Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

turboakif

Arimidex nasıl çalışır? arimidex erkeklerde ne ise yarar?

Önerilen İletiler

turboakif    69

Arkadaşlar bildiğiniz üzere kür içi ve sonrası bazen mct, pct gerekli olabiliyor; bu aralar zaten bunun araştırması içerisindeyim. Yapmış olduğum -AR.- sonuçları yeni veriler elde etmemi sağladı. Belki bu anlatacaklarımı biliyorsunuzdur! Ancak yeni bir arayış içerisin de olan, yeni bitirimlerin doğru ve güvenilir - türkçe kaynaklara erişebilmesi için bu konuya değinme gereksinimi duydum. Arimidex nasıl çalışır? Arimidex erkeklerde ne ise yarar?

Arimidex vücut geliştirme camiasın da (Estradiol) düşürmek için kullanılan bir kanser ilacı olarak faliyet göstermektedir. Ancak çalışma mantığına gelecek olursak garmadan özet geçmek istiyorum; Öncelikle 1 tablet 1 mg. Arimidex aldığımız da vücudumuz da bulunan estradiol miktarını %70 oranın da yaklaşık 24 saat içerisin de azaltır.  Bu miktarı azaltması sonucun da test sonucun  da çıkan 100 değeri 30 40 50 varyasyonların da gözlemlenmektedir. Kişiden kişiye değişebilir. 24 saat sonrasın da 2. arimidex 1 mg. tablet aldığımız da vücutta çalışma mekanizması doğrudan ostrojene değil, aromataz inhibitörlerine yöneliktir. Her yeni gün de alınan 1 mg. Arimidex aromotaz inhibitörlerini baskılamaya ve yeni ostrojen, üretimini engellemek üzerine çalışmaya devam eder. Bugular doğrultusun da arimidex sadece ostrojeni düşürmekle kalmıyor artan anaztrazol aromatazı bloke ediyor. Böylece vücudumuz da aldığımız 500 mg testosteron enanthat %2 si ostrojene dönüştürülmesi gerekirken dönüştürülemiyor. Bununla birlikte kanda bulunan (SHBG) Seks Hormon Bağlayıcı Globulin ve "Serbest Testosteron" miktarı artıyor.  

Anahtar Kelimeleri ve Kaynakları:

• Arimidex ayrıca testosteron replasman tedavisi (TRT) alan bazı erkekler için etiket dışı reçete edilebilir. (1)
  • Arimidex, aromataz inhibitörleri adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Aromataz adı verilen bir enzimi (bir tür proteinbloke ederek çalışır. Bu enzim hormonları östrojene dönüştürmek için çalışır. (1)
  • Arimidex estradiol (bir estrojen formu) seviyesini 24 saat içinde yaklaşık %70 oranında düşürmüştür. (1)
  • Anastrozol, eksemestan ve letrozolün etki mekanizmalarında herhangi bir farklılık olup olmadığını incelemek için bir dizi laboratuvar çalışması gerçekleştirdik. (2)
  • Anastrozol ile tedavi, doku E(2), E(1) ve E(1)S düzeylerini %89,0 (%73,2--95,5), %83,4 (%63,2--92,5) ve %72,9 (47,3--) oranında baskıladı. (3)
  • Aromatazın inhibisyonu, östrojene dönüşmesini engeller. (4)
  • İmplant döngüsü boyunca düşük estradiol seviyeleri korunmuştur. (5)
  • Testosteron ile tedavi edilen hastalarda toplam testosteron, serbest serum testosteronu ve doğrudan serbest testosteronda önemli bir artış oldu. (6)

Kaynaklar:

1. https://www.healthline.com/health/drugs/arimidex

2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7299827/

3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11350888/

4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11900212/

5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31315085/

6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29293461/

• Beğen 12
  • Vayyyy!! 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    851

Güzel paylaşım olmuş teşekkürler özellikle kaynaklar kısmı ile konu profesyonellikte Nirvana olmuş. :) 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    69
forbit, 47 dakika önce yazdı:

Güzel paylaşım olmuş teşekkürler özellikle kaynaklar kısmı ile konu profesyonellikte Nirvana olmuş. :) 

Teşekkür ederim. Bu konu henüz kesin sonuç neticesine ulaşmadı. Allah izin verirse cuma günü test vericem. E2 ne düzeyde geriledi, aromatazı kapattı mı? Serbest testo arttımı. Sonuçları ile kesin delilim olacak. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    69
gönderildi (düzenlendi)

Beyler noktayı koymak istiyorum, goguste kaşıntı oldu diye tamoxifen aldım, ardından 12 saat arayla 1 mg arimidex aldım. 36 saat sonra girdiğim testte 100 olan estradiol 126 ya yükselmişti. Ancak sonra yaptığım araştırma neticesinde tamoxifenin kanda e2 olarak faliyet gösterdiğini öğrendim, ayrıca arimidex etkilerini tamoxifenin baskıladığını da öğrendim. Şuan e2 ne kadar yüksek bilmiyorum. Vücudum da sulanma, ödem, gögüslerde hassasiyet, güçten düşme vs yok. Aksine güç ve performans artışı yaşıyorum. Libido gayet yerinde kür öncesi ile aynı. Bu araştırma sonucu bize kişiden kişiye arimidex etkileşiminin farklı olduğunu göstermektedir. Bu yüzden ezbere arimidex almak yerine kürün 3. haftası enjeksiyonları yaptıktan sonra kan testi yaptırmanızı ve değerler doğrultusun da arimidex almanızı tavsiye ederim. Bununla beraber arimidex düzensiz kullanımda yani 1 gün alıp 1 hafta sonra 1 tane daha alayım gibi ezbere bir arimidex kullanımı estradiolu + yönde etkiliyor. Benim ekleyeceklerim bu kadar ezbere ne kür yapın nede ilaç kullanmayınız.  900 bolde 780 testo 400 tren 220 ebenin şantı gibi kürlere bulaşmayın. "İlk kür herzaman only testo."

aososoososoos.jpg.99853f19d3d2fada04bfbe41b3673900.jpg

tarihinde turboakif tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana    216

"Bununla beraber arimidex düzensiz kullanımda yani 1 gün alıp 1 hafta sonra 1 tane daha alayım gibi ezbere bir arimidex kullanımı estradiolu + yönde etkiliyor"

bunu kendi üzerimde gözlemlemedim belkide ben dikkat etmedim bu süreç olarak nasıl oluyor, 1 mg armidex kandaki e2 yi 24 saat içinde %70 düşürüyorsa 1 hafta sonraki e2 değerleri üzerinde nasıl artış gözlemleniyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    69
Hafifzargana, 7 saat önce yazdı:

"Bununla beraber arimidex düzensiz kullanımda yani 1 gün alıp 1 hafta sonra 1 tane daha alayım gibi ezbere bir arimidex kullanımı estradiolu + yönde etkiliyor"

bunu kendi üzerimde gözlemlemedim belkide ben dikkat etmedim bu süreç olarak nasıl oluyor, 1 mg armidex kandaki e2 yi 24 saat içinde %70 düşürüyorsa 1 hafta sonraki e2 değerleri üzerinde nasıl artış gözlemleniyor 

Yorumun için teşekkürler kardeşim (Olasılık ve varyasyonları aşağıda sıraladım):

1. Arimidex sahte olabilir (eczanelerede güvenemez olduk :) )

2. Arimidex her vucutta aynı etkiyi göstermiyor. 

3. Armidex 1 tablet %70 oranında düşürüyor daha sonra aromataz amino asitine yapışıyor. Aromataz asiti kullanılmayan testoyu - estradiole döndürmeyi bırakıyor. Düzensiz kullanım da girdiği yarışı kaybeden arimidex aromataz asitinin gazabına uğruyor var olan total testoyu hemen e2 dengelemek için dönüştürüyor.. Yok böyle bişey de hadi sordun diyelim; Daha önceki e2 oranını nereden biliyor diye  :)  LH / 0,100 hipofiz hala aktif. 

Total testo yüksek ve serbest boşta gezen testo ne kadar yüksekse aromataz asiti o derece aktif Estradiol / Testoya göre geride kaldığı için LH uyarılıyor. 

lhlhlhlhlhlhlll.jpg.167e74883addc35f78f850b756b9d51b.jpg

gadsaedwe.jpg.b9edaea4ecf57fb7923b7203d2a9dcd0.jpg

1 mg ve daha yüksek dozlar, östradiolün ortalama serum konsantrasyonlarının alt saptama sınırı (3,7 pmol/L). Önerilen günlük doz, ARIMIDEX 1 mg, estradiol şu kadar azaltılmıştır: 24 saat içinde yaklaşık %70 ve günlük dozlamanın 14 gününden sonra yaklaşık %80 baskıladı. Estradiol, ARIMIDEX 1 mg ile günlük dozlamanın kesilmesinden sonra 6 güne kadar sürdürülmüştür.

Benim yorumum "Bu araştırmaya göre normal çalışan bir arimidex 24 saatte  %70 estradiolu düşütürüyor. 14 gün kullanıldığından aromatazı %80 oranında baskılıyor. 14 gün boyunca kullanılan 1 mg arimidex ilaç bırakıldıktan 6 gün sonraya kadar baskılamaya devam ediyormuş. 14 + 6 %80 baskılanmış.

Letrozol alıcam veya aromasin bulabilirsem. Bi işe kalkıyoz ya ilaç çalışmaz, ya eczacı deyus çıkar, ya benim vucut dallamalık yapar :) zor aga bu işler. 

Çalışmanın tamamını pdf olarak indirip okuyabilirsiniz. 

020541s031lbl.pdf

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.378
Hafifzargana, 9 saat önce yazdı:

Çünkü kanka arimidexin rebound etkisi var. Aldığın zaman tam olarak dokuya yapışmıyor. Bu yüzden ben aromasin öneriyorum herkese. Aromasin düşürdüğü yerde tutuyor değeri.

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam ben Tren küründe ilaca ilk başladığımda proviron kullanmıyordum direkt göğüs kaşınmaya başlamıştı arimidex ile kurtuldum hemen. Fakat şu an proviron kullanıyorum (Günde 1)  ve eskisi gibi kaşınma olmuyor.3 günde 1 arimidex önermişti hocalar onun yerine haftada 1 ya da arimidexin çalışma süresi kadar yani 6 günde bir kullansam sizce estradiolü artı yönde etkiler mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.378
baltalı hano, 7 dakika önce yazdı:

Hocam ben Tren küründe ilaca ilk başladığımda proviron kullanmıyordum direkt göğüs kaşınmaya başlamıştı arimidex ile kurtuldum hemen. Fakat şu an proviron kullanıyorum (Günde 1)  ve eskisi gibi kaşınma olmuyor.3 günde 1 arimidex önermişti hocalar onun yerine haftada 1 ya da arimidexin çalışma süresi kadar yani 6 günde bir kullansam sizce estradiolü artı yönde etkiler mi?

Bunu kan testi vererek görebiliriz dostum. E2 den kaynaklı yan etki yaşanmıyorsa dokunulması taraftarı değilim. Tren küründe asıl problem prolaktin olucaktır. Kısa esterse 2. Haftadan sonra test vermen ne kullanman gerektiği hakkında fikir oluşturucaktır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mertozkyaa    25
otopsicikedi, 9 saat önce yazdı:

Bunu kan testi vererek görebiliriz dostum. E2 den kaynaklı yan etki yaşanmıyorsa dokunulması taraftarı değilim. Tren küründe asıl problem prolaktin olucaktır. Kısa esterse 2. Haftadan sonra test vermen ne kullanman gerektiği hakkında fikir oluşturucaktır.

dostum tren acetata yenı basladım sadece propıanat masteron bıde oxan kullanıyorum 300 mg 200 mg 200 mg tren 10 mg ox sadece prowıron kullanıyorum cabaser yada aridimexe gerek varmı ,? tesekkur ederım sımdıden

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.378
mertozkyaa, 2 saat önce yazdı:

dostum tren acetata yenı basladım sadece propıanat masteron bıde oxan kullanıyorum 300 mg 200 mg 200 mg tren 10 mg ox sadece prowıron kullanıyorum cabaser yada aridimexe gerek varmı ,? tesekkur ederım sımdıden

Bunu 2. Haftadan sonra kan testi verdiğinde görebiliriz. Şimdi bişey demek zor genetiğini bilmiyoruz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.