişimi, psikolojik olarak sıkıntı yaşatır. Hatta genetiğe bağlı olarak bazı insanlarda geri dönüş tam olamıyor. Bunlar araştırılıp testleri yapılmış bilgiler. Senin hatan bu kadar süre bekledikten sonra HCG 10 boyunca her gün 500iu kullanmak bunun nasıl bir etkisi olabilir? Ki zaten uzun ve ağır kürlerde HCG kür içinde LH ve FSH’ı uçurmak için kullanılmaz. Sadece LH’ı komple pasif durumdan kurtarıp vücuda LH hala var demek adına kullanılır. Kür sonrası recovery daha kısa olması adına.

Son olarak herhangi birinde sıkıntı yaşanmıyor diye bir başkasında yaşanmayacak diye bir şey yok. Genetik en önemli husus ve bu işler gelişi güzel 30-40-50-60 hafta önlemsiz kullanılacak şeyler değil. İlerisini düşünmüyorsunuz ama ileride sizi zor günler bekliyor olabilir. Öyle uzun kürler yapıp kür sonrası HCG kullanıp PCT yapıp  3-5 ay ara verip tekrar küre girmekle neyin eski halinde kalıp, neyin sizden eksildiğini anlayamassınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xvampirex    5

benimde merak ettiğim bir konu idi hatta bende süreyi uzatmak istiyordum ama şimdi hangisi doğru bilemiyorum .... :/ kür içi hcg kullanılmalımı kullanılmamalımı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.