Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

gokhangrsys

Günlük kaç gram tavuk tüketiyorsunuz ?

Önerilen İletiler

gokhangrsys    37

malum tavuk fiyatları çok fazla arttı ben 400 gram tüketiyorum şuan için siz ne kadar tüketiyorsunuz ve nasıl pişiriyorsunuz haşlama kızartma fırın ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Jacop    60
gokhangrsys, 6 dakika önce yazdı:

malum tavuk fiyatları çok fazla arttı ben 400 gram tüketiyorum şuan için siz ne kadar tüketiyorsunuz ve nasıl pişiriyorsunuz haşlama kızartma fırın ?

400 tavuk 3 4 yumurta.80 kilo üstü her sporcu için minimal hayvansal protein alımı bu şekilde olmalı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.363
gokhangrsys, Bir saat önce yazdı:

Ben hali hazırda Fasılalı açlık diyeti ile gidiyorum. Günün çoğunda aç olduğunuz için insülin direnci oluşmuyor yani insülini verimli kullanıyorsunuz. O yüzden tercihim bu yönde.

Öğle yemeğinde en az 500gram tavuk tüketiyorum. Akşam yemeğinde ise bakliyat + et veya tavuk veya balık veya kırmızı et tüketiyorum. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
rastlantisal, 2 saat önce yazdı:

Ben hali hazırda Fasılalı açlık diyeti ile gidiyorum. Günün çoğunda aç olduğunuz için insülin direnci oluşmuyor yani insülini verimli kullanıyorsunuz. O yüzden tercihim bu yönde.

Öğle yemeğinde en az 500gram tavuk tüketiyorum. Akşam yemeğinde ise bakliyat + et veya tavuk veya balık veya kırmızı et tüketiyorum. 

hocam 1 öğün de 500 gr tavuk yemek zorlamıyor mu ?

Jacop, 3 saat önce yazdı:

400 tavuk 3 4 yumurta.80 kilo üstü her sporcu için minimal hayvansal protein alımı bu şekilde olmalı

ne kadar karb alıyorsun peki ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
agfitness, 3 dakika önce yazdı:

Yarım Kilo,
But Bölgesi (derisiz)
Haşlayarak veya kemiği alınmış olarak fırın poşetinde, tavada tantuniye benzer (kendi yağıyla)

Tavuk göğsü yıllardır yemeyi kestim kuru olduğu için vücut yapacam diye damak lezzetimi de tamamen sıfırlayacak değilim,
başka yerlerden kısılabilir kalori illa ki tavuk göğsü olması şart değil buradan da genç arkadaşlara bilgi olsun.

Sağlıklı sporlar...

hocam ben 500 gr haşlama tavuk göğüs yiyiyordum ve gerçekten bunalttı her gün çileydi resmen o kadar tavuk yemek kuru tadı falan yok tavuğu azaltmıştım şimdi but deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkürler :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    905
gokhangrsys, 1 saat önce yazdı:

Herkesin bütçesi bir olmadığı için yazdığım miktarlar size abartı gelebilir. Sabah kardiyo sonrası pirinç ununa 2 ölçek izo whey katıyorum. Gün içinde toplam 4 öğün yapıyorum. İdman öncesi 3 sonra 1 öğün. İlk öğün 2 ölçek whey 2 ve 3. Öğünde çiğ 350+350 gr toplam 700 gr kırmızı et. Son öğünde 300 gr kırmızı et 500 gr tavuk. Diyette olduğum ve yarışma düşündüğüm için Şuan böyle besleniyorum. Ama bulk dönemde bile günlük 800 gr çiğ tavuğun altına inmemeye gayret gösteriyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
gokhangrsys, 17 dakika önce yazdı:

ne kadar karb alıyorsun peki ?

450 gram pirinç 100 gram pirinç unu 30-60gram malto

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
Askabar, 8 dakika önce yazdı:

Herkesin bütçesi bir olmadığı için yazdığım miktarlar size abartı gelebilir. Sabah kardiyo sonrası pirinç ununa 2 ölçek izo whey katıyorum. Gün içinde toplam 4 öğün yapıyorum. İdman öncesi 3 sonra 1 öğün. İlk öğün 2 ölçek whey 2 ve 3. Öğünde çiğ 350+350 gr toplam 700 gr kırmızı et. Son öğünde 300 gr kırmızı et 500 gr tavuk. Diyette olduğum ve yarışma düşündüğüm için Şuan böyle besleniyorum. Ama bulk dönemde bile günlük 800 gr çiğ tavuğun altına inmemeye gayret gösteriyorum 

aylık ne kadar gidiyor beslenmene ? keşke herkesin durumu böyle olsa

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.363
gokhangrsys, 16 dakika önce yazdı:

hocam 1 öğün de 500 gr tavuk yemek zorlamıyor mu ?

500GR tavuk, 500gr pilav diye başlıyor o öğün :D

Çorba, yoğurt, salata, varsa tatlı yada meyve, menüdeki sulu yemek hoşuma giderse o da diye devam ediyor.

Tüm hepsini yemek yaklaşık 45-55 dakika arası sürüyor ki ben hızlı yemek yerim. Hayvan gibi ye kısmının hakkını vermek lazım.

Pazarları evde babanın mutfakta esme günüdür. Dün de kuzu attım fırına. Pazar günleri aile ile geçtiğinden karb / yağ çok dikkat etmem. Ancak evde sporcu sadece ben olmadığım için protein her daim sofrada olur. Hem ergenliğe giriş aşaması hem de sporcu bir evladım olduğundan yüksek protein ve yüksek kalori önem arz ediyor.

image.png.b1c67f1cbd294cf2f309680b2f4211b3.png

Mesela bu değerler dünün kalori ve makro değerleri. Bütçe tavuktan yana zorluyorsa bunu bitkisel ve süt proteinleri ile zenginleştirebilirsin. Nihayetinde vücut, giren proteinin menşeine bakmaz. Parçaladıktan sonra havuzda olan amino asitlere bakar.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
Jacop, 2 dakika önce yazdı:

450 gram pirinç 100 gram pirinç unu 30-60gram malto

tam olarak malto ne oluyor ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
gokhangrsys, 12 dakika önce yazdı:

hocam ben 500 gr haşlama tavuk göğüs yiyiyordum ve gerçekten bunalttı her gün çileydi resmen o kadar tavuk yemek kuru tadı falan yok tavuğu azaltmıştım şimdi but deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkürler :) 

Bulktaysan sote yap.Hem sotenin suyunu alan pilav hemde tavuk çok daha lezzetli oluyor

• Vayyyy!! 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

500GR tavuk, 500gr pilav diye başlıyor o öğün :D

Çorba, yoğurt, salata, varsa tatlı yada meyve, menüdeki sulu yemek hoşuma giderse o da diye devam ediyor.

Tüm hepsini yemek yaklaşık 45-55 dakika arası sürüyor ki ben hızlı yemek yerim. Hayvan gibi ye kısmının hakkını vermek lazım.

Pazarları evde babanın mutfakta esme günüdür. Dün de kuzu attım fırına. Pazar günleri aile ile geçtiğinden karb / yağ çok dikkat etmem. Ancak evde sporcu sadece ben olmadığım için protein her daim sofrada olur. Hem ergenliğe giriş aşaması hem de sporcu bir evladım olduğundan yüksek protein ve yüksek kalori önem arz ediyor.

image.png.b1c67f1cbd294cf2f309680b2f4211b3.png

Mesela bu değerler dünün kalori ve makro değerleri. Bütçe tavuktan yana zorluyorsa bunu bitkisel ve süt proteinleri ile zenginleştirebilirsin. Nihayetinde vücut, giren proteinin menşeine bakmaz. Parçaladıktan sonra havuzda olan amino asitlere bakar.

beslenmeniz gerçekten çok iyi hakkını veriyorsunuz ben 3000 kalori almakta zorlanıyorum :D

agfitness, 1 saat önce yazdı:

Rica ederim,
Maalesef göğüs tatsız tuzsuz denemediğim tarif kalmadı yine de istemiyorum bir kere bunalttı beni daha ağzıma dahi mecbur kalmadıkça sürmem.
Benim yıllardır sıkılmadan yediğim vazgeçilmezim kendi özel tarifimden tüyo vereyim şu şekilde;
tavuk-but-1-scaled-1-1.thumb.jpg.0a0f55a37efbb42d0008978ed9fc21e3.jpg
Türkiye'de Kemiksiz But diye mi geçiyor bilmiyorum net olarak ama resimdeki şekilde sarma halinde ortasında kemiği yok kesilmiş
Bunu alıyorum derisiz, kuşbaşı doğruyorum sonrasında kendi damak zevkime özel köri ve diğer 2 çeşit baharatımı, sarımsak tozumu atar hafif teriyaki sosu ile iyice harmanlıyorum 5dk. sonra granit tavada kısık ateşi açıp direkt atıyorum yapışmadan karıştırırım bir iki dakika sonra basarım alevi harıl harıl şef usulü suyunu daha az salsın diye saldığı su da bittikten sonra tavuk iyice karamelize olup sertleşip yanmadan lokum kıvamında bırakıyorum inan bana Tavuk dünyasındaki tavuk lezzetini falan aratmıyor bana, yıllardır usanmadan yiyorum. Deneyebilirsiniz bu tarz farklı lezzetler. Zaten yıllardır onu dene bunu dene uzmanlaşıyor insan, ben bir kaç tane kendime özel böyle tarifim var yılların tecrübesinden :D

Sağlıklı sporlar...

bunu kesinlikle deneyeceğim teşekkür ederim tarif için

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Probis    181

300 GR pirinç, 600-700 GR tavuk göğüsü 3 öğün şeklinde tüketiyorum. Airfryer ile tavuğu, buharlı pişirici ile pirinci hazırlıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
Probis, 1 dakika önce yazdı:

300 GR pirinç, 600-700 GR tavuk göğüsü 3 öğün şeklinde tüketiyorum. Airfryer ile tavuğu, buharlı pişirici ile pirinci hazırlıyorum.

Airfryer kullanmaktan memnun musun bende düşünüyorum almayı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
gokhangrsys, 9 dakika önce yazdı:

tam olarak malto ne oluyor ?

Maltodekstrin en basit şekilde şekersiz ve aromasız gaıner diyebilirim

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37
Jacop, Şimdi yazdı:

Maltodekstrin en basit şekilde şekersiz ve aromasız gaıner diyebilirim

işlevi boşalan glikojen depolarını doldurmak sanırım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
gönderildi (düzenlendi)
gokhangrsys, 4 dakika önce yazdı:

işlevi boşalan glikojen depolarını doldurmak sanırım

Aynen öyle ben bir nevi antikatabolik olarak görüyorum.

Malto+argınıne+preworkout kullandığım zamanlarda antrenmanda muazzam pump oluyorum

tarihinde Jacop tarafından düzenlendi
  • Olumsuz 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
swager    43

400 tavuk 3 yumurta 1 ölçek whey kesinlikle oluyor. Bunların dışında toplam 3 öğün okul ve yurt yemekhanesinde yiyorum eğer yemekhanede protein yetersiz hissettirirse 1 ölçek whey daha içiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    905
gokhangrsys, 55 dakika önce yazdı:

aylık ne kadar gidiyor beslenmene ? keşke herkesin durumu böyle olsa

sebze pirinç pirinç unu badem ezmesi kuru yemiş protein derken 5-6 bin arası gidiyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Probis    181

evet memnunum başında beklemek zorunda olmamak güzel, yağsız yada çok az yağ ile pişirmekte güzel ayrıca temizlik vsvs kolay. Cosori diye bir marka kullanıyorum tavsiye ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    905

Hayatımı aşırı kolaylaştıran bişry. Aldığıma o kadar memnunum ki 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762

1kg çiğ tavuk 225 gram pirinç 100 gr yulaf, normalde 50 gr whey alıyordum 5 yıldır sabah kahvaltım fixti fakat kullandığım whey olmuş 1800tl vermem o parayı, 

1 gün 100 gr yulaf 1kg tavuk 225 pirinç 

2. gün 5 köy yumurtası direkt çiftlikten alıyorum 1 kg tavuk ve fazlasıyla yeşillik

1 dolu 1 boş 0 carb gidiyorum şuanda+ vitaminler 0 supp alıyorum cafein preworkout bile kullanmıyorum şuanda. 

her pazarda dominostan kalın hamur büyük boy 2 pizza yiyorum pazar akşamına kadar 2 günde 0 carb alıp vücudu tamamen vakumluyorum depoları süpürüyorum, yüklüyorum ve yeni haftaya başlıyorum. 

galicik, 29 dakika önce yazdı:

1kg çiğ tavuk 225 gram pirinç 100 gr yulaf, normalde 50 gr whey alıyordum 5 yıldır sabah kahvaltım fixti fakat kullandığım whey olmuş 1800tl vermem o parayı, 

1 gün 100 gr yulaf 1kg tavuk 225 pirinç 

2. gün 5 köy yumurtası direkt çiftlikten alıyorum 1 kg tavuk ve fazlasıyla yeşillik

1 dolu 1 boş 0 carb gidiyorum şuanda+ vitaminler 0 supp alıyorum cafein preworkout bile kullanmıyorum şuanda. 

her pazarda dominostan kalın hamur büyük boy 2 pizza yiyorum pazar akşamına kadar 2 günde 0 carb alıp vücudu tamamen vakumluyorum depoları süpürüyorum, yüklüyorum ve yeni haftaya başlıyorum. 

Pişirme olarakta, julyen doğruyorum tavayı en kısık ateşe alıp tavukları atıyorum su yağ bir şey eklemiyorum kendi suyunda pişiriyorum 12 dk sonra çeviriyorum, 15 dk sonra tavuklar çok az sulu pişmiş oluyor bol köri, kimyon, kırmızı biber vs + 20gr zeytin yağı koyup karıştırıyorum hem sulu oluyor hem de lezzetli pişirmesi de çok kolay oluyor.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.363

Tavuk konusunda güneydoğu asya mutfağını tek geçerim. Pişirmesini de, soslamasını da, tatlandırmasını da biliyorlar. 

https://www.nefisyemektarifleri.com/teriyaki-soslu-et-sote/

mesela en sevdiklerimdendir. Et yerine tavuk göğsü ile gayet güzel oluyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.