Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mokarper

Kür öncesi ve esnasındaki kan tahlilleri.

Önerilen İletiler

mokarper    15

Merhaba arkadaşlar. İlk kürüme girdim 1.5 aya yakın oldu. İlk foto kür öncesi ikinci ise bugünkü test sonuçlarım. Kür öncesi ALT'nin yüksek çıkmasını spora ara vermeden tahlil yaptırdığım için olduğunu düşünmüştüm. Küre başladım ilk 4 hafta kademeli olarak oxandrolon 20-30-40-50 mg sustanon 250mg şeklinde kullandım. Oxandrolon bitesiye kadar Nac600 ve milk thistle'ımı eksik etmedim. Dvitamini, omega3, B complex te kullandım. Ox bittikten sonra only sustanon şeklinde devam ediyordum ve bu süreçte karaciğer koruyucularını kestim.  1.5 ay boyunca Neredeyse her gün yeşillik tükettim. 2 hafta sonra test vermeye geldiğimde bu sonuçları gördüm. ölçülerim: 120kg %17 yağ oranı 192 boy. Yağ oranımın bir tık yüksek olduğunu biliyorum diyete başladım. Kütle kazanımı ve güç artışı çok güzel hissettirdiği için östrojene göğüs ucumda hassasiyet oluşana kadar son haftaya kadar müdahale etmedim. Östrojenimin doğal halimde bile üst sınıra yakın olduğunu bildiğimden kür içinde kesinlikle referansı aştığına eminim ve son hafta 0.5-0.5 mg şeklinde 2 kere arimidex kullandım.

1) ALT AST değerlerim 2 haftadır sadece 250mg sustanon kullanmama rağmen sizce neden bu kadar yüksek? Yağ oranımdan kaynaklanıyor olabilir mi?

2) HDL referansın üstündeyken referans altına düşmüş. Buna hiçbir şekilde anlam veremedim. Diyete girdiğim için aldığım yağ miktarı bi tık azaldı ama hiç çok yağlı beslenen biri de olmadım.

3) Prolaktinim de natural halimde üst sınıra yakındı ve referansı bir tık aşmış. Müdahale etmem gerekir mi?

Biraz daha only sustanon girip daha sonra primabolona geçmeyi düşünüyordum bu kan değerleriyle olmaz gibi :) . Tavsiyelere açığım şimdiden teşekkürler. Şuanki önceliğim yağ oranımı %13-14 bandına çekmek. @rastlantisal @Rdm

image.png image.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ALT AST karaciğer yağlanmasındandır, benim de yağlıyken hiç ilaç kulanmamama rağmen yüksek çıkıyordu. Oxandrolon dht türevi olduğu için e2 yi bi tık baskılar zaten bence boşuna arimidex almışsın. 

tarihinde BİLGE MADAM SEYİS tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mokarper    15
BİLGE MADAM SEYİS, 1 saat önce yazdı:

ALT AST karaciğer yağlanmasındandır, benim de yağlıyken hiç ilaç kulanmamama rağmen yüksek çıkıyordu. Oxandrolon dht türevi olduğu için e2 yi bi tık baskılar zaten bence boşuna arimidex almışsın. 

İlacın OX olduğundan şüpheliyim. Bence danaboldü :) Optimum pharmanın yapmayacağı şey değil. Arimidex aldığım halde 30 a düşmüş. Bence estradiol garanti referansın üstündeydi.

Karaciğer yağlanmasını yağ oranını düşürerek mi hallediyoruz pisko kral

tarihinde mokarper tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mokarper, 4 saat önce yazdı:

İlacın OX olduğundan şüpheliyim. Bence danaboldü :) Optimum pharmanın yapmayacağı şey değil. Arimidex aldığım halde 30 a düşmüş. Bence estradiol garanti referansın üstündeydi.

Karaciğer yağlanmasını yağ oranını düşürerek mi hallediyoruz pisko kral

Evet kilo vermen lazım . Estradiol referansın üstüne çıkması önemli değil, estrojen de anabolik bir hormon, eksik kalırsa verim alamazsın, androjenlerle dengesi önemli daha çok. Hocam zaten oxandrolon 10 mg 100 tab 400 dolara satılıyor amerikada, burda 1000 tl xD

tarihinde BİLGE MADAM SEYİS tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.396
mokarper, 10 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. İlk kürüme girdim 1.5 aya yakın oldu. İlk foto kür öncesi ikinci ise bugünkü test sonuçlarım. Kür öncesi ALT'nin yüksek çıkmasını spora ara vermeden tahlil yaptırdığım için olduğunu düşünmüştüm. Küre başladım ilk 4 hafta kademeli olarak oxandrolon 20-30-40-50 mg sustanon 250mg şeklinde kullandım. Oxandrolon bitesiye kadar Nac600 ve milk thistle'ımı eksik etmedim. Dvitamini, omega3, B complex te kullandım. Ox bittikten sonra only sustanon şeklinde devam ediyordum ve bu süreçte karaciğer koruyucularını kestim.  1.5 ay boyunca Neredeyse her gün yeşillik tükettim. 2 hafta sonra test vermeye geldiğimde bu sonuçları gördüm. ölçülerim: 120kg %17 yağ oranı 192 boy. Yağ oranımın bir tık yüksek olduğunu biliyorum diyete başladım. Kütle kazanımı ve güç artışı çok güzel hissettirdiği için östrojene göğüs ucumda hassasiyet oluşana kadar son haftaya kadar müdahale etmedim. Östrojenimin doğal halimde bile üst sınıra yakın olduğunu bildiğimden kür içinde kesinlikle referansı aştığına eminim ve son hafta 0.5-0.5 mg şeklinde 2 kere arimidex kullandım.

1) ALT AST değerlerim 2 haftadır sadece 250mg sustanon kullanmama rağmen sizce neden bu kadar yüksek? Yağ oranımdan kaynaklanıyor olabilir mi?

2) HDL referansın üstündeyken referans altına düşmüş. Buna hiçbir şekilde anlam veremedim. Diyete girdiğim için aldığım yağ miktarı bi tık azaldı ama hiç çok yağlı beslenen biri de olmadım.

3) Prolaktinim de natural halimde üst sınıra yakındı ve referansı bir tık aşmış. Müdahale etmem gerekir mi?

Biraz daha only sustanon girip daha sonra primabolona geçmeyi düşünüyordum bu kan değerleriyle olmaz gibi :) . Tavsiyelere açığım şimdiden teşekkürler. Şuanki önceliğim yağ oranımı %13-14 bandına çekmek. @rastlantisal @Rdm

image.png image.png

Herkesin metabolizması aynı değil. Nihayetinde değerlerin git gide bozuluyor. Daha uzun kullanımda daha çok bozulacak bu kesin. Hal böyle iken kürü uzatmayıp PCT yapmak, vücudu dinlendirmek en doğrusu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
mokarper, 12 saat önce yazdı:

image.png image.png

1- Kullandığın oral steroidler yüzündendir, 2 haftada hemen düzelmeyebilir.

2- LDL arttığında HDL düşer, HDL arttığında LDL yükselir. Dolayısıyla ikinci testinde LDL arttığı için HLD düşmüş. Bunun her zaman yağlı beslenmekle alakası olmayabilir, kan yoğunluğun arttığından birim miktarda bulunan LDL artmış olabilir, yağ yakımı evresinde yağın kanda taşınması (lipoliz) neticesinde olabilir vs.vs.

3- Prolaktinin kürü bıraktığında tekrar düzelecektir, pct sonrası vereceğin kan testinde tekrar kontrol edilip düzelmediğinde müdahale edilebilir. Eğer herhangi bir cinsel sorunun var ise yarım tablet dostinex kullanabilirsin.

tarihinde Rdm tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42

alt kilo ile alakalı olabiliyor deneyimlediğimi aktarayım istersen test sonuclarımıda yukleyebilirim. hiç anabolik kullanmadım 192 boyundayım ve düzenli olarak kan testi veririm. bu sporu aktif olarak 33aydır yapıyorum. alt değerlerim kiloma gore yazayım. 

100kg iken alt 24     06.10.2022 %14-16yağ oranı     ast  20      e2 yapılmamıs prolaktin yapılmamıs 

110kg iken 58     11.01.2023  %17-20 yağ oranı       ast   41       e2  54.000    prolaktin  13.220

şuan 120kg yum dün ki testimde 89 çıktı.  ast  49         e2  52.000     prolaktin   11.090  %21-23 yag oranı. ramazanın baslamasıyla tekrardan 100-105 kilo bandına inmeyi hedefliyorum.

tarihinde kakule tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mokarper    15
rastlantisal, 23.03.2023 - 07:26 yazdı:

Herkesin metabolizması aynı değil. Nihayetinde değerlerin git gide bozuluyor. Daha uzun kullanımda daha çok bozulacak bu kesin. Hal böyle iken kürü uzatmayıp PCT yapmak, vücudu dinlendirmek en doğrusu.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. RDM abimin ve kakule arkadaşların yorumları doğrultusunda yağ oranımı 1 ayda ciddi oranda düşürüp ondan sonra tekrar test vermeyi planlıyorum. Sonuçlar hala böyleyse kesinlikle PCT yapacağım. 

kakule, 23.03.2023 - 09:23 yazdı:

alt kilo ile alakalı olabiliyor deneyimlediğimi aktarayım istersen test sonuclarımıda yukleyebilirim. hiç anabolik kullanmadım 192 boyundayım ve düzenli olarak kan testi veririm. bu sporu aktif olarak 33aydır yapıyorum. alt değerlerim kiloma gore yazayım. 

100kg iken alt 24     06.10.2022 %14-16yağ oranı     ast  20      e2 yapılmamıs prolaktin yapılmamıs 

110kg iken 58     11.01.2023  %17-20 yağ oranı       ast   41       e2  54.000    prolaktin  13.220

şuan 120kg yum dün ki testimde 89 çıktı.  ast  49         e2  52.000     prolaktin   11.090  %21-23 yag oranı. ramazanın baslamasıyla tekrardan 100-105 kilo bandına inmeyi hedefliyorum.

Yüksek yağ oranında anabolik kullanmadığınız halde bile ALT-AST değerleri referansı aşmış anladığım kadarıyla. Güzel bir örnek oldu teşekkür ederim.

Rdm, 23.03.2023 - 08:31 yazdı:

1- Kullandığın oral steroidler yüzündendir, 2 haftada hemen düzelmeyebilir.

2- LDL arttığında HDL düşer, HDL arttığında LDL yükselir. Dolayısıyla ikinci testinde LDL arttığı için HLD düşmüş. Bunun her zaman yağlı beslenmekle alakası olmayabilir, kan yoğunluğun arttığından birim miktarda bulunan LDL artmış olabilir, yağ yakımı evresinde yağın kanda taşınması (lipoliz) neticesinde olabilir vs.vs.

3- Prolaktinin kürü bıraktığında tekrar düzelecektir, pct sonrası vereceğin kan testinde tekrar kontrol edilip düzelmediğinde müdahale edilebilir. Eğer herhangi bir cinsel sorunun var ise yarım tablet dostinex kullanabilirsin.

1- Tamamdır. 1 ay sonra tekrar bakayım

2- LDL sadece 10 birim yükselmiş ama HDL yi çok etkilemiş. Şaşırdım doğrusu. Diyete biraz kuruyemiş ve 1 kapsül fazladan omega3 ekleyip bakacağım 1 ay sonra.

3- Cinsel sorun yok fakat jinekomasti için bir problem oluşturur mu? 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
mokarper, 1 saat önce yazdı:

1- Tamamdır. 1 ay sonra tekrar bakayım

2- LDL sadece 10 birim yükselmiş ama HDL yi çok etkilemiş. Şaşırdım doğrusu. Diyete biraz kuruyemiş ve 1 kapsül fazladan omega3 ekleyip bakacağım 1 ay sonra.

3- Cinsel sorun yok fakat jinekomasti için bir problem oluşturur mu? 

Hayır bu kadar düşük değerler ve süreler jinekomasti oluşturmaz.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mokarper    15

Durum güncellemesi. Bugün tekrar test verdim ve sonuçlar
ALT 37
AST 40

Definasyon da yapmadım. RDM hocam haklıymış son kullanımdan 2 hafta geçmesine rağmen tabletlerin karaciğer enzimleri üzerindeki etkileri devam edebiliyor demek ki. Bilgilendireyim dedim.

@rastlantisal @Rdm

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
mokarper, 11 saat önce yazdı:

Durum güncellemesi. Bugün tekrar test verdim ve sonuçlar
ALT 37
AST 40

Definasyon da yapmadım. RDM hocam haklıymış son kullanımdan 2 hafta geçmesine rağmen tabletlerin karaciğer enzimleri üzerindeki etkileri devam edebiliyor demek ki. Bilgilendireyim dedim.

@rastlantisal @Rdm

Geçmiş olsun, mümkün olduğunca tablet kür kullanmamak, kullanılacaksa da mümkün olduğunca az ve kısa süreli kullanmak en mantıklısı :) 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.