Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ahmetsancar

Son tahlil sonuçlarım. doğal olarak toparlamanma sürecimde ki gariplik.

Önerilen İletiler

ahmetsancar    2

8 ay önce girdiğim sustanon , pripionat , masteron  küründen dolayı değerlerim berbat durumdaydı pct filan işe yaramamıştı ereksiyon sorunu yaşıyordum ki halen yaşıyorum biraz biraz düzeldim ama.  Kafamdaki sorun şu 2 ay önce ki tahlillerimde lh fsh yerlerdeydi  testomda düşük sayılırdı doğal olarak toparlanmayı bekliyordum endokrine gittim endokrin bana klomen ile lh yi tetikleyeceğiz sonrasında toparlanamya başlar  3 ay haftada  3 gün kullan dedi ben 1.5 ay kulanıp bi tahlil yaptırayım dedim bu süreçde keçi boynuzu özü , e-d vitamini , ve haftada 3 gün klomen kullandım tahlillerim  yaptırdım acayip artış var herşeyde klomen tek başına prenglyin yapamadığını nasıl başardıda bu kadar şeyi yükseltti acaba klomenmi yaptı bunu yoksa ilaçların vucuttan atıldıktan sonramı hızlandı doğal toparlamam  anlam veremedim, Sizlere sormak istediğim şu 2.ci tahlilimdeki değerlerim sizce bi erkek için iyimi doğal olarak iyi seviyedede olduğumu gösterirmi ? Çünkü kür öncesi aptal gibi tahlil yaptırmadım eski değerlerimi hiç bilmiyorum o yüzden ona göre kıyas yapamayıp sizlerin düşüncesini almak istedim. Şimdiden tüm üstadlarıma  teşekkürler.  

İlk resim 2 ay önceki sonuçlarımın cok düşük olduğu resim.  2 resim ise dün yaptırdığım tahlilimin resmi.

Birde halen prolaktinimin yüksek olduğunu düşünenler var bi kaç kişi ile konuştum bazı kişiler yüksek olmadığını söylüyolar iyi durumda diyolar ereksiyon sorunumu tetikleyen ne onu  çözmeye calışıyorum. Sizce bi tık yüksekmi prolaktinim gerçekten ?

ilksonuc.png

ikincisonuc.png

tarihinde ahmetsancar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Atalay    86
gönderildi (düzenlendi)

@ahmetsancar selamlar dostum. PCT işe yaramadı demişsin mesajının başında. Kürden sonra uyguladığın pct neleri içeriyordu ve ne dozdaydı?

Eğer sadece pregnyl kullandıysan PCT yapmamışsın zaten. Pregnyl, LH ve FSH değerlerini yükseltmez. Kendisi LH'ı taklit eder. Kullanım amacı uzun kürlerde veya hormonlar çok baskılandığında testislere tekrar start vermektir. Yani bir nevi marş motoru gibi düşünebilirsin :)

Klomen ve Nolvadex(Tamoxifen) ise SERM grubu ilaçlardır. Hipofiz bezindeki östrojen reseptörlerine bağlanarak vücudun östrojeni görmemesini ve dolayısıyla tekrar LH/FSH salgılanmasını teşvik ederler.

Yani sen endokrinoloji uzmanına göründükten sonra esasen PCT yapmışsın ve değerlerin düzelmiş. Bence değerlerin gayet optimal düzeyde. Tabi hormonlar düzelse bile toparlanma biraz daha zaman alabiliyor. İşin bir de psikolojik boyutu var tabi, kişinin evhamlanıp "Acaba ereksiyon sorunu yaşayacak mıyım?" şeklinde sürekli kuruntu yapması da etkiliyor. 

Bence sporunu ve beslenmeni aksatma, doğal takviyeleri almaya devam et. Kullandıklarına ek olarak Arjinin, Tribulus, Çinko alabilirsin bir süreliğine.

tarihinde Atalay tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175

Pct işe yaramadı demişsin sonrasında endokrin klomen verdi onu kullandım diyorsun.Pctde tek sefer 5k prengly falan mı vurdun ne uyguladın?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetsancar    2
Atalay, 11 saat önce yazdı:

@ahmetsancar selamlar dostum. PCT işe yaramadı demişsin mesajının başında. Kürden sonra uyguladığın pct neleri içeriyordu ve ne dozdaydı?

Eğer sadece pregnyl kullandıysan PCT yapmamışsın zaten. Pregnyl, LH ve FSH değerlerini yükseltmez. Kendisi LH'ı taklit eder. Kullanım amacı uzun kürlerde veya hormonlar çok baskılandığında testislere tekrar start vermektir. Yani bir nevi marş motoru gibi düşünebilirsin :)

Klomen ve Nolvadex(Tamoxifen) ise SERM grubu ilaçlardır. Hipofiz bezindeki östrojen reseptörlerine bağlanarak vücudun östrojeni görmemesini ve dolayısıyla tekrar LH/FSH salgılanmasını teşvik ederler.

Yani sen endokrinoloji uzmanına göründükten sonra esasen PCT yapmışsın ve değerlerin düzelmiş. Bence değerlerin gayet optimal düzeyde. Tabi hormonlar düzelse bile toparlanma biraz daha zaman alabiliyor. İşin bir de psikolojik boyutu var tabi, kişinin evhamlanıp "Acaba ereksiyon sorunu yaşayacak mıyım?" şeklinde sürekli kuruntu yapması da etkiliyor. 

Bence sporunu ve beslenmeni aksatma, doğal takviyeleri almaya devam et. Kullandıklarına ek olarak Arjinin, Tribulus, Çinko alabilirsin bir süreliğine.

Üstad çok teşekkürler harika bilgilendirmişsin,  O dönem prengly  5000 ui aldım  ama hergün göbekten 250 ui  15 gün boyunca aldım nolvadex aldım aynı 15 gün boyunca az aldığımı düşünüyorum ben bence eksik yaptım pct'yi pct sonarsrı değerlerim düzeldi ama çok az artış gösterdiler  referans değerlerinin bi tık üstü sonrasında ise ondan sonra yaptırdığım tahlilde yani yukarıda ki 1 . tahlilde berbat derecede düşüş yaşadılar  bu nasıl oluyor acaba bu benim kafama takıldı ben şimdi klomeni filan kesersem tekrar düşüş yaşarsa ömür boyu ilac kullanmak zorundamı kalacağım algısı kafama oturdu. 

Doktor bana 3 ay kullanmamı söyledi klomeni ama şuan ki değerlerim'de lh referansı aşmış durumda sizce devam etmelimiyim bu değerler ile halen klomene.

çok teşekkürler mesajın için hocam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Atalay    86

@ahmetsancar Şu anki değerlerin bence gayet güzel. Neredeyse çoğu hormon nominal değerde. Benim mesela Serbest Testo halen alt sınırın altında, FSH alt sınıra yakın. Ona rağmen çok ciddi bir ereksiyon sorunu vs yaşamıyorum. Senin de normal koşullarda başka bir fizyolojik sorunun yoksa problem yaşamaman beklenir.

Ömür boyu kullanma gibi bir durum yok tabi, sen dışarıdan sentetik ilaç almazsan veya hipofizin ile ilgili fonksiyonel bir hastalığın yoksa bu hormonların baskılanmaz zaten. 

Kür öncesi değerlerin elinde olsaymış daha iyiymiş. Bundan sonra küre girecek olursan test yaptırırsın kıyaslamak açısından.

Ne kadar daha var 3 ayın bitmesine? Bence ilaca devam edip etmeme konusunu doktorunla görüşmen en doğrusu. Dediğin gibi LH üst sınırı aşmaya başlamış. Bu durum bir sıkıntı oluşturur mu bilmiyorum. Ama dediğim gibi mevcut değerlerin güzel, bu değerlerle doktorunla görüşmen en doğrusu. Belki kesebilir ilacı. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turks00    0

@ahmetsancar ben de senin sorununu yakın bir sorun yaşıyorum 2 yıldır 20 den fazla doktora gittim kullanmadığım ilaç kalmadı tüm kan değerlerim normal ve çözüm bulamıyorum sen çözüm bulabildin mi bu konuyu görüşebilir miyiz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turks00, 8 saat önce yazdı:

@ahmetsancar ben de senin sorununu yakın bir sorun yaşıyorum 2 yıldır 20 den fazla doktora gittim kullanmadığım ilaç kalmadı tüm kan değerlerim normal ve çözüm bulamıyorum sen çözüm bulabildin mi bu konuyu görüşebilir miyiz

guncel kan testi ver yardimci olalim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.