Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Delipanter00

Ketojenik diyette yükleme nasıl olur?

Önerilen İletiler

Delipanter00    175

Öncelikle herkese selam, grupta yarışmaci abilerim ve hocalarim oldugunu biliyorum. Ketojenik diyeti uygulamış olanlara bir sorum olucak.

Ketojenik diyette belli aralikla carb yüklemesi yapiliyormuş bu yükleme gününü neye göre belirliyoruz ve yükleme yaparken hangi tür besinleri kullaniyorux ve ne kadar tüketiyoruz? Ben bu gun ketejoneik diyete basladim ve aklimca 5 gunde 1 2kg patates yemeyi dusunuyorum. Sizin bu konudaki deneyimlerinize ihtiyacim var.

Teşekkürler...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hbertunc    66

Yarışmacı değilim henüz ama benim uyguladığım ilk 10 gün hiç karb alınmaz sonra onuncu günün akşamı antrenmandan sonra yükleme yapılır ve tüm gece devam eder. Sonra 1 hafta yine 0 karb ardından yükleme. Daha fazla zayıflamayıp formu korumak istediğin yerde de her akşam antrenman sonrası yükleme yapabilirsin. Özellikle sabah hiç karb yememek çok önemli insülin duyarlılığı en çok olduğu için. Günde tek antrenman yapıyorsan sporu akşam saatlerinde yapıp yüklemeyi yapmak en uygunu. 

Bozduğun zaman basit karb serbest kaslar aç olduğu için diye okumuştum ama çok su tutturmuştu basit karb yüklemesi bana olabildiğince komplekslerle yaptım devamında

6 hafta uygulamıştım diyeti 10 kilo verdim. Kas kaybı da gözlemlemedim hatta büyüdüm bile diyebilrim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175
Hbertunc, Bir saat önce yazdı:

Yarışmacı değilim henüz ama benim uyguladığım ilk 10 gün hiç karb alınmaz sonra onuncu günün akşamı antrenmandan sonra yükleme yapılır ve tüm gece devam eder. Sonra 1 hafta yine 0 karb ardından yükleme. Daha fazla zayıflamayıp formu korumak istediğin yerde de her akşam antrenman sonrası yükleme yapabilirsin. Özellikle sabah hiç karb yememek çok önemli insülin duyarlılığı en çok olduğu için. Günde tek antrenman yapıyorsan sporu akşam saatlerinde yapıp yüklemeyi yapmak en uygunu. 

Bozduğun zaman basit karb serbest kaslar aç olduğu için diye okumuştum ama çok su tutturmuştu basit karb yüklemesi bana olabildiğince komplekslerle yaptım devamında

6 hafta uygulamıştım diyeti 10 kilo verdim. Kas kaybı da gözlemlemedim hatta büyüdüm bile diyebilrim

Çok teşekkür ederim 👐👍👍

Şimdi size diyetimi paylaşmak istiyorum belki denemek isteyen falan olabilir.

Günlük aldigim kcal 2000 2200 arasinda degisiyor bunun %75-80 i yağ kalanı protein. Yani 200gram civarinda yag 100-120gr civarinda protein aliyorum. Ek takviye olarak spor esnadinda 10gr scitec bcaa iciyorum.

Kahvaltı

5 yumurtalı omlet(20gr tereyagli 30 gr kaşarlı ve biraz sucuklu)

15gr ceviz

Yeşil çay

Öğle 

150gram tavuk göğüs(tavada 10 gr zeytin yağlı)

150gram ıspanak(15gr tereyağlı)

Gramajı bilinmeyen havuclu soganli marullu salata(10gr zeytinyaglı)

15gr Ceviz

Antrenman Öncesi

3 yumurtalı omlet (15gr tereyağlı)

Havuclu soganlı marullu salata(10gr zeytinyaglı)

10gr Ceviz

Espresse kahve(icine 15gr coco oil atiyorum)

Akşam

150Gram Tavuk göğüs(Tavada 10gr zeytin yağı ile)

150gram ıspanak(15gr tereyağlı)

10gr Ceviz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Honour    5

Dostum keto yu hayat tarzı haline getirip sadece protein ve yağ alarak yükleme bile yapmayıp (çok nadir ayda bir kez) büyüyen ölçü alan kişilere şahit oldum ve bende yağ oranımı düşürmek için 2.5 ay kadar uyguladım istediğim orana inince normal beslenmeme devam ettim. Yükleme konusunda ben diyete ilk başladığımda 2 hafta sonra yapmıştım. Cuma son antrenmanımı yaptıktan sonra pazar öğlene kadar kaliteli karb aldım ve pazar akşam ketoya devam ettim. karb loadlar sırasında şeker almadım diyet sonunda yağ oranımda ciddi düşüş sağladım kas kaybı bi miktar olur diye düşünüyodum başlangıçta ama tahmin ettiğim oranda olmadı gayet memnun kaldım bende diyet rutininde yağ alımını %70 seviyelerinde tuttum senin gibi, ki benim yağ oranım başlarken %20 di. İnsanlar diyetteyken yağ alımından çekiniyolar halbuki yağ yemeden yağ yakamazsınız. Pump olayına kafan takılırsa antrenmanda ben günlük 5 10 antrenman öncesi öğünlerde tuz tüketimi yapmıştım ara sıra  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175
Honour, Bir saat önce yazdı:

Dostum keto yu hayat tarzı haline getirip sadece protein ve yağ alarak yükleme bile yapmayıp (çok nadir ayda bir kez) büyüyen ölçü alan kişilere şahit oldum ve bende yağ oranımı düşürmek için 2.5 ay kadar uyguladım istediğim orana inince normal beslenmeme devam ettim. Yükleme konusunda ben diyete ilk başladığımda 2 hafta sonra yapmıştım. Cuma son antrenmanımı yaptıktan sonra pazar öğlene kadar kaliteli karb aldım ve pazar akşam ketoya devam ettim. karb loadlar sırasında şeker almadım diyet sonunda yağ oranımda ciddi düşüş sağladım kas kaybı bi miktar olur diye düşünüyodum başlangıçta ama tahmin ettiğim oranda olmadı gayet memnun kaldım bende diyet rutininde yağ alımını %70 seviyelerinde tuttum senin gibi, ki benim yağ oranım başlarken %20 di. İnsanlar diyetteyken yağ alımından çekiniyolar halbuki yağ yemeden yağ yakamazsınız. Pump olayına kafan takılırsa antrenmanda ben günlük 5 10 antrenman öncesi öğünlerde tuz tüketimi yapmıştım ara sıra  

Hocam Karbonhidrat olarak ne tükettiniz ve kaç gram tükettiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Honour    5

@Delipanter00 günlük kalori ihtiyacımın %50 sini karbonhidrattan aldım kardeşim yükleme boyunca buda 2500 kcal de 300 gr civarındaydı. ketodayken insülini birden fırlatmamak için  düşük glisemik endeksli gıdalar kullandım ama daha sonra bu düşük glisemik endeks muhabbetinin efsane olduğuna kanaat getirdim en azından benim vücudum için öyleydi (bulgur, esmer pirinç veya normal pirinç yemenin bence bi farkı yok günlük kalorini aşmadığın takdirde ben sadece zamanlamanın önemli olduğunu düşünüyorum hatta low carb yaptığımda ant öncesi öğünlerde tükettiğim karbın glisemik endeksi yüksekse ant daha verimli geçiyor benim için) bulgur, pirinç, makarna, nohut, kuru fasulye, kara mercimek vs. yulaf yemeyi sevmediğim için tüketmedim ben. Cheat meal yapmadım asitli içecekler tüketmedim

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175
Honour, 2 saat önce yazdı:

@Delipanter00 günlük kalori ihtiyacımın %50 sini karbonhidrattan aldım kardeşim yükleme boyunca buda 2500 kcal de 300 gr civarındaydı. ketodayken insülini birden fırlatmamak için  düşük glisemik endeksli gıdalar kullandım ama daha sonra bu düşük glisemik endeks muhabbetinin efsane olduğuna kanaat getirdim en azından benim vücudum için öyleydi (bulgur, esmer pirinç veya normal pirinç yemenin bence bi farkı yok günlük kalorini aşmadığın takdirde ben sadece zamanlamanın önemli olduğunu düşünüyorum hatta low carb yaptığımda ant öncesi öğünlerde tükettiğim karbın glisemik endeksi yüksekse ant daha verimli geçiyor benim için) bulgur, pirinç, makarna, nohut, kuru fasulye, kara mercimek vs. yulaf yemeyi sevmediğim için tüketmedim ben. Cheat meal yapmadım asitli içecekler tüketmedim

Diyetteki 4.gunum bugun 90.8kg den 88.2ye düstüm. Yuklemeyi basmati pirinc ile yapmayi dusunuyorum yagsiz kas kutlesi basina 10gr karbonhidrat almayi dusunuyorum ben. Yabanci forumlarda(bodybuilding nokta comda) okudugum kadariyla yukleme sirasinda yagsiz kas kutlenizin 1 kati yag ve protein alin yani yagsiz kutleniz kadar alin diyorlar 10-12 kati kadarda karbonhidrat alin diyorlar. Ilk öyle deniyecem fazla su tutumu falan olursa azalticam birdahaki haftalarda karbonhidrati. Bu arada yorum atip ilgilendigin icin teşekkurler👍👍🙏🙏

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Honour    5

@Delipanter00 aşağı yukarı aynı kapıya çıkıyormuş alınan karb miktarı bbcoma bakmamıştım bu konuyla ilgili, ben 2 güne yaymış oldum cuma akşamdan pazar öğlene kadar 300 + 300 fazla karb aldığımda ekşime yapıyor bende hazımsızlık gibi bir problemin yoksa midede o kadar da alabilirsin tabii, diyetinde başarılar

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175

Sivilcelenme ile karsi karsiyayim galiba. 19 yaşima giricem yakinda, orta okul ve lise hayatimda hic sivilce sorunum olmadi.

Yanaklarimda, anlimda kaşımın uç kenar kısımlarında biraz sivilce cikti. Acaba bu yuksek yag yakimindanmi kaynaklaniyor? Makrolarimi biraz degistirdim 210gr yağ 80-90gr arasi protein aliyorum karbonhidrat olarak ispanak ve salatadan gelenler var onlarida hesaplamiyorym.

Ayrica ketosise girdim keto flu denen şeyi yaşıyorum 2 gundur 5 gunde toplam 2-3kg arasi kaybettim. 

Sivilcelenme devam ederse ve çoğalirsalar birakmak zorunda kalicam ketojenik diyeti maalesef😢

tarihinde Delipanter00 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
Delipanter00, 3 saat önce yazdı:

Sivilcelenme ile karsi karsiyayim galiba. 19 yaşima giricem yakinda, orta okul ve lise hayatimda hic sivilce sorunum olmadi.

Yanaklarimda, anlimda kaşımın uç kenar kısımlarında biraz sivilce cikti. Acaba bu yuksek yag yakimindanmi kaynaklaniyor? Makrolarimi biraz degistirdim 210gr yağ 80-90gr arasi protein aliyorum karbonhidrat olarak ispanak ve salatadan gelenler var onlarida hesaplamiyorym.

Ayrica ketosise girdim keto flu denen şeyi yaşıyorum 2 gundur 5 gunde toplam 2-3kg arasi kaybettim. 

Sivilcelenme devam ederse ve çoğalirsalar birakmak zorunda kalicam ketojenik diyeti maalesef😢

Aldığınız yağların omega 3 ağırlıklı sağlıklı yağlar olmasına özen gösterin.Normalde ketoda cilt daha sağlıklı olur akne azalır.Yağ yakımından ziyade terleme ve yetersiz su tüketiminden olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.