Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

pc332

12 haftalık sustanon kürü pct (kür içi hcg kullanımı)

Önerilen İletiler

pc332    15

12 haftalık sustanon kürümün bitmesine 20 gün kadar kaldı. Güzel bir kazanım elde ettim ve başta BnC yapmayı düşünmeme rağmen bu genç yaşımda (23) ileride sorun yaşamamak adına PCT yapmaya karar verdim. PCT için pek çok farklı yaklaşım mevcut. Ben başta PCT yapacağımı bilerek hareket etseydim haftada 500iu HCG alarak devam edecektim. Ancak işler değişti ve PCT yapacağım. Neyse. 12 haftamı doldurmama 20 gün kadar var. Düşüşü minimuma indirmek için nasıl bir yol izlemeliyim? 

Ek olarak, sperm kalitemde bariz düşüş var. Ancak bu biraz da kürden dolayı artan ejakülasyon sıklığıyla da alakalı. Testislerde de bir miktar küçülme var. 

Şu tarz bir şey de mantıklı geliyor; Kürü bir miktar daha uzatıp (2-3 hafta) bu süre içerisinde dozu 250mg/week'e çekerek bu süre zarfı içinde HCG kullanmaya da devam etmek. Yani totalde 20+3 hafta desek = 41 gün eder. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Özellikle @zubonk @metinavhocalarımın bu konudaki tecrübelerini, bildiklerini ve vereceği önerileri duymak isterim.

tarihinde pc332 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zubonk    290
pc332, 6 saat önce yazdı:

Ben başta PCT yapacağımı bilerek hareket etseydim haftada 500iu HCG alarak devam edecektim.

Merhabalar. Öncelikle şu kısımda tam olarak kendini ifade edemediğin için herhalde anlayamadım. PCT yapacağımı bilseydim? PCT'siz bir kür var mı, daha doğrusu olmalı mı? Ve 500 iu haftalık HCG alımı söylediğinin tersi durumlarda yani 20 üzeri hafta kür yapan kişilerin tercih etmesi önerilen bir metot. 20 haftaya kadar olan kürlerde kür çok ağır olmadığı sürece gerek yoktur. Söylediğin kürü uzatıp HCG mantığı çok doğru bir düşünce değil, yapma o şekilde. Kür bittikten sonra kullanırsın. 

Düşüşü minimuma indirmek için yapabileceğin şeyler sınırlı; kesinlikle testosteron düzeyini çok düşürmemen lazım yoksa bu süre zarfı içerisinde kas kaybı ve yağlanma kaçınılmaz olacaktır. E2 kontrolüde yapılmalı. Bunun için; kürün ağır değil, sadece sustanon testisleri baskılamada diğer testosteronlara göre biraz daha yıpratıcı olabildiği için kür bittikten sonra HCG uygulanmalı bir süre ve sonrasında ilaç kandan yarılandığında yani total testosteron referans aralığına girdiğinde SERM (klomen/tamoksifen) kullanmalısın. Tabii bu süreçte beslenme ve antrenmanları etkili yapmak da önemli. Fakat şu anlık hiçbir şey yapma sadece son enjeksiyondan 2 hafta sonra bir test yaptır (total testosteron, free testosteron, lh, fsh, e2, prolaktin, ek olarak; kolesterol, alt-ast shbg, albümin gibi) ve değerlerini burada paylaş ona göre bir protokol uygularız.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
pc332, 8 saat önce yazdı:

12 haftalık sustanon kürümün bitmesine 20 gün kadar kaldı. Güzel bir kazanım elde ettim ve başta BnC yapmayı düşünmeme rağmen bu genç yaşımda (23) ileride sorun yaşamamak adına PCT yapmaya karar verdim. PCT için pek çok farklı yaklaşım mevcut. Ben başta PCT yapacağımı bilerek hareket etseydim haftada 500iu HCG alarak devam edecektim. Ancak işler değişti ve PCT yapacağım. Neyse. 12 haftamı doldurmama 20 gün kadar var. Düşüşü minimuma indirmek için nasıl bir yol izlemeliyim? 

Ek olarak, sperm kalitemde bariz düşüş var. Ancak bu biraz da kürden dolayı artan ejakülasyon sıklığıyla da alakalı. Testislerde de bir miktar küçülme var. 

Şu tarz bir şey de mantıklı geliyor; Kürü bir miktar daha uzatıp (2-3 hafta) bu süre içerisinde dozu 250mg/week'e çekerek bu süre zarfı içinde HCG kullanmaya da devam etmek. Yani totalde 20+3 hafta desek = 41 gün eder. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Özellikle @zubonk @metinavhocalarımın bu konudaki tecrübelerini, bildiklerini ve vereceği önerileri duymak isterim.

Sustanonda muhakkak Hcg kullan.Öyle başla pct ye.Testislerin icin gereken dozu sunu kullan demem dogru olmaz.Bünyeden bünyeye fark ediyor.500*10 gün yapanlar var.Bu bende ise yaramiyor.2000 iu alti testislerimi degistirmiyor.Genelde 2000*2-3 benim icin ideal...Sustanon mix oldugu icin, en uzun estere göre pct ye başlama süresini hesapla.28 günse eger, 22. Gün test yaptır bak testo seviyesine hcg ye basla ve ona göre ilaclara başla...Son 2-3 hafta kisa estere gecmek bekleme süresini kisaltiyor ama yapmiyoruz ayri mesele...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15

Öncelikle iki hocama da ayrı ayrı teşekkür ederim yorumlarından ötürü. 

Zubonk hocam, aslında orada anlatmaya çalıştığım şey şuydu; yurt dışında sıkça uygulanan bir yaklaşıma göre kür içi haftada HCG 500iu ile PCT'nin çok daha kolay ve minimum kas kaybıyla geçtiği söyleniyor. Açıkçası benim istemediğim şey testosteron seviyemin dip yapması ve o ara kas kaybetmeye başlamak. 4 haftada bir tüm değerlerimi kontrol etmeme rağmen nedense PCT öncesi beklemek istemememden (18 gün kadar) ötürü kan testi de istemeyip direkt başlamak istiyorum. Belki de sandığım kadar ciddi bir kas kaybı yaşamayacağım ama düşüncesi korkutuyor. 

Peki ya resimdeki paylaştığım tavsiye hakkında ne düşünüyorsunuz? İki hocama da sormak istiyorum.kur-son.thumb.jpg.30ebe71c55afdc79b361042329eede24.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
pc332, 10 saat önce yazdı:

Peki ya resimdeki paylaştığım tavsiye hakkında ne düşünüyorsunuz? İki hocama da sormak istiyorum.kur-son.thumb.jpg.30ebe71c55afdc79b361042329eede24.jpg

Sustanon içindeki testo esterlerinin yarılanma süreleri :

Propionate                     2 gün

Phenylpropionate         4.5 gün

Isocaproate                    9 gün

Decanoate                     15 gün

Teoride HCG kullanımı başlama süresi decanoat esterinin yarılanma süresine uygun oluyor.Fakat benim tavsiyem testo seviyesinin düşüşe geçtiği sürede değil de 1-2 n/g seviyelerinin altına düştüğünde başlanması yönünde.Bunun da kişiden kişiye ve günlük hareket yaşam tarzına göre değiştiğini düşünüyorum.

Klomen ve tamoksifen dozunu maximumdan zamanla düşürmek doğru olacaktır.100 klomen 40 tamoksifenle başlayıp her hafta yarı doza düşürebilirsin.Klomenin sürekli dozu yabancı bir forumda okumuştum 12.5 mg bile etki ediyor fark etmeksizin...Tamoksifene de 20 mg la devam edebilirsin.

Burada önemli olan erken kesmemek ve kalıcılığı sağlayacak kadar kullanmak.40 günden az pct olmamalı.Kürün süresine ve kullanılan roidlerin dozuna çeşitine, ayrıca kişinin tepkiselliğine göre ayarlanmalı...Bunun ayrıdına da ancak kullanan kişi varabilir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15

Ek olarak 4 hafta önce e2'im 77 idi. O zamanlar pazartesi ve perşembe olmak üzere 1 + 1.5 hap arimidex kullanıyordum ve ona rağmen düşmemişti e2. Hatta buraya konu açmıştım. Yaklaşık 4-5 haftadır da 2 günde bir, 1 hap arimidex alıyorum.

Dün test yaptırdım, sonuçlar bugün elime ulaştı: e2 -> 62

Sizce Arimidex alımını artırmalı mıyım? Bariz görünüyor ki 500mg sustanon ile bile yüksek seviyede aromatize oluyorum. 

Şu an totalde haftada 4 hap yani 4mg kullanmış oluyorum, 2 günde 1 hap aldığımda.

Eğer 2 hap pazartesi, 2 hap perşembe şeklinde alsaydım bu şekilde e2 düşer miydi yoksa yükselir miydi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
pc332, 2 saat önce yazdı:

Ek olarak 4 hafta önce e2'im 77 idi. O zamanlar pazartesi ve perşembe olmak üzere 1 + 1.5 hap arimidex kullanıyordum ve ona rağmen düşmemişti e2. Hatta buraya konu açmıştım. Yaklaşık 4-5 haftadır da 2 günde bir, 1 hap arimidex alıyorum.

Dün test yaptırdım, sonuçlar bugün elime ulaştı: e2 -> 62

Sizce Arimidex alımını artırmalı mıyım? Bariz görünüyor ki 500mg sustanon ile bile yüksek seviyede aromatize oluyorum. 

Şu an totalde haftada 4 hap yani 4mg kullanmış oluyorum, 2 günde 1 hap aldığımda.

Eğer 2 hap pazartesi, 2 hap perşembe şeklinde alsaydım bu şekilde e2 düşer miydi yoksa yükselir miydi?

Hergün 1 tablet alabilirsin bir zararı yok.Pct ye başladığında e2 düşük olmalı çünkü hipotalamus geri beslemeyi e2 hormonundan alıyor.Yüksek e2 var diye testo üretimini arttırmaz...E2 seviyesini düşürmek pek kolay değil.Prolaktin gibi birden inip çıkmıyor belli bir süre lazım.Bende 10 gün falan alıyor düşmesi...Aromatize olmak da genetik.Vucudunu tanıdıkça kürlerde neler kullanman gerektiğini az çok anlarsın zamanla...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
metinav, 1 dakika önce yazdı:

Hergün 1 tablet alabilirsin bir zararı yok.Pct ye başladığında e2 düşük olmalı çünkü hipotalamus geri beslemeyi e2 hormonundan alıyor.Yüksek e2 var diye testo üretimini arttırmaz...E2 seviyesini düşürmek pek kolay değil.Prolaktin gibi birden inip çıkmıyor belli bir süre lazım.Bende 10 gün falan alıyor düşmesi...Aromatize olmak da genetik.Vucudunu tanıdıkça kürlerde neler kullanman gerektiğini az çok anlarsın zamanla...

4-5 hafta sürede ancak 77'den 62'ye düştü. Ancak herhangi bir gyno belirtisi göstermiyorum şu an. Puffy'lik epey gitti. Kürü 50-60 e2 seviyelerinde tamamlarım diye düşünüyordum. 

2.kürümde TREN, yanına da 1gr Testo aldığımda ben bu östrojenimi nasıl kontrol altında tutacağım, gerçekten merak ediyorum. Letrozol biraz ürkütmüyor değil, yan etkileri düşünüldüğünde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
pc332, 1 saat önce yazdı:

4-5 hafta sürede ancak 77'den 62'ye düştü. Ancak herhangi bir gyno belirtisi göstermiyorum şu an. Puffy'lik epey gitti. Kürü 50-60 e2 seviyelerinde tamamlarım diye düşünüyordum. 

2.kürümde TREN, yanına da 1gr Testo aldığımda ben bu östrojenimi nasıl kontrol altında tutacağım, gerçekten merak ediyorum. Letrozol biraz ürkütmüyor değil, yan etkileri düşünüldüğünde.

30 lara düsürmeye calışmalisin.

Trenbolon östrojeni arttırmıyor sorun olacak kadar.Testoyu düsük treni yüksek tutarsan Aİ kullanmaya bile gerek duymazsın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
pc332, 5 saat önce yazdı:

Dostum yanlış anlama  ama 1gr testo alıp kaç mg tren almayı planlıyorsun 2.ci küründe eğer bir kür de tren varsa testo bir tık altında olmalı değerli hocam metin bey de söylemiş yani 2.ci kür dizayn nin nasıl olacak açıkçası merak ettim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Megatosun    7

Peki tren ile ilgili araştırmaların trenin tam anlamıyla çalışması için alınan tren miktarının en aşağı 3 katı testo girmesi konusuna ne diyeceksiniz ? Ki bu araştırma yeni değildir. Yılların steroid birikimini detaylarıyla yazan adamların kitaplarında mevcuttur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
metinav, 9/6/2019 - 17:12 yazdı:

30 lara düsürmeye calışmalisin.

Trenbolon östrojeni arttırmıyor sorun olacak kadar.Testoyu düsük treni yüksek tutarsan Aİ kullanmaya bile gerek duymazsın.

Dediğiniz gibi yapmaya başladım. Her gün 1 hap arimidex alıyorum. Kürün bitimine 19 gün kadar kaldı. 19 gün boyunca bu şekilde günde 1 hap şeklinde gideceğim. Herhangi bir düşük e2 belirtisi görürsem de 2 günde 1'e düşürürüm.

Hocam bu PCT konusu hala kafama yatmış değil. Şimdi başka bir sitede önerildiği gibi son iğneden 3-4 gün önce 500iu vurmaya başlayıp 9 gün boyunca (daha uzun yap derseniz yine olabilir) devam ettireceğim. HCG alımı biter bitmez direkt nolvadex ve klomen'e başlamamda bir sakınca yoktur değil mi? Yani HCG'den sonra bekleniyor mu, beklenirse ne fark eder? Vücut için herhangi bir sakınca doğurur mu?

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
pc332, 13 saat önce yazdı:

Dediğiniz gibi yapmaya başladım. Her gün 1 hap arimidex alıyorum. Kürün bitimine 19 gün kadar kaldı. 19 gün boyunca bu şekilde günde 1 hap şeklinde gideceğim. Herhangi bir düşük e2 belirtisi görürsem de 2 günde 1'e düşürürüm.

Hocam bu PCT konusu hala kafama yatmış değil. Şimdi başka bir sitede önerildiği gibi son iğneden 3-4 gün önce 500iu vurmaya başlayıp 9 gün boyunca (daha uzun yap derseniz yine olabilir) devam ettireceğim. HCG alımı biter bitmez direkt nolvadex ve klomen'e başlamamda bir sakınca yoktur değil mi? Yani HCG'den sonra bekleniyor mu, beklenirse ne fark eder? Vücut için herhangi bir sakınca doğurur mu?

Teşekkürler.

Hcg sonrası başlayabilirsin...Bir kaç gün bekleyip de başlayabilirsin, çok bir şey değişmez çünkü düşük doz hcg kullanıyorsun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
metinav, 1 saat önce yazdı:

Hcg sonrası başlayabilirsin...Bir kaç gün bekleyip de başlayabilirsin, çok bir şey değişmez çünkü düşük doz hcg kullanıyorsun.

Anladım hocam. Peki ya pct döneminde (klomen ve tamoksifen alırken) de mi 1 hap arimidex ile devam etmeli yoksa dozu düşürmeli mi? Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
pc332, 3 dakika önce yazdı:

Anladım hocam. Peki ya pct döneminde (klomen ve tamoksifen alırken) de mi 1 hap arimidex ile devam etmeli yoksa dozu düşürmeli mi? Teşekkürler.

Pct ye başladığında arimidexi kullanmayı bırakırsın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
metinav, 16 dakika önce yazdı:

Pct ye başladığında arimidexi kullanmayı bırakırsın.

O halde HCG + SUSTANON (3-4 gün) VE SADECE HCG (5-6 gün) kullandığım günlerde de 1 hap almaya devam edeceğim anladığım kadarıyla.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
pc332, 1 saat önce yazdı:

O halde HCG + SUSTANON (3-4 gün) VE SADECE HCG (5-6 gün) kullandığım günlerde de 1 hap almaya devam edeceğim anladığım kadarıyla.

Bundan bir şey anlayamadım.Ama yazılan mesajları okuyup anladıysan sorun yok.Anladığın gibi yap.Merak etme biraz önce biraz sonra olması çok da değiştirmiyor durumu.Yeterki pct ilaçlarını yeterli sürede ve dozunda kullan...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pc332    15
metinav, Bir saat önce yazdı:

Bundan bir şey anlayamadım.Ama yazılan mesajları okuyup anladıysan sorun yok.Anladığın gibi yap.Merak etme biraz önce biraz sonra olması çok da değiştirmiyor durumu.Yeterki pct ilaçlarını yeterli sürede ve dozunda kullan...

Şunu söylemeye çalışıyordum: son iğneden 3-4 gün önce günde 500 iu HCG'ye başlayıp 9-10 gün devam ettireceğim. Ardından biter bitmez, bir sonraki gün de PCT'ye nolvadex ve klomid ile başlayacağım. 40 gün kadar sürdüreceğim ve PCT tamamlanmış olacak. 

Hata yapmamak için sürekli aynı şeyleri yazıyor gibi göründüm biraz, kusura bakmayın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.