Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

gokalaf

Egzama kesin çözüm

Önerilen İletiler

gokalaf    138

Arkadaşlar selamlar yaklaşık 5-6 yıldır egzama hastalığım var, egzama kişiyi sağlık açısından hiçbir şekilde etkilemiyor fakat görüntüyü etkiliyor.

Egzamam sadece bir dönem sivilce için roaccutane kullandığım dönemlerde bayağı bi geçmişti onun dışında hep vardı. Özellikle kış aylarında inanılmaz artış gösteriyor.

Yüz için kullanmadığım krem sabun yağ cart curt kalmadı, taa ki 2 ay önceye kadar. İlk olarak yüzümü rahatlatan şey sarı kantaron yağı oldu. Bu yağ yüzümü epey rahatlatmıştı sadece 1 gün içerisinde kızarıklar gitti ama daha sonra kullandığımda çok az etki etti. Daha sonra yine katı kremler sürdüm vs hiçbir şekilde geçmiyor. Yüzüm kıpkırmızı, soyulmuş gibi su değince yanıyor, elim değince yanıyor, kutsal damacanadaki kurt adam gibi dolanıyorum adeta. Sonra şu kremi buldum bi yerden yüzüme sürdüm ve sürüş o sürüş,

abi kızarıklıklar ertesi gün geçti ve üst üste 3 4 gün sürdüm kesinlikle kızarıklık ve kabuklanma olmadı hatta deneme yapmak için ulan bu krem sayesinde mi geçti diye kremi bıraktım ve 1 hafta sonra tekrar yavaş yavaş kabuklanmaya başladı yüzüm. Kremi sürünce geçiyor. Egzamalı arkadaşlar yatmadan veya sabah olur gün içinde olur mutlaka bu kremi kullanın. Yüzünüz için tek çözüm bu 5 yıl içerisinde en iyi gelen şey bu oldu. Saç için ise şöyle kışın sadece kepek oluyor bildiğiniz gibi, eczanede satılan ketoral adlı şampuan kepeği kesiyor. Onun dışında bir egzama şampuanı denemedim. Ha dersiniz kardeşim ben ömür boyu krem mi kullanacam. HAYIIIR. Doktora gidersiniz egzama için ve doktor size saçma sapan kortizollu ilaçlar verir, geçmez. Sonra bilen birini bulursunuz der ki : egzama bağırsaktaki candida mantarından dolayı çıkıyor. Candida diyeti yapacaksın der. Sende gariban adamsın zaten bilmiyon nası yapcaz hocam diye cevap verirsin, hoca der ki günde 70gr karbonhidrattan fazla karb almaman gerek ve glutensiz besleneceksin tam 5 ay. Sende dersin ki hocam ben günde 600gr karb alıyorum hoca da kahkaha atar ve herkese bol şanssssss der seni yollar. ( başıma geldi )

Herkese bol şanssssssss ahahhahah

xar.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

erc    49

Aynı olay bende de var uzun süredir burnumun yanlarında oluyor  bu kremi devamlı kullanıyorum geçiriyor 1 hafta kullanmazsam tekrar olmaya başlıyor kortizol yok ancak içeriğini detaylı incelemedim ilerde bir problem çıkartır mı acaba

tarihinde erc tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    138

benim ana sorunum da zaten burun kenarları. Bir sorun olacağını sanmıyorum dostum vücuda merdivenaltı ilaçları sokuyoruz bunu da sürelim nolucak :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
5-HT    29
gokalaf, 14.03.2023 - 12:11 yazdı:

Arkadaşlar selamlar yaklaşık 5-6 yıldır egzama hastalığım var, egzama kişiyi sağlık açısından hiçbir şekilde etkilemiyor fakat görüntüyü etkiliyor.

Egzamam sadece bir dönem sivilce için roaccutane kullandığım dönemlerde bayağı bi geçmişti onun dışında hep vardı. Özellikle kış aylarında inanılmaz artış gösteriyor.

Yüz için kullanmadığım krem sabun yağ cart curt kalmadı, taa ki 2 ay önceye kadar. İlk olarak yüzümü rahatlatan şey sarı kantaron yağı oldu. Bu yağ yüzümü epey rahatlatmıştı sadece 1 gün içerisinde kızarıklar gitti ama daha sonra kullandığımda çok az etki etti. Daha sonra yine katı kremler sürdüm vs hiçbir şekilde geçmiyor. Yüzüm kıpkırmızı, soyulmuş gibi su değince yanıyor, elim değince yanıyor, kutsal damacanadaki kurt adam gibi dolanıyorum adeta. Sonra şu kremi buldum bi yerden yüzüme sürdüm ve sürüş o sürüş,

abi kızarıklıklar ertesi gün geçti ve üst üste 3 4 gün sürdüm kesinlikle kızarıklık ve kabuklanma olmadı hatta deneme yapmak için ulan bu krem sayesinde mi geçti diye kremi bıraktım ve 1 hafta sonra tekrar yavaş yavaş kabuklanmaya başladı yüzüm. Kremi sürünce geçiyor. Egzamalı arkadaşlar yatmadan veya sabah olur gün içinde olur mutlaka bu kremi kullanın. Yüzünüz için tek çözüm bu 5 yıl içerisinde en iyi gelen şey bu oldu. Saç için ise şöyle kışın sadece kepek oluyor bildiğiniz gibi, eczanede satılan ketoral adlı şampuan kepeği kesiyor. Onun dışında bir egzama şampuanı denemedim. Ha dersiniz kardeşim ben ömür boyu krem mi kullanacam. HAYIIIR. Doktora gidersiniz egzama için ve doktor size saçma sapan kortizollu ilaçlar verir, geçmez. Sonra bilen birini bulursunuz der ki : egzama bağırsaktaki candida mantarından dolayı çıkıyor. Candida diyeti yapacaksın der. Sende gariban adamsın zaten bilmiyon nası yapcaz hocam diye cevap verirsin, hoca der ki günde 70gr karbonhidrattan fazla karb almaman gerek ve glutensiz besleneceksin tam 5 ay. Sende dersin ki hocam ben günde 600gr karb alıyorum hoca da kahkaha atar ve herkese bol şanssssss der seni yollar. ( başıma geldi )

Herkese bol şanssssssss ahahhahah

xar.jpg

Selamlar bendede egzema var.Doktorlar banada aynı şeyleri vermişti tabiki bir süre sonra hiçbir işe yaramamaya başladı.Denemediğim şampuan bitkisel ürün kalmadı.Özellikle saçım antremanda veya biraz terleyince acayip kaşınıyordu ve kaşımaktan yara içinde kalmıştı.Head and shoulders clinical strength  serisi çok iyi geldi.Bütün o kepeklenmeler  kaşınmalar bitti.Suratımda çok rahatladı.Şiddetle tavsiye ediyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    138

Beyler kış geliyor konuyu hortlattım bende tekrar egzama çıkmaya başladı ve bu kremi sürdüğüm gibi 2 gün içinde kızarıklıklar gidiyor.

Egzaması olanlar için tek çözüm bu krem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
erc    49
gokalaf, 1 saat önce yazdı:

Beyler kış geliyor konuyu hortlattım bende tekrar egzama çıkmaya başladı ve bu kremi sürdüğüm gibi 2 gün içinde kızarıklıklar gidiyor.

Egzaması olanlar için tek çözüm bu krem.

Krem iyi güzel ben egzamamın neden olduğunu keşfettim 1 ay süre tavuk eti hiç yemedim ve hiç egzama olmadı yüzümde ve tavuk yemeye tekrar başladığımda olmaya başladı diyetisyen bir tanıdığımın dediğine göre tavuk eti alerji yapabilir dedi ama el mahkum kırmızı et pek alamadığım için tavuğa devam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turhanoğlu    17

Benim arkadaşımın çocuğunda egzama var ama daha bebek.  Acaba işe yarar mı ki kaşınıyor kaşıyınca sulanıyor kanıyor aynı egzamadan bahsediyoruz demi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    138
turhanoğlu, Bir saat önce yazdı:

Benim arkadaşımın çocuğunda egzama var ama daha bebek.  Acaba işe yarar mı ki kaşınıyor kaşıyınca sulanıyor kanıyor aynı egzamadan bahsediyoruz demi 

hocam ilaçlara egzamayı geçircek diye 10 binlerce tl harcadım hiçbiri çözüm olmadı sadece bi ara roaccutane kullandığım zaman geçmişti. Sonra tekrarlardı. İyi gelenler 1. Bu ilaç 2.sarı kantaron yağı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Beastmode
      Kürdeyken inanılmaz egzama sorunları yaşıyorum karaciğer koruyucuları yeşillik + nac olmasına rağmen . Kürü bırakınca inanılmaz azalıyor hatta bitiyor bile diyebilirim aylar sonrasında ama kürdeyken her şeye dikkat etsem bile egzama başlıyor bıyıklarımda kaşlarımda saç derimde filan bunun nedeni nedir ve only testo yapsam bile bu sorunu yaşıyorum başka yaşayan kişiler var mı ? Ayrıca işin garip yani kürdeyken kan testi verdiğimde de hiçbir sorun yok karaciğer böbrek değerlerim gayet normal çıkıyor ultrasonla bile baktırdım bi sorun yoktu kür içeresindeyken  @metinav

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.