Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

YoungWolf

Sürekli tükenişe gidiyor musunuz?

Önerilen İletiler

YoungWolf    50

Merhaba arkdaşlar uzun zamandır çoğu seti tükenişe giderek yapiyordum ama artık gelişimden çok beni sinirsel olarak çok yorduğunu bazen agirliklarimda düşüş yaşamaya başladigimi farkettim. Steroidde kullansam bu böyle. Ayni ilerlemeyi her sette RPE 8 9(RIR 1 2) yaparakta saglicagimi dusunyorum bundan sonra çok kasmiycam acikcasi antreman yoğunluğunu.Herzman arnoldun mentalitesini örnek alıyordum acının dibine vurmadan kası sonuna kadar tüketmeden bu iş olmicakmis gibi geliyor yinede ama(bu mentaliteden çıkmak biraz zor gibi). Son araştırmalar bu yönde tükenişe gitmekle tankta 2 3 tekrar bırakmanın kas gelisimi acisindan bir fark olmadigini soyluyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Biraz bundan sıyrılmak zor ama artık vucudum kaldirmiyor bunu. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

crosfredy    261
YoungWolf, 32 dakika önce yazdı:

Merhaba arkdaşlar uzun zamandır çoğu seti tükenişe giderek yapiyordum ama artık gelişimden çok beni sinirsel olarak çok yorduğunu bazen agirliklarimda düşüş yaşamaya başladigimi farkettim. Steroidde kullansam bu böyle. Ayni ilerlemeyi her sette RPE 8 9(RIR 1 2) yaparakta saglicagimi dusunyorum bundan sonra çok kasmiycam acikcasi antreman yoğunluğunu.Herzman arnoldun mentalitesini örnek alıyordum acının dibine vurmadan kası sonuna kadar tüketmeden bu iş olmicakmis gibi geliyor yinede ama(bu mentaliteden çıkmak biraz zor gibi). Son araştırmalar bu yönde tükenişe gitmekle tankta 2 3 tekrar bırakmanın kas gelisimi acisindan bir fark olmadigini soyluyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Biraz bundan sıyrılmak zor ama artık vucudum kaldirmiyor bunu. 

selam bende aynı mentalite de çalıştım natureldeyken ilaca geçtiğim zaman uyguladığım idman tekniği 5+sb+5 (Statik bekleme) ve gayet güzel verim aldım ronnie nin idman sistemiydi sanırsam ordan aklımda kalmış bu tekniği araştıra bilirsin vücudunu tanıyıp kendine uyarlarsan gelişim daha iyi olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ed4wert4    1
YoungWolf, 27.07.2023 - 23:27 yazdı:

örnek veriyorum rir 1-2 dolaylarında 4 set yapmak yerine rir 0 kası gerçek anlamda tükettiğin 2 set yapabilirsin, muhtemelen idmanındaki set sayıların her seti tükenişe götürdüğün taktirde vücudunun tam iyileşmesine olanak sağlamayacak şekildedir. Bu durumda bir karar vermen gerek tükenişi seviyorsan hacmi düşürüp yoğunluğu arttıracaksın, ya da hacmi yükseltip yoğunluğu düşüreceksin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

idman cok kisisel bir konu. sende işe yarayan karşındakinde yaramıyor falan.yani doğru idmanı buldum diyorsun sonra hop bişey deniyeyim diyorsun bakıyorsun bu dahi iyi vesayire. ama benim kendimde uyguladıgım her hareketi tukenişe goturmuyorum. presslerim agır oluyor gıdebıldıgı kadar tukenıs yada yukenıse 1 kala bırakıyorum izolelerde normal kilo iyi form hissederek ve cok tekrar gidiyorum.tum idmanı tukenişe goturdugum yıllarda 25inci idmanımdan sonra düşüş yaşadığımı gormustum ve  psikolojik olarakta yoruyordu.zamanla oturttum pressler agır izoleler nizami cok tekrar ve haftalık olarak agırlık takibiyle 4-5haftada bir sinir sistemimin yorgunluguna gore 1hafta deload verip sonrasında yeni haftaya son hafta girdiğim agırlıkla baslayıp ustune ekleyerek devam ediyorum. agırlıgın tıkandıgı yerde tekrarı arttırıyorum tekrar cıkmazsa formu daha duzgun hıssetmeye calısıyorum vesayire.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50
ed4wert4, 09.08.2023 - 11:54 yazdı:

örnek veriyorum rir 1-2 dolaylarında 4 set yapmak yerine rir 0 kası gerçek anlamda tükettiğin 2 set yapabilirsin, muhtemelen idmanındaki set sayıların her seti tükenişe götürdüğün taktirde vücudunun tam iyileşmesine olanak sağlamayacak şekildedir. Bu durumda bir karar vermen gerek tükenişi seviyorsan hacmi düşürüp yoğunluğu arttıracaksın, ya da hacmi yükseltip yoğunluğu düşüreceksin.

Aslında son yapılan bilimsel çalışmalara göre rir0 ile rir2-3 e kadar kas gelişimi açısından neredeyse hiçbir fark olmadığı anlaşılmış. Sadece birtanesi ekstradan sinirsel yorgunluk ve gereksiz ekstra hasar veriyor.

Ama dediğiniz mantıklı volumeden kısıp intensityi artırmak mantıklı. Dorian yates te çok yuksek yoğunlukta kası tüketip sadece 1 set calışıyormuş. Dengeyi iyi ayarlamak çok önemli. 

Yok ya kesinlikle denedim rpe rir ayarlayamıyorum. Delip geçiyorum yani. İstemesemde hep tükenişe ulaşıyor. Ne kadar rir 0 ile rir2 ayni oldugunu bilimsel yazilarda ve teoride bilsemde 2 tekrar kala bırakamıyorum gelisemiycekmisim gibi sanki yeterli uyarıyı vermemişim gibi hissediyorum. Sanırım set sayılarını düşürmek benim için daha iyi. Siz nasıl bir sistem uyguluyorsunuz bu tükeniş konusunda rpe rir dikkat ediyormusunuz ? 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
trznd    71

Bu ağır kilo ile rir olayı beni de çok yordu ya hem fiziksel hem mental olarak. Bence sürekli uygulamamak gerekiyor cidden çok yoruyor yani iyi de beslensen mental bir yorgunluk var ve gitmek bilmiyor. Ara sıra keyif verici pump odaklı idmanlar mı atsam diye düşünmüyor değilim. Siz ne diyorsunuz bu konuda?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
janbertozen    338
trznd, 14 dakika önce yazdı:

Bu ağır kilo ile rir olayı beni de çok yordu ya hem fiziksel hem mental olarak. Bence sürekli uygulamamak gerekiyor cidden çok yoruyor yani iyi de beslensen mental bir yorgunluk var ve gitmek bilmiyor. Ara sıra keyif verici pump odaklı idmanlar mı atsam diye düşünmüyor değilim. Siz ne diyorsunuz bu konuda?

Kas kil bilmez hocam o kasa ne kadar stres verdiğin önemli.  Kısaca ne kadar kaldırdığın değil kaldırdığın ağırlıktan ne kadar verim aldığın önemli ( yinede ağır çalışmak iyidir) :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
trznd    71
janbertozen, 3 dakika önce yazdı:

Kas kil bilmez hocam o kasa ne kadar stres verdiğin önemli.  Kısaca ne kadar kaldırdığın değil kaldırdığın ağırlıktan ne kadar verim aldığın önemli ( yinede ağır çalışmak iyidir) :) 

Verim almasına alıyoruz da mental yorgunluk çok kötü olay ondan bahsediyorum :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50

Şu ara full body yapıyorum. Haliyle sıklık fazla. Yoğunluğu iyi ayarlamam lazım yaptığım antreman yoğunluğuna göre antreman hacmini iyi ayarlamam lazım ki 48 saatte tekrar o kası toparlayıp çalıştırayım ve overtraining olmayayım. Bu kadar çok düşününce sistematik olarak yerine oturtmaya çalışınca gercekten mental olarak yoruyor. Yap tek bölge aslında kasın içindende geçsen antreman hacminin ve yoğunlugunun dozunuda kaçırsan her halükarda 7 günde iyileşicek o kas çünkü 7 gün baya fazla. En optimal en iyi yol olmasada en garanti yol aslında. Fazla düşünmeye gerek kalmıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ulquiorra_z    196

overtrain olmuyorsan git xD compaund hareketlerde öyle bi lüksün yok cns patlar özellikle güçlü biriysen. izolelerde gitmenin bi sakıncası yok en azından benim için kas hertürlü topluyor kendini cns öyle değil. izolelerinde cns e yükü yok ztn.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.