Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

bunuyazanTosun

Spordan 12 saat sonra yemek yesem sorun olur mu ?

Önerilen İletiler

Sabah 7de hızlıca anteraman yapıyorum 1 ölçek protein tozu içip salon da duş alıp işe koşarak gidiyorum.

• Akşam 7de iş bitiyor anca yemek yiyorum 
  • Yani ant. Sonra 12 saat yemek yiyemiyorum çok sorun olur mu ? 
  • İş aşırı yoğun arkadaşlar tuvalete dahi gidemiyorum bırak yemek yemeği.
  • İş çıkışı spora gidemem eve gelip 11e kadar ölü gibi yatıyorum.
  • Salon 07.00-23.00 açık  sabah kahvaltı eden biri de değilim asla yemem.

Durum böyle yani ...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sp371    22

Kahvaltı sevmiyorsan geceden yulaf süt protein tozuyla shake yapıp sabah spordan önce ve sonra içebilirsin hem karbonhidrat da olur,  gün içinde çalışırken enerji de olur sana 

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam bu tempoda ve bu sıcakta antrenman yapmaya çalıştığınız için sizi tebrik ediyorum ama protein tozu yerine biraz daha dolu bir shake hazırlamanızı öneririm. Muz olur, fıstık ezmesi olur, çiğ yumurta da atabilirsiniz zaten tadını almıyorsunuz. Bunu antreman sonrası içebilirsiniz.

Protein tozu yerine değil protein tozu dahil bu malzemelerle.. eksik yazmışım.

• +1 1
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.467

Günlük alman gereken kalori ve proteini alıyorsan sorun olmaz. @NamasteGodDamnİt dediği gibi spordan sonra bol kalorili proteinli shake gün içinde seni dinç tutacaktır. Ayrıca bu nasıl iş yahu yemek bile yiyemiyorsun?

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    22
NamasteGodDamnİt, 40 dakika önce yazdı:

Hocam bu tempoda ve bu sıcakta antrenman yapmaya çalıştığınız için sizi tebrik ediyorum ama protein tozu yerine biraz daha dolu bir shake hazırlamanızı öneririm. Muz olur, fıstık ezmesi olur, çiğ yumurta da atabilirsiniz zaten tadını almıyorsunuz. Bunu antreman sonrası içebilirsiniz.

Protein tozu yerine değil protein tozu dahil bu malzemelerle.. eksik yazmışım.

Çiğ yumurta içiyor musunuz hocam tadı nasıl, birde pişmişe göre değerleri daha az diye biliyorum doğru mudur 

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371, 12 dakika önce yazdı:

Çiğ yumurta içiyor musunuz hocam tadı nasıl, birde pişmişe göre değerleri daha az diye biliyorum doğru mudur 

Çiğ yumurtanın sindirimi pişmişe göre daha az ama bu tarz shake hazırlarsam ekliyorum 1-2.. zaten protein tozunun aromasından, fıstık ezmesınden vesaire tadı kırılıyor, hissedilmiyor.

• Beğen 1
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    431

Spor sonrası 12 saat boyunca yemek yememek kas gelişimi için ideal değil, çünkü antrenman sonrası kasların protein ve enerjiye ihtiyacı var. Ancak yoğun çalışıyorsan, sabah içtiğin protein tozuna biraz karbonhidrat ekleyebilir, işte de kolayca tüketebileceğin protein barları veya kuru yemişler gibi atıştırmalıklar bulundurabilirsin. Bu, kas kaybını önlemeye ve toparlanmayı desteklemeye yardımcı olur.

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ama çocukluğumdan beri kahvaltı kültürüm yok öldürseler yiyemem 20 yıldan fazladır böyle. Ant sonra 200ml su ile 1 ölçek wheyi anca içiyorum karışım felan olmaz bana. Benim sorum şey aslin da 24 saatte almam gereken proteini alıyorum ya illa ant. Sonrası almam mı lazım 12 saat sonra alsam çok sorun olur mu ? 

Ama elde ki imkan bu ne yapabilirsek zaten iş sezonluk 12 ay can dayanmaz böyle şeye.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bunuyazanTosun, 38 dakika önce yazdı:

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ama çocukluğumdan beri kahvaltı kültürüm yok öldürseler yiyemem 20 yıldan fazladır böyle. Ant sonra 200ml su ile 1 ölçek wheyi anca içiyorum karışım felan olmaz bana. Benim sorum şey aslin da 24 saatte almam gereken proteini alıyorum ya illa ant. Sonrası almam mı lazım 12 saat sonra alsam çok sorun olur mu ? 

Ama elde ki imkan bu ne yapabilirsek zaten iş sezonluk 12 ay can dayanmaz böyle şeye.

Protein vücutta depolanıyor. Siz çalıştığınız esnada bir protein shake daha içmeye çalışın biraz da yanına kuruyemiş yemeye çalışın. 12 saat açlık vücut gelişimi için iyi değil hocam. Kilo vermeye çalışan yağlı bir bireyin bile düzenli protein alması tavsiye edilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    66
NamasteGodDamnİt, 1 saat önce yazdı:

Protein vücutta depolanıyor. Siz çalıştığınız esnada bir protein shake daha içmeye çalışın biraz da yanına kuruyemiş yemeye çalışın. 12 saat açlık vücut gelişimi için iyi değil hocam. Kilo vermeye çalışan yağlı bir bireyin bile düzenli protein alması tavsiye edilir.

Protein vucutta depolanamayan tek makrodur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.