Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

DADBOA

Sertleşme ve libido sorunu

Önerilen İletiler

DADBOA    0

Arkadaşlar ben hipogonadizm hastasıyim sadece testo kullandigim zamanlarda oluyordu Haziran gibi 2.5 ay boyunca sustanon 250 kullandım ve 400 mg a kadar çıktım. Libidom ve sertleşmem çok iyiydi sonra ostrojenik yan etkiler başlayınca arimidex kullandım ve bir süre daha devam ettirip sustanonu bıraktım, pregnyl kullanmaya başladım. Günlük 1000 mg kullanıyordum pazar günleri haric.  Sertleşme ve libido hemen eski haline geldi. Pregnyl tedavisini yaklaşık bir ay kadar kullandım daha sonra sustanona devam ettim 2 ay boyunca ama ilk kullandığım zamana göre libido daha az oluyordu. 2 ay daha sadece sustanon kullandıktan sonra 1 ay daha pregnyl tedavisi yaptım ardından  testosteron cypionat'a geçtim ve haftada 200 mg kullaniyorum şu an ilk haftadayim ama libido ve sertleşme problemim var şu anda nedenini çözemedim dünde test yaptırdım sonuçlar bu şekilde acaba testo mu az geldi anlayamadim

Screenshot_2020-12-25-17-18-37-128_com.google.android.apps.docs.jpg

Screenshot_2020-12-25-17-17-12-492_com.google.android.apps.docs.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

m.kaya    15
DADBOA, 23 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar ben hipogonadizm hastasıyim sadece testo kullandigim zamanlarda oluyordu Haziran gibi 2.5 ay boyunca sustanon 250 kullandım ve 400 mg a kadar çıktım. Libidom ve sertleşmem çok iyiydi sonra ostrojenik yan etkiler başlayınca arimidex kullandım ve bir süre daha devam ettirip sustanonu bıraktım, pregnyl kullanmaya başladım. Günlük 1000 mg kullanıyordum pazar günleri haric.  Sertleşme ve libido hemen eski haline geldi. Pregnyl tedavisini yaklaşık bir ay kadar kullandım daha sonra sustanona devam ettim 2 ay boyunca ama ilk kullandığım zamana göre libido daha az oluyordu. 2 ay daha sadece sustanon kullandıktan sonra 1 ay daha pregnyl tedavisi yaptım ardından  testosteron cypionat'a geçtim ve haftada 200 mg kullaniyorum şu an ilk haftadayim ama libido ve sertleşme problemim var şu anda nedenini çözemedim dünde test yaptırdım sonuçlar bu şekilde acaba testo mu az geldi anlayamadim

Dostum 1 ay boyunca hergün (Pazar hariç) pregnly mi kullandın ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DADBOA    0
m.kaya, 18 dakika önce yazdı:

Dostum 1 ay boyunca hergün (Pazar hariç) pregnly mi kullandın ?

Evet çünkü hipogonadizm hastasıyim tedavisi bu zamanında 3 ay menagon ve pregnyl de kullanmıştım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
DADBOA, 2 saat önce yazdı:

Hipogonadizim kalıcı bir durum çoğunlukla, ve ömür boyu dışarıdan testo ve doğurganlık için hcg alman gerekiyor.Farkında olduğunu düşünerek sana önerim böyle bir ondan bir bundan kullanıp çorba yapma daha kötü olur durumun.Yabancılar bu işi sabit dozlarda ve düzgün bir şekilde sürdürüyorlar.

İlk önce hangi testo türünü kullanacağını seç ve bir senelik al koy kenara.Mesela testo ciyopinat seçtin varsayalım.Haftalık 120-150 mg dozlar alarak başla.İki üç hafta sonra durumunu analiz et.Test yaptırman daha doğru olur bu noktada.Bu aldığın testoyu haftada bir veya üşenmezsen iki seferde al.Seçeceğin testo ampülde değil cam şişede olsun ki istediğin oranda çekip kullan.Ampül kırıldığında sterilizasyon işleri sıkıntılı olur.

Hcg için eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsan haftalık 500-750 ünite almalısın.Hergün değil, haftada iki sefere bölebilirsin veya sadece tek seferde alabilirsin sana kalmış.Eğer çocuk derdin yoksa testislerin küçülmesine aldırmadan kullanmayabilirsin.Bu planı sürekli tekrarla ve bazen biraz arttırıp azaltabilirsin dönem dönem...

Libidoyu ereksiyonu etkileyen faktörlerin başında östrojen ve prolaktin geliyor.Prolaktin kolay kolay artmaz, sendeki durum öyle olması beklenmez, en azından...

Eğer dediğim dozlarda testo alısan östrojene hiç karışmana gerek kalmadan olması gereken değerde olur.Ama fazla alırsan östrojeni düşürmek zorunda kalırsın arimidex gibi ilaçlarla.Bu ilaçlar anlık iş yapar fakat sonrasında vucut alışıyor ve yetersiz gelir, bırakınca geri tepme yapar.Onun için elden geldiğince kullanmamaya çalış.Östrojenin libido için iyi değeri 30-35 diye paylaşmış hipo hastaları.Bunun biraz altı ve üstü de yine sıkıntı yapmayabilir.

Senin şuan ki sorunun östrojenin gereğinden fazla düşmüş.Arimidexi bir süre bırak, yada dozu azalt...

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DADBOA    0
metinav, 57 dakika önce yazdı:

Hipogonadizim kalıcı bir durum çoğunlukla, ve ömür boyu dışarıdan testo ve doğurganlık için hcg alman gerekiyor.Farkında olduğunu düşünerek sana önerim böyle bir ondan bir bundan kullanıp çorba yapma daha kötü olur durumun.Yabancılar bu işi sabit dozlarda ve düzgün bir şekilde sürdürüyorlar.

İlk önce hangi testo türünü kullanacağını seç ve bir senelik al koy kenara.Mesela testo ciyopinat seçtin varsayalım.Haftalık 120-150 mg dozlar alarak başla.İki üç hafta sonra durumunu analiz et.Test yaptırman daha doğru olur bu noktada.Bu aldığın testoyu haftada bir veya üşenmezsen iki seferde al.Seçeceğin testo ampülde değil cam şişede olsun ki istediğin oranda çekip kullan.Ampül kırıldığında sterilizasyon işleri sıkıntılı olur.

Hcg için eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsan haftalık 500-750 ünite almalısın.Hergün değil, haftada iki sefere bölebilirsin veya sadece tek seferde alabilirsin sana kalmış.Eğer çocuk derdin yoksa testislerin küçülmesine aldırmadan kullanmayabilirsin.Bu planı sürekli tekrarla ve bazen biraz arttırıp azaltabilirsin dönem dönem...

Libidoyu ereksiyonu etkileyen faktörlerin başında östrojen ve prolaktin geliyor.Prolaktin kolay kolay artmaz, sendeki durum öyle olması beklenmez, en azından...

Eğer dediğim dozlarda testo alısan östrojene hiç karışmana gerek kalmadan olması gereken değerde olur.Ama fazla alırsan östrojeni düşürmek zorunda kalırsın arimidex gibi ilaçlarla.Bu ilaçlar anlık iş yapar fakat sonrasında vucut alışıyor ve yetersiz gelir, bırakınca geri tepme yapar.Onun için elden geldiğince kullanmamaya çalış.Östrojenin libido için iyi değeri 30-35 diye paylaşmış hipo hastaları.Bunun biraz altı ve üstü de yine sıkıntı yapmayabilir.

Senin şuan ki sorunun östrojenin gereğinden fazla düşmüş.Arimidexi bir süre bırak, yada dozu azalt...

Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim aklımda bir iki tane daha soru var onları da sormak isterim.

Vücudunda testosteron varsa lh kapanır diyorlar, vücutta testosteron olursa lh pregnyl ile açılır mı bilmiyorum. 

Testosteron diyelim 300 mg iyi geldi ve devam ettik kür içinde dozaj arttırıyorlar zamanla galiba vücutta birikme yaptığı için. Siz aynı dozajlarda kullaniyorlar demişsiniz ben aynı dozajı kullanırsam libido ve sertleşmemde bir problem olur mu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
DADBOA, 4 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim aklımda bir iki tane daha soru var onları da sormak isterim.

Vücudunda testosteron varsa lh kapanır diyorlar, vücutta testosteron olursa lh pregnyl ile açılır mı bilmiyorum. 

Testosteron diyelim 300 mg iyi geldi ve devam ettik kür içinde dozaj arttırıyorlar zamanla galiba vücutta birikme yaptığı için. Siz aynı dozajlarda kullaniyorlar demişsiniz ben aynı dozajı kullanırsam libido ve sertleşmemde bir problem olur mu ?

Vucutta lh 'ı üreten organ beyindeki hipofiz bezidir. Bu bezden üretilen lh kana salınır ve testislere gider. Testisler bu lh hormonunu algilar ve testosteron üretmeye baslarlar.Disaridan testo alirsan vucudun bunu hisseder ve beyindeki hipofiz lh üretmeyi durdurur. Lh üretilmeyince testisler de calismaz ve testo üretmez.

Hcg sentetik bir lh hormonudur. Testo alindigi icin hipofiz lh üretmeyi durdurunca testislerde duruyor ve zamanla kücülüyor sperm üretmiyor.Zamanla da kisirlik olusuyor...Disaridan hcg aldigimizda vucut bunu, sanki beyindeki hipofiz bezi ürwtmis gibi algilar. Yani testisleri aldatiriz 😁 testosteron üretmeyi surdurur.

Pregnyl hipofizi etkilemez...Sadece testisleri uyarir.

Bak steroid kürleriyle senin hastaligini karistirma. Normal saglikli bir erkekte üretilen testo günlük 5-6 mg kadar ve hic sorun yaratmiyor. Sporcular kurlerde 500-1000 mg aliyorlar.Amac kas gelistirmek olunca bu gerekiyor.Libido ereksiyon icin 50-100 mg yeterli olabilir haftalik.

Trt tedavi dozlari, vucudun normalde üretebildigi seviyelerde testoyu disardan almayi ifade eden bir uygulama.Dogustan veya sonradan testosteron üretemeyen erkeklere uygulanan ikame tedavisi kisaca.Kürlerle karistirmayin...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marimain    53
metinav, 10 saat önce yazdı:

Vucutta lh 'ı üreten organ beyindeki hipofiz bezidir. Bu bezden üretilen lh kana salınır ve testislere gider. Testisler bu lh hormonunu algilar ve testosteron üretmeye baslarlar.Disaridan testo alirsan vucudun bunu hisseder ve beyindeki hipofiz lh üretmeyi durdurur. Lh üretilmeyince testisler de calismaz ve testo üretmez.

Hcg sentetik bir lh hormonudur. Testo alindigi icin hipofiz lh üretmeyi durdurunca testislerde duruyor ve zamanla kücülüyor sperm üretmiyor.Zamanla da kisirlik olusuyor...Disaridan hcg aldigimizda vucut bunu, sanki beyindeki hipofiz bezi ürwtmis gibi algilar. Yani testisleri aldatiriz 😁 testosteron üretmeyi surdurur.

Bak steroid kürleriyle senin hastaligini karistirma. Normal saglikli bir erkekte üretilen testo günlük 5-6 mg kadar ve hic sorun yaratmiyor. Sporcular kurlerde 500-1000 mg aliyorlar.Amac kas gelistirmek olunca bu gerekiyor.Libido ereksiyon icin 50-100 mg yeterli olabilir haftalik.

Trt tedavi dozlari, vucudun normalde üretebildigi seviyelerde testoyu disardan almayi ifade eden bir uygulama.Dogustan veya sonradan testosteron üretemeyen erkeklere uygulanan ikame tedavisi kisaca.Kürlerle karistirmayin...

Şapkamı çıkarıyorum ve boynumu egiyorum helal olsun abim 👏👏👏

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
MarkoPaşa    37
DADBOA, 23 saat önce yazdı:

Hocam bende hem varikosel hem hipogonadizm var gerçekten ciddiye alınması gereken bi hastalık

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DADBOA    0
metinav, 26.12.2020 - 02:30 yazdı:

Abi çok teşekkür ederim forumda da başka bilgilere ulaştım senin bilgilerin ile birlikte işime yarayacak.Bir soru daha sormak isterim sana yardımcı olursan çok sevinirim.

HCG kullanirken sertleşme ve libido sorunum yoktu ama testo kullanırken oluyor şu anda 200 mg kullaniyorum haftada shgb yüksek olabilir mi bende serbest testosterounu düşürdüğü için proviron kullandim 1-2 gün önce biraz daha iyi olmuştu şu anda sabah ereksiyonlarim var ama tam sert değil, libido yine kötü durumda shgb ye bağlı DHT yükselmesi de olmuş olabilir mi acaba.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
DADBOA, 16 dakika önce yazdı:

Abi çok teşekkür ederim forumda da başka bilgilere ulaştım senin bilgilerin ile birlikte işime yarayacak.Bir soru daha sormak isterim sana yardımcı olursan çok sevinirim.

HCG kullanirken sertleşme ve libido sorunum yoktu ama testo kullanırken oluyor şu anda 200 mg kullaniyorum haftada shgb yüksek olabilir mi bende serbest testosterounu düşürdüğü için proviron kullandim 1-2 gün önce biraz daha iyi olmuştu şu anda sabah ereksiyonlarim var ama tam sert değil, libido yine kötü durumda shgb ye bağlı DHT yükselmesi de olmuş olabilir mi acaba.

Bir cok nedeni olabilir. Aslinda bu durumlarda müneccimlik yapmaktansa bir test olsa kesin konusurduk :)

Yabanci hipo hastalarini okuyorum adamlar mcg-mcg na hesaplayarak kullaniyorlar testosunu da hcg sini de.

Testoyu öyle bir seviyede hesaplayip aliyor ki, östrojen hic kontrol gerektirmeden libidonun ereksiyonun iyi oldugu tatli seviyede oluyor. Böylece ne aromataz ilaclara gerek kaliyor, ne de shbg seviyesine bakmaya.

Östrojen yükselince shbg de dogrusal artiyor. Sanki shbg östrojeni seviyor, dht den nefret ediyor 🤓

Yabancilar shbg yi günlük yada bir gün arayla sık enjeksiyon yaparak düsük tuttuklarini paylasmislar.Bu da bir yöntemdir aklinda olsun.

Bence östojen seviyen ya yükseldi yada düstü, o nedenle sorun yasiyorsun.

Haricen dht aldiginda iyi oluyorsa durum, östrojen yükselmis olması daha kesin gibi.Dht, östrojenin baglanmasina firsat vermiyor, kendi baglaniyor...

Testonun ciyopinat olanini kullan, bulamazsan enantat...Sustanon kullanma, cok dengesizlesir sık enjeksiyon yapmazsan.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DADBOA    0

Abi senin konunu okudum shbg ile ilgili de orada DHT ye en çok bağlanıyor yazıyordu sonra testoya filan DHT artarsa daha çok bağlanmaz mi shbg o zamanda shbg artar Total testo düşer belki ondandır 🙂

Cypionat kullanıyorum zaten ama dolabında sustanonda var bu sabah daha iyi ereksiyonun vardı değişik bir mevzu bu hormonlar .

Shbg testini de vermiştim aslında ama geçen hafta hala çıkmadı uzun suruyor heralde bunlar.

Bende sağlıkta çalışıyorum bu testleri yaptırabilirim test ismi olarak ne geçiyor abi ben yaptırayım bunları.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DADBOA    0
metinav, 10 saat önce yazdı:

Bir cok nedeni olabilir. Aslinda bu durumlarda müneccimlik yapmaktansa bir test olsa kesin konusurduk :)

Yabanci hipo hastalarini okuyorum adamlar mcg-mcg na hesaplayarak kullaniyorlar testosunu da hcg sini de.

Testoyu öyle bir seviyede hesaplayip aliyor ki, östrojen hic kontrol gerektirmeden libidonun ereksiyonun iyi oldugu tatli seviyede oluyor. Böylece ne aromataz ilaclara gerek kaliyor, ne de shbg seviyesine bakmaya.

Östrojen yükselince shbg de dogrusal artiyor. Sanki shbg östrojeni seviyor, dht den nefret ediyor 🤓

Yabancilar shbg yi günlük yada bir gün arayla sık enjeksiyon yaparak düsük tuttuklarini paylasmislar.Bu da bir yöntemdir aklinda olsun.

Bence östojen seviyen ya yükseldi yada düstü, o nedenle sorun yasiyorsun.

Haricen dht aldiginda iyi oluyorsa durum, östrojen yükselmis olması daha kesin gibi.Dht, östrojenin baglanmasina firsat vermiyor, kendi baglaniyor...

Testonun ciyopinat olanini kullan, bulamazsan enantat...Sustanon kullanma, cok dengesizlesir sık enjeksiyon yapmazsan.

O sonuçta çıkmış abi şimdi baktım da normal gözüküyor 

20201229_140622.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578

Abi senin konunu okudum shbg ile ilgili de orada DHT ye en çok bağlanıyor yazıyordu sonra testoya filan DHT artarsa daha çok bağlanmaz mi shbg o zamanda shbg artar Total testo düşer belki ondandır 🙂

Cypionat kullanıyorum zaten ama dolabında sustanonda var bu sabah daha iyi ereksiyonun vardı değişik bir mevzu bu hormonlar .

Shbg testini de vermiştim aslında ama geçen hafta hala çıkmadı uzun suruyor heralde bunlar.

Bende sağlıkta çalışıyorum bu testleri yaptırabilirim test ismi olarak ne geçiyor abi ben yaptırayım bunları.

Doğal endojen üretimi süren insanlardaki hormonel durumla, hipo olan veya steroid kürlerindeki insanlara yaklaşım aynı değil.Elimden geldiğince yorumlamaya çalışıyorum fakat testlerdeki durumlar bazen kullanılan ilaçlardan veya başka sebeplerden değişkenlik gösterebiliyor.Tutarsızlık olmaması için, test yapılmadan 5-7 gün önce herşeyi kesmek veya sadece ne kullanılıyorsa onu bilerek yaptırmak çok önemli.Sonuçlar sentetik ve anormal olacağı için hatalı düşünmeye sebep olur.

Steroidde de 2-3 hafta geçmeden nominal etkilerin çıkmasını sabitlenmesini beklememek gerekir.Bazı ilaçlar hızlı etkiler oluşturuyor ve gerçek durumu saptırabiliyor.

Normal şartlarda östrojen standart aralıkdaysa shbg yi önemsemeye gerek yok, o da stabil olacaktır.Fakat östrojen standartlar içinde olmasına karşın, troidler düşük ve yüksekse, karaciğer yada böbreklerde fonksiyonel hastalıklar sorunlar varsa shbg sapma yapacaktır...

Dht ve östrojenin birlikteliği ereksiyon libido üzerinde çok etkin sonuçlar doğuruyor.Piskolojik açıdan da santral sinir sisteminde dopamin prolaktin seratonin asetilkolin seviyeleri, sürecin hem duygusal, hem fiziksel olarak sağlıklı işlemesi için önemlidir.

Bence sabit bir düzen oturttur ve 2-3 hafta vucuduna süre tanı.O arada hiç bir ilaç (arimidex vb.) kullanma ve yaşantın stabil olsun o şekilde test yaptır.

Sabah ereksiyonları bir gösterge değildir.Önemli olan gerektiğinde ereksiyon olabilmek ve doyuma ulaşmak.İşin cinsiyet hormonları yönü olduğu gibi, nörotransmitter tarafı da var.

Bakman gereken hususlar : total testo, e2 (östradiol), prolaktin, progesteron, dht, shbg, troidler (özellikle t3 ve tsh), karaciğer değerleri, böbrek değerleri, kolesterol ve glukoz değerleri...Bunlar genel anlamda metabolizma sağlığı için temel başlıklar.Hastalık durumlarında farklı testler de yapılır...

O sonuçta çıkmış abi şimdi baktım da normal gözüküyor 

20201229_140622.png

Shbg normal, ama tabi neye göre ve senin hangi haline göre normal bu tartışılır :)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578

@DADBOA

Linkte bulunan siteyi incele, bir çok hipo hastası veya 60 yaş üzeri erkek bireyin testosteron, hcg, arimidex, klomen ve daha bir çok ilaçla, vucutlarındaki eksikliği gidermeye çalışmalarının testler ışığında yorumları var.Teorik bilgilerin ötesinde, uygulama sonuçları herşeyden öte muteberdir sağlıkta...Sana yol gösterici ve başa çıkma bilinci kazandırır.Türkçeye translate yapabilirsin, dili sorun olursa.

https://www.excelmale.com/forum/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.