Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

anabolikadam

Dirseğimde kireçlenme ve yamukluk.

Önerilen İletiler

anabolikadam    72

Doğuştan oluşan ve genetik yapımla alakalı 30 milyonda 1 görülen kol yamukluğuna sahibim. Dirseğimiz (varus) başında kireçlenme ve aşınma var. Buna bağlı olarak bebekliğimden beri avucumu sizler gibi döndüremem sol kolum tabiri caiz ise tam açıklığa gelmesi açısından %75, sağ avcum ise tam açıklığa gelmesi açısından %50 yamuk ve kabiliyetsiz. Bu aralar kireçlenme yaşıyorum sağ kolumda. Sol kolumda böyle bir rahatsızlık yok. 3 kez doktora gittim.

Hepsi de özel doktordu ve özel ilgilendiler hatta kolum hakkında ders bile veriliyor öyle söyleyeyim. Sorum ise şu, dirseğinde kireçlenme veya böyle hareket kabiliyetsizliği yaşayan kişilerin kullandığı glukozamin, kolajen veyahut diğer takviyeler var mı? Var ise faydasını gördü mü? Aynı zamanda bu konu hakkında bilgisi olan kişiler varsa da çok sevinirim. @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SPECTRE    753

Kolajen ve tb500 bunların üzerine git derim dostum.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
anabolikadam, 18.10.2023 - 12:54 yazdı:

Doğuştan oluşan ve genetik yapımla alakalı 30 milyonda 1 görülen kol yamukluğuna sahibim. Dirseğimiz (varus) başında kireçlenme ve aşınma var. Buna bağlı olarak bebekliğimden beri avucumu sizler gibi döndüremem sol kolum tabiri caiz ise tam açıklığa gelmesi açısından %75, sağ avcum ise tam açıklığa gelmesi açısından %50 yamuk ve kabiliyetsiz. Bu aralar kireçlenme yaşıyorum sağ kolumda. Sol kolumda böyle bir rahatsızlık yok. 3 kez doktora gittim.

Hepsi de özel doktordu ve özel ilgilendiler hatta kolum hakkında ders bile veriliyor öyle söyleyeyim. Sorum ise şu, dirseğinde kireçlenme veya böyle hareket kabiliyetsizliği yaşayan kişilerin kullandığı glukozamin, kolajen veyahut diğer takviyeler var mı? Var ise faydasını gördü mü? Aynı zamanda bu konu hakkında bilgisi olan kişiler varsa da çok sevinirim. @metinav

Kireçlenme ve eklemlerde sıvı kaybı vb. ile ilgili nedenini araştırıp bulmalısın.Beslenme kaynaklı yada vucuttaki bazı maddelerin eksikliği/fazlalığından olabilir.Bu tek başına bir sorun, eklemlerdeki kemikdeki deformasyonları geçiyorum...Hareket denilen şey kemik kıkırdakdan daha çok kaslarla ilgili.Kemikler bağlantı ve dayanak noktası sağlıyor, hareketi oluşturan belirleyen şey kaslar ve sinirler...Tembellik ve benzeri yetersizlik barsa kaslarını geliştirmelisin...Doktor var doktorcuk var bir de hekim var.Doğru kişiyi bulana kadar git göster çözüm ara...Eski devlet kamu doktorları çekirdekten yetişenler, daha tecrübeli ve yetkin olurlar çözüm konusunda...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    72
metinav, 22.10.2023 - 10:55 yazdı:

Kireçlenme ve eklemlerde sıvı kaybı vb. ile ilgili nedenini araştırıp bulmalısın.Beslenme kaynaklı yada vucuttaki bazı maddelerin eksikliği/fazlalığından olabilir.Bu tek başına bir sorun, eklemlerdeki kemikdeki deformasyonları geçiyorum...Hareket denilen şey kemik kıkırdakdan daha çok kaslarla ilgili.Kemikler bağlantı ve dayanak noktası sağlıyor, hareketi oluşturan belirleyen şey kaslar ve sinirler...Tembellik ve benzeri yetersizlik barsa kaslarını geliştirmelisin...Doktor var doktorcuk var bir de hekim var.Doğru kişiyi bulana kadar git göster çözüm ara...Eski devlet kamu doktorları çekirdekten yetişenler, daha tecrübeli ve yetkin olurlar çözüm konusunda...

Ünlü doktorlardan, doçent, uzman, profesör gibi mevkilere sahip birden fazla doktora gittim. Bebekliğimden beridir sizler gibi kaşık tutamam, bu yüzden de annem beni yemekleri sürekli döktüm diye azarlardı. Ancak sonuçlar içler acısıydı. Farklı bir teknik geliştirmiştim, elimi döndüremiyordum. Annem şüphelenmişti ve doktora gittiğimde (9 yaşındayken bir özel doktora, özel hastaneye) bana milyonlarca kişiden sadece bir kaç kişide olan bir kol yamukluğu, eklem yamukluğu olduğu söylenildi. Adıma şu an bir üniversitede ortopedi bölümünde kolumun tomografi, x-ray, röntgen ve MR gibi sonuçları incelenerek ders anlatılmakta yani bu kadar özel bir durum.

Benim yaşım daha genç. Kollarımı sizin gibi döndüremem tabiri caiz ise "reverse" olan hiçbir hareketi yapacak kadar avcum dönmez. Bileklerim güçlü, iç ve dış bileklerim ise gerçekten güçlü ve çalışmışlığım mevcut. Sinirlerimde bir sorun yok, kas oranım bileklerime göre yüksek. Aksine spora başlayıp bileğim daha da güçlenip, kas oranı artıp büyüdüğünden dolayı daha da kısıtlandı dönme açısı. Yani aslında normal bir sedanter birey olsam daha da iyi döndürebiliyordum. Daha yeni doktora gittim bir daha, bu yaşta kireçlenmemin olması bile tuhaf değil mi? Doktorum da şahsi olarak kireçlenme ve dezenformasyonun bu yaşta, bu seviyede olmasının genetiğimle ve özel durumumla ilgili olduğunu açıkça beyan etti. Hemde bileklerime çok iyi bakıyorken. Kendimi bu konuda çok geliştirdim, bundan kaçamam. Genetik olan bir durum ve bahane etmeden sporuma devam ediyorum. Ağır kilolar ile itiş yaparken ısındırmak, açmak, sinirleri gevşetmek ve oraya kan pompalamak ana amacım. 

SPECTRE, 18.10.2023 - 14:23 yazdı:

Kolajen ve tb500 bunların üzerine git derim dostum.

Tavsiyeniz için teşekkürler, biraz araştıracağım.

tarihinde anabolikadam tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
anabolikadam, 20 saat önce yazdı:

Benim yaşım daha genç. Kollarımı sizin gibi döndüremem tabiri caiz ise "reverse" olan hiçbir hareketi yapacak kadar avcum dönmez. Bileklerim güçlü, iç ve dış bileklerim ise gerçekten güçlü ve çalışmışlığım mevcut. Sinirlerimde bir sorun yok, kas oranım bileklerime göre yüksek. Aksine spora başlayıp bileğim daha da güçlenip, kas oranı artıp büyüdüğünden dolayı daha da kısıtlandı dönme açısı. Yani aslında normal bir sedanter birey olsam daha da iyi döndürebiliyordum. Daha yeni doktora gittim bir daha, bu yaşta kireçlenmemin olması bile tuhaf değil mi? Doktorum da şahsi olarak kireçlenme ve dezenformasyonun bu yaşta, bu seviyede olmasının genetiğimle ve özel durumumla ilgili olduğunu açıkça beyan etti. Hemde bileklerime çok iyi bakıyorken. Kendimi bu konuda çok geliştirdim, bundan kaçamam. Genetik olan bir durum ve bahane etmeden sporuma devam ediyorum. Ağır kilolar ile itiş yaparken ısındırmak, açmak, sinirleri gevşetmek ve oraya kan pompalamak ana amacım. 

Kardeşim geçmiş olsun doğrudur özel bir örneklik halin vardır buna bir dediğim yok.Fakat doktor dediğin insanların bilgileri tecrübelerden kaynaklanıyorsa daha ehil daha yetkin olurlar diye önerdim.Bizim ülkemizde ünvan tilt almak kolay, yeterki doğru kişiyi bul :)

Onlara takılma, genetik durumlar genelde tıpda kaçış için kullanılan çıkış yolları bahaneleridir.Sebebi neymiş ne den hangi yanlış durumdan gerçekleşiyormuş önce onu tanımlasınlar...Genetik bir süreci yarıda kesersin aksi durumları yaparak niye beklensin neden kaderin bu moduna sokulsun insanlar...Üstelik günümüzde artık genlerin de değiştiği bilgisi kabul ediliyorken...Hokus pokusla olmuyor bu iş, süreci anlayıp engellemek mümkün her zaman.Ama bunu ben veya bir başkası yapamaz, gerçekten bilgili araştıran kendini geliştiren bir doktor hekim gerekli...Tıpda tanımlanmamış yöntemleri o profesörlerin yanında bulamazsın, bence diğer taraflara yönelebilirsin çare konusunda bilen birilerinden...

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.