Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

GRECO-ROMAN WRESTLER

Merhaba ,Mehmet abi,Trexianos abi ve diger abiler yardim ltf

Önerilen İletiler

Superset kavramı aslen birbirine zıt çalışan iki kas grubu egzersizinin(biceps-triceps, sırt-göğüs gibi) ara verilmeden, arka arkaya yapılmasıdır. Ara verilmeden yapılan bu iki hareket bir set sayılır.

Drop set bir egzersizde belirli bir ağırlık ile doğru formda bir tekrar daha yapamayacak duruma geldikten sonra(tükenişe ulaşmak) ağırlığı düşürerek o ağırlık ile de tükenişe ulaşmaktır. Bu ağırlık düşüşü tercihe gör bir, iki, üç hatta dört kere bile olabilir.

Bileşik set kavramı ise genellikle süperset ile karıştırılır ve ikisi de aynı şey olarak kullanılır fakat bileşik set aslen aynı kas grubunu çalıştıran iki egzersizin arka arkaya, ara vermeden yapılmasıdır.

bu 3 ü de güzel kombinasyonlardır sürekli drop set yapılmaz bu arada 3 hafta normal 1 hafta dropset olarak gidilebilir.

deri konusunda yapılacak tek şey definasyon :)

COK TESEKKUR EDERIM TOLGACAN ABI !

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Superset kavramı aslen birbirine zıt çalışan iki kas grubu egzersizinin(biceps-triceps, sırt-göğüs gibi) ara verilmeden, arka arkaya yapılmasıdır. Ara verilmeden yapılan bu iki hareket bir set sayılır.

Drop set bir egzersizde belirli bir ağırlık ile doğru formda bir tekrar daha yapamayacak duruma geldikten sonra(tükenişe ulaşmak) ağırlığı düşürerek o ağırlık ile de tükenişe ulaşmaktır. Bu ağırlık düşüşü tercihe gör bir, iki, üç hatta dört kere bile olabilir.

Bileşik set kavramı ise genellikle süperset ile karıştırılır ve ikisi de aynı şey olarak kullanılır fakat bileşik set aslen aynı kas grubunu çalıştıran iki egzersizin arka arkaya, ara vermeden yapılmasıdır.

bu 3 ü de güzel kombinasyonlardır sürekli drop set yapılmaz bu arada 3 hafta normal 1 hafta dropset olarak gidilebilir.

deri konusunda yapılacak tek şey definasyon :)

Tolgacan abi, Tekrardan merhabalar!

Sorum olucakti size birkaç

Ben aslinda gùreşçiyim(Grekoromen ve serbest stil gùreşi), bodybuilding sporunu da gùreşin yaninda yapiyorum , yani şòyle anlatayim size

(1)Haftada 3 kere koşu, 3 kere gùreş ve 3 kere bodybuilding yapiyoruz , (KÙR ZAMANI BODYBUILDING I HERGÙN YAPAYIMMI ABI???) Bu iyi olurmu?

(2)Ve Biz gùrešçi oldugumuz için antrenòr koşturuyor bizi, bu kas yapmaya engelmidir??? Veya kùre herhangi bir zarari olurmu? Kas kazanma açisindan zarar verirmi?

(3)Ve koştugumuzda vucuda topladigimiz sular ve kaslar gidermi?

(4)Ve koşumuz yag yakarmi abi? Yag yakmaya yardimci olurmu ?

(5) VE ABI BEN BIR SORU SORMUŠTUM, DERI SARKMASI DIYE, SIZ DE "TEK ÇARESI DEFINASYON" DEMIŠTINIZ , BU KOŞU YARRIM EDERMI BENIM DERIMIN INCELMESINE?

(6)VE KOŞU DA GLUTAMIN KULLANMANIN FAYDALARI NELERDIR ABI ? YANI HEM YAG YAKIP HEM KASLARI KORUYABILIRIZ , DEGILMI??? KULLANAYIMMI?

Saol abi cevaplarin için senden , ÒLÇLERIM

BOY 1.78

KILO 84 ( oldum :] ) TREXIANOS ABI, SANA ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM , VE TOLGACAN ABI SANA DA ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM, IKINIZIN SAYESINDE 84 OLMAYI BAŞARDIM

Yag orani %14-15 % herhalde 14 %

Ve KOL 39

(7)Abi Bizim gùrešimizde BODYBUILDING ' deki gibi ALETLERIMIZ YOK, Bizde ÇIFT DUMBELL VAR 20 KG LIK ,

VE BENCH PRESS SEHPASI VE BENCH PRESS DEMIRI VAR , AGIRLIKLARI DA VAR 100 KILO YA KADAR ,

BENCH PRESS

DEADLIFT

SQUAT

CLOSE GRIP BENCH PRESS

VE BICEPS ÇALIŠIYORUM , YANI ABI ANLATABILMIŞIMDIR , Bizde Butterfly, Cross over gibi makineler yok , Sadece elimizdekilerle yapabiliyoruz

Dišindan da Barfiks yapiyoruz, press up , push ups yapiyoruz , IP'e tirmaniyoruz , bu yetermi abi??? KÙR ZAMANI AGIRLIK ÇALIŠMASINA ILLA FITNESS MERKEZINE GIDIP ÇALIŠMAK ÒNEMLI MI ? KISA YOLDAN ANLATIRSAK ???

(8) Abi Beslenmem hergùn dùzenli 4000-4500 temiz kalori , ve ben kùr den sonra Agìrlik çališmaya devam edicem, Beslenme ve diyete de òyle , uykuya da ònem veriyorum , ama Kùr den sonra Gùreş ve košu yùzùnden aldigim kaslarim dururmu? Yani Gidermi ?

KÙRÙMÙ , MCT YI, PCT YI, ANTRENMANI,UYKU DUZENINI , BESLENMEYI ÇOK IYI YAPARSAM , VE GÙREŞ YAPIP , KOŠU YAPSAM BILE KASLARIM DURURMU ABI ? ÇOK ENDIŠELENIYORUM ABI CEVAPLARIN IÇIN ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM, UMARIM ANLAMIŞSINDIR YAZDIKLARIMI !?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

(1)Haftada 3 kere koşu, 3 kere gùreş ve 3 kere bodybuilding yapiyoruz , (KÙR ZAMANI BODYBUILDING I HERGÙN YAPAYIMMI ABI???) Bu iyi olurmu?

hayır hatta 3 body building in güreş olmayan 3 günde full body olsun bu bile fazla :)

(2)Ve Biz gùrešçi oldugumuz için antrenòr koşturuyor bizi, bu kas yapmaya engelmidir??? Veya kùre herhangi bir zarari olurmu? Kas kazanma açisindan zarar verirmi?

sen yaktığın kaloriyi hesaplayıp üzerine +500 koyduğun sürece ne yaparsan yap büyürsün için rahat olsun.

hayır gitmez daha da belirgin olur kasların. kardio atmış olursun.

kardio attığın için yağlanman azalacak belki duracaktır fakat kas yapmak istiyorum dediğinden+500 yaptığını varsayarsak yağ yakımı olmayacak ekstra yağlanman engellenecek sadece.

(5) VE ABI BEN BIR SORU SORMUŠTUM, DERI SARKMASI DIYE, SIZ DE "TEK ÇARESI DEFINASYON" DEMIŠTINIZ , BU KOŞU YARRIM EDERMI BENIM DERIMIN INCELMESINE?

derin incelebilir ama sarkan deri düzelmez. sarkan derinin düzelmesinin tek yolu içini doldurmaktan geçiyor bunun için bazı krem tarzı şeyler de var onlara da bakabilirsin.

(7)Abi Bizim gùrešimizde BODYBUILDING ' deki gibi ALETLERIMIZ YOK

ağırlıkların yettiği taktirde hiç sorun yok makinaya ihtiyacın yok fakat bench de squatta deadlift de bir süre sonra o ağırlık yetmeyecektir ekstra koymanız gerekebilir. ağırlık takılan bi bel kemeri de alırsan barfiks çekersen daha hipertrofik sırt çalışırsın sayıyı arttırmaktan çok ağırlığı arttırmak daha hoş. yada muscle up, ters alkışlı şınav gibi tekniklere alışıp tarzı değiştirmen gerekecek. ama vucudunu zorladığın sürece her şekilde gelişirsin rahat ol.

(8) Abi Beslenmem hergùn dùzenli 4000-4500 temiz kalori , ve ben kùr den sonra Agìrlik çališmaya devam edicem

yaktığından fazla kalori alırsan büyürsün yaktığın kadar alırsan korursun sıkıntı olmaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hayır hatta 3 body building in güreş olmayan 3 günde full body olsun bu bile fazla :)

sen yaktığın kaloriyi hesaplayıp üzerine +500 koyduğun sürece ne yaparsan yap büyürsün için rahat olsun.

hayır gitmez daha da belirgin olur kasların. kardio atmış olursun.

kardio attığın için yağlanman azalacak belki duracaktır fakat kas yapmak istiyorum dediğinden+500 yaptığını varsayarsak yağ yakımı olmayacak ekstra yağlanman engellenecek sadece.

derin incelebilir ama sarkan deri düzelmez. sarkan derinin düzelmesinin tek yolu içini doldurmaktan geçiyor bunun için bazı krem tarzı şeyler de var onlara da bakabilirsin.

(7)Abi Bizim gùrešimizde BODYBUILDING ' deki gibi ALETLERIMIZ YOK

ağırlıkların yettiği taktirde hiç sorun yok makinaya ihtiyacın yok fakat bench de squatta deadlift de bir süre sonra o ağırlık yetmeyecektir ekstra koymanız gerekebilir. ağırlık takılan bi bel kemeri de alırsan barfiks çekersen daha hipertrofik sırt çalışırsın sayıyı arttırmaktan çok ağırlığı arttırmak daha hoş. yada muscle up, ters alkışlı şınav gibi tekniklere alışıp tarzı değiştirmen gerekecek. ama vucudunu zorladığın sürece her şekilde gelişirsin rahat ol.

(8) Abi Beslenmem hergùn dùzenli 4000-4500 temiz kalori , ve ben kùr den sonra Agìrlik çališmaya devam edicem

yaktığından fazla kalori alırsan büyürsün yaktığın kadar alırsan korursun sıkıntı olmaz.

Abi,òncelikle cevabin için çok teşekkur ederim

1) abi yaktigim kalorinin sayisini nerden bilecem ben abi? Hiç bilmiyorumki

Gunde bu ògùnleri yiyorum

500 gr et , 10 yumurta , yarim litre sut

1 kilo pirinç , gunde 6 tane meyve, 200 gr da yulaf

Bunlar kaç kalori yapar abi?

Ve ben şòyle yapmayi planliyorum abi , deriyi ònce incelticem , sonra geriye kalan biraz sarkiklari da doldurucam , Dogru Olurmu Bu Sizce Tolgacan Abi ???

Saolun!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

öncelikle internetten herhangi kalori ihtiyacı hesaplama sitelerinden birine gir orada alman gereken ortalama kalorini öğren.

bulduğumuz değere +500 ekliyoruz ki bulk yapabilelim.

ardından fatsecret adlı programı telefonuna indirip günlük yediklerini gramı gramına en az 1 ay boyunca oraya yazarak kalorini her gün tuttur.

1 ay sonunda hem değişimi görürsün hemde artık programa ihtiyacın kalmadan kendi kafandan ayarlamayı öğrenirsin. kilon arttıkça kalori hesabını değişmeyi unutma :) her 5 kiloda tekrar yapabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
öncelikle internetten herhangi kalori ihtiyacı hesaplama sitelerinden birine gir orada alman gereken ortalama kalorini öğren.

bulduğumuz değere +500 ekliyoruz ki bulk yapabilelim.

ardından fatsecret adlı programı telefonuna indirip günlük yediklerini gramı gramına en az 1 ay boyunca oraya yazarak kalorini her gün tuttur.

1 ay sonunda hem değişimi görürsün hemde artık programa ihtiyacın kalmadan kendi kafandan ayarlamayı öğrenirsin. kilon arttıkça kalori hesabını değişmeyi unutma :) her 5 kiloda tekrar yapabilirsin.

TOLGACAN ABIÇok teşekkùr ederim saol yardimin için.

MEHMET ABI , sanada çok teşekkùr ederim yardimlarini hić eksik etmediniz bana

Ikinizede sonsuz saygilar!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GRECO-ROMAN WRESTLER, 25 mart 2017 - 21:42 yazdı:

Ben aslinda gùreşçiyim(Grekoromen ve serbest stil gùreşi), bodybuilding sporunu da gùreşin yaninda yapiyorum , yani şòyle anlatayim size

(6)VE KOŞU DA GLUTAMIN KULLANMANIN FAYDALARI NELERDIR ABI ? YANI HEM YAG YAKIP HEM KASLARI KORUYABILIRIZ , DEGILMI??? KULLANAYIMMI?

BOY 1.78

KILO 84 ( oldum :] ) Mehmet ABI, SANA ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM , VE TOLGACAN ABI SANA DA ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM, IKINIZIN SAYESINDE 84 OLMAYI BAŞARDIM

Ve KOL 39

(7)Abi Bizim gùrešimizde BODYBUILDING ' deki gibi ALETLERIMIZ YOK, Bizde ÇIFT DUMBELL VAR 20 KG LIK ,

VE BENCH PRESS SEHPASI VE BENCH PRESS DEMIRI VAR , AGIRLIKLARI DA VAR 100 KILO YA KADAR ,

BENCH PRESS

DEADLIFT

SQUAT

CLOSE GRIP BENCH PRESS

VE BICEPS ÇALIŠIYORUM , YANI ABI ANLATABILMIŞIMDIR , Bizde Butterfly, Cross over gibi makineler yok , Sadece elimizdekilerle yapabiliyoruz

Dišindan da Barfiks yapiyoruz, press up , push ups yapiyoruz , IP'e tirmaniyoruz , bu yetermi abi??? KÙR ZAMANI AGIRLIK ÇALIŠMASINA ILLA FITNESS MERKEZINE GIDIP ÇALIŠMAK ÒNEMLI MI ? KISA YOLDAN ANLATIRSAK ???

(8) Abi Beslenmem hergùn dùzenli 4000-4500 temiz kalori , ve ben kùr den sonra Agìrlik çališmaya devam edicem, Beslenme ve diyete de òyle , uykuya da ònem veriyorum , ama Kùr den sonra Gùreş ve košu yùzùnden aldigim kaslarim dururmu? Yani Gidermi ?

KÙRÙMÙ , MCT YI, PCT YI, ANTRENMANI,UYKU DUZENINI , BESLENMEYI ÇOK IYI YAPARSAM , VE GÙREŞ YAPIP , KOŠU YAPSAM BILE KASLARIM DURURMU ABI ? ÇOK ENDIŠELENIYORUM ABI CEVAPLARIN IÇIN ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM, UMARIM ANLAMIŞSINDIR YAZDIKLARIMI !?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SelimTT    20

2 sayfa içinde boy olarak 1.80 ile başlamış, sonra 1.83 olmuş, en son da 1.78 ile kapamış bu nasıl oluyor ya ? :))

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SelimTT, 23 saat önce yazdı:

2 sayfa içinde boy olarak 1.80 ile başlamış, sonra 1.83 olmuş, en son da 1.78 ile kapamış bu nasıl oluyor ya ? :))

ozur dilerim yalnis ölçüyo her seferinde bu boy olçme aleti,boyum  suan dogru ölçtügümde 1.80 çikti,bunun için eczaneye gitdim :), salondaki alet iseyaramaz

tarihinde GRECO-ROMAN WRESTLER tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SelimTT    20

Özür dilenecek bir şey yok kardeşim. Kendi ölçülerini bilmek senin yararına. Son mesajın Şubat'taymış. Naptın bu süreçte? Küre girdin mi? Gelişimin nasıl oldu? Teorik bilgin baya eksikmiş. Eksiklerini tamamlayabildin mi? Durumundan bahset biraz :)

Sevgiler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GRECO-ROMAN WRESTLER, 25 mart 2017 - 21:42 yazdı:

BOY 1.78

KILO 84 ( oldum :] ) Mehmet ABI, SANA ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM , VE TOLGACAN ABI SANA DA ÇOK TEŠEKKÙR EDERIM, IKINIZIN SAYESINDE 84 OLMAYI BAŞARDIM

Ve KOL 39

BENCH PRESS

DEADLIFT

SQUAT

CLOSE GRIP BENCH PRESS

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SelimTT, 27.09.2017 - 13:02 yazdı:

Özür dilenecek bir şey yok kardeşim. Kendi ölçülerini bilmek senin yararına. Son mesajın Şubat'taymış. Naptın bu süreçte? Küre girdin mi? Gelişimin nasıl oldu? Teorik bilgin baya eksikmiş. Eksiklerini tamamlayabildin mi? Durumundan bahset biraz :)

Sevgiler

Selam SelimTT, baslik açtim bakabilirsin gelisime, k.b Uzun zmn oldu anca girebildim, foto var orada degisim fotom

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.