Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Hwidka1

Pirinç unu normal pirince eşit mi

Önerilen İletiler

Hwidka1    37

pirinç artık yiyemiyorum bir kaşık dahi zor geliyor kusma hissi geliyor nasıl bir şey yapabilirim pirinç unu 100 gram normal pirincle aynı mı oluyor veya makarna mı denemeliyim yardımcı olur musunuz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

otopsicikedi    1.383

Besin değerleri aynı pirinç unu kullanabilirsin. Fakat çok aşırı miktarlarda mide yanması sorunu yaşatabilir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kado    106
Hwidka1, 21 dakika önce yazdı:

pirinç artık yiyemiyorum bir kaşık dahi zor geliyor kusma hissi geliyor nasıl bir şey yapabilirim pirinç unu 100 gram normal pirincle aynı mı oluyor veya makarna mı denemeliyim yardımcı olur musunuz

Özbek pilavı gibi yap ye,  ben pilava günlük tüketeceğim eti de ekliyorum bir de havuç ekliyorum tadı güzel oluyor sadesine göre.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14
gönderildi (düzenlendi)
Hwidka1, 26 dakika önce yazdı:

makro olarak aynı fakat karbonhidratlarda “glisemik endeks” adında bir değer var, bu değer temelde karbları basit ve kompleks olarak ayırmamızı sağlıyor. basit yani yüksek glisemik endeksli karblar vücutta daha hızlı sindirilerek kan şekerini daha hızlı yükseltiyor (bu da doğal olarak uzun vadede yağlanmayı arttırıyor) tokluk hissi daha az oluyor ve kısa sürede pik yapan enerji aynı şekilde kısa sürede halsizliğe dönüşüyor. kompeks karbları da yazdıklarımın tersi olarak düşünebilirsin. genelde definasyon dönemleri için total karb miktarının %85 kadarını kompleks kalanını (özellikle antrenman öncesi) basit karb şeklinde öneriyorlar. bulk sezonundaysan bu durum değişebilir tabii ki. bu açıklamadan sonra soruna dönecek olursak; pirinç türüne göre glisemik endeksi değişen bir tahıldır. mesela baldo orta-yüksek glisemik endekse sahipken basmati pirinç düşük glisemik endekse sahiptir. bu sebeplede model diyetlerinde çoğunlukla basmati bulunur. pirinç unuysa baldo pirince kıyasla dahi çok yüksek glisemik endekse sahip bir besindir. Yanlış hatırlamıyorsam 90’ın üzerindeydi. şahsen pirinç ununu sadece pre workout besini olarak su/badem sütü ile tüketiyorum ancak yine de bu senin ihtiyaç ve hedefine göre değişkenlik gösterebilecek bir durum. bu bilgiler dahilinde kendine göre karar verebilirsin

tarihinde tsalyer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
crosfredy    261

Pirinç yerine sadece pirinç unu tüketmen hazımsızlığa ve mide ekşimesi yanması gibi sebeplere yol açacaktır bir süre sonra ki benim sık sık zamanında yaşadığım şeyler pirinç tüketmek gerçekten zor hak veriyorum fakat başka yolu da yok ancak pirinç unuyla eksik kalan öğünü tamamlarsın canın tatlı çeker gibi vs kullanılabilir kendini rahatlatmak adına cheat meal yap yada pirinci şekillendir üzerine domates biber mantarlı sos yap tavukla karıştır gibi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14
crosfredy, 5 dakika önce yazdı:

Pirinç yerine sadece pirinç unu tüketmen hazımsızlığa ve mide ekşimesi yanması gibi sebeplere yol açacaktır bir süre sonra ki benim sık sık zamanında yaşadığım şeyler pirinç tüketmek gerçekten zor hak veriyorum fakat başka yolu da yok ancak pirinç unuyla eksik kalan öğünü tamamlarsın canın tatlı çeker gibi vs kullanılabilir kendini rahatlatmak adına cheat meal yap yada pirinci şekillendir üzerine domates biber mantarlı sos yap tavukla karıştır gibi 

hocam zaten normal bir karb olmadan sadece pirinç unu tüketirse günü içi sürekli acıkacağı için kalori alımı çok yükselir ve yağlanır bence en doğrusu antrenman sonrası, kahvaltı gibi öğünlerde yavaş sindirilen ve vitamin/mineral hatta protein açısından daha zengin olan bulgur ya da basmati tüketmek. tabii arkadaşın hedefi genel olarak büyümekse o zaman değişir.

• Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.