Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Clenbuterol'e alternatif olabilecek yeni nesil bir ilaç.

Önerilen İletiler

metinav    4.578

Arkadaşlar başka bir platformda paylaşmıştım, buraya da bilgilendirmek için konu açmayı uygun gördüm.Bildiğiniz gibi temel de astım vb. sağlık durumları için üretilmiş fakat ikincil yan etkileri nedeniyle zayıflamak kilo kaybetmek için kullanılan efedrin ve sonraki versiyonları clenbuterol, terbutalin, arbuterol gibi ilaçlar var.Bir konu hakkında araştırma yaparken tesadüfen bu ilaçlar gibi vucuttaki bazı reseptörlere bağlanarak metabolizma hızını ve yağ lipolizini arttıran yeni bir etken madde buldum...Efedrin alfa ve beta reseptörlerini genel olarak uyaran, ayrıca bir çok yan etkiye sebep olan ve beklediğimiz yağ yakımı konusunda seçici olmayan bir madde.Clenbuterol ise beta 1-2 ve biraz da beta 3 reseptörlerine etki eden ve kalp üzerinde baskı uygulayan sıkıntı yaratan bir ilaç.Arbuterol-ventolin-terbutalin nisbeten daha zayıf etkili ve kalp üzerinde fazla baskı oluşturmayan bir madde.Size bahsedeceğim madde mirabegron.Bu madde sadece beta 3 reseptörlerini etkiliyor yani çok seçici...Vucutta beta 3 reseptörleri özellikle karın bölgesinde depolanan kahverengi yağ hücrelerinde bulunuyor.Bu hücrelerde lipoliz-çözünme işlemine ısı artışı yaparak neden oluyor.Çeşitli deneyler yapılmış ve günlük 200 mg lık bir doz 200 kalorinin üzerinde fazladan enerji harcanmasına neden oluyor.Alınan doz miktarı harcanan enerjiyle doğru orantılı olduğu söylenmiş.Fiyat/performans ucuz sayılmaz ama güvenli görünüyor.Ben açıkçası merak edip denemek istedim, çünkü diğer saydığım ilaçlar da kalbe ciddi zarar verme durumu söz konusu ve ikincil etki olarak metabolizma hızlandırma yağ yakımı söz konusu...Bu ilaç ise direkt yağ hücrelerini hedef alıp diğer istenmeyen etkilere sebep olmuyor teoride...Yaklaşık bir kutu bitirdim ciddi derecede ısı artışı ve hararet yapıyor kalbe herhangi bir etki baskı oluşturmuyor titreme vb. durumlar yok.Beta 3 reseptörleri vucutta idrar kesesinde, safra kesesinde ve kahverengi yağ dokusunda bulunuyor etkilediği organlar bunlar...Amerikada ve japonyada idrar kaçırma rahatsızlıkları için onay almış ve kullanılıyor...Diyet ve antrenmanla istenen etkilerin alınabileceğini düşünüyorum.İlacın yarılanma süresi 50 saat gibi bir şey yani tek sefer alım yeterli oluyor.Fakat gün içinde ikiye de bölünerek kullanılabilir...Alınan doz önemli, önümüzdeki kış bu ilacı alıp 1-2 ay kür şeklinde kullanmak düşüncesindeyim...Bence clenbuterole iyi bir alternatif...Herhangi bir şekilde kullanılsın diye önerim yok sadece bilgilendirme yapıyorum, yanlış anlaşılmasın...

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam bugun farmakoloji dersinde gördüm ben de beta-3 selektif oldugundan yağ yakımı için çok mantıklı olabilcegi aklıma geldi hala kullanıyo musınuz kullanıyosanız deneyimleriniz nedir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
furkan199815, Bir saat önce yazdı:

Hocam bugun farmakoloji dersinde gördüm ben de beta-3 selektif oldugundan yağ yakımı için çok mantıklı olabilcegi aklıma geldi hala kullanıyo musınuz kullanıyosanız deneyimleriniz nedir

Bende beta-3 seçici bir ilaç olmasından işe yarayabileceğini düşündüm.İlaç fiyatları baya yükseldiği için iki kutu kullanabildim.Yağ yakımı ve ısı artışı sağlıyor, tablet sayısı 3-4 civarı olması etkiyi artırıyor.Uzun süre kullanılır mı bilmiyorum çünkü idrar kaçırma için ruhsat almış bir ilaç.Kısa süre yüksek doz kullanım daha mantıklı olacaktır düşüncesindeyim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 3 dakika önce yazdı:

Bende beta-3 seçici bir ilaç olmasından işe yarayabileceğini düşündüm.İlaç fiyatları baya yükseldiği için iki kutu kullanabildim.Yağ yakımı ve ısı artışı sağlıyor, tablet sayısı 3-4 civarı olması etkiyi artırıyor.Uzun süre kullanılır mı bilmiyorum çünkü idrar kaçırma için ruhsat almış bir ilaç.Kısa süre yüksek doz kullanım daha mantıklı olacaktır düşüncesindeyim.

Günde 3-4 tablet mi aldınız alım vakitleriniz nasıldı sabah aksam gibi mi? Yarılanma ömrü 50 saat oldugundan aklım karıstı biraz 2 kutudan 15 gün kullandınız sanırım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578
furkan199815, 2 saat önce yazdı:

Günde 3-4 tablet mi aldınız alım vakitleriniz nasıldı sabah aksam gibi mi? Yarılanma ömrü 50 saat oldugundan aklım karıstı biraz 2 kutudan 15 gün kullandınız sanırım

Günde 1 tabletle başladım 2 ye çıkardım.Evet yarılanma süresi 50 saat ve tek doz aldım.Biraz pahalı ve 4 tablet kullanamadım açıkçası :) Ben aslında ppar gama ile ilgili bir şeyler ararken rastladım bu ilaca.Daha ekonomik ve fazla etki alabileceğim ilaçlara bakıyorum.Yine ppar gama aktivasyonu sağlayan agonist etkili diyabette de kullanılan pioglitazon etken maddeli bir ilacı kullanmayı düşünüyorum.Meşhur cardarin gw 501516 sarmı da ppar üzerinden vucutta özellikle depolanmış yağları çözebiliyor.Eczane ürünleri her zaman güvenilirlik ve standart dozda olması yönüyle tercih edilmeli.O nedenle yeni ilaca başlıcam yakında...

Ppar hakkında bir makale...

https://www.bodybuilding.com/fun/beast29.htm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Equipoise    333

Şahsi düşüncem, ilaçlar ve hormonlar sandığımız kadar basit değil. İlaçların yan etkisi olarak görünmeyen fakat arkaplanında günlük yaşamı yada spor hayatını olumsuz etkileyen feedback’ler olabilir.

Örneğin metformin’in vucut gelistirme icin muazzam bir ilac olarak gözüküp arkaplanda androjen reseptorlerini azaltması, antioksidanların çok faydalı gözükmesi fakat antrenman sonrası kullanılınca gelişimi azaltması gibi..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.