Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

KlasikFizik

Vücut geliştirmeci için optimal kan şekeri aralığı

Önerilen İletiler

KlasikFizik    234

Öğle yemeğinden 2 saat sonra tokluk kan şekerimi ölçtüm 63mg/dl çıktı. Yarın sabah açlık kan şekerimi ölçeceğim, besinlerden en iyi şekilde yararlanabilmemiz için bir vücut geliştirmecinin açlık ve tokluk kan şekeri değer aralığı kaç olmalı?  Bulka yeni başladım bir zaman sonra insulin hassasiyeti oluşursa hangi değerde tekrar diyete geçmeliyim? 

@metinav

@rastlantisal 

@Askabar

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Askabar    929
KlasikFizik, 5 saat önce yazdı:

Öğle yemeğinden 2 saat sonra tokluk kan şekerimi ölçtüm 63mg/dl çıktı. Yarın sabah açlık kan şekerimi ölçeceğim, besinlerden en iyi şekilde yararlanabilmemiz için bir vücut geliştirmecinin açlık ve tokluk kan şekeri değer aralığı kaç olmalı?  Bulka yeni başladım bir zaman sonra insulin hassasiyeti oluşursa hangi değerde tekrar diyete geçmeliyim? 

@metinav

@rastlantisal 

@Askabar

Kısa ve net açlık kan şekeri ne kadar düşükse o kadar iyi ( insülin vs kullanımı olmadan ) 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urcikodi    32
Askabar, 2 saat önce yazdı:

Kısa ve net açlık kan şekeri ne kadar düşükse o kadar iyi ( insülin vs kullanımı olmadan ) 

metformin bu konuda işe yarar mı peki ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75
Askabar, 3 saat önce yazdı:

Peki hocam bişey sormak istiyorum izninizle.

-Bu mantıkla bizim öğün sayısını ne az ne çok fazla tutmamız mı gerekiyor? Yada ideal öğün sayısı kaç olmalı yani yememiz gerekenleri kaç öğüne kaçar saat aralıklarla almalıyız ki kan şekerimiz hep düşük kalsın.

- bir de yine bu mantıkla karbonhidrat kaynaklarımız olabildiğince düşük glisemik indekse sahip mi olmalı yani baldo pirinç yerine basmati hatta siyah pirinç yemek daha mı doğru olur?

@Askabar

tarihinde fert tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    234
Anayurt Oteli, 8 saat önce yazdı:

...

E benim tokluk kan şekeri yemekten 2 saat sonra 63 çıktı burda normali min 120 diyor hipoglisemimi geçirmiş oluyorum şimdi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.592
KlasikFizik, 6 saat önce yazdı:

E benim tokluk kan şekeri yemekten 2 saat sonra 63 çıktı burda normali min 120 diyor hipoglisemimi geçirmiş oluyorum şimdi 

O değerin tokluk olduğunu kim söyledi sana ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    234
metinav, 4 saat önce yazdı:

O değerin tokluk olduğunu kim söyledi sana ?

2 öğün yaptım ve 2 saat sonra ölçtüm. Bu öğünlerin ikisinin toplamı bulka başladığım için minimum 2000 kaloriydi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    929
fert, 06.08.2023 - 00:37 yazdı:

Peki hocam bişey sormak istiyorum izninizle.

-Bu mantıkla bizim öğün sayısını ne az ne çok fazla tutmamız mı gerekiyor? Yada ideal öğün sayısı kaç olmalı yani yememiz gerekenleri kaç öğüne kaçar saat aralıklarla almalıyız ki kan şekerimiz hep düşük kalsın.

- bir de yine bu mantıkla karbonhidrat kaynaklarımız olabildiğince düşük glisemik indekse sahip mi olmalı yani baldo pirinç yerine basmati hatta siyah pirinç yemek daha mı doğru olur?

@Askabar

Bulkta ben yüksek glisemik indeks tercih ediyorum. Kan şekerini hızlı artırıp hızlı düşürdüğü için gün içinde 1 öğün fazladan yapabiliyorum. Ben diyette 5 Bulkta 6 öğün tercih ediyorum. Bu kan şekeri sabah aç karna ölçüm sonucu ben sabahları aç karna sürekli ölçüyorum. 80 üstüne çıkmamasına çok özen gösteriyorum. 80 üstünde 1 hafta seyir eder ve düşmezse insülin hassasiyeti için önerdiğim sert diyeti uyguluyorum. Ben siyah pirinç önermem onun glisemik indeksi çok çok düşük bu sefer hiç verimli olmaz. Bulkta baldo diyette basmasti tercih ediyorum ben. Yemek yedikten sonra ki 3. Saate kan şekeri öğün yapmak için yeteri kadar düşmüş olacaktır. 

IMG_7426.jpeg

• Ödül 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75
Askabar, 2 saat önce yazdı:

Bulkta ben yüksek glisemik indeks tercih ediyorum. Kan şekerini hızlı artırıp hızlı düşürdüğü için gün içinde 1 öğün fazladan yapabiliyorum. Ben diyette 5 Bulkta 6 öğün tercih ediyorum. Bu kan şekeri sabah aç karna ölçüm sonucu ben sabahları aç karna sürekli ölçüyorum. 80 üstüne çıkmamasına çok özen gösteriyorum. 80 üstünde 1 hafta seyir eder ve düşmezse insülin hassasiyeti için önerdiğim sert diyeti uyguluyorum. Ben siyah pirinç önermem onun glisemik indeksi çok çok düşük bu sefer hiç verimli olmaz. Bulkta baldo diyette basmasti tercih ediyorum ben. Yemek yedikten sonra ki 3. Saate kan şekeri öğün yapmak için yeteri kadar düşmüş olacaktır. 

Çok oluyorum biliyorum ama bişey daha sormak istiyorum. 😅 

Bu şekeri acısız ölçebilen bi alet yada yol var mı? 

@Askabar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    929
fert, 46 dakika önce yazdı:

Çok oluyorum biliyorum ama bişey daha sormak istiyorum. 😅 

Bu şekeri acısız ölçebilen bi alet yada yol var mı? 

@Askabar

Acısı çok hafif oluyor başka alternatif yol olarak deriye sabitlenen ve uygulama ile takip edilen cihazlar var diyabet hastaları için ama bence en temizi böyle ölçmek 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
KlasikFizik, 11 saat önce yazdı:

2 öğün yaptım ve 2 saat sonra ölçtüm. Bu öğünlerin ikisinin toplamı bulka başladığım için minimum 2000 kaloriydi.

2 saat değilde 30 dk - 1:30 saat aralığında ölçebilir misin? Vücudun sanırım besini direk çekiyor kaç kilosun ve yağ oranın kaç?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    234
Larues, 1 saat önce yazdı:

2 saat değilde 30 dk - 1:30 saat aralığında ölçebilir misin? Vücudun sanırım besini direk çekiyor kaç kilosun ve yağ oranın kaç?

Yağ oranım 11-12 civarıdır muhtemelen bulk sonu 100kg bitirdim 4 ay diyet yaptım 80e düştüm şimdi 1 aydır bulka tekrar başladım güncel kilom 83 olabildiğince temiz ve yavaş büyümeye çalışıyorum yağlanmamak için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
KlasikFizik, Bir saat önce yazdı:

Yağ oranım 11-12 civarıdır muhtemelen bulk sonu 100kg bitirdim 4 ay diyet yaptım 80e düştüm şimdi 1 aydır bulka tekrar başladım güncel kilom 83 olabildiğince temiz ve yavaş büyümeye çalışıyorum yağlanmamak için

2 saat yerine kan şekerini yemekten sonra 30 dk 1:30 saat arasında ölçüp yazabilir misin? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    234
Larues, 5 saat önce yazdı:

2 saat yerine kan şekerini yemekten sonra 30 dk 1:30 saat arasında ölçüp yazabilir misin? 

Toplam 3 öğün yaptım son öğünden tam 1 saat sonra ölçtüm 89

16914206839508823648454861502050.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.592
KlasikFizik, 20 saat önce yazdı:

Peki tokluk 63 ise 12 saat açlıktan sonra ölçtüğün kan şekeri değerin kaç ? :) 20 mi ?

Kardeşim yanlış ölçüyorsun.Tokluk kan şekeri 100 ve üzeridir...Senin değer gerçekten o şekildeyse insülin direnci ve metabolik sorunun olabilir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    234
metinav, 3 saat önce yazdı:

Peki tokluk 63 ise 12 saat açlıktan sonra ölçtüğün kan şekeri değerin kaç ? :) 20 mi ?

Kardeşim yanlış ölçüyorsun.Tokluk kan şekeri 100 ve üzeridir...Senin değer gerçekten o şekildeyse insülin direnci ve metabolik sorunun olabilir...

Yarın sabah açlık kan şekerimi ölçüp onuda atayım hocam. Hadi 63ü geçelim bugün güncel 2 öğün yaptım son öğünden 1, 1.30 saat aralığından sonra kan şekerim 89 çıktı. Atılan normal değerlere göre bu da düşük. Yanlış ölçeceğim bişey yok kanı sensöre akıtıyorum makine ölçüyor. Kan şekerinin düşük olması insülin hassasiyeti adına iyi bir şey değil mi? Dediğiniz gibi zararlıysa umarım makine bozukturda vücudumla alakalı bir sorun yoktur. İnsülin direncim olduğunu düşünmüyorum çünkü 20 kilo verdim ve vücudum karba deli gibi aç vaziyette daha önce uzun süren 5000 kalorili bulktaki kan değerlerimde bile insülin ve hba1c değerim normal çıkmıştı, 1800 kalorili diyetten çıkıp nasıl insülin direnci geliştirebilirim ki? 

@Larues hocam değeri istemiştiniz yorumunuz nedir bu konuda?

tarihinde KlasikFizik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
KlasikFizik, Bir saat önce yazdı:

Yarın sabah açlık kan şekerimi ölçüp onuda atayım hocam. Hadi 63ü geçelim bugün güncel 2 öğün yaptım son öğünden 1, 1.30 saat aralığından sonra kan şekerim 89 çıktı. Atılan normal değerlere göre bu da düşük. Yanlış ölçeceğim bişey yok kanı sensöre akıtıyorum makine ölçüyor. Kan şekerinin düşük olması insülin hassasiyeti adına iyi bir şey değil mi? Dediğiniz gibi zararlıysa umarım makine bozukturda vücudumla alakalı bir sorun yoktur. İnsülin direncim olduğunu düşünmüyorum çünkü 20 kilo verdim ve vücudum karba deli gibi aç vaziyette daha önce uzun süren 5000 kalorili bulktaki kan değerlerimde bile insülin ve hba1c değerim normal çıkmıştı, 1800 kalorili diyetten çıkıp nasıl insülin direnci geliştirebilirim ki? 

@Larues hocam değeri istemiştiniz yorumunuz nedir bu konuda?

@metinav hocam benden daha bilgili olduğu için onun dedigi de mantıklı geliyor. Hipoglisemi olsan çok kötü olursun. Öyle bir şey olsa ayriyeten kalori saymadan 1-2 öğün yaparak spor yapanların hepsi hipoglisemiden komalık olmuştu  başka bi durum var ama çözemedim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75
KlasikFizik, 08.08.2023 - 09:13 yazdı:

Güncelleme sabah 10 saat açlık sonrası aç karna ölçtüm 45 çıktı. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi bir sorin var mı?

Çevrende farklı bi ölçüm cihazına sahip biri varsa ondan rica et yada 2dk git eczaneye rica et ölçtür bi daha bence. Büyük ihtimal cihazın sorunlu bence

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    929
KlasikFizik, 08.08.2023 - 09:13 yazdı:

Güncelleme sabah 10 saat açlık sonrası aç karna ölçtüm 45 çıktı. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi bir sorin var mı?

Muhtemelen cihaz yanlış ölçüyor. Bu seviyede gözlerin kararır başın döner bırak ölçüm yapmayı ayakta duramazsın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    234
fert, 08.08.2023 - 09:36 yazdı:

Çevrende farklı bi ölçüm cihazına sahip biri varsa ondan rica et yada 2dk git eczaneye rica et ölçtür bi daha bence. Büyük ihtimal cihazın sorunlu bence

Bugün eczaneye gidicem ölçerlerse ölçtüreyim hocam ben de şaşırdım. Aynı cihazla babamda ölçüm yapıyor şeker hastası 144 çıkıyor ama bilemedim inşallah cihaz sorunludur. Yine güncelleme yaparım buraya.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
KlasikFizik, 08.08.2023 - 09:41 yazdı:

Bugün eczaneye gidicem ölçerlerse ölçtüreyim hocam ben de şaşırdım. Aynı cihazla babamda ölçüm yapıyor şeker hastası 144 çıkıyor ama bilemedim inşallah cihaz sorunludur. Yine güncelleme yaparım buraya  

Ölçtün mü

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    234
Larues, 11 dakika önce yazdı:

Ölçtün mü

Yok hocam olcmediler eczanede alet satayım falan dedi uygun bi zamanda yeni ölçüm aleti alicam.optima 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.