Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Ayticelik4x4

Enjeksiyon yaparken damar kontrolü hakkinda yardim ?

Önerilen İletiler

Herkese merhaba 3. Enjeksiyonumu bacaktan yaptim kalcadan yapamiyorum yapacak kimsede yok. Bacaktan 3. Yu uyguladim tabi bunlari bilen bir abimin ogretmesiyle ogrendim. Fakat o bacaktan damar kontrolune gerek olmadigi vur geçi öğretti sagda solda cok arastirma yaptim edindigim bilgiye gore damar kontrolü sart bu 1 ikinci anlamadigim konu simdi flankondan urunu cektim siringadan hava boslugunu aldim bacagima igneyi sapladim buraya kadar hersey normal. Burdan sonra pistonu bir tik geri cekmem gerekiyormus damara gelmediyse hava gelecek damara gelir ise kan gelecek. Sorum su siringadan okadar hava boslugunu aliyoruz damar kontrolu yaparken hava gelicek sikinti yaratmazmi ? Ikincisi diyelim ki kan geldi siringaya pistonu birakip mi cikaracagiz bacagimizdan yoksa birakmadan mi cok arastirdim bir sey bulamadim yardimlarinizi bekliyorum bir sakatlik cikmadan 🤔

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Captain Price    118
gönderildi (düzenlendi)
Ayticelik4x4, 8 dakika önce yazdı:

Herkese merhaba 3. Enjeksiyonumu bacaktan yaptim kalcadan yapamiyorum yapacak kimsede yok. Bacaktan 3. Yu uyguladim tabi bunlari bilen bir abimin ogretmesiyle ogrendim. Fakat o bacaktan damar kontrolune gerek olmadigi vur geçi öğretti sagda solda cok arastirma yaptim edindigim bilgiye gore damar kontrolü sart bu 1 ikinci anlamadigim konu simdi flankondan urunu cektim siringadan hava boslugunu aldim bacagima igneyi sapladim buraya kadar hersey normal. Burdan sonra pistonu bir tik geri cekmem gerekiyormus damara gelmediyse hava gelecek damara gelir ise kan gelecek. Sorum su siringadan okadar hava boslugunu aliyoruz damar kontrolu yaparken hava gelicek sikinti yaratmazmi ? Ikincisi diyelim ki kan geldi siringaya pistonu birakip mi cikaracagiz bacagimizdan yoksa birakmadan mi cok arastirdim bir sey bulamadim yardimlarinizi bekliyorum bir sakatlik cikmadan 🤔

Öncelikle bacaktan yaparken damar kontrolü yapmanı öneririm kasa denk getirdiysen hava kabarcığı gelir tekrar o hava kabarcığını enjekte edebilrsin sıkıntı çıkmaz kasın içindeki kendi havası zaten damara denk geldiysen ve pistonu geri çektiğinde enjektöre kan geldiyse pistonu bırakmadan iğneyi hemen çekip enjektörü değiştirip başka bir yere enjekte edebilrsin şırıngadan hava boşluğunu aldım olayını anlamadım şırıngada 0.2 ve 0.5e kadar hava bırakabilirsin buna hava kilidi tekniği denir ilacın geri çıkma ihtimalini düşürür.

tarihinde Captain Price tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
megalodon    71

az bir miktar hava enjekte edilebilir özellikle peptid enjeksiyonları ben öyle yaparım zaten 10 ünite ilaç vuruyoruz birde deri dışına ilaç çıkmasını istemem :) ama risk oluşturuyor tabi az da olsa 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price    118
TheShoulder, Bir saat önce yazdı:

Son cümleyi bilmen benim çok hoşuma gitti. Böyle araştırmışsın ince ince belli fakat eksik yazmışsın bildiğine eminim ama yazmamışsın hava kilidinde enjektör de kalan hava enjekte edilmez. 

İlacı çektikten sonra pistonu çekip hava bırakmıyor muyuz abi anlatabilir misin?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fthh    70
megalodon, 15 saat önce yazdı:

az bir miktar hava enjekte edilebilir özellikle peptid enjeksiyonları ben öyle yaparım zaten 10 ünite ilaç vuruyoruz birde deri dışına ilaç çıkmasını istemem :) ama risk oluşturuyor tabi az da olsa 

damarı delip kasa girdiğini düşünürsek o hava dışarıya çıkıp birden delip geçtiğin damara girerse emboliden direk allah rahmet eylesin. steroid bile damara giderse biraz yaşama oranın hastaneye hızlı yetiştirildiğin takdirde yüksek bir oran. ama emboliden yaşama oranın sıfır.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fthh    70
gönderildi (düzenlendi)
Captain Price, 15 saat önce yazdı:

İlacı çektikten sonra pistonu çekip hava bırakmıyor muyuz abi anlatabilir misin?

Çok ayrıntılara takılma bir sağlıkçı olarak söylüyorum eğer ilacı çektikten sonra hava kabarcığı varsa onu çıkar. sonra bacağa sapla damar kontrolü yapıp yağ bazlı olduğu için çok yavaş şekilde enjekte et. ilaç enjektörde bittiği taktirde eğer dayanabiliyorsan bi 30 sn öyle tut dışarıya çıkartma.

tarihinde Fthh tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arrangerant    49
Ayticelik4x4, 2 saat önce yazdı:

Dostum kesin bilgi; igneyi yaptin pistonu bir tik geri cektin hava kabarcigi geldi sorun yok pistonu ileri iterek enjeksiyonu yapabilirsin gelen hava kabarciklarini tekrar enjekte etmen sorun degil. Igneyi yaptin pistonu bi tik cektin kan geldi pistonu geri birakmadan enjektoru oldugu gibi cikart eger baska ilacin yoksa cok fazla önerilmiyor ama baska yerden tekrar ayni enjeksiyonla igneyi degistirerek enjekte edebilirsin.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
megalodon    71
Fthh, 29 dakika önce yazdı:

damarı delip kasa girdiğini düşünürsek o hava dışarıya çıkıp birden delip geçtiğin damara girerse emboliden direk allah rahmet eylesin. steroid bile damara giderse biraz yaşama oranın hastaneye hızlı yetiştirildiğin takdirde yüksek bir oran. ama emboliden yaşama oranın sıfır.

deri altında sorun olacağını düşünmüyorum karın bölgesinden çok sayıda enjeksiyon yaptım herhangi bi sıkıntı yaşamadım ama kas içi enjeksiyonda doğru olabilir  bu arada meslek turizm yazıyor ama  sağlıkçı olarak söylüyorsun ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price, 4 saat önce yazdı:

Öncelikle bacaktan yaparken damar kontrolü yapmanı öneririm kasa denk getirdiysen hava kabarcığı gelir tekrar o hava kabarcığını enjekte edebilrsin sıkıntı çıkmaz kasın içindeki kendi havası zaten damara denk geldiysen ve pistonu geri çektiğinde enjektöre kan geldiyse pistonu bırakmadan iğneyi hemen çekip enjektörü değiştirip başka bir yere enjekte edebilrsin şırıngadan hava boşluğunu aldım olayını anlamadım şırıngada 0.2 ve 0.5e kadar hava bırakabilirsin buna hava kilidi tekniği denir ilacın geri çıkma ihtimalini düşürür.

Hava kilidi teknigini daha once bir yerde okumustum ben simdi böyle öğrendim cevabini merak ettiğim sorularin cevabini ve artisini aldim tesekkur ederim :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arrangerant, 1 saat önce yazdı:

Dostum kesin bilgi; igneyi yaptin pistonu bir tik geri cektin hava kabarcigi geldi sorun yok pistonu ileri iterek enjeksiyonu yapabilirsin gelen hava kabarciklarini tekrar enjekte etmen sorun degil. Igneyi yaptin pistonu bi tik cektin kan geldi pistonu geri birakmadan enjektoru oldugu gibi cikart eger baska ilacin yoksa cok fazla önerilmiyor ama baska yerden tekrar ayni enjeksiyonla igneyi degistirerek enjekte edebilirsin.

Cok tesekkurler 👍

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fthh    70
megalodon, 4 saat önce yazdı:

deri altında sorun olacağını düşünmüyorum karın bölgesinden çok sayıda enjeksiyon yaptım herhangi bi sıkıntı yaşamadım ama kas içi enjeksiyonda doğru olabilir  bu arada meslek turizm yazıyor ama  sağlıkçı olarak söylüyorsun ?

Kendi mesleğimi yapmıyorum kardeşim. Turizm ile ilgileniyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fthh    70
megalodon, 23 saat önce yazdı:

ha bu arada deri altında sıkıntı yok hava gitsede birşey olmaz ama ben tabi ki yine de hava kontrolü yapıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175

Hazir bu enjeksiuon konusu acilmisken bende birsey sorayim. Ilk kurumde igneyi bacaktan vurdugumda bazi haftalarda inanilmaz bir agrinsaplaniyordu bacaga dayanilmayacaknkadar yani. Damar kontrolu yaparken agrindahada artiyordu ve bende cikartiyordum acidan igneyi sonrada bir ikinsaat bekleyipnyine ayni bolgenin bi tik asagisina ya da yukarisina yapardim hic agrisiz sizisiz yag gibi girerdi igne. Bu agrinin kaynagi nedir bilen varmi? Siniremi sokuyorum igneyi veya damari 0arcalayipmi geciyorum anlamadim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fthh    70
gönderildi (düzenlendi)
Delipanter00, 16 saat önce yazdı:

Hazir bu enjeksiuon konusu acilmisken bende birsey sorayim. Ilk kurumde igneyi bacaktan vurdugumda bazi haftalarda inanilmaz bir agrinsaplaniyordu bacaga dayanilmayacaknkadar yani. Damar kontrolu yaparken agrindahada artiyordu ve bende cikartiyordum acidan igneyi sonrada bir ikinsaat bekleyipnyine ayni bolgenin bi tik asagisina ya da yukarisina yapardim hic agrisiz sizisiz yag gibi girerdi igne. Bu agrinin kaynagi nedir bilen varmi? Siniremi sokuyorum igneyi veya damari 0arcalayipmi geciyorum anlamadim.

Bende hep bacaktan yaparım o ağrı bende de olabiliyor bazen ama ben çekmiyorum. Sinirler ile alakalı bir durum da olabilir , damarı da delip geçiyor olabilirsin ve olabildiğince bacakta kas kontrolü yaptıktan sonra en üst bölgelere vurmaya çalış aşşağılara fazla inme.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mlt44    133
Ayticelik4x4, 06.01.2019 - 10:18 yazdı:

Daima damar kontrolu yappppp demedi deme kendini oldurusun allah muhafaza

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fthh    70
Mlt44, 15 saat önce yazdı:

Daima damar kontrolu yappppp demedi deme kendini oldurusun allah muhafaza

EVET ANAFİLAKSİYE GİRİP ( ANAFİLAKTİK ŞOK ) ÖLÜRSÜN . Ben anafilaksiden ölen çok kişi gördüm sağlık sektöründe çalıştığım dönemde arı sokması , vucuda istenmeyen maddenin girmesi, istenmeyen maddelerin vucuduna temas etmesi sonucu oluşan alerjik bir reaksiyon. vucudun yabancı bir madde olduğunu tespit edip eğer baş edemeyecekse ki steroidden bahsediyorsak kesinlikle baş edemez direk sistemi kapatıyor sonra hoppala ertesi gün öğle namazına kısacası bu onun için nereye yapılırsa yapılsın damar kontrolü yapılmalı. Im yapılması gereken bir ilaç Iv yapılmamalı.

-Başarılar-

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bugun igneyi bacagima soktum pistonu bir tik geri cektim hava kabarcigi geldi pistonu biraktim elim ters geldi o an elimi degistireyim dedim baktim siringaya kan gelmis bu ne alaka ne olabilir nasil olabilir yani yardim edebilirmisiniz ??

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price    118
Ayticelik4x4, 7 dakika önce yazdı:

Bugun igneyi bacagima soktum pistonu bir tik geri cektim hava kabarcigi geldi pistonu biraktim elim ters geldi o an elimi degistireyim dedim baktim siringaya kan gelmis bu ne alaka ne olabilir nasil olabilir yani yardim edebilirmisiniz ??

büyük ihtimal ilk sapladığında damara çok yakın bir yere geldi ve sende elini değiştirdiğin sırada ucu damara girdi o şekilde olmuş olabilir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price, Şimdi yazdı:

büyük ihtimal ilk sapladığında damara çok yakın bir yere geldi ve sende elini değiştirdiğin sırada ucu damara girdi o şekilde olmuş olabilir.

Sikinti yaratirmi peki

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price, 3 dakika önce yazdı:

şuan bu mesajı yazabiliyorsan sıkıntı yaratmamış demektir :D 

Heee yani aninda mokoko bu isler 😁😁😁 ampulden ilk defa cekip yapiyorum turuncu uclu 2ml igne kullaniom testo blkan kullanicamda acaba ondanmi sikinti oldu die dusundum cunku geri cekerken cok sert ileri iterken cok sert piston 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price, 3 dakika önce yazdı:

şuan bu mesajı yazabiliyorsan sıkıntı yaratmamış demektir :D 

Heee yani aninda mokoko bu isler 😁😁😁 ampulden ilk defa cekip yapiyorum turuncu uclu 2ml igne kullaniom testo blkan kullanicamda acaba ondanmi sikinti oldu die dusundum cunku geri cekerken cok sert ileri iterken cok sert piston 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price    118
Ayticelik4x4, 2 saat önce yazdı:

normal sert olması, bacağın çok yağlı değilse 13mm kahverengi uçlu iğne ideal yağlı bir bacaksa turu ncu uçlu 25 mm iğne ucu kullanabilirsin önemli unsur enjeksiyonu yapmadan önce pistonu çek hava kabarcığı gelince vur kan gelirse vurma bu kadar, ve sakın elinde iğne kalmadı diye eczaneden siyah uçlu ve yeşil uçlu alıp sonuna kadar sokma fazla uzun onlar ucunun nereye değeceğini bilemezsin :D başarılar  

tarihinde Captain Price tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Captain Price, 20 dakika önce yazdı:

normal sert olması, bacağın çok yağlı değilse 13mm kahverengi uçlu iğne ideal yağlı bir bacaksa turu ncu uçlu 25 mm iğne ucu kullanabilirsin önemli unsur enjeksiyonu yapmadan önce pistonu çek hava kabarcığı gelince vur kan gelirse vurma bu kadar, ve sakın elinde iğne kalmadı diye eczaneden siyah uçlu ve yeşil uçlu alıp sonuna kadar sokma fazla uzun onlar ucunun nereye değeceğini bilemezsin :D başarılar  

Tesekkurler iste bugun boyle sacma bisey oldu anlamadim gitti pistonu cektim kabarcik geldi pistonu biraktim elimi degistiriken baska yerede baktim bi an kafami çevirdiğimde siringa kan dolmustu hemen cikardim tirstim tabi biraz 😁😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mlt44    133
Ayticelik4x4, 3 saat önce yazdı:

Cok gecmis olsun....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.