Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

YoungWolf

Proteinin çok abartıldığını düşünüyorum ?

Önerilen İletiler

YoungWolf    50

Öncelikle tabiki kas yapımız protein ve su yapısından oluşuyor. Ama kas yapma hızımızı göz önüne aldığımızda en iyi ihtimalle haftada 1 kg yağsız kütle eklediğimizi düşünelim kas yapımızın %19 u protein ve çoğu su ve bir kısmıda yağdan oluştuğunuda göz önüne alırsak bu haftada 173 gr ptoteinin kas yapımı için kullanılması demek buda günde 25 gr proteinin sırf kas için kullanılması buda saatte sadece1 gr kas proteini için kullanılması demek. Hadi günde 100 gr alıyorsak 75 gr saç tırnak mukoza vs bunlara gitsin 25gr ını hiçmi kullanmıycak.

Öncelikle yeterli glikoz yoksa vucut proteininin çoğunu glikoza çevirir. Öncelikle herşeyden önce yeterli karbonhidratı aldığımızdan ve kalorik olarak çok eksikerde olamdığımızdan emin olmalıyız. Kas onarımı öncelikle kas glikojeninin yerine koyulmasıyla başlar. 

Demek olyor ki yeterli karbonhidratı alıyorsak öyle aman aman çok fazla protein kullanılmıyor. Kililoyla et tavuk yemeye ölçek ölçek protein tozları içmeye gerek yok. Hiç bir faydası olmiycak. Bu daha çok proteinin daha çok kas yapıcağı algısı kafamıza öyle bir işlenmiş ki bu yanılgı sanki bir arabaya daha çok benzin koyunca daha hızlı gidecekmiş algısına benziyor. 

Yağ oranımıza hedefimize göre önce gerektiği kadar karbonhidratı alalım. Önce enerji eksikliği durumu ortadan kalksın günde yediğin 300 gr tavuk bile fazlasıyla biyere getirir diye düşünüyorum.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ulquiorra_z    196

sana katılıyorum spora başladığımdan beri annem ne kadar yaparsa o kadar yerim (400 500gr) bw:95kg hala da muazzam bi ivmeyle gelişiyorum.
kilolarca et ve tavuk yiyenleri gördüm, vücutlarının o kadar proteini nasıl kullanacağını düşünüyorlar kavrayamıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana    216

sana katılıyorum özellikle kas kütlesi koymaya çalıştığımız bir dönem için 60 kiloluk bir genç ve 90-100 kiloluk bir sporcu gerekli karbonhidratı alarak 400-500 gram ÇİĞ tavuk göğsüyle bile gayet de kas geliştirebilir 

fakat kişiye duruma ihtiyaca göre bunlar değişebiliyor yağ oranı yüksek birine yüksek karb yerine çok yüksek protein vermek daha mantıklı hem proteinin termik efektinden yararlanacak hem düşük kan şekeri seviyelerinde yağ yakması daha kolay olacak bunun yanında yüksek protein alınan bir diyette kas kaybı yaşama ihtimali düşüyor 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    913

Kusura bakma ama yazı o kadsr saçma geldi ki tamamını okumadım bile. Kasın %19 vs protein diye o kadar protein alarak kas inşa edemezsin. Kas inşasında tr de uygulanın aksini yüksek protein düşük karb önerilir. Çünkü kas yapımında karbların etkisi çok düşük. Ortalama 60 kilo bir bireyi bile sağlıklı parametreler içerisinde günlük faaliyet ve metabolik işlemlerini düzgün bir biçimde yerine getire bilmesi için en az kgx1.2 kg protein alması gerekiyor. Bu durum kas inşaasında kgx1.6-3 gr kas koruma kısmında kgx2-6 gr arasında değişmektedir. Bazalt metabolizma hızın 2100 olduğunu düşünelim ve 2100 kalorinin hepsini proteinden, karblardan veya yağdan almak vücutu farklı şekilde yönlendirecektir. Benim için öncelik 1. Sırada günlük protein alımı 2. Sırada günlğk kalori alımı gelir. Yani proteinler tr de pahalı diye geri plana atılıyor olabilir ama sanıldığından çok çok daha önemli bir rol izliyor. 

• Beğen 4
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50

Bence sen tamamını oku yinede demek istediğimi anlarsın 😉. Kas yapımında karbların önemi çok düşük dedikten sonra ciddiye bile almadım yazdıklarını. Ayrıca metinav hoca bile yazdıklarıma katımışken sana saçma gelmesi cok garibime gitti.

Protein hiç almayin protein çok önemsiz gibi birsey dediğmi hatirlamiyorum bile. Eğer buyume donemindeysen gerektiği kadar alın yeterli diyorum 300 gr bile kas yapar. Eger gerekli glikoz varsa her turlu yapar. Bunu kendimdede gordum. Yakin arkadaslarimdada gordum. 300 sadece bir rakam bunami takildin sadece anlamadim dogrusu. Bak diyorum ki yagsiz kilo basina 1 gr 1 bucuk gram protein al buda cok fazla degil. Gerekli karbonhidrati ver vucutta kalori ve glikoz eksikligi yasatma bak nasil gelisiyorsun.

Serdar aktolga bile diyor 1 kilo tavuk yiyip 200 gr karb yiyecegine 500 gr tavuk ye daha fazla karb al gör farki diyor. Hadi bana inanmadim bu adamidami ciddiye almiyorsun. Emir inalbayın youtube videosunu aç adam yillardir dusuk proteine gectigini protein miktarini 120 gr lara cektigini ve hicbirseyin degismedigini soyluyor. O videoyuda acip izleyebilirsin.

Senin dedigin proteine çok fazla onem verilmesi gereken kisim yağ yakma doneminde gecerli.

Bu arada gunluk faliyetleri icin en az kg basına 1.2 gr değil o.Gunluk faliyetleri icin yağsız vucut kutlesi basına 1.2 kg.. İkisi çok farkli seyler bil istedim 😉 Bunlar çok yuksek rakamlar değil hesaplarsan.

• Beğen 2
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bugracos    14
YoungWolf, 1 saat önce yazdı:

Bence sen tamamını oku yinede demek istediğimi anlarsın 😉. Kas yapımında karbların önemi çok düşük dedikten sonra ciddiye bile almadım yazdıklarını. Ayrıca metinav hoca bile yazdıklarıma katımışken sana saçma gelmesi cok garibime gitti.

Protein hiç almayin protein çok önemsiz gibi birsey dediğmi hatirlamiyorum bile. Eğer buyume donemindeysen gerektiği kadar alın yeterli diyorum 300 gr bile kas yapar. Eger gerekli glikoz varsa her turlu yapar. Bunu kendimdede gordum. Yakin arkadaslarimdada gordum. 300 sadece bir rakam bunami takildin sadece anlamadim dogrusu. Bak diyorum ki yagsiz kilo basina 1 gr 1 bucuk gram protein al buda cok fazla degil. Gerekli karbonhidrati ver vucutta kalori ve glikoz eksikligi yasatma bak nasil gelisiyorsun.

Serdar aktolga bile diyor 1 kilo tavuk yiyip 200 gr karb yiyecegine 500 gr tavuk ye daha fazla karb al gör farki diyor. Hadi bana inanmadim bu adamidami ciddiye almiyorsun. Emir inalbayın youtube videosunu aç adam yillardir dusuk proteine gectigini protein miktarini 120 gr lara cektigini ve hicbirseyin degismedigini soyluyor. O videoyuda acip izleyebilirsin.

Senin dedigin proteine çok fazla onem verilmesi gereken kisim yağ yakma doneminde gecerli.

Bu arada gunluk faliyetleri icin en az kg basına 1.2 gr değil o.Gunluk faliyetleri icin yağsız vucut kutlesi basına 1.2 kg.. İkisi çok farkli seyler bil istedim 😉 Bunlar çok yuksek rakamlar değil hesaplarsan.

Kanka sözde o adam natural şuan ilaç sokmuyor vücuduna xD sözde 120 günde evde değişimler yapıyor neyse ben high protein middle carbı savunan birisiyim. Şunu unutuyorsunuz o tavuklar yumurtadan çıktıktan 30 gün sonra sofranıza geliyor ışık görmeden, non stop yemek yiyerek, sürekli ilaca maruz bırakılarak 30 günün sonunda kesilip bizim soframıza geliyor şayet o tavuklarda verimli bir gainz olduğunu düşünüyorsanız 300gr tavuk yiyin ben düşünmüyorum, bütçeniz varsa bir 6 ay 500 gr kıyma deneyin ama kıyma normal kıyma değil ya tranç kıyma ya da tas kebap kıyma inanın farkı hissedeceksiniz.

• Beğen 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50

Tavuk konusuna katiliyorum guvenilir degil. Demek istedigim şu bulk yapiyorsan high proteine gerek yok. 300 tavuk biraz abarti oldu bunun yanina sabah 5 6 yumurta yediginizi ekstradan farkli bitkisel proteinler aldiginizida varsayarak soylemistim. Tamam 500 olsun tavuk. Ama daha fazlası pek bir işey yaramiycaktir GİDİPTE 1 KİLO ET YEMEK EKTRADAN DAHA FAZLA KAS YAPACAĞINIZ ANLAMINA GELMİYOR tüm vurgulamaya çalıştığım. Bu vurguladigim noktayi anlatamiyorum. Herşeyden önde kastaki glikojeni yerine koymak gerek. Kaslar amino asiti kullanirken bile her aşamada yine çok fazla glikoza ihtiyaç duyar. Tekrar soyluyorum yağsız kutle basina 1.5 gr hadi en fazla 2 gr kadar proteinden fazlası bence direk çöp. Ki yağsız kutleniz ne kadar saniyorsunuz çoğumuzun. Buda çok buyuk bi rakam değil

Tamam yağlı bir vucudun vardir o ayri burda karbonhidrati kontrollu almalisin ayni zamanda proteini daha yuksek alirsin ki vucut hem gerekli enerji ihtiyacini vucuttaki yağ depolarindan karsilayabilsin ayni zmanda yağ yakarken proteini direk kaslara amino asit olrak kullanabilsin. 

Ne kadar protein aldigiginzdan çok nekadarini kullanabildigin önemli.

Herşeyden önce ben yeterli karbonhidrat almadim çok çok az aldim 1 kiloda kirmizi et yedim diyelim gunde. Bu şekilde proteinin çoğu yine glikoz olarak kullanilcak. Önce şartları sağlayin ki karb eksigi enerji eksigi olmasin antremanda kaslara yeterli şiddette buyumesi için sebep verilsin ve hormanel durum yeterli olsun insulin direnci olmasin sadce 400 500 gr et ye uçurur bu seni. Adam başliga bakiyor protein onemsiz diyor bu sacmalama diyor geriisini okumadim bile diyor. Herseyden önce kas yapma.hızını goz onunde bulundurursan gunde sadece 25 gr proteini sirf kas yapisi icin vucut kullanicak. Yılda kaç kg kas yapabiliyrsun zaten bide bunun yuzde 80 su oldugunu dusunm yılda nekadar  proteini kas için kullaniyorsun zaten. 

tarihinde YoungWolf tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sercantas    41
YoungWolf, 10 dakika önce yazdı:

Tavuk konusuna katiliyorum guvenilir degil. Demek istedigim şu bulk yapiyorsan high proteine gerek yok. 300 tavuk biraz abarti oldu bunun yanina sabah 5 6 yumurta yediginizi ekstradan farkli bitkisel proteinler aldiginizida varsayarak soylemistim. Tamam 500 olsun tavuk. Ama daha fazlası pek bir işey yaramiycaktir GİDİPTE 1 KİLO ET YEMEK EKTRADAN DAHA FAZLA KAS YAPACAĞINIZ ANLAMINA GELMİYOR tüm vurgulamaya çalıştığım. Bu vurguladigim noktayi anlatamiyorum. Herşeyden önde kastaki glikojeni yerine koymak gerek. Kaslar amino asiti kullanirken bile her aşamada yine çok fazla glikoza ihtiyaç duyar. Tekrar soyluyorum yağsız kutle basina 1.5 gr hadi en fazla 2 gr kadar proteinden fazlası bence direk çöp. Ki yağsız kutleniz ne kadar saniyorsunuz çoğumuzun. Buda çok buyuk bi rakam değil

Tamam yağlı bir vucudun vardir o ayri burda karbonhidrati kontrollu almalisin ayni zamanda proteini daha yuksek alirsin ki vucut hem gerekli enerji ihtiyacini vucuttaki yağ depolarindan karsilayabilsin ayni zmanda yağ yakarken proteini direk kaslara amino asit olrak kullanabilsin. 

Ne kadar protein aldigiginzdan çok nekadarini kullanabildigin önemli.

Herşeyden önce ben yeterli karbonhidrat almadim çok çok az aldim 1 kiloda kirmizi et yedim diyelim gunde. Bu şekilde proteinin çoğu yine glikoz olarak kullanilcak. Önce şartları sağlayin ki karb eksigi enerji eksigi olmasin antremanda kaslara yeterli şiddette buyumesi için sebep verilsin ve hormanel durum yeterli olsun insulin direnci olmasin sadce 400 500 gr et ye uçurur bu seni. Adam başliga bakiyor protein onemsiz diyor bu sacmalama diyor geriisini okumadim bile diyor. Herseyden önce kas yapma.hızını goz onunde bulundurursan gunde sadece 25 gr proteini sirf kas yapisi icin vucut kullanicak. Yılda kaç kg kas yapabiliyrsun zaten bide bunun yuzde 80 su oldugunu dusunm yılda nekadar  proteini kas için kullaniyorsun zaten. 

Bende aynı şekilde 300 gr tavuk yiyorum karb da 400 arası gelişiyorum baya

• Beğen 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314

Ben sana katılıyorum dostum,, 80 kg bir sporcunun günde 700 gr pişmiş tartılmış et yemesi çok saçma geliyor,, ister diyette ister bulkta fark etmez 700 gr çok fazla,,, birsürü tanınmış yarışmacı hazırlayan antrenör var piyasada kg başına Max 5gr 6 gr pişmiş tartılmış veriyorlar,,, 

Fazla gelen protein vücutta depolanmaz, yağa dönüşür,, karaciğerde yağlanmaya kadar yolu var,, böbrekleri yorar,, bunu herkez denesin 3 gün boyunca haddinden fazla protein alın idrar renginiz koyu sarıya dönücek 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
frostinheart    48

Bu konuyla alakali birçok makale okudum ve aynı şekilde proteini çok yüksek tutmanın supplement pazarlama taktiği olduğunu düsünmekteyim. Hatta daha da ileri gidip yt de izlediğimiz pro yarısmacıların günlük aldıkları protein miktarını ve yemeklerini dahi sponsorluk yapan firmaların zoruyla öyle söylemek zorunda kaldıkları kanaatindeyim. Bence karb proteinden daha fazla gelişime katkı sağlıyor. Tamamen kendi görüşüm

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37

bence haklısın çok fazla protein aldığım zaman aman aman bir değişim göremedim fakat karbı yükseltip proteini azaltınca gelişim daha hızlı ve adele daha hızlı büyüdü günlük 350 gr tavuk 100gr pirinç unu 400 gr pirinç 60 gr zeytinyağı kullanıyorum günden güne büyüyorum :D 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    230

Zamanında beni korkuttular gainer tüketme yağlanırsın karbonhidrat ekleme diyetine göbek yaparsın vs. sonradan baktım kilo alamıyorum karbonhidrati yüksek tutmaya başladım 2 ay içinde 15 kilo aldım Basit aslında Kütle için yüksek karbonhidrat+protein definasyon sadece protein alımına önem verirsin ikiside önemli diyette çevremde hala korkan cahiller var gainer kullanmaktan

tarihinde Tr3n tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    84
Tr3n, 4 dakika önce yazdı:

Zamanında beni korkuttular gainer tüketme yağlanırsın karbonhidrat ekleme diyetine göbek yaparsın vs. sonradan baktım kilo alamıyorum karbonhidrati yüksek tutmaya başladım 2 ay içinde 15 kilo aldım Basit aslında Kütle için yüksek karbonhidrat+protein definasyon sadece protein alımına önem verirsin ikiside önemli diyette çevremde hala korkan cahiller var gainer kullanmaktan

Valla hocam gainer içme yağlanma mubabbeti bendede vardı. 65 kilo adamdım protein tozu falan alıyordum. Sonradan kiloyu takıntı hale getirince gainer aldım 1 ayda 12 kilo aldım valla.:) gainer şart ya 😂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Preworkout    104
Bugracos, 3 saat önce yazdı:

Kanka sözde o adam natural şuan ilaç sokmuyor vücuduna xD sözde 120 günde evde değişimler yapıyor neyse ben high protein middle carbı savunan birisiyim. Şunu unutuyorsunuz o tavuklar yumurtadan çıktıktan 30 gün sonra sofranıza geliyor ışık görmeden, non stop yemek yiyerek, sürekli ilaca maruz bırakılarak 30 günün sonunda kesilip bizim soframıza geliyor şayet o tavuklarda verimli bir gainz olduğunu düşünüyorsanız 300gr tavuk yiyin ben düşünmüyorum, bütçeniz varsa bir 6 ay 500 gr kıyma deneyin ama kıyma normal kıyma değil ya tranç kıyma ya da tas kebap kıyma inanın farkı hissedeceksiniz.

500gr kıyma fiyatı şuan 165tl.Millet aç bitir salamla protein almaya çalışıyor.Kıyma yemek çok itopik olmuş :/

• Üzgün 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
Bugracos, 3 saat önce yazdı:

30 günde tavuğu kesime hazır hale getirme işi biraz karalama oluyor 

Benim mesleğim kaynakçı lık tavuk çiftliklerinde çok iş yaptım, ve 6 haftadan aşağı kesim olmuyor,,, zaten bahçende kendin büyütsen bile civciv den kesilecek tavuğa 8 haftada geliyor,, hadi 9 hafta olsun en fazla  

Lezzet olarak aralarında dağlar kadar fark var, eti olsun yumurtası olsun çok fark ediyor.. 

Besin değeri olarak bir kayıp olduğunu düşünmüyorum,, ki zaten bununla ilgili yurtdışı olsun yurt içi olsun birsürü araştırmalar var,,, hatta bazı yabancı forumlarda ilaçlı etlerin insan vücudunda aynı doping etkisini verdiğini savunanlar var

Ama dediğin gibi kaliteli etlerden Kıyma yemek daha farklı olur,  dana tranç kıyma 280 tl hergün yarım kg yiyebiliyorsan helal olsun,,, bütün foruma çay ısmarla hocam 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.