Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Takashi

Düşük karbonhidrat diyetim

Önerilen İletiler

curious    36

Onur merhaba

yüzde 70 gerçekçi olmayan farazi bir örnek. Amaç yağ yakımıysa mevzu kalorik açıkta biter. Söylediklerinin tamamına katılmakla beraber zaten yüzde 70 carb alırsan protein ve yağ makrosuna pek bir kalori kalmıyor. Demek istediğim sen yüzde 70 carb yüzde 15 yağ yüzde 15 protein alsan bile yinede yağ yakacaksın çünki kalorik açık veriyorsun. Kimseye yüzde 70 al demiyorum umarım açıklayıcı olmuştur.  Ancak bu işi bilen kişilerde beslenme programlarına şöyle başlıyorlar;

öncelikle düşmek istediğin kilodan yola çıkarak mesela 85 kilosun ve 75 e düşmek istiyosun ozaman 75x2gr 150gr protein sana tüm bilimsel araştırmalar ışığında kesin ve net olarak yetecek. Bunu tartışmaya bile gerek yok.(herhangi bir ilaç işin içinde yokken. ilaç oldumu protein miktarı mutlaka farklı olucak) ardından yüzde 25 ile 30 arasında bir yağ makrosu belirliyorsun ve kalan tüm kaloriyi carba veriyorsun ve bukadar. daha azına yada fazlasına kimsenin ihtiyacı yok. bu yaklaşımla ben çevremdekiler yada takip ettiğim sporcular arasında başarıya ulaşamayan yok. Şu benim lafımdır: Basit şeyler anlaşılmıyor:) adam peptid steril su ünite hesabını tek seferde anlayabiliyor. ama iş definisyona gelince kalorik açık mantığını kavrayamıyor. Çok basit arkadaşlar kafanızı karıştırmayın. Vücudu makina gibi düşünün yediğimizide yakıt. Yakıtı az koyuyorsun ve yakıt yetmeyince mevcut yağ rezervinden kullanmaya başlıyor. Ve yakıtın ne olduğunun çok önemi yok. Kas yıkımı oluşturmayacak şekilde yeterli protein, hormonal faaliyetlerimizi, ve birtakım vitaminlerin çözülmesi, metabolik faaliyetlerin sekteye uğramaması için ılımlı bir miktar yağ ve kalan tüm kalorinizle karbonhidrat tüketiyoruz. Nekadar açık verdiysek tam karşılığını hergün tartıda ölçerek görebiliyoruz. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Takashi    119
curious, Bir saat önce yazdı:

Onur merhaba

yüzde 70 gerçekçi olmayan farazi bir örnek. Amaç yağ yakımıysa mevzu kalorik açıkta biter. Söylediklerinin tamamına katılmakla beraber zaten yüzde 70 carb alırsan protein ve yağ makrosuna pek bir kalori kalmıyor. Demek istediğim sen yüzde 70 carb yüzde 15 yağ yüzde 15 protein alsan bile yinede yağ yakacaksın çünki kalorik açık veriyorsun. Kimseye yüzde 70 al demiyorum umarım açıklayıcı olmuştur.  Ancak bu işi bilen kişilerde beslenme programlarına şöyle başlıyorlar;

öncelikle düşmek istediğin kilodan yola çıkarak mesela 85 kilosun ve 75 e düşmek istiyosun ozaman 75x2gr 150gr protein sana tüm bilimsel araştırmalar ışığında kesin ve net olarak yetecek. Bunu tartışmaya bile gerek yok.(herhangi bir ilaç işin içinde yokken. ilaç oldumu protein miktarı mutlaka farklı olucak) ardından yüzde 25 ile 30 arasında bir yağ makrosu belirliyorsun ve kalan tüm kaloriyi carba veriyorsun ve bukadar. daha azına yada fazlasına kimsenin ihtiyacı yok. bu yaklaşımla ben çevremdekiler yada takip ettiğim sporcular arasında başarıya ulaşamayan yok. Şu benim lafımdır: Basit şeyler anlaşılmıyor:) adam peptid steril su ünite hesabını tek seferde anlayabiliyor. ama iş definisyona gelince kalorik açık mantığını kavrayamıyor. Çok basit arkadaşlar kafanızı karıştırmayın. Vücudu makina gibi düşünün yediğimizide yakıt. Yakıtı az koyuyorsun ve yakıt yetmeyince mevcut yağ rezervinden kullanmaya başlıyor. Ve yakıtın ne olduğunun çok önemi yok. Kas yıkımı oluşturmayacak şekilde yeterli protein, hormonal faaliyetlerimizi, ve birtakım vitaminlerin çözülmesi, metabolik faaliyetlerin sekteye uğramaması için ılımlı bir miktar yağ ve kalan tüm kalorinizle karbonhidrat tüketiyoruz. Nekadar açık verdiysek tam karşılığını hergün tartıda ölçerek görebiliyoruz. 

Değerli hocam verdiğiniz tavsiyeler yalnızca benim işime yaramayacak bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi olmayan tüm arkadaşlarımız yazdıklarınızı 2-3 defa mantığını anlayana kadar okumalı bence, bu platformda gerçekten bu işi bilinçli şekilde ve profesyonelce yapan çok hocalarımız var sizde onlardan birisiniz. Ayırdığınız zaman ve emek için size tüm samimi duygularımla tekrar teşekkür ediyorum. Sizin gibi insanlar oldukça mutlaka bir şeyler değişir vücut geliştirmede. Verdiğiniz örnekler gayet açık ve yol gösteriyor. İşin mantığı çok basit vücut enerjiyi almaya bakıyor ayırmıyor ne olduğunu, yaşamsal faaliyetlerini her şekilde sürdürüyor. Bir arabayı ele alırsak dizel, benzinli, lpgli araç yakıtın ne olduğunu ayırmaz gidebilmesi için enerji varsa seçim yapmadan bir şekilde gider...

Bu konuyu başladığım diyet ile devamlı gündemde tutmayı hedefliyorum yeni gelişmeler ve paylaşımlar için çünkü gerçekten önemli bilgiler var burada benim gibi amatör arkadaşlarımızın kesinlikle işine yarayacak bilgiler...

Sevgi ve saygılarımla

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
curious    36

Ahmet şimdiden başarılar dilerim, gayet mantıklı görünüyor ve yine hızdan yanasın :D O yağı 35 değilde 60gram yaparsan herşey çok güzel olacak. Bu arada yine ayar yeri bırakmamışsın. 1735 kalori çıkıyor ahmet ve hiçbir erkeğe 1750kalorinin altına düşmesi tavsiye edilmez. Sen yağı 60 a getirirsen olman gereken yere yine bi 100-200 kalori kadar uzak olucaksın ama anlıyorum hız istiyosun busefer böyle dene.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119
curious, Bir saat önce yazdı:

Ahmet şimdiden başarılar dilerim, gayet mantıklı görünüyor ve yine hızdan yanasın :D O yağı 35 değilde 60gram yaparsan herşey çok güzel olacak. Bu arada yine ayar yeri bırakmamışsın. 1735 kalori çıkıyor ahmet ve hiçbir erkeğe 1750kalorinin altına düşmesi tavsiye edilmez. Sen yağı 60 a getirirsen olman gereken yere yine bi 100-200 kalori kadar uzak olucaksın ama anlıyorum hız istiyosun busefer böyle dene.

Teşekkürler değerli hocam,

Yağ 35 yazıyor ama ekstradan aldıklarım 35 sadece, yulaf, hindi vs bunlardan aldığımız yağlarla zaten 60ı buluyor ama eklerim biraz daha...

Bu arada kondisyon bisikleti aldım ikinci el ama hesaplı oldu gayette kullanışlı...

Sabah aç karna kardiyo yapacağım 30-40 dk...

aa54cb7b-a492-4399-b983-19d7f572b6ad.thumb.jpg.c8c9bb09bcc75589d39e63283ecde96c.jpg

Sevgi ve saygılarımla...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
curious    36

Güzel yatırım, bende geçen yıl voit eliptik almıştım çok uyguna. Bu arada bahsettiğin diğer herşeyden aldığın tüm makrolarin hakkinda bilinc olusturmasi icin myfitnesspal uygulamasini yuklemeni ictigin preworkout in bile makrolarini eklemeni ve aliskanlik edinmeni tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119
curious, 9 saat önce yazdı:

Güzel yatırım, bende geçen yıl voit eliptik almıştım çok uyguna. Bu arada bahsettiğin diğer herşeyden aldığın tüm makrolarin hakkinda bilinc olusturmasi icin myfitnesspal uygulamasini yuklemeni ictigin preworkout in bile makrolarini eklemeni ve aliskanlik edinmeni tavsiye ederim.

Okan hocam benim aldığımda voit hardvard 1 modeli, 4-5 sene önce üretilen bir ürün. İkinci el olarak 300 liraya satın aldım az önce ilk kardiyomu yaptım gayet kullanışlı nabız ölçerli uyguna denk geldi çok mutluyum...

Bu arada bahsettiğiniz appi yükledim yarın sabahtan itibaren girdileri oluşturacağım 1900 kalori önerdi onlarda :) bu tarz uygulamaları uygulama içi satın alım vs olduğu için sevmezdim, ama bu program gayet başarılı hedef ve sonuca ilerlerken güzel günlük oluşturabiliriz. Diğer arkadaşlarada tavsiye ediyorum Myfitnesspal apple storeda var muhtemelen google stroredada vardır makro tutanlar için gayet iyi...

Gelişmeleri tekrar paylaşıyor olacağım.

Teşekkür ederim esen kalın. Sevgi ve saygılarımla.

tarihinde Takashi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
curious    36

MyFitnesspal sporcular arasında dünyada çok popüler bir uygulama. Eğer alışkanlık edinirsen çok faydasını göreceksin. Başarılar ve bol şans diliyorum dostum.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.