Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

efkan55

Başlangıç kürü ve bi kaç soru

Önerilen İletiler

efkan55    0

Merhaba

Artık herkez küre girmemin gerektiğini söylüyor vucudum 6-7 aydır buyumuyor 68 de kaldım boy 1.73 bu arada beslenmiyorsun diyenler olucaktır beslenmem üç su bardagı pirinç 700 gr tavuk 5 yumurta vb ek ürünler ama genede aynı büyümüyor yaş 21 1.5 senedir yapıyorum başlangıc kürü olarak girmem gereken nedir

Bana fazla zarar vermeden

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Loving    9.256
Merhaba

Artık herkez küre girmemin gerektiğini söylüyor vucudum 6-7 aydır buyumuyor 68 de kaldım boy 1.73 bu arada beslenmiyorsun diyenler olucaktır beslenmem üç su bardagı pirinç 700 gr tavuk 5 yumurta vb ek ürünler ama genede aynı büyümüyor yaş 21 1.5 senedir yapıyorum başlangıc kürü olarak girmem gereken nedir

Bana fazla zarar vermeden

Merhaba aramıza hoş geldiniz :kah

Evet büyümemeniz çok normal bu beslenme ile küçülmediğiniz için şanslısınız bence :roll: Size şöyle bir örnek verelim muhtemelen gelişmek için

İdman zamanları salona gidince çok emek harcıyor ve varolan enerjiyi tüketiyorsunuz. Örnek şudur ki; Misal bir arabanız var 300 km yol gieceksiniz.

Siz arabaya 100 km benzin koyarsanız bu araba asla 300 km yola gidemez gider ama 100 km olunca durur hep değil mi ?

İşte sizin durumunuz bu. Fotoğraflarınızı inceledim evet gelişim söz konusu emek göstermişsiniz elinize sağlık. Bakın bunları bu işin kısmi ticaretini

yapan biri olarak anlatıyorum size burada tabi şu kürü yapın buna girin bunu alın diyebilirdim piyasadaki tüm satıcılar bunu yapar ama PEPTIDTURKIYE'de

buna yer yok ne ise o. Öncelikle beslenme düzeninizi gözden geçirip profesyonel destek alın gerekirse. Bu süreç sonunda yeterli olmadığını hacminizin

düşünürseniz peptid kürlerine merhaba diyebilirsiniz. İllede ben yapacağım derseniz zaten kim yapma dese de siz kafaya koyduysanız yaparsınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TreXiaNos    5

Merhaba, adminim güzel özetlemiş bende ekleme yapayım.

Kilo almak ve vermek çok ama çok basit bişeydir. Sadece nezaman ne yiyeceğini bilmek gerek.

Sen şimdi sadece tavuk ve pilav yiyerek büyümek istiyorsun. Ama vücudunun diğer besinlerede ihtiyacı var. Sen büyük sporcuların sadece tavuk ve pilav yiyerekmi kilo aldığın sanıyorsun? Bende kürdeyim şuanda ama 2 günde bir taze fasulye, karnıbahar, bamya vb 1 öğünde olsa sıkıştırırım araya. Sadece tavuk ve pirinç olmaz, beslenme çeşitliliği lazım. 700gr şunu yedim 500gr bunu yedim demek yanlış. Beslenme saatle ve düzenle olmalı, idman öncesi alacağın gramaj ile idman sonu farklı olur, bu benim görüşüm. Ben 5 sene öncesine kadar zor büyüyen biriydim ama beslenme konusunda çok iyi araştırıp kendimde denedim ve çok rahat istediğim kilolara çıkabiliyorum.

Sana önerim pirinç yerine kepekli bulgur ye. Ara öğün şart. 68 kilosun gelişemiyorum diye birşey yok. Sen gelişemiyorsan ben 32 yaşındayım öleyim ozaman. O vücudu geliştiremiyorsan kesinlikle bişeyleri yanlış yapıyorsun. O vücuda sahip olayım hiç kür yapmadan 3 ayda 75 kiloyu deviririm. Kür yapacak bir vücudun yok. 68 kilo adam vücudu geliştirsin diye kür yapıyorsa sen kür bittikten sorna hiç gelişemeyeceksin ve daha üstü için yine kür yapacaksın. Kendi sınırlarınızı zorlamadan hemen ilaca yönelmeyin.

Dediklerimi yanlış anlama, ben 42cm kol 125 omuzda 1.5 sene takılı kaldım ve ondan sonra kür yaptım. Gerisini sen hesap et.

Sevgiler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.243

Maşallah gayet iyisiniz ama evet hocalarıma katılıyorum beslenmeniz çok zayıf. Küre girmenizde sakınca yok.

- Testo

- Follistatin

- Ghrp 6

İle güzel bir başlangıç yapılabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efkan55    0

Beslenmemde ne gibi sorunlar varki yeteri kadar protein ve karbonhidrat aldıgımı düşünüyorum benim yedigim karbonhidratı in yarısını almayanlar kilo alıyo birşeyde gerçekten yanlışlık yapıyorum ama anlıyamıyorum birine danısıyorum hemen kür diyolar ben küre girme taraftarı değilim zaten birazcık geniş kapsamlı konuyu açıp yardımcı olursanız değerli abilerim be kardeşlerim daha makbul olur benim için şimdiden saolun

Acaba hep aynı şeyleri dedigimden dolayımı ilerlemiylrum hep pilav tavuk diyetimi bozmam hiç 3 ayda bir kaçamak yaparım oda bi öğün

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    856
Beslenmemde ne gibi sorunlar varki yeteri kadar protein ve karbonhidrat aldıgımı düşünüyorum benim yedigim karbonhidratı in yarısını almayanlar kilo alıyo birşeyde gerçekten yanlışlık yapıyorum ama anlıyamıyorum birine danısıyorum hemen kür diyolar ben küre girme taraftarı değilim zaten birazcık geniş kapsamlı konuyu açıp yardımcı olursanız değerli abilerim be kardeşlerim daha makbul olur benim için şimdiden saolun

Acaba hep aynı şeyleri dedigimden dolayımı ilerlemiylrum hep pilav tavuk diyetimi bozmam hiç 3 ayda bir kaçamak yaparım oda bi öğün

Senin düşündüğün ile dünyada bu spor dalı için geçerli gerçeklerin uyuşmaması normal değil mi ? Sen böyle düşünerek hatanın en büyüğünü yapıyorsun hocam zaten sana cevap verip yol göstermeye çalışan kişiler yıllarını bu işe vermiş ve camiada tanınan üstatlar sakın yanlış anlama kimse kimsenin avukkatı değil ama bakış açını düzeltmeye çalışıyorum bir şekilde. Demişsin ya benden az yeyip kg alanlar var sen daha çok araştırma yapmalısın kulaktan dolma bilgileri boş ver. Hemen şuradan başlayalım.

vucut-tipleri.png

Vüct tipi 3 ayrılır sen ektosun yukarıda yaptığın açıklama varya benden az yeyip kg alanlar var diye onlar meso. ve endomoprh bünyeler bunlar su içse kg alır zaten ( mecazi konuşuyorum ) Senin kg alman için normal bir insan göre 10 kat daha iyi beslenmen lazım sadece yemekle olmuyor uyku düzenin ve günde 7,8 öğün beslenip bunu orantılaman lazım .

PROTEİN HESAPLAMASI

Doğal ve hafif(orta) tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 1,2gram  kaliteli protein)

60kg=  75gram
70kg=  85gram
80kg=  95gram
90kg=  110gram
100kg= 120gram
Doğal ve ağır tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 1.3gram kaliteli protein)

60kg=  80gram
70kg=  90gram
80kg=  105gram
90kg=  120gram
100kg= 130gram
İlaçlı ve hafif(orta) tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 1,4gram  kaliteli protein)

60kg=  85gram
70kg=  100gram
80kg=  115gram
90kg=  125gram
100kg= 140gram
İlaçlı ve ağır tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 1.6gram kaliteli protein)

60kg=  95gram
70kg=  115gram
80kg=  130gram
90kg=  145gram
100kg= 160gram

KARBONHİDRAT HESAPLAMASI

Doğal ve hafif tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 2,5gram  kaliteli karbonhidrat)

60kg=  150gram (200gram)
70kg=  175gram (200gram)
80kg=  200gram
90kg=  225gram
100kg= 250gram
Doğal ve ağır tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 4gram kaliteli karbonhidrat)

60kg=  240gram (300gram)
70kg=  280gram (300gram)
80kg=  320gram
90kg=  360gram
100kg= 400gram
İlaçlı ve hafif tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 4,5gram kaliteli karbonhidrat)

60kg=  270gram
70kg=  315gram
80kg=  360gram
90kg=  405gram
100kg= 450gram
İlaçlı ve ağır tempoda çalışan sporcular

(Vücut ağırlık başına 6gram kaliteli karbonhidrat)

60kg=  360gram
70kg=  420gram
80kg=  480gram
90kg=  540gram
100kg= 600gram
Doğal ve Ağır tempoda çalışan 80kg vücut ağırlığına sahip örnek bir sporcunun alması gereken protein karbonhidrat miktarını ele alalım:

Kaliteli proteinler’e örnek plan

105gram kaliteli protein hesaplaması:

5 adet yumurta beyazı ve 2 adet yumurta sarısı : 21gram protein

100gram beyaz peynir: 18gram protein

Yarım litre az yağlı süt:  16gram protein / 25gram K.hidrat

200gram tavuk eti: 40gram protein

200gram az yağlı Yoğurt: 10gram protein /14gram K.hidrat

(Açıklama: Diğer karbonhidrat ağırlıklı gıdalardan da ortalama 40gram değerinde protein alan doğal ağır çalışan sporcumuz, normalde mecburi alması gereken 100-105gram kaliteli protein ihtiyacını karşıladıktan sonra 30gram daha ilave ederek 80kg vücut ağırlığına göre ortalama 130gram protein almış olacaktır. Diğer gıdalardan 40-50gram protein alması da beklenebilir bu rakamların önemi yoktur. Önemli olan kaliteli proteinlerin tedarik edilmesidir.)

Kaliteli karbonhidratlara örnek plan

325gram kaliteli karbonhidrat hesaplaması:

100gram bulgur pilavı: 60gram k.hidrat / 8gram protein

1 büyük haşlama patates: 60gram k.hidrat / 7gram protein

1 adet elma: 25 gram k.hidrat

50gram Yulaf ezmesi: 25gram k.hidrat / 4gram protein

100gram makarna: 60gram k.hidrat / 8gram protein

100gram çavdar ekmeği: 60gram k.hidrat / 10gram protein

2-3 porsiyon karışık salata: 35gram k.hidrat / 4gram protein

(Açıklama: Karbonhidrat alımında takip edilen öğünler protein alımı kadar kaliteli olmak zorundadır. Basit şekerler ve hamur içi yiyecekler tamamen beslenme programını bozucu ve kaliteden uzak bir öğün olacaktır. Protein’li gıdalardan ortalama alınan 40gram karbonhidrat’ın üzerine 325gram kaliteli karbonhidrat alarak toplamda 365gram karbonhidrat alınmış olacaktır.

Toplam’da 145gram protein, 365gram karbonhidrat ve 100gram’da yağ alımı hesaplandığında günlük 2.940 kalori alınacaktır.)

KALİTELİ PROTEİNLER LİSTESİ

100gram az yağlı Yoğurt: 5gram protein / 7gram K.hidrat / 1,5gram Yağ

1 bardak(200ml) yağlı süt: 7gram protein / 10gram K.hidrat / 7gram Yağ

1 adet tam yumurta: 6-7gram protein / 0gram K.hidrat / 5gram Yağ

100gram Tavuk eti: 20gram protein / 1gram K.hidrat / 3gram Yağ

100gram Balık eti: 24gram protein / 1gram K.hidrat / 2gram Yağ

100gram koyun peyniri: 17gram protein / 0gram K.hidrat / 18gram Yağ

200ml(1bardak) Kefir sütü: 7gram protein / 8gram K.hidrat / 3gram Yağ

16 adet karides: 24gram protein / 0gram K.hidrat / 1gram Yağ

1 ölçek protein tozu: 23gram protein / 2gram K.hidrat / 2gram Yağ

200ml(1 bardak) kesik süt: 1,7gram protein / 8gram k.hidrat / 0gram Yağ

100gram Deniz yosunu: 6gram protein / 2gram K.hidrat / 0gram Yağ

100gram Sardalye balığı: 22gram protein / 0gram K.hidrat / 5gram Yağ

100gram uskumru: 21gram protein / 0gram K.hidrat / 13gram Yağ

100gram Som balığı: 19gram protein / 0gram K.hidrat / 6gram Yağ

100gram Sazan balığı: 20gram protein / 0gram K.hidrat / 4gram Yağ

100gram Uzun levrek: 22gram protein / 0gram K.hidrat / 1gram Yağ

100gram Istakoz: 19gram protein / 0gram K.hidrat / 1gram Yağ

100gram İstiridye: 9gram protein / 4gram K.hidrat / 1gram Yağ

100gram Sığır eti: 30gram protein / 1gram K.hidrat / 12gram Yağ

100gram Koyun eti: 27gram protein / 0gram K.hidrat / 8gram Yağ

100gram Keçi eti: 26gram protein / 0gram K.hidrat / 4gram Yağ

KALİTELİ KARBONHİDRATLAR

1 büyük patates: 60gram K.hidrat / 7gram protein / 0gram Yağ

1 ortaboy Elma: 25gram K.hidrat / 0gram protein / 0gram Yağ

1 bardak portakal suyu(200ml): 22gram K.hidrat / 0gram protein / 0gram Yağ

90gram Brokoli: 6gram K.hidrat / 3gram protein / 0gram Yağ

100gram buğdaylı çavdar ekmeği: 61gram K.hidrat / 11gram protein / 2gram Yağ

100gram Yulaf Ezmesi: 63gram K.hidrat / 12gram protein / 7gram Yağ

100gram Pirinç pilavı: 70gram K.hidrat / 7gram protein / 1gram Yağ

100gram Bulgur pilavı: 64gram K.hidrat / 10gram protein / 0gram Yağ

100gram Müsli: 60gram K.hidrat / 10gram protein / 7gram Yağ

100gram Cornflakes: 79gram K.hidrat / 7gram protein / 1gram Yağ

100gram patlamış mısır: 67gram K.hidrat / 11gram protein / 5gram Yağ

100gram Domates: 3gram K.hidrat / 1gram protein / 0gram yağ

125gram Nohut: 27gram K.hidrat / 6gram protein / 1,5gram Yağ

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hayvan    0

Yukarıda yazmışlar ben de ekleyeyim değerli kardeşim doğal olarak alabileceğin uzun bir yol var, steroid kısa yol değildir. Beslenmeni düzelt uçarsın zaten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.